USA: Odpowiedzialność prawna za cenzurę w mediach społecznościowych - zdjęcie
29.05.20, 10:34Fot. via: Flickr, CC 0

USA: Odpowiedzialność prawna za cenzurę w mediach społecznościowych

23

Prezydent Donald Trump podpisał w czwartek rozporządzenie, na mocy którego media społecznościowe będą pociągane do odpowiedzialności prawnej za moderowanie wpisów. Jest to odpowiedź Stanów Zjednoczonych na coraz ostrzejsze cenzurowanie przez media społecznościowe treści konserwatywnych.

Jak wynika z rozporządzenia, Federalna Komisja ds. Komunikacji miałaby ustalić, czy moderowanie wpisów użytkowników przez sieci społecznościowe powinno się łączyć z utratą ochrony przed odpowiedzialnością prawną.

-„Jesteśmy tu dziś, by bronić wolności słowa przed jednym z największych zagrożeń” – powiedział Donald Trump podpisując rozporządzenie.

-„W kraju, w którym od dawna pielęgnuje się wolność wypowiedzi nie możemy pozwolić, by ograniczona liczba platform internetowych wybierała wypowiedzi do których Amerykanie mają dostęp w internecie” – czytamy w dokumencie.

Dodano w nim, że duże media społecznościowe dysponując dużą władzą, cenzurując opinie, z którymi się nie zgadzają. Rozporządzenie wzywa również rząd do nieumieszczania reklam na platformach, co do których są podejrzenia, że naruszają one zasady wolności wypowiedzi.

Podjęcie kroków w związku z cenzurą w mediach społecznościowych Donald Trump zapowiedział na Twitterze w ub. środę:

-„Republikanie uważają, że platformy mediów społecznościowych całkowicie uciszają głosy konserwatystów. Zdecydowanie to uregulujemy lub je zamkniemy, zanim będziemy w stanie na to pozwolić. Widzieliśmy, co próbowali zrobić, ale nie udało im się w 2016 roku. Nie możemy pozwolić, by bardziej wyrafinowana wersja tego zdarzyła się ponownie” – napisał.

kak/Tysol.pl

Komentarze (23):

