UWAGA! Nadchodzi fala EKSTREMALNYCH upałów!!! - zdjęcie
19.06.19, 11:25Fot. Pixabay, CC 0

UWAGA! Nadchodzi fala EKSTREMALNYCH upałów!!!

8

Jeżeli ktoś myslał, że najgorsza fala upałów już za nami, niestety był w błędzie. Choć trudno w to uwierzyć, za kilka dni w Polsce słupki termometrów mogą wskazać nawet 40 stopnic Celsjusza.

Zanim to jednak wystąpi – w Polsce pojawią się burze, silny wiatr i znów – opady gradu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Wiatr może osiągnąć w porywach prędkość nawet 70 km/h.

W związku z gwałtowną zmianą pogody spodziewać się można przeróżnych utrudnień. Zaleca się ostrożność oraz śledzenie komunikatów na temat rozwoju sytuacji pogodowej.

Z kolei Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych zapowiada, że do Polski zbliża się fala ekstremalnych upałów. Już 27 czerwca w województwie lubuskim oraz wielkopolskim słupki rtęci wskazać mają aż 40 stopni Celsjusza w cieniu.

Jak jednak zaznacza w swoim wpisie autor MeteoGroup Polska:

Należy dobitnie zaznaczyć, że ten scenariusz pogodowy dotyczy samego końca horyzontu prognozy operacyjnej. Jest więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że pogoda potoczy się nieco inaczej”.

dam/IAR,TVP.Info

Komentarze (8):

lolek kremowka2019.06.19 15:51
Gdy Rosje trawily pozary podczas zeszlorocznych upalow - Frendzel pisal o karze Boskiej. Gdy w Polsce upaly, susza czy powodz - Frendzel pisze o nieszczesciu. Gdy palila sie Notre Dame - Frendzel pisal o karze laicyzujacej sie Francji, gdy kilka tygodni temu w Gdansku splonal dach jednego z najstarszych kosciolow - Frendzel pisal o nieszczesciu. OBLUDA PiSia wasza mac!
Hi,hi ..2019.06.19 15:39
Kiedyś w końcu do was dotrze co zrobiliście z tą planetą, że globcio to nie są żadne "lewackie brednie". Tylko wtedy będzie już za późno.
anonim2019.06.19 13:08
W takiej temperaturze to Aniela Merkel cala sie rozpadnie. I w sumie nie żal mi komunistki, córki kapusia ze stasi.
Maria Blaszczyk2019.06.19 12:32
Ja rozumiem, że ostrzegacie. Tylko jakoś nie pasuje do narracji o katastrofie klimatycznej, której albo nie zauważacie, albo udajecie, że nie znacie jej przyczyn. Popierając przemysłową hodowlę, energetykę opartą na węglu - przy okazji współfinansując krwawy reżim Putina, oburzając się, gdy ktoś chce redukaować ruch samochodowy itd. I trochę zatracając proporcje - jak w Indiach tygodniami setki milionów ludzi cierpią z powodu upałów ok.j 50 stopni - to nic Was to nie obchodzi. Tam giną tysiące ludzi... A Wy wspieracie masowe wycinanie drzew...
andrzejhahn32019.06.19 12:23
i dlatego ubierajcie czapeczki nieuki frondowskie
Przeciętniak2019.06.19 12:01
Ciekawe kiedy do ludzi dotrze że zmiany klimatu to fakt, u nas ciągle kult węgla ma się dobrze :( Szkoda mi moich dzieci bo nie mają już co liczyć na normalne życie.
Albert2019.06.19 11:51
Bóg tak chciał, czy to wina Tuska?
Tomitestokledes 2019.06.19 11:45
Proszę się przyznać kto tak złośliwie wymodlił te upały.