Prof. Zaradkiewicz odmroził Izbę Dyscyplinarną  - zdjęcie
05.05.20, 21:25Fot. via: Pixabay, CC 0

Prof. Zaradkiewicz odmroził Izbę Dyscyplinarną

21

Pełniący funkcję I Prezesa Sądu Najwyższego prof. Kamil Zaradkiewicz uchylił dziś wcześniejsza decyzję Małgorzaty Gersdorf ws. przekazywania spraw rozpatrywanych dotychczas przez Izbę Dyscyplinarną do innych izb tego sądu.

Dziś wieczorem opublikowano na stronie SN zarządzenie, w którym sędzia Kamil Zaradkiewicz uchyla podjęte 20 kwietnia tego roku zarządzenie prezes Gersdorf, nakazujące przekazanie spraw rozpatrywanych dotychczas przez Izbę Dyscyplinarną SN do innych izb tego sądu – Karnej i Pracy.

Podejmując tę decyzję prof. Małgorzata Gerdsorf tłumaczyła się postanowieniem TSUE, który to zobowiązał Polskę do zawieszenia stosowania przepisów dot. Izby Dyscyplinarnej w sprawach dyscyplinarnych sędziów.

Uchylając zarządzenie prof. Gersdorf obecnie pełniący funkcję I Prezesa SN prof. Zaradkiewicz zdecydował, że sprawy dyscyplinarne sędziów wpływające do SN mają być przekazywane do sekretariatu I Prezesa SN. Tam mają być one przechowywane do czasu wydania ostatecznego wyroku przez polski Trybunał Konstytucyjny w sprawie zainicjonowanej pytaniem Izby Dyscyplinarnej.

kak/PAP

Komentarze (21):

