W Rosji zakażony został najważniejszy lekarz zajmujący się pacjentami z COVID-19 - zdjęcie
31.03.20, 15:11Fot. via. Pixabay

W Rosji zakażony został najważniejszy lekarz zajmujący się pacjentami z COVID-19

5

Przed nowym problemem w walce z koronawirusem staje Rosja. Telewizja Rossija24 podała wiadomość o zakażeniu kluczowej postaci w leczeniu chorych na COVID-19, Denisa Procenko. To lekarz naczelny szpitala w podmoskiewskiej Komunarce, gdzie leczy się pacjentów z koronawirusem.

Rossija24 informuje, że stan lekarza jest dobry. Tydzień temu Procenko spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, którego osobiście oprowadzał po szpitalu. Mieli bliski kontakt bez maseczek ochronnych i podawali sobie dłonie. Rzecznik prezydenta, odnosząc się do zakażenia lekarza zapewnił, że Władimir Putin ma regularnie robione testy na obecność nowego wirusa, i że „wszystko będzie w porządku”.

Szpital w Komunarce dalej działa w zwykłym trybie, ale wprowadza dodatkowe środki ochrony. Zakażony lekarz stwierdził, że czuje się dobrze i dalej pracuje w sposób zdalny, przebywając na terenie szpitala.

Szpital w Komunarce to nowoczesna klinika, która stała się główną placówką leczącą w Moskwie pacjentów zakażonych koronawirusem. 44-letni Denis Procenko pełni w nim funkcję lekarza naczelnego.

Dotychczas w Rosji potwierdzono 2337 przypadków zakażeń koronawirusem, a 17 osób zmarło.

 

kak/ PAP

Komentarze (5):

violencja2020.03.31 21:15
Nooo, niee , fronda powala tytułami:) najważniejszy lekarz -hehe -to są lekarze mniej ważni , bardziej ważni, niewiele ważni i wcale nieważni??? GRATULACJE DLA INTELEKTU! Coraz rzadziej tutaj wchodzę , nie mówię ze złośliwością , ale zastanówcie się .Lepiej zatrudnić mniej.... Lepsza jakość czy ilość?
jesteś violencja...2020.04.1 7:25
głupia jak but z lewej nogi Putina - ten na koturnie, owinięty białą folią. Rosyjskie media faktycznie wszystkimi kanałami pokazywały Rosjanom, jak Denis Procenko oprowadza białą kukłę Putina po szpitalu, a przecież salowa tego robić nie mogła, bo to przecież manekin prezydenta FR. Ciekawe głupawy trollu z cakapi, ile u was jest psychiatryków, bo wyraźnie widać, że po COVID-19, HIV-ie, głupota też staje się w Rosji PANDEMIĄ... WOOON ZA DON! trollu
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.31 18:28
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
violencja2020.03.31 21:21
Czemu się tak tanio sprzedajesz skoro jesteś bezcenna? Taka piękna? https://www.youtube.com/watch?v=tUCVn4PswG0
man.of.Stagira2020.03.31 15:22
"A RZĄD wiedział, nie powiedział a to b y ł o TAK" cyt. Równolegle z zamknięciem targu w Wuhan, 31 grudnia 2019 r. Pekin przekazał Światowej Organizacji Zdrowia (WHO – red.) informację o przypadkach „nieznanej choroby, co do której nie ma przesłanek, że roznosi się z człowieka na człowieka”. Tę wersję WHO powtórzyło w swoim oświadczeniu 14 stycznia 2020 r., mimo, że władze Tajwanu przekazały WHO już 31 grudnia 2019 r., informacje od personelu medycznego w Chinach, że wirus jednak może się roznosić między ludźmi. WHO jednak zignorowało tę wiadomość. 13 stycznia 2020 r. rozpoznany został pierwszy znany przypadek zachorowania na COVID-19 poza Chinami, w Tajlandii. k.cyt . kanalie z POKO ujadają jak ścierwa...