Przedsiębiorcy czekają na pomoc. Gdzie jest Trzaskowski?! Apel szefa KPRM - zdjęcie
28.05.20, 12:45Screenshot Youtube - Platforma Obywatelska

Przedsiębiorcy czekają na pomoc. Gdzie jest Trzaskowski?! Apel szefa KPRM

12

Dziś w warszawskim ratuszu miała miejsce kolejna interwencja poselska. Znowu jednak nie zastano w nim prezydenta stolicy. W trakcie konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, aby ten:

[…] wrócił do swoich obowiązków i skupił się na tym, co dziś najważniejsze, a najważniejsza jest pomoc dla mikroprzedsiębiorców”.

Dworczyk w trakcie briefingu prasowego mówił, że rząd przeznaczy łącznie 400 mld złotych na pomoc przedsiębiorcom, zaś od 1 kwietnia mogą się oni ubiegać o wsparcie na kwotę 5 tysięcy złotych. Dodał, że w Warszawie złożono ponad 110 tysięcy takich wniosków, rozpatrzono zaś nieco ponad 16 tysięcy.

Szef KPRM wraz z szefem gabinetu politycznego premiera Krzysztofem Kubowem i rzecznikiem rządu Piotrem Müllerem usiłował dowiedzieć się ile osób w warszawskim urzędzie miasta oraz strukturach administracyjnych tym problemem się zajmuje i jak ratusz chce go rozwiązać. Jak podkreślił, przedstawiono szereg informacji i zapowiedziano, że problemy rozwiązane zostaną przez zarząd miasta w ciągu kilku tygodni.

Dworczyk zadeklarował jednocześnie, że rząd może Trzaskowskiemu pomóc, jeśli ten z sytuacją sobie nie radzi. Dodał, że prezydenta stolicy dziś znowu nie udało się zastać, a przynajmniej posłów nie przyjął. Zaapelował wobec tego do Trzaskowskiego, aby ten wrócił do swoich obowiązków.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (12):