Jan Radziszewski2020.05.29 18:19
Drogie dzieci, módlcie się za przywódców wielkich narodów, ponieważ przygotowują się do wojny. Wszyscy planowali eksterminację większości ludzkości, tak że łatwiej będzie im ujarzmić narody pod koniec wojny; Chcą, aby rozpocząć New World Order, który będzie rząd Antychrysta. Wojna, która ma przyjść wpłynie garnitury narody, aktywnie lub biernie; kraje sprzymierzone z wielkich mocarstw wysłać swoich najlepszych żołnierzy i sprzętu do wsparcia narody w konflikcie. Armie narodów Trzeciego Świata pójdzie do przodu i będzie jej śmiały pierwszy upadek. Drogie dzieci, przywódcy wielkich narodów, które planuje się zmniejszyć wiele ludzi na świecie, zwłaszcza dla ludności w krajach najsłabiej rozwiniętych, w celu przekazania ich i rozszerzyć swoje terytoria. Przygotuj Ludu Bożego, ponieważ zbliżają się dni, kiedy narody będą maszerować do wojny i stworzenie Mojego Ojca będzie jęk bólu, do wybuchu bomby, chaosu i śmierci. Głód, susze i niedobory żywności, przyjść do mieszkańców ziemi! Wojna przyniesie spustoszenie, Człowiek nie będzie miał nic do jedzenia, ponieważ wszystkie jedzenie i jedzenie z waszych narodów zostaną wykorzystane, aby pomóc krajom w konflikcie. Och, co ból próbuje moje Serce Matki, aby zobaczyć, kto zbliża się do wojny!; dzieci, matki, i być może nigdy nie rozpocząć ponownie przyjdzie. Oh matki opuszczony, towarzyszy mi, bo ja też będzie chodził z tobą przez pustynię! Mój Syn zostanie zdradzony i dostarczane z powrotem w ręce grzeszników. Drogie dzieci, módlcie się za Kościół Mojego Syna, dlaczego zbliża się godzina goryczy. Wojna, katastrofa finansowa i schizmy, pochodzą one ze sobą. Wrogowie Kościoła Mojego Syna, masz już wyczyścić sposób niesprawiedliwy; w samym środku chaosu i konfliktów będzie moim przeciwnikiem jako wielki zbawiciela narodów. Wielki oszust, uzurpatorem, fałszerz, ma wszystko gotowe i zaplanowane, aby wygląd/-em nie różnił się od Mego Syna / I „teraz, gdy dzieci zaczęły się szczelnie z Krwi Mojego Syna, wszystkie urządzenia, przez które mogą wykazać lub filtra głos Mojego przeciwnika; w dniu jego Powszechnej Deklaracji jest już ustalona. I „nawet teraz dzieci do zapasów i aby błogosławił: woda, sól i olej, do duchowej walki. Twój pancerz powinny być noszone w dzień iw nocy i naoliwione z modlitwą i nie zapomnij umieścić w swoich rękach władzę Mojego Różańca Świętego. Ostrzegam cię w poczet dzieci, bo nic nie można dziwić; Przypominam jeszcze, że kiedy mój przeciwnik sprawi, że oświadczenie, należy odłączyć wszystkie urządzenia, przez które można widział i nie słyszał jego głosu; należy pamiętać, że jest to stary wąż, a oczy mają moc, aby móc przyciągnąć i władzę w jego słowa, aby można go kochać i naśladować go. Moja mała uwaga, aby nie spaść w tym oszustwa, ponieważ byłoby to Twoja wieczna śmierć!
Jan Radziszewski2020.05.29 17:59
Przypominam po raz N ty że żyd Keller by mnie zdyskredytować o żydowskiej Hipokryzji dopisał do mojego nazwiska Keller lub inny nick ot np po wpisie lub Szczególne doświadczenie czyśćca ludzi zbawionych którzy nie mieli Łaski Chrztu św. - ci którzy nie zostali włączeni do Kościoła Katolickiego przez Sakrament Chrztu Świętego tzn. nie zostali ochrzczeni z własnej winy lub innych ludzi którzy nie pozwolili na Chrzest Święty w „Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.”. A więc zbawione dusze zmarłych Żydów, Mahometan, Buddystów, Hinduistów i wyznawców innych Religi, czyli ci którzy nie są ubrani „w szatę godową” by wejść na „Gody Królewskie” (Mt.22, - Tymi którzy zbawili się pełniąc uczynki miłości i miłosierdzia co do ciała. Ludzie których nie obmyła woda Chrztu Świętego gładząca grzech pierworodny (który zamknął bramę zbawienia na żywot wieczny, dlatego żaden człowiek nie mógł być w niebie, dopóki Wcielone Słowo - Jezus Chrystus nie otworzył tej zamkniętej bramy zbawienia przez Swoją śmierć na Krzyżu św.) i inne grzechy, muszą czekać na Chrzest Święty u bram piekła do końca świata kiedy to zostaną - „ochrzczone w Duchu Świętym”. 