Reżim Łukaszenki wsadza księży do więzienia. Białoruski biskup zaapelował o modlitwę - zdjęcie
04.12.20, 13:00Fot. Renessaince via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Reżim Łukaszenki wsadza księży do więzienia. Białoruski biskup zaapelował o modlitwę

9

Obserwujemy nasilenie się represji wobec Kościoła katolickiego w naszym kraju” – napisał na Facebooku biskup archidiecezji mińsko-mohylewskiej Jurij Kosobucki komentując wyroki księży, których skazał reżim Łukaszenki.

Dalej biskup dodał:

Otwarcie przeciwstawiamy się wszelkim grzechom, przemocy, kłamstwu i fałszowi, represjom, naciskom i zastraszaniu, poniżaniu godności ludzkiej, ponieważ każdy człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boże”.

Podkreślił, że Kościół na Białorusi szczególnie modli się o harmonię oraz solidarność narodu, ktoś jednak uważa to za przejaw ekstremizmu i podżegania do wrogości.

Zaapelował, aby modlić się w intencji kraju oraz jego obywateli, osób uwięzionych z powodów politycznych i zwalnianych za poglądy z pracy, a także szantażowanych i cierpiących.

Prosił także o modlitwę za księży Wiaczesława Baroka i Witalija Bystrowa. Pierwszy z nich skazany został na karę więzienia za jego kazania. Witalij Bystrow natomiast za „udział w niedozwolonym wydarzeniu”.

dam/kresy24.pl,Fronda.pl

Komentarze (9):

BARDZO DOBRZE MONDRY ŁUKASZENKA2020.12.4 21:25
NIECH TRZYMA ZA RYJ KLECHY I INNE PASOżYTY SPOŁECZNE Z DALA OD PUBLICZNEGO SZMALU I POLITYKI
Kamil2020.12.4 18:13
Tutaj akurat popieram lukaszenke. Księża katolicy to w większości pedofile, nieroby i wyłudzacze pieniędzy. Większość narodów w Europie to zrozumiała i zepchnęła te czarna zarazę na margines społeczeństwa. Kiedy Polacy to zrozumieją?
U nas kieszonkowy dyktator2020.12.4 15:27
chroni pedofili w sutannach a zamyka feministki.
ladychapel2020.12.4 14:46
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył premier DONALD TUSK po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział DONALD TUSK. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
antoni.s2020.12.4 14:39
A reżim kaczyńskiego chroni księży, przestępców seksualnych przed sprawiedliwością, który reżim jest gorszy?.
ladychapel2020.12.4 14:11
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka to "człowiek taki ciepły" - oświadczył marszałek Senatu Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości po powrocie z trzydniowej wizyty w Mińsku. - Jeśli chodzi o ten ludzki [wymiar - red.], to panu mówię, że zależy absolutnie panu prezydentowi Łukaszence na interesie Białorusi, to widać. I widać to, że jest człowiekiem takim ciepłym, o tak, jeśli mógłbym określić to spotkanie w olbrzymim pałacu, monumentalnej budowie, takiej przytłaczającej - powiedział Karczewski. Stwierdził także, że rozmowa była "bardzo ciepła", "dobra" i "serdeczna" oraz, że Białoruś to była jego "najtrudniejsza wizyta zagraniczna". Przekonywał także, że na Białorusi nie ma więźniów politycznych. - Ale więźniów politycznych nie ma. Nie ma w tej chwili więźniów politycznych, byli i nie ma, wie pan, tu nie ma tematu - stwierdził.
Anonim2020.12.4 13:19
A kto lubi agenturę obcego państwa na swoim terenie? Chyba tylko Polacy.
JPIII2020.12.4 13:18
Tu go popieram. Niech pedophilów zamyka jak najszybciej i najwięcej.
Anonim2020.12.4 13:12
Łukaszenko to palant, ale czasami miewa dobre pomysły.