SZUKASZ KACAPA? "LESZEK" RADZISZEWSKI KELLER! 2020.05.28 14:15
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 1) 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 2) 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 3) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 4) 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 5) 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 6) 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! Obejrzyj nasz widea a dowiesz się nie tylko "prawdy" ale złapiesz prawdziwego chińskiego wirusa i wraz ze Sputnikiem zniszczymy ci komputer. A wiesz dlaczego? 𝐁𝐎 𝐍𝐈𝐄 𝐌𝐀 𝐈𝐍𝐍𝐄𝐉 𝐑𝐀𝐃𝐘 𝐍𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐓𝐘𝐍𝐀 !
proktolog Dudy2020.05.28 13:11
Panie Dworczyk, zajmij się Pan Szumowskim i jego majątkiem, zdobytym dzięki koneksjom, wpływom. Firmy Szumowskich uwłaszczyły się na majątku Polaków w sposób nielegalny. Kiedy inni tracą pracę firma Szumowskiego wzbogaca się o 5 ml. zł z budżetu państwa za trefne maseczki. Zajmij się kłamstwami Morawieckiego, Sasina. Kto zwróci 70 mln. zł wyrzuconych do skrzynek pocztowych, bo tak chciał Morawiecki i Sasin. Wasza milicja i szturmówki ZOMO nękają, pacyfikują Polaków, wlepiają mandaty, a wy pany te wszystkie wasze obostrzenia nacie w d.. Kiedy pisowszczyzna zrozumie, że dobra zmiana doprowadzi do ruiny gospodarczej i moralnej. Afera goni aferę, a prosty ciemny lud się cieszy. Dlaczego?Niech robio co chco, byle dawali wg PRL-owskiego hasła. "Czy się stoi czy się leży, dwa patyki się należy".
Leszek 2020.05.28 13:02
Oczywiście – nic nigdy nie będzie, dopóki w Polsce będzie „rząd warszawski”, a nie suwerenny rząd polski! Bez mówienia o tych tematach kampanii wyborczej się nie wygra! Wiedza o bogactwach Polski ruszy do urn nawet najbardziej zaciekłą absencję wyborczą! I nawet pijacy na moment wytrzeźwieją! Niech tylko zjawi się jeden kandydat, który powie prawdę. Niech do Polaków dotrze jak od ponad 25 lat są oszukiwani i eksterminowani! Powodem są nasze bogactwa, na które jest wielu chętnych. www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/
Leszek 2020.05.28 13:01
Bogata dzięki swoim złożom Polska jako potęga umożliwiłaby szybki postęp gospodarczy całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz wykreowanie silnego bloku politycznego skupionego wokół Polski. To na dobre przekreśliłoby i plany ekspansji Rosji na Europę, a Niemiec na wschód jednocześnie stabilizując pokój na kontynencie. Jakiekolwiek „ruszenie” przez Polskę swoich złóż ropy i gazu oznaczałoby konieczność podzielenia się przez Rosję paliwowym tortem w Europie z Polakami. W dalszej kolejności do podziału zysków musieliby dopuścić nas inni eksporterzy, zwłaszcza z nad Zatoki Perskiej.
Leszek 2020.05.28 13:00
Złoża polimetaliczne na Suwalszczyźnie, zwłaszcza ogromne zasoby metali ziem rzadkich wymusiłyby „Alliance cordiale” Polska – Chiny.Po prostu dwa jedyne kraje na świecie, które mają takie zasoby – Chiny i Polska – musiałyby koordynować swoje ruchy, a Chiny zrobiłyby co w ich mocy by te zasoby nie wpadły pod kontrolę ich konkurentów (Rosja, USA, Niemcy). Ruszenie polimetali na Suwalszczyźnie (podobnie jak i innych bogactw) spowoduje też „zalanie” budżetu szybkimi dochodami. Dzięki temu, że skała, w której znajdują się złoża polimetaliczne jest wolna od niebezpiecznych gazów, a złoża są płytko pod powierzchnią eksploatacja byłaby tania i bezpieczna. W ogóle te bogactwa wiążą się z ogromnym przyrostem dochodów budżetu, co bezpośrednio przekłada się na szybkie wzmocnienie państwa polskiego, w tym Wojska Polskiego. Spodziewane dochody będą tak duże, że Polska po prostu nie będzie miała na co wydawać pieniędzy.Niemcom i Rosji nie w smak taka opcja!
Leszek 2020.05.28 12:59
Przyczyny szczegółowe polityczne zatajania przed Polakami bogactw Polski Zatajanie przed Polakami bogactw naturalnych Polski miało prócz przyczyn ogólnych (wygnanie polskiej młodzieży z kraju i eksterminacji Polaków wskutek głodowych rent i emerytur oraz żałośnie niskich zarobków; w historii politycznej świata jest to znana praktyka eksterminacji ekonomicznej, która umożliwia skuteczne zlikwidowanie całych narodów; ogólnie cała polityka tzw. III RP to eksterminacja ekonomiczna plus drastyczny atak na dobre imię Polski i Polaków, czyli eksterminacja prawdy historycznej i godności osobistej/narodowej) również i równoległe bardzo konkretne przyczyny polityczne: Antracyty na Lubelszczyźnie odkryto już przed II wojna światową. Po roku 1946 podjęto kontynuację badań geologicznych. Sowieci zakazali kontynuować badania nad antracytami na Lubelszczyźnie pod koniec lata 40-tych, gdy z kolejnych odwiertów potwierdzało się zanieczyszczenie antracytów złotem (dane z dwóch odwiertów potwierdzały też bardzo silną radioaktywność, co wskazywało na dodatkowe bardzo bogate złoże Uranu /lub Plutonu?/). Zanieczyszczenie złotem węgla była tak wysokie, że Stalin przestraszył się, że gdy Amerykanie się o tym dowiedzą – zrewidują Jałtę i Poczdam i zabiorą Sowietom Polskę. Sowieci nakazali zniszczyć dokumentację wykonanych odwiertów! Polscy technicy i inżynierowie zdołali jednak część najważniejszej dokumentacji zachować. Dokumentacja ta jest przechowywana do dziś.
Urszula2020.05.28 12:58
Już nie wiedzą jak przywalić Trzaskowskiemu. Pieniądze ma rząd i jak da kasę to i przedsiębiorcy dostaną co im obiecano. dam, nie umiesz pisać artykułów. Z ciebie taki dziennikarz jak z koziej doopy trąbka. Bądź przynajmniej uczciwy i zaintersuj się jak to wygląda w innych miastach. Zresztą do kogo ja to piszę
novak2020.05.29 19:49
Wolał dać kasę SB-eczce zamiast zamiast pracodawcom z tarczy. Teraz pretensja, że za mało mu dali i nie wystarczyło.
Waingrow2020.05.28 12:56
"Przedsiębiorcy Warszawy?..Jacy przedsiębiorcy?.." -szambo-nurek R. Trzaskowski
Emeryt2020.05.28 13:03
Jestem przeciwko zapowiedziom Trzaskowskiego żeby odebrać 500+ i zwiększyć wiek emerytalny. To nie jest ludzkie.
katolicka kretynizacja polski2020.05.28 12:54
niech przedsiębiorcy idą do PADalca lub szMateusza, przecie oni cały czas się chwalą że dają pieniądze emerytom, rodzinom itd.
novak2020.05.29 19:51
KAMPANIA najważniejsza !!!! Czas goni.