Watykan odrzuca terapię konwersyjną dla homoseksualistów?!  - zdjęcie
23.07.21, 13:23Fot. CEphoto Uwe Aranas via Wikipedia, CC 3.0/Wikipedia CC BY-SA 3.0

Watykan odrzuca terapię konwersyjną dla homoseksualistów?!

37

Hiszpański tygodnik katolicki „Vida Nueva” poinformował, że Watykan odrzuca stosowanie terapii konwersyjnej (znanej też jako terapia reperatywna), która ma pomóc homoseksualistom w zmienieniu swojego dotychczasowego grzesznego życia i powrócić do normalności. Według tygodnika taką instrukcję miała otrzymać Konferencja Biskupów Hiszpanii od Kongregacji ds. Duchowieństwa.

„Po raz pierwszy w historii wyciekła wiadomość, że Stolica Święta zakwestionowała terapię znaną jako konwersyjna terapia homoseksualizmu. Po przeanalizowaniu Kongregacja ds. Duchowieństwa odcięła Kościół od praktyk stosowanych przez hiszpańską platformę Verdad y Libertad” – czytamy na stronach „Vida Nueva”.

Verdad y Libertad (Prawda i Wolność) to apostolat z siedzibą w Grenadzie, który praktykuje terapię reperatywną. Według „Vida Nueva” właśnie z powodu stosowanej terapii biskupi Hiszpanii mieliby się odciąć od działań Verdad y Libertad. „Poszkodowani” są według tygodnika zachęcani do składnia pozwów cywilnych. Czasopismo jednak nie przedstawiło samego dokumentu, jaki miała wysłać Kongregacja ds. Duchowieństwa.

Apostolat Verdad y Libertad jest prowadzony przez doktora Miguela Ángela, który przez ponad 40 lat zmagał się z „całkowicie niechcianym pociągiem do mężczyzn”. Mimo szukania pomocy u psychiatrów, nie mógł się wyzwolić od swojego uzależnienia. Pomoc uzyskał dopiero dzięki terapii konwersyjnej, która pomogła mu zwalczyć niechciane pożądanie. Obecnie dr Ángel jest żonaty.

Portal „Church Militant” przytacza opinię dr. Mike’a Davidsona, przewodniczącego Inernational Federation for Therapeutic and Counseling Choice, który uważa, że samo określenie „terapia konwersyjna” tak naprawdę jest skrótem myślowym i oznacza „każdego, kto odrzuca uczucia homoseksualne jako wrodzone i niezmienne”. Dr Davidson przyznał, że oczywiście należy „przeciwstawiać się złym praktykom terapeutycznym”.

Jednocześnie jednak zaznaczył: „Ograniczanie wyboru terapii i zmuszanie ludzi do pozostania w homoseksualizmie będzie tragicznym rezultatem sankcji zakazujących niezależnym osobom praw do szukania profesjonalnej i duszpasterskiej pomocy w porzuceniu niechcianych homoseksualnych uczuć i konfuzji płciowej”.

Oczywiście wiadomość o instrukcji wywołała entuzjazm w mediach świeckich i organizacjach promujących homoseksualizm. Dr Davidson zwraca uwagę, że prawdopodobnie ojciec święty, który ostatnio wywołał kontrowersję wyrazami poparcia dla prohomoseksualnego jezuity o. Jamesa Martina, nie słucha równie uważnie drugiej strony – tych, którzy dzięki terapii uwolnili się od niechcianych homoseksualnych żądz.

