01.07.20, 17:02Fot. screenshot - Facebook (Szymon Hołownia)

Trzaskowski niezależnym prezydentem? Hołownia w to ,,wierzy’’. Politycy spijają sobie z dzióbków

Szymon Hołownia, który deklarował, że nie poprze oficjalnie żadnego z kandydatów na prezydenta w II turze, dziś przeprowadził wspólna transmisję na Facebooku z kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim. Chodziło o deklarację nt. postulatów Hołowni, które mają „odpartyjnić prezydenturę”. Naturalnie, Trzaskowski wszystkie te postulaty poparł.

Pierwszy z czterech postulatów Szymona Hołowni opiera się o „trzy weta”. Są to „weto demokratyczne”, „weto zielone” i „weto samorządowe”. Kandydat KO oczywiście zapewniał, że z propozycjami się jak najbardziej zgadza:

- „Te wybory są o tym, czy będziemy mieli prezydenta silnego, niezależnego, który słucha ludzi, który z nimi rozmawia, który jest wstanie wesprzeć dobre inicjatywy, ale także, kiedy trzeba, to złe ustawy zawetować. (…) Będę wetował wszystkie pomysły, ustawy, które będą łamały konstytucję, które będą łamały praworządność” – mówił Rafał Trzaskowski.

- „Jeżeli chodzi o kwestie walki z kryzysem klimatycznym. Uwzględniam pana postulat, aby było zielone weto. Nie ma dzisiaj miejsca w Polsce dla polityka, który odwraca się od kryzysu klimatycznego” – dodał.

Odnosząc się do „weta samorządowego” stwierdził:

- „Jeżeli chodzi o samorządy, to sprawa jest jeszcze bardziej oczywista”.

Przy okazji obecny prezydent Warszawy, którego nieudolność w zarządzaniu stolicą dla nikogo nie jest tajemnicą, zaatakował też rząd;

- „Zabierają nam pieniądze, ograniczają nasze prerogatywy, widać było jak spychają na nas szkodliwe decyzje związane z edukacją. (…) Samorządy trzeba wzmacniać, przekazywać większą część podatków”.

Drugi postulat Szymona Hołowni to zatrudnienie na stanowisku szefa kancelarii prezydenta, szefa BBN oraz ministrów odpowiedzialnych za kwestie prawne i zagraniczne osób, które nigdy nie były związane z żadną partią polityczną. Pytając kandydata KO o to, czy będzie on w stanie odpartyjnić KPRP, Hołownia zaznaczył, że Trzaskowski jest wiceszefem PO, ale nie należy tego stygmatyzować.

- „Jestem członkiem PO, jestem jej wiceszefem, ale my dbaliśmy w tej kampanii o jedno: jestem kandydatem KO, gdzie są Zieloni, Nowoczesna i staramy się rozszerzać poparcie. Czuję się, że jestem kandydatem samorządowców. Ubiegam się o jak najszersze poparcie. (…) To jest dzielenie skóry na niedźwiedziu. Szef BBN, on musi być ekspertem politycznym, ale zapewniam pana, że w moim otoczeniu będzie mnóstwo społeczników, ekspertów, mnóstwo osób, które nie mają nic wspólnego z polityką. Daję panu gwarancję, że ta kancelaria nie będzie kancelarią partyjną” – deklarował Trzaskowski.

Trzeci postulat to niezwłoczne złożenie wniosku do NIK o przeprowadzenie kontroli państwowych i samorządowych osób prawnych i innych państwowych i samorządowych jednostek organizacyjnych pod względem legalności, gospodarności, celowości i rzetelności w zakresie zatrudniania w nich pracowników według lojalności partyjnej, a nie kwalifikacji tak, by „opinia publiczna mogła poznać skalę tej patologii”. I tutaj Rafał Trzaskowski zadeklarował, że taką kontrolę zapewni.

Ostatnie z przedstawionych przez Szymona Hołownię kryteriów dotyczy powołania ciała, które będzie składało się z samorządowców i będzie doradzało prezydentowi w kwestiach samorządowych:

- „Postulaty samorządowe? Oczywiście, że w 100 proc. się z panem zgadzam. Miałem takie same plany” – odpowiadał kandydat na prezydenta.

Rafał Trzaskowski zadeklarował, że wszystkie postulaty Szymona Hołowni znajdą się w jego programie.

- „Cieszę się z tej rozmowy, obu nam chodzi o dobro Polski. Przedstawiliśmy cztery postulaty, który wydają nam się kluczowe do tego, aby przyszły prezydent mógł być prezydentem nie tylko swojego ugrupowania, ale wszystkich Polaków” – wyrażał swoje zadowolenie Hołownia.

Na koniec były dziennikarz TVN przypomniał, że już ogłosił, jak zachowa się przy urnie 12. lipca. Podkreślając, że nie może mówić swoim wyborcom co mają zrobić, stwierdził:

- „Wierzę, że ta rozmowa pomoże wielu wyborcom, którzy oddali na mnie głos, w podjęciu dobrej decyzji 12 lipca”.