15. / Należy tu dodać; - zmarli poganie którzy mieli przeczucie prawdy i jej pożądali przed dniem Zbawienia nie przebywały w miejscu sprawiedliwości doczesnej „Łonie Abrahama” bo tam przebywali sprawiedliwi żydzi, a przebywały w czyśćcu w miejscu pokuty dla pobożnych pogan. „Dusze te podlegały pewnym mękom za to że na ziemi hołdowały bałwochwalstwu” 16. / +„nie odmawiaj. Moja córko, dziś pójdziesz że Mną w ciemną posiadłość Mojego wroga, aby zobaczyć, jak cierpią te dusze które Mnie odrzuciły. - Jezu, czy one są na zawsze zgubione?! - Te w piekle, tak. Inne, w czyśćcu, (bliskim – u bram piekła) są ocalone przeze Mnie i przez Moich umiłowanych, którzy wynagradzają i czynią pokutę. Nie bój się, ponieważ Moje Światło chroni cię i Ja jestem z tobą. Znalazłam się pod ziemią. To przypominało podziemną pieczarę, mroczną, oświetloną jedynie przez ogień. Było wilgotno, a ziemia lepiła się do stóp jak nieprzyjemne, czarne błoto. Widziałam wiele dusz w rzędzie. Były one przywiązane i jedynie ich głowy były widoczne: twarze w agonii. Panował ogłuszający hałas, jakby maszyn przy pracy, połączony z wieloma wrzaskami, biciem młotów i rozdzierającymi krzykami . Przed tymi głowami stał ktoś z ręką wyciągniętą i napełnioną lawą, chlapiąc nią twarze nabrzmiałe z powodu oparzeń.
Jan Radziszewski2020.05.29 17:56
Przypominam po raz N ty że żyd Keller by mnie zdyskredytować o żydowskiej Hipokryzji dopisał do mojego nazwiska Keller lub inny nick ot np po wpisie Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.)
Jan Radziszewski2020.05.29 17:45
Przypominam po raz N ty że żyd Keller by mnie zdyskredytować o żydowskiej Hipokryzji dopisał do mojego nazwiska Keller lub inny nick ot np po wpisie żydy masoni i tzw zboki Lucyfera pocieszę was kara wieczna - wkrótce spadnie na Sekielskiego z powodu planów szkalowania św Jana Pawła II Pan Pouczenia i orędzia - wtorek, 19 maja 2020 19 V 2020 Sekielski umrze dokładnie 10 października 2020 Wtorek, 19 maja óZapisz dziecko - Dobrze dziecko, skoro to Cię nie satysfakcjonuje do końca to Sekielski umrze niż będzie rocznica wyboru Jana Pawła II. - Dziękuję Panie Jezu, chwała Tobie Chryste. - Panie Jezu, nie gniewaj się, a jakby tak była dokładna data?, dokładny dzień? - A jaki byś chciał dzień, dziecko? - 10 października 2020. - Tak, dziecko:) Poważny tym razem uśmiech Pana Jezusa. - Dziękuję Panie Jezu, Chwała Tobie Chryste. Dziękuję. -:) Pan Jezus się ze mnie śmieje. - Panie Jezu, Ty się ze mnie śmiejesz, ale ów Sekielski umrze naprawdę 10 października tego roku? - Tak dziecko, 10 października 2020 nastąpi jego zgon. - Dziękuję Panie Jezu. Chwała Tobie Chryste Królu. Cześć i Uwielbienie Bogu Ojcu. -:) Otrzymał Cyprian Polak (Krzysztof Michałowski To cóż panie Sekielski, zostało Ci ponad cztery miesiące życia. Dokładnie cztery miesiące i dwadzieścia dni. Korzystaj z życia i ciesz się sukcesem intensywnie bo aż przez prawie pięć miesięcy. Nażyj się na całego kolego. Trzeba będzie umrzeć w smoleńską półrocznicę, w którym to Smoleńsku brało udział państwo Izrael, wielki wróg Polski i Polaków. Jak ktoś tak kocha Polskę genetycznie jak Ty to musi być i data dobra. Widzisz, nie jesteś zlekceważony jak kto podrzędny. Masz dobrą datę. Oszczędzono Ci też trudu bo człowiek na tej ziemi musi się trudzić, a Ty już nie będziesz musiał aby dorzucać paliwa na rocznicę wyboru Jana Pawła II w 100 lecie Jego urodzin. Może zaczniesz, ale nie skończysz. No, wszakże się tym pocieszysz, że nie wszystek umrzesz ( non omnis moriar) bo zostaną po Tobie Twe dzieła. W rzeczy samej to Cię mogę zapewnić, nie wszystek umrzesz. Tylko rzecz polega na tym iż raczej będziesz w miejscu gdzie będziesz chciał umrzeć i to jak najbardziej wszystek, ale nie będziesz mógł. Będziesz umierał nie mogąc umrzeć. I na tym polega problem. Ale póki co ciesz się życiem. Nie wiem czy życzyć Ci abyś się zdrowo odżywiał. Ciesz się swoją urodą, może będą tacy co w niej zagustują, w tym przede wszystkim niewiasty. Urodą, która przywodzi na myśl państwo Izrael, choć jest to jakaś odmiana arabska wręcz. Coś jak Saudowie?, kryptożydzi.
"Leszek" Radzikowski Keller to kremlowski "teolog"2020.05.29 17:33
"Jan Radziszewski" - to żyd "Leszek" Keller-Krawczyk kremlowska bladź!