 

jjf/ChurchMilitant.com, vidanuevadigital.com

Komentarze (37):

XD2021.07.26 13:41
Idźcie leczyć swoje głowy chore od nienawiści do drugiego człowieka, zwierząt i czegokolwiek czego nie rozumiecie. Żeby coś leczyć trzeba być chorym, a homoseksualizm chorobą nie jest. Wasze metody nie mają nic wspólnego z nauką, ale któż z was może to zrozumieć skoro 90% z elektoratu PiS ledwo zdało maturę albo i to nie. Wasza terapia jest tak samo prawdziwa jak eugenika – w obu przypadkach skuteczność procesu została zdementowana i wrzucona do dołu z wapnem, gdzie jest miejsce dla takich pomysłów. I choć bardzo bym chciała, żeby eugenika naprawiła świat i ocaliła go od głupich ludzi, to niestety samym chciejstwem nie osiągniemy takiego efektu a EDUKACJĄ. Edukacją, z której wyborcy PiS świadomie rezygnują choć to przywilej i obowiązek patrioty.
Bo to nie jest ani "terapia" ani "leczenie"2021.07.24 16:44
Tylko pitu pitu o Jezusie, który - jakby nie patrzeć - całował w usta jednego z Apostołów.
pytajnik2021.07.24 5:09
Komu zależy na ukrywaniu prawdy? Czy ktokolwiek mógłby odrzucać skuteczne i nieszkodliwe terapie, gdyby znał osiągnięcia polskich biskupów: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
wykrzyknik2021.07.24 7:09
To święta prawda. A wśród krasnoludków, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach "Wyżej" ponad 30% potrafiło zmienić swój wzrost i podjąć grę w narodowej reprezentacji koszykówki.
pytajnik2021.07.24 7:38
Skąd się więc bierze zaraza jej ukrywania? I jak ją zwalczać?
abcd2021.07.23 19:26
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
Księża2021.07.23 19:55
dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Prawacka logika.
Jakub2021.07.23 20:26
Księża nie mają dzieci z wyboru bo żyją w celibacie. Ci, którzy sięgają po dzieci łamią celibat i swoje święcenia kapłańskie. Różnica istotna niedouku!
ZERRO2021.07.23 17:49
Terapia konwersyjna jest dobra dla księży homoseksualistów.
Jakie ty2021.07.23 17:28
pierdoły piszesz "Stały czytelnik". Gdzieś ty widział piec na środku chałupy, człowieku poczytaj albo obejrzyj jakiś skansen bo o piecach to nie masz zielonego pojęcia.
Stały czytelnik2021.07.23 18:00
Widziałem w życiu więcej skansenów niż ty masz pewnie lat. Domy bardzo często budowało się wokół pieca.
Chyba2021.07.23 19:55
w Oświęcimiu.
Anonim2021.07.23 16:15
"Terapia" konwersyjna jest mniej więcej tak skuteczna, jak "naprotechnologia". A nie, sorry,, jest skuteczna, bo jakiś spec od konwersji i szef organizacji Ludzie Mogą Się Zmienić udowodnił swoje tezy i przeorientował się z hetero na homo.😁😁😁 Prawiczkowe głąby wierza, że jak sie ich czary-mary nazwie "terapią", albo "technologią", to one się staną skuteczne. 😁
Doświadczony2021.07.24 8:38