Foster2020.05.6 12:00
No nie do końca. Teraz czekają na wyrok TK. Sprawy dyscyplinarne zostały zawieszone.
Jan Radziszewski 2020.05.6 5:38
Pan " Pokój wam, Pokój wam nie bójcie się. Jak Ja Zmartwychwstałem tak i wy zmartwychwstaniecie, ci którzy zasnęli w Panu , to jest we Mnie. Teraz jest wielka walka, ostatni bój na ziemi i niebie w przestworzach i Bóg w Trójcy Jedyny posłał swoich Aniołów pod wodzą św. Michała Archanioła księcia wojsk niebieskich, by opieczętowali swoje sługi wierne. Antychryst Mój przeciwnik oznaczył już swoich sługusów, pachołków, którzy dla mamony zdradzili, jak Judasz Mistrza, wątpiąc w potęgę Boga Najwyższego Miłosierdzie Syna Człowieczego, nieposłuszni pouczeniom Ducha Świętego. Więc sąd musi się dokonać, to jest ten czas. Tak, wielka nierządnica jak powiedziałem przez proroka Cypriana Polaka rozpuściła swoje korzenie, żądna krwi niewinnie mordowanych dzieci i męczenników tych czasów, którzy z miłości do Mnie Swojego Króla Pana – Oblubieńca godni są oddać życie, niejednokrotnie w torturach, poniewierani jak św. Paweł, który bieg ukończył w dobrych zawodach wystąpił, wiarę ustrzegł i otrzymał wieniec chwały. Pytam, ile jest dusz w Polsce, uczniów Moich, by w takich zawodach wystąpić, ilu jeszcze godnych kapłanów mądrych, którzy widzą to co dzieje się w Kościele świętym, który idzie na zatracenie? I nic już tej kary Boga Ojca Przedwiecznego nie powstrzyma. Ratować trzeba jeszcze jednostki, módlcie się za swoich pasterzy, bo nie wszyscy zachowają swoje dusze. Nie rozpoznali pasterze czasu łaski Nawiedzenia, nie służą już dla Boga w Trójcy Jedynego, ale dla świata, jak by się nie nazywali, jaki tytuł by mieli. Ich milczenie, złe decyzji wydane wg nie Ducha Świętego pouczeń, wołają o pomstę do nieba. I ta klątwa jest ważna dana przez wybranego syna mojego proroka Cypriana Polaka
F232020.05.6 11:14
#szatanwkazdymsercu
Marta2020.05.6 0:05
Szkoda, że nie kandyduje na stanowisko Pierwszego Prezesa. Przydałby się. Ma tylko tydzień i najwyraźniej nie chce go zmarnować. Brawo!
Pisbusters2020.05.5 23:24
Czy to ten co latał w nocy w piżamie i bełkocząc że mu źle i okazało się że po kłutni z kochankiem najadł się grzybków halucenogennych?
Bilard2020.05.6 17:44
ty też chyba piszesz po grzybkach. Ortografia wszystko zdradziła
Pisbusters2020.05.6 22:16
O faktycznie
Piotr Nowak2020.05.5 23:05
Tak, stracili prawie wszystko ! Stracili koryto, stracili ciepłe posadki w spółkach skarbu państwa, ulica nie działa, zagranica nie ma nic do powiedzenia, stracili TK, KRS, SN, czeka ich jeszcze dokończenie reformy sądownictwa, głównie ikwidacji sądów apelacyjnych wraz z sędziami , przegrali kilka ostatnich wyborów– ale zyskali to co najważniejsze dla nich, mianowicie zyskali senat z dwoma głosami przewagi i łapówkarzem na czele !!! Piszę „prawie wszystko”, bo czeka ich jeszcze repolonizacja mediów i weryfikacja rektorów i urzędników – całkiem spokojnie.
Phallus Impudicus judaeus canis.2020.05.5 22:11
Powiedz mendo OBOJĘTNY dlaczego zmieniłeś swoje żydowskie nazwisko na takie polskie, szlacheckie na - ski? Hipokryta z was żydzie wyklęty! Popatrz w swoją metrykę żydzie OBOJĘTNY, pierwszy z brzegu wirus będzie twoim ostatnim. Czy ci tego życzę? Take a wild guess jew motherfucker?!
zuzia2020.05.5 22:10
Nie rozumiem. Jest lepiej czy gorzej? Do tej pory sporawy rozpatrywać miały inne izby a teraz sprawy lądują w szufladzie. A oprócz tego na jakiej podstawie prawnej TSUE zawiesza izbę dyscyplinarną a po.I Prezesa to bezprawne orzeczenie respektuje.
Brawo 2020.05.5 21:58
Czyścić to zdemoralizowane środowisko kasty nadzwyczajnej ..
czerwona zaraza to zło ! 2020.05.5 21:57
Brawo !
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.5 21:56
Czyli teraz będzie przykrywanie wtopy wyborczej, interwencją instytucji UE w "polskie sprawy". "Polska" będzie atakowana przez wrogów wewnątrz i z zewnątrz. PiS będzie kolejną smoleńską ofiarą Putina, Tuska i lewaków z UE.
Anna2020.05.6 3:19
Czy ktos kaze pisac ci te glupie posty??!! Czy ty nie rozumiesz powagi sytuacji???!!!!! Czy Macie juz tak wyprane mozgi ze nie potraficie myslec trolle??!!
Dam2020.05.6 8:33
PIS doprowadził do sytuacji tak poważnej, że jedynym sposobem na psychiczne poradzenie sobie z nią są żarty.
Bilard2020.05.7 18:43
na psychiczne poradzenie sobie najlepiej zastosować wyłączenie TVN
Pfft2020.05.5 21:56
No cóż za szok, kto by się spodziewał...
Joanna2020.05.5 21:56
Mam pytanie? Dlaczego pana dr. hab. Zaradkiewicza tytułuje się profesorem? Może ktoś wie, czy ma profesurę belwederską czy etat profesorski na uczelni.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.5 22:01
Nauczyciel WF-u w liceum to też profesor. Pawłowicz to też profesor. Ryszard J. Kielecki Walter White to też "profesor" Więc i Zaradkiewicz może być.
Maria Blaszczyk2020.05.6 0:27
Wg UW jest... adiunktem. Ale PiSowski adiunkt to pewnie więcej niż belwederski profesor.
genus2020.05.6 12:49
Na uczelni pracownik naukowy z tytułem dr hab, jest samodzielnym pracownikiem naukowym , Polski prof med może stać przed bramą niemieckiego prywatnego szpitala w oczekiwaniu na etat