Rosja: polski ksiądz nie może prowadzić okna życia - zdjęcie
05.06.15, 16:19

Rosja: polski ksiądz nie może prowadzić okna życia

2

Okno życia zostało poświęcone i otwarte miesiąc temu przy domu samotnej matki na terenie rzymskokatolickiej parafii w Kirowie.

Już po trzech dniach okno zostało zamknięte, ponieważ tamtejsza prokuratura zagroziła nałożeniem kary w wysokości 100 tys. rubli lub zamknięciem parafii na trzy miesiące.

Prokuratorzy zarzucili twórcom okna złamanie przepisów, które przewidują, że dziecko ma prawo znać swoich rodziców. Inicjatorzy okna życia nie zgadzają się z argumentacją prokuratury i skierowali sprawę do sądu.

- W punkcie 6. tej samej konwencji jest napisane, że dziecko ma prawo do życia. Tłumaczyłem: jak dziecko ma znać imiona swoich rodziców, jeżeli będzie martwe? Dlatego podaliśmy apelację do sądu, odwołując się od decyzji prokuratury - mówi  ks. Grzegorz Zwoliński, proboszcz parafii w rosyjskim Kirowie.

W obwodzie Kirowskim, na którego terenie znajduje się katolicka parafia, każdego roku znajdowano kilkoro porzuconych martwych dzieci. Okna życia działają w Rosji od 2011 roku i są obecne w 20 miejscach. Do tej pory uratowano w nich 35 dzieci.

MT/Radio Maryja 

 

Komentarze (2):

anonim2015.06.5 17:12
Ja swoich biologicznych rodzicow nie znam... Nie wiem czy bylam zostawiona w oknie zycia, czy w szpitalu, czy jak trafilam do domu dziecka. Nie ma to dla mnie zaczenia. Wazne ze zyje ; ) Ze moglam zostac zaadoptowana przez kochajaca rodzine... I dzis mam 4 rodzicow:D 2 co mnie zaadoptowali i 2 co mi dali zycie;p Nie rozumiem w czym przeszkadzaja okna zycia... skoro moga one uratowac dziecku zycie. : (
anonim2015.06.5 17:22
ufamie Okna Życia przeszkadzają tym którym przeszkadza Życie. Walczą z nimi używając kłamstw i oszukując, bo prawo do życia jest ważniejsze 100x od prawa do poznania rodziców. Ale Oni wiedzą co czynią - pewnie nie wiesz, ale w takiej kanadzie tzw późne aborcje są wykonywane w sposób odpowiadający rytuałom składania krwawych ofiar pogańskim bożkom (czyli diabłu) z bliskiego wschodu.