Mam dziecko dzięki naprotechnologii. Zanim po 7 lat starań o dziecko natrafiłem na lekarza, który porzucił in vitro i zajął się Naprotchnologią, trafiłem do pewnego znanego profesora, który przekonywał mnie że nie mamy z żoną żadnych szans, a niewielką i jedyną szansę daje nam in vitro. Na szczęście go nie posłuchaliśmy i trafiliśmy na doktora, który zastosował odpowiednie leczenie. Po 2 miesiącach !!! leczenia naprotechnologicznego żona zaszła w ciążę. Dodam że miałem wtedy 40 lat, a żona 39. Mamy zdrowe i wspaniałe dziecko. Tak więc, wkurza mnie takie bezmyślne najeżdżanie na tematy o których nie ma się pojęcia. Naprotechnologia to niezbyt udana nazwa normalnego działu medycyny i powinna nazywać się "medycyną płodności". Jest to normalny dział medycyny oparty na nauce, stworzony przez prof. Hilgersa z USA który ma za zadanie ułatwienie naturalnego poczęcia, a nie tworzenie dzieci w oparciu o zasadę "życie za śmierć" jak w in vitro. Mam też znajomych którzy poszli inną drogą. Wybrali in vitro, dzięki któremu znajoma przeżyła 4 poronienia, a teraz mają 2 żywych dzieci i 2 zamrożone płody.
Niedoświadczony2021.07.24 11:03
Proszę opisz dokładnie na czym polegało to "leczenie naprotechnologiczne". Jaka technologia była zastosowana?
mateuszjegliński2021.07.23 14:57
_)Papa Franio, zdaje się że odchodzi do swego ojca, więc miesza ile może w ŚwKRK. Smutne jest to dla papa Frani, że Pan powiedział, że moce piekielne Jego Kościoła nie pokonają.
Terapia konwersyjna2021.07.23 14:52
Napalcie, kumo, w piecu do chleba. Trza homoseksualiście zadać na dobre poty, to go odejdzie. Miguel Angel napalił w piecu jak się patrzy i wygarnął węgle czekając dalszych rozkazów. - No, teraz - rzekła terapia konwersyjna - położyć homoseksualistę na sosnowej desce i wsadzić go w piec na trzy zdrowaśki. Ozdrowieje wnet, jakby kto ręką odjął!
Stały czytelnik2021.07.23 15:38
Przestań pisać głupoty o wygarnianiu węgli. Ty chyba nigdy pieca chlebowego nie widziałeś. Ludzie wtedy nie byli tak ciemni, jak się współczesnym półgłówkom wydaje, a w imię wiary nie skazywali swoich dzieci na śmierć. Na piecu się nawet spało. Nie chodziło o to, żeby dziecko spalić, w takim piecu pewnie nawet było wygaszone. Piec był na środku chałupy, ogrzewał wszystkie pomieszczenia dookoła, a w środku była pusta przestrzeń, gdzie było ciepło. Wystarczy iść do jakiegoś skansenu, żeby piec chlebowy zobaczyć. Szkoła uczy jakichś antyreligijnych mitów, że to niby zabobon był.
zaciekawiony2021.07.23 14:50
Hmmm... Droga Frondo dlaczego jako homoseksualistę daliście zdjęcie jakiegoś klauna? Myślę, że to środowisko godniej by reprezentował jakiś konserwatywny europoseł. Z rynną.
József Szájer2021.07.23 14:53
Fetysz! Fisting! Fidesz!
Anonim2021.07.23 14:28
wystarczy posypac kreske rzekomo wyleczonemu z kokainizmu i wystarczy drobny impuls by podjal decyzje na tak. z leczeniem pedalstwa tez bym nie przesadzal ze bedzie trwale, to sa MŚCIWI ludzie, na dobry poczatek chociaz niech te ceche charakteru wyleczą, faktycznie kosciol moze miec tutaj swoje 5 minut, Jezus uczyl wybaczania
sct2021.07.23 14:28
"Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą antychrysta" Matka Boża w La Salete 1846r. Mamy Fałszywego Proroka jako papieża
zaciekawiony2021.07.23 14:52
A wierz, że dokonujesz bluźnierstwa tak mówiąc?
sct2021.07.23 17:55
Trzeba nazwać rzeczy po imieniu."Prawda was wyzwoli"
zaciekawiony2021.07.24 10:27
Oj. Myślę, że się boleśnie zdziwisz jak mało wiesz o prawdzie. Obyś się zdziwił przed śmiercią a nie po niej.
Po 11 ...2021.07.23 14:20
No cóż, KK zakończył kiedyś polowanie na czarownice, to i kończy polowanie na LGBT. I tu i tam tylko sobie obciachu narobił.
Anonim2021.07.23 14:58
