Sąd Najwyższy osądzi ,,nadzwyczajną kastę w sądach'' - zdjęcie
19.09.19, 12:45

Sąd Najwyższy osądzi ,,nadzwyczajną kastę w sądach''

14

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego zajmie się immunitetem sędziego Wojciecha Łączewskiego. Prokuratura czeka właśnie na decyzję, która ma zapaść w listopadzie. Sędziemu grożą zarzuty ws. domniemanego składania fałszywych zeznań. Sędzia dał nabrać się na prowokację dziennikarską; miał spotkać się z rzekomym Tomaszem Lisem i wymienić się z nim antyrządową korespondencją.

Twierdził, że ktoś włamał się na jgo profil na Twitterze, ale biegli wykluczyli taką możliwość. Jak dotąd Łączewski był bezkarny.

"Zebrany materiał dowody w postaci kilku opinii biegłych, w sposób niebudzący wątpliwości potwierdził, ze sędzia Łączewski składał fałszywe zeznania, okłamywał zwierzchników, okłamywał opinię publiczną. (…) Sędzia działał bezczelnie, bez mrugnięcia okiem kłamał i naraził skarb państwa na realne straty. Te fakty dyskwalifikują go jako człowieka który może oceniać i sądzić innych. Nie posiada do tego kwalifikacji moralnych i etycznych.(…) Sędzia Łączewski złożył fałszywe zawiadomienie i fałszywe zeznania. Twierdził. że nieznana mu osoba podaje się za niego na twitterze, że ktoś wdarł się do prywatnego internetu i korespondował z osobami trzecimi. Dziś pod pozorem uchybień formalnych postępowanie zostało umorzone. To kolejny dowód na to, że są osoby w środowisku sędziowskim, które wolą chronić ludzi uwikłanych" - mówił o jego sprawie prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Przypominał, że sprawę Łączewskiego przez całe miesiące przeciągano w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie.

Śledczy chcieli Łączewskiemu postawić zarzuty jeszcze w kwietniu, ale sprawę umorzył rzeczony sąd. Nie dało się znieść immunitetu. Teraz może zrobić to Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego - organ powołany właśnie po to, by podobne patologie jak Łączewskiego ukrócić.

bsw/wpolityce.pl

Komentarze (14):

krzysztof2019.09.19 21:51
nadzwyczajną kastę należy rozliczyć i unia nie ma tu nic do gadania .unia to sowiecki kołchoz i nie wolno im ulegać
Renia2019.09.19 20:32
Jeżeli zostanie uznany za winnego , czy skazany , to już widzę i słyszę wycie i oskarzanie ministra i sedziow opinie opozycji ze to sedzowie pisowscy,
faszysta pachn\304\205cy naftalin\304\2052019.09.19 18:08
Dlaczego tego typu typki ostentacyjnie szydzący z prawa, którzy wypowiedzieli lojalność Polsce, a służą przestępcom nadal są bezkarni? Czy to nie ci sami kolesie, którzy przez 30 lat nie potrafili osadzić żadnego kata i mordercy komunistycznego w okresu stanu wojennego?
dzielnicowy2019.09.19 16:57
Mam nadzieję, że wyleci na zbity pysk ! Tacy ludzie nie mają moralnego prawa sądzić innych. Sędzia powinien być kryształowy ! Wymaga tego zawód, którego podjął się wykonywać. Połowa polskich sędziów powinna złożyć togi i nigdy więcej nikogo nie sądzić. Rząd musi zrobić wszystko, żeby stan sędziowski kojarzył się polakom z uczciwością, a nie z "wyjątkową kastą", krętactwem, złodziejstwem i łapówkarstwem, krzywdzeniem uczciwych ludzi i sprzyjaniem bandytom.
Beno2019.09.19 14:02
Chłopy i kobiety (nie chcę napisać "baby") mam dla was ogromnie radosną wiadomość. Na portalach wśród komentarzy nie widzę żadnych dzielnicowych, dumnych gejów, Pietrków od Nowaków i im tym podobnych bolszewickich trolli. Chyba wyjechali z Polski, oby na zawsze, a inni im podobni nich idą ich śladami. Polska wolna od żydo-komuny, ubeków "dzielnicowych" i innych agentów obcych służb. Aufwiedersehen, goodbye, arrivederci... A na poważnie: Fronda chyba w końcu odpowiedzialnie potraktowała swój portal i wzięła się za tych co sieją tutaj mowę nienawiści, bluźnierstwa wobec Kościoła, obrazę innych. Mam nadzieję, że tak pozostanie: kultura, tolerancja i szacunek dla inaczej myślących.
dzielnicowy2019.09.19 17:00
Masz rację :). Nie ma tego dziadostwa. Oby na zawsze. Co prawda też podpisuję się od pewnego czasu "dzielnicowy", ale tylko po to, żeby denerwować tego czerwonego kundla. :) Jeśli przez następne dni nie wróci na Frondę, wrócę do swojego poprzedniego podpisu. :) Pozdrawiam.
bzyk2019.09.19 13:53
O której kaście jest mowa? O starej czy założonej całkiem niedawno, za pisu?
anonim2019.09.19 13:28
DAJ BOŻE ABY PO WYBORACH 13 października (w rocznicę CUDU SŁOŃCA w FATIMIE) POLSKA DZIĘKI OPATRZNOŚCI BOŻEJ STAŁA SIĘ PAŃSTWEM WOLNYM OD LUDZI ZŁEJ WOLI - ABY WRESZCIE WYMARŁ BOLSZEWIZM W LUDZKICH GŁOWACH
Maciej2019.09.19 13:06
Brawo !!!! Brawo !!!!!!!!
anonim2019.09.19 13:06
Bardzo bystry jest sędzia Łączewski jeśli myślał,że da się wmówić informatykom włamanie do komputera.Kłamał ,mataczył i to jest bezsporne, wobec tego nie ma kwalifikacji moralnych i etycznych do pełnienia funkcji sędziego.Pycha kroczy przed upadkiem,głupota świńskim truchtem w awangardzie przymiotów sędziego Łączewskiego
marek2019.09.19 13:04
Brawo! To nie żaden sędzia tylko zwykły menel w todze jak wielu innych zresztą. Kiedyś takie właśnie mendy dostawały się na studia prawne dzięki kasie i koneksjom rodziców a dzisiaj mamy pokłosie takich głupków uważających się za nie wiadomo kogo.
Mirek2019.09.19 18:12
Hym
JS2019.09.19 12:54
Mam nadzieję, że skończy się prywata w sądach, wyroki na życzenie, ukręcanie sprawom łba, ukrywanie majątków sędziów, no bo przecież ci którzy domagają się specjalnego traktowania odwdzięczają się sowicie takim zdrajcom PRAWA i społeczeństwa, któremu mają służyć. Sądy nie mogą służyć prywatnym interesom korporacji, lokalnym bonzom, politykom, zasłużonym ludziom, celebrytom ale PRAWU. Pozdr.
JS2019.09.20 5:44
4 osobom, które dały mi czerwone kciuki podoba się bezprawie i niesprawiedliwość. To jest jakieś 20% społeczeństwa co odpowiada poparciu jakie ma PO-KO. Szkoda, że nie żyjecie w Rosji albo w Korei Płn., dopiero byście zobaczyli na własnej skórze co to jest brak prawa i sprawiedliwości. Pozdr.