W ramach wczorajszego marszu „Na Warszawę” organizowanego przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, na Pałacu Kultury i Nauki wyświetlono czerwoną błyskawicę, będącą symbolem manifestacji. Zdjęciem pochwalił się w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Tę symbolikę komentuje poeta Wojciech Wencel. „Zło przybiera realne kształty” – pisze.

Wczoraj o godz. 17:00 rozpoczął się w Warszawie protest przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Organizatorzy demonstracji domagają się m.in. aborcji na życzenie, dymisji rządu czy usunięcia ze szkół religii. Symbolem protestów jest czerwona błyskawica. Wczoraj symbol ten wyświetlono na Pałacu Kultury i Nauki:

- „Jesteśmy z Wami!” – napisał prezydent Warszawy udostępniając zdjęcie z manifestacji.

Tę niecodzienną symbolikę skomentował Wojciech Wencel:

- „Proszę bardzo: pałac Stalina ze znakiem szatana. Jak to się wszystko precyzyjnie układa... Jakbyśmy żyli w świecie Tolkiena. Zło przybiera realne kształty, zdejmuje maski i staje się rozpoznawalne z daleka” – napisał poeta.

Natomiast Duszpasterstwo.pl udostępniło w komentarzu wpis dot. niedokończonej powieści Tolkiena „Nowy cień”, która miała być kontynuacją „Władcy pierścieni”. Pisarz jej jednak nie dokończył, ponieważ przeraziła go sytuacja, jaka musiałby dziać się sto lat po Upadku Saurona.

- „Mamy do czynienia z Ludźmi, nieuchronnie dotykamy najżałośniejszej z cech ich natury: szybkie znudzenia się dobrem” -pisał Tolkien.

kak/Twitter