nie potrafie dowiesc ze B jest chorobą w sensie ogolnobiologicznym (psychologicznym juz tak ale to bez znaczenia), a ty nigdy nie dowiedziesz ze LG i T chorobami nie sa. Co ci to daje ze czarne nazwiesz bialym? glupia zabawa niesluzaca postepowi, Wiele wynalazkow to dziela przypadku, np szukali leku na serce a wynalezli na viagre.
Anonim2021.07.23 15:03
Swoja droga. Gdy nastanie rzeczywistosc o jakiej mowil prof dewiacje znikna calkowicie. Inzynieria in vitro to nie beda dzieci brzydkie, male, grube ani zboczone. Podobno niemoralne bedzie miec dzieci poczete tradycyjna metoda chybil trafil.
*2021.07.23 15:04
prof Hartman
słowak2021.07.23 14:15
Tzw."Franciszek" to diabeł wcielony
Anonim2021.07.23 14:13
A gdzie terapia dla wszetecznic pokroju Marty K.? Wszak takie jak ona wiodą najgrzeszniejsze z żyć!
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 14:07
I słowo od naszego sponsora. Znana i renomowana firma kosmetyczno-garbarska "Rudolf Franz Höss" poleca swoje produkty: "Nic tak się nie pieni jak mydło zrobione na czysto żydowskim tłuszczu! Mydło jest świetne do mycia du py! Ale tylko du py, szczególnie dziury w du pie po srraniu!"
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 14:02
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki. Plan jest następujący. Skutecznie i dotkliwie uderzajcie w Kościół. Ale nie można tego robić wprost. Trzeba więc odwołać się do najbardziej prymitywnych i zrozumiałych dla każdego pojęć. Od wieków są to: seks i pieniądze. Największy dureń to chwyci. Dalej: granie na uczuciach. Po pierwsze: Udawajcie współczucie dla dzieci – ofiar księży-pedofilów. Wiadomo, że są to przypadki bardzo nieliczne, zwłaszcza w porównaniu z innymi, bezkarnymi grupami. Uogólniajcie to na CAŁY kler. Po drugie: KAŻDY ksiądz jest pazerny na pieniądze. Jeśli proszą na remont kościoła, czy na biednych, to przedstawiajcie to tak, jakby zabierali dla siebie. Wypominajcie im każdy lepszy samochód. Po trzecie: ja sam nie mogę już uderzyć w wielkiego świętego papieża Jana Pawła II-go. A nienawidzę go szczególnie, bo wielu ludzi uratował od potępienia. Nienawidzę katolickiej Polski, której rząd sprzeciwia się działaniom coraz bardziej lewackiej Unii Europejskiej. Wyzywajcie ich od „faszystów”. Uderzajcie w żyjących jeszcze współpracowników JP2. Psujcie w oczach młodych jego obraz. Waszym orężem jest kłamstwo, rozwiązłość i ohydny grzech LGBT. Waszym przewodnikiem jest Goebbels, mój wierny uczeń, walczący kłamstwem. Do dyspozycji macie żydowską prasę dla gojów z Gazetą Wyborczą na czele, finansowaną za srebrniki Sorosa. A teraz – do roboty. Czekam na wasze złośliwe wpisy!
Masz to2021.07.23 14:48
na piśmie czy sam Lucjusz ci powiedział?
Anonim2021.07.23 13:50
/stp/ Przed potępianiem czegokolwiek należy poznać prawdę i argumenty. KONIECZNIE!!
robaczek2021.07.23 13:45
ŚREDNIOWIECZA SIE POLACZKOM ZACHCIALO!! ...................... nie ogarniają, nie rozumieją, boja sie........................ TO TRZA ATAKOWAC WSZYSTKICH DOOKOŁA................................... wg nich tylko JAREK wie co dobre na świecie ............................. żal was ............. i POLSKI
fcuk piss2021.07.23 13:37
i jak teraz na KULU beda ich leczyc ?