Dziś w warszawskim ratuszu miała miejsce kolejna interwencja poselska. Znowu jednak nie zastano w nim prezydenta stolicy. W trakcie konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, aby ten:

[…] wrócił do swoich obowiązków i skupił się na tym, co dziś najważniejsze, a najważniejsza jest pomoc dla mikroprzedsiębiorców”.

Dworczyk w trakcie briefingu prasowego mówił, że rząd przeznaczy łącznie 400 mld złotych na pomoc przedsiębiorcom, zaś od 1 kwietnia mogą się oni ubiegać o wsparcie na kwotę 5 tysięcy złotych. Dodał, że w Warszawie złożono ponad 110 tysięcy takich wniosków, rozpatrzono zaś nieco ponad 16 tysięcy.

Szef KPRM wraz z szefem gabinetu politycznego premiera Krzysztofem Kubowem i rzecznikiem rządu Piotrem Müllerem usiłował dowiedzieć się ile osób w warszawskim urzędzie miasta oraz strukturach administracyjnych tym problemem się zajmuje i jak ratusz chce go rozwiązać. Jak podkreślił, przedstawiono szereg informacji i zapowiedziano, że problemy rozwiązane zostaną przez zarząd miasta w ciągu kilku tygodni.

Dworczyk zadeklarował jednocześnie, że rząd może Trzaskowskiemu pomóc, jeśli ten z sytuacją sobie nie radzi. Dodał, że prezydenta stolicy dziś znowu nie udało się zastać, a przynajmniej posłów nie przyjął. Zaapelował wobec tego do Trzaskowskiego, aby ten wrócił do swoich obowiązków.

dam/PAP,Fronda.pl