anonim2020.05.29 17:00
d-c jw. zacytuję .co nie można zycytować na fronda ci zdarzenie ot po transformacji ustroju lata 90 ub wieku w Łodzi wybierano Prezesa Firmy a w tyle siedzący żydek do drugiego mówi," zobaczysz nim nie zostanie " a ten mówi do niego - ma odpowiednie wykształcenie, lata pracy itp zalety a ten na to zobaczysz I wstaje i mówi ja nie mam nic do kandydata " ale jego córunia puszcza się, mówią wprost córka jest prostytutką " powszechna konsternacja - I ten kandydat przepada widzisz więc mądry inaczej - że jesteś zrobiony w konia przez manipulujących nami żydów
anonim2020.05.29 16:54
hipokryzja jest to również klasyczny przykład również działania frondy broniącej tzw żydowskiej tj diabelskiej racji stanu nie wpisuj mnie do tej listy bo ww ... - Keller to żyd z importu tj. Moskiewski - który ponieważ głoszę Prawdę o żydach i tzw Bożą, próbuje mnie szkalować w imię tzw. żydowskiej racji stanu tzn diabelskiej
hipokryzja mend!2020.05.29 14:12
Gdyby Fronda stosowała "kryteria" Twittera mendy jak Albert, Stachu, "Leszek" Radziszewski Keller, OBOJETNY dawno by zniknęli z forum.
anonim2020.05.29 16:23
Ty duraku nie wpisuj mnie do tej listy bo ww ... Keller to żyd z importu tj. Moskiewski
Jan Radziszewski 2020.05.29 17:04
pokazałem ci jak jw i niżej także manipulacje na www. fronda gdzie nawet mojego nazwiska nie przełknęli tylko wykasowali
wicek2020.05.29 11:49
USA wracają do korzeni z których ten kraj wyrósł. Czas zacząć mówić prawdę zamiast bredni o prawie do eutanazji, aborcji, edukacji homosksualnej itd itd.
możecie minusować albo skasować2020.05.29 11:27
Trumpie, Trumpie, głupi lumpie…
psycho on the hook2020.05.29 11:14
Niedawno po raz pierwszy Twitter postanowił oflagować (ale nie usuwać) wypowiedzi Donalda Trumpa jako wymagającą sprawdzenia faktów. Prezydent USA napisał dwa tweety o głosowaniu korespondencyjnym (funkcjonuje ono tam zupełnie inaczej niż proponowano w Polsce), które były niezgodne z prawdą i oskarżały o to, że będzie ono sfałszowane, bez podania żadnych na too dowodów. Jego stwierdzenia zostały zweryfikowane przez niezależne źródła, a użytkownicy Twittera mogą kliknąć na stronę, która odsyła do faktów i jasno przedstawia, dlaczego Trump tam kłamał. Prezydent oskarżył platformę o "ingerencję w wybory". https://www.dobreprogramy.pl/Trump-knebluje-Twitter-Facebook-przylapali-go-a-teraz-sie-msci,News,108123.html
katolicka kretynizacja polski 2020.05.29 11:14
Fajnie! amerykanie będą sobie mogli pluć na trampka ile wlezie...
Czarek2020.05.29 10:59
Dlaczego zawsze tak musi być że prawica i konserwatyści naprawiają a lewacy niszczą i rujnują? Donald Trump to wielki i prawy człowiek. Tacy ludzie ratują nas przez drapieżnymi zębami komunizmu. Dlaczego część Polaków w ogóle dopuszcza do siebie taką myśl, że ktoś z PO mógłby stanąć na czele państwa polskiego. Przecież to nieunikniona drogą do niszczenia i kradzieży naszego dorobku, do niszczenia Polski. Dlaczego ich pragnieniem jest psucie i niszczenie? Staram się i nie daję rady tego zrozumieć. Czy sodomistów i wrogów chrześcijaństwa jest w Polsce aż tylu? Banda złodziei, która jeszcze pięć lat temu bezczelnie nas okradała ma szansę na 30 a nawet 35 % w wyborach prezydenckich....
PO to samo zło !2020.05.29 11:02
Ta konstatacja jest rzeczywiście dość przygnębiająca !
RWE2020.05.29 10:53
Brawa dla prezydenta Trumpa !
anonim2020.05.29 10:45
Widać, platformy społecznościowe są wierne przykazaniu leninowskiemu o fundamentalnej roli mediów.
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.29 10:41
O! Przydałoby się takie prawo w Polsce to fronda musiałaby wyłączyć komentarze😂
anonim2020.05.29 10:47
Twoje? Nie mam nic przeciwko temu. Jedyne co potrafisz to pluć jadem i wystawiać swój tylni otwór centralny w nadziei, że ktoś się nim zainteresuje.
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.29 12:19
Moim otworkiem się nie interesuj. Nie dla psa kiełbasa! 😂😂😂😂
Marcin2020.05.29 11:02
Twoja stała bytność na Frondzie jest zaprzeczeniem twojej teori.
A kiedy Marian ze schodów spadł2020.05.29 11:28
Twoja PiSanina jest zaprzeczeniem inteligencji.