To, że Trzaskowski zgodził się na wszystkie postulaty Szymona Hołowni, nikogo nie zaskakuje. Kandydat KO pokazuje od niedzieli, że jest w stanie zrobić wszystko, aby zdobyć wyborców Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka. Polacy żartują sobie nawet, że przed druga turą, w kontekście tej drugiej grupy, kandydat KO wstąpi w szeregi ONR. Dlaczego jednak Hołownia tak bardzo „wierzy” Trzaskowskiemu? Media już donoszą, że zapłatą ze strony PO dla niego ma być poparcie w ewentualnych wyborach na prezydenta Warszawy.

kak/wPolityce.pl, Facebook

Komentarze

kibic2020.07.2 9:52
Hołownia po przegranej Trzaskowskiego, liczy na etat w ratuszu w Warszawie. Dlatego tak kadzi Szambusiowi !!!
Polak Mały2020.07.2 7:55
Miał być "niezależny" kandydat a tu taki "coming out". I wszystko jasne - kolejny farbowany lisek, szuka prywatnej korzyści. Ale nabrani przez liska Wyborcy potrafią rozliczyć i w efekcie pokazać gest Kozakiewicza. Myślę że pan Hołownia skończy jak ruch P. Kukiza, który również się sprzedał, a przy okazji "obalił" PSL...
sasza2020.07.2 7:49
I myślą, że ludzie to kupią, oszuści.
Grizzly2020.07.2 7:27
Kłamcy, oszuści, POmioty!
Zbyszek2020.07.2 5:55
Hołownia jest sprawnym manipulatorem, będącym od lat na usługach TVN, a nie żadnym "człowiekiem znikąd", czy też "niezależnym politykiem". Jego kandydatura od początku ma służyć przede wszystkim powrotowi układu III-ej RP do rządu. Znaczna część wyborców Hołowni, omamiona jego gładkim słowotokiem raczej nie zdaje sobie z tego sprawy, ponieważ są to dzieci współczesnej, relatywistycznej rewolucji antykulturowej. Nie widzą że Hołownia, deklarujący się jako katolik, głosi tezy sprzeczne z podstawą nauczania Kościoła (np."aborcja", "in vitro", zrównanie związków homoseksualistów z małżeństwami), co już samo w sobie wskazuje na jego kulturowy faryzeizm. To samo dotyczy Trzaskowskiego, więc i z tego punktu widzenia swój popiera swego. Obydwaj są wykreowanymi przez układ III-ej RP narzędziami, służącymi osiągnięciu pełni władzy w Polsce.
bogdanus2020.07.2 2:24
ale odwalili cyrk...? szukają głupszych od siebie i zapewne znajdą.
buzi - buzi ; tupco-tupci2020.07.2 0:06
Czaczkowski wytupczył Hołownię bez mydła
Głosuj na Dude2020.07.2 0:13
Oni są powołani żeby się tup czyc! Nic nie znaczą, nic!
bzdet czerwony jak Sok z Buraka2020.07.1 23:57
zupełnie jak w filmie seient fucksion - obaj przeszli szczytowanie, wytrysk był pod sufit
Zbych2020.07.1 23:43
Moly za kłamstwa się płaci trzasniety już tylko w dół,szykuje tęczowy durszlak na głowę to sobie pochodzisz ze swoim kandydatem na marszu ucisnionych(też kłamstwa).pamiętaj notowania juz tylko w dol
Moly2020.07.1 23:35
tralalalalala Mielenie tego samego w kolo Macieju...I oskarzenia, i pomowienia, i obrzydzanie. A ludzie i tak zaglosowali na p. Trzaskowskiego. I wielu innych za glosuje w drugiej turze. Ps. Frondowy grafiku: unikaj zamieszczania zdjecia p. Dudy obok zdjecia p. Trzaskowskiego jesli Ci pozycja mila. Oczywiscie dla mnie mozecie zamieszczac co chcecie; to tylko moje oko cieszy. Ja czasami lubie dawac dobrze porady
Janusz Barwinek2020.07.1 23:12
Od Hołowni już od dawna śmierdzi siarką. Pycha i nienawiść nie idą w parze z wiarą w Boga!
zbych2020.07.1 22:57
Niezależne długopisy Tuska.Hołownia, trzasniety, już są pod ścianą ze swoimi kłamstwa mi, nie odetna się od po i Lewacka ej ideologii.konsolidacja nic nie da.trzasniety juz tylko w dół. Zostanie chłopakom pochodzic po ulicach w tęczowych durszlakach na głowie. Tak się kończą układanki Tuska. On wszystko śpię przy i ucieka .
killpedryll2020.07.1 22:35
Ciekawe, który będzie nadstawiał tyłek do ryćkania. Stawiam, że zadu nadstawi Szimek Huiownia. On taki delikatny jest.
pit2020.07.1 22:29
Gwarantuję że obecność partyjna w strukturach zamienią na LGBT bezpartyjne tylko kodowane :) fundusze pójdą na to towarzystwo a nie na Polskę To cały Trzaskowski - dziwny gość, z magicznym poparciem ludzi którzy sami nie myślą, ale opierają się na psychologii fryzjerów jak napisał kiedyś Leopold Tyrmand. Chodzi o golenie i strzyżenie w jednej modzie LGBT. Ludzie zacznijcie myśleć, obudźcie się tu chodzi o Wasze dzieci.
