Św. Charbel Makhlouf. Orędzia z Nieba - zdjęcie
28.07.20, 11:26(fot. wikipedia/Domena publiczna)

Św. Charbel Makhlouf. Orędzia z Nieba

5

28. lipca wspominamy w polskim Kościele św. Szarbela Makhlufa. Ten wielki pustelnik słynie dziś z wyjątkowo skutecznego wstawiennictwa przed Bogiem. Ci, którzy za jego pośrednictwem proszą o łaski, doświadczają w swiom życiu wielu cudów. Dlatego warto we wspomnienie swiętego kapłana szczeólnie uciekać się do jego pomocy.

Józef Makhluf urodził się w miejscowości Biga Kafra w Libanie w roku 1828. Po wstąpieniu do zakonu libańskich maronitów przyjął imię Szarbel. Wyświęcony na prezbitera, pragnąc żyć w ścisłej samotności i osiągnąć wyższą doskonałość, z klasztoru w Annaja odszedł na pustynię, gdzie służył Bogu przez niezwykle surowe życie, nieustanne posty i modlitwy. Zmarł 24 grudnia 1898 roku. 5 grudnia 1965, na zakończenie Soboru Watykańskiego II, został on beatyfikowany przez Pawła VI. 9 października 1977 Paweł VI kanonizował św. Charbela. Do jego grobu odbywają się liczne pielgrzymki, a uzdrowienia za jego przyczyną są czytelnym znakiem Bożej działalności we współczesnym świecie. Relikwie Świętego znajdują się między innymi w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

W liturgicznym kalendarzu powszechnym wspomnienie św. Szarbela obchodzone jest w dniu 24 lipca.

Modlitwa do św. Ojca Szarbela

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu a teraz przebywasz w chwale Nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego. Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności.

Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego.

Amen.

bz/misericors.org.pl

Komentarze (5):

praktykująca2020.07.28 22:09
WSPANIAŁY ŚWIĘTY
św.Charbel2020.07.28 16:58
Kolejny otumaniony religiolem za młodu, jednocześnie stroniący od nauki i uczciwej pracy.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.28 11:37
następny psychol któremu poyebało się we łbie od samotności a kościół z idioty zrobił świętego!
stan2020.07.28 13:47
"Jak więc zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata. Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego"".
Jozek2020.07.28 14:48
przewidywalny jestes i nudny...