Toni2020.07.1 22:18
Trzaskowski jest nadal zastępcą szefa PO i ma byc niezależny to następne jego oszustwo.A Hołownia był przez TVN 24 i Tuska podstawiony jako drugi kandydat,gdyby nie wygrała KODawa Błońska, obaj są z tej samej bajki.Dwa oszuści.
anna2020.07.1 22:08
ale ty Szymuś jesteś naiwny, połkną cię jak żabę , wiedz , że mają doświadczenie w gierkach
Janusz Barwinek2020.07.1 23:20
Aniu jesteś nie w temacie! Hołownia i trzaskowski są z tej samej kliki.
Seks kamerki2020.07.1 21:46
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
pit2020.07.1 22:33
zakładam że jesteś facetem tak normalnie pasuję podać twój nick, ip, i zająć sie Tobą przyjacielu rano policja bo jesteś stręczycielem, Tylko tak dalej Panie popierający Trzaskowskiego. Pewnie Policja już wie kim jesteś mimo konta które schowałeś
Aga Dziedzic ❤️2020.07.2 2:07
Hihihihihihi !
🌼 Aga Dziedzic ❤️ 🌼2020.07.2 6:31
Jakim trzeba być śmierdzącym tchórzem i miękką fają, kraść czyjeś dane, podszywać się, udawać kogoś innego i w ten sposób myśleć, że się walczy o swoją ideologię. Ciekawe jak mi popatrzysz w twarz, to czy będzie Ci trochę chociaż wstyd. Tak zachowują się zaburzeni ludzie, a nie faceci. Ale czego oczekiwać od sympatyków PiS.
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.1 21:41
Ale że macie ból dudy, bo nie poparł Andrzeja? Czy o co chodzi?
Konstytucja to ja, Bolek OTUA to nie ja2020.07.2 0:15
Pietrek jaki bul głowy? Przecież to jedna stajnia ja cim to muwiem. Chodzi oto zebym my kasę robilim na głupim narodzie, chiba nie zaszeczysz.
PAD ponownie prezydentem2020.07.1 20:52
Tak wierzy on w niezależność Trzaskowskiego jak w Jezusa Chrystusa .
Zatroskany2020.07.1 18:39
Weto już było w Polsce "liberum"... nie długo trwało i Polska osłabiona, została zagrabiona przez zaborców. Targowica powraca.
Walter2020.07.1 18:38
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Krytykował Unię Europejską za promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Podpisał ustawy dotyczące podniesienia ponad 30 podatków. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał przeznaczyć 2 mld zł z budżetu państwa na dotowanie telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej, niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania. Odmówił przystąpienia do debaty przedwyborczej z Rafałem Trzaskowskim w TVN, obawiając się niewygodnych pytań np. dotyczących wielokrotnego łamania konstytucji i niezrealizowanych obietnic wyborczych z 2015 r.
Matka Polka2020.07.1 17:44
Boże chroń Polskę przed tym, że ci ludzie dorwą się do władzy. Nic nie uda się uchwalić i nic nie uda się zrealizować. Chaos, anarchia, korupcja i złodziejstwo wszelkiej maści. Plus pedofilia i zboczenia i kary za myślozbrodnie. Od tandemu Trzaskowski-Hołownia chroń nas Panie!
Seks kamerki2020.07.1 17:38
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl
Observer2020.07.1 17:33
Kompromitacja Hołowni i ujawnienie wzajemnej sympatii to oznaka tego jak bardzo te dwie kandydatury są powiązane. Odizolowanie się od PO dawało szansę aby stworzyć nowe ugrupowanie. Teraz jaki jest rzeczywisty obraz, każdy widzi. Hołownia to nowa wersja KODu, wprowadzona w życie z większym sukcesem. Na taką akcje trzeba było ogromnych środków.
pomatolska kretynizacja polski2020.07.1 17:33
DUDA TO POLSKA …tusk i trzaskowswki to smierdzace fekalia poniemiecko ubeckie…
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.1 17:23
PADnóżek kałczyńskiego o taki typowy PiSdziak : bezdennie głupi, groteskowo bezczelny i niezmiennie zachwycony swoją tępotą! a do tego jest paskudnym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjno-politycznych celów. Szkodzi Polsce! i ośmiesza przed światem! w każdą jego wypowiedź wplecione jest stek bzdur i kłamstw, które obrażają inteligencję już średnio wykształconego mieszkańca naszego kraju. Tak łatwo można zweryfikować te brednie, trzeba tylko chcieć...