Presja na Izrael po ataku na obóz dla uchodźców i budynek Associated Press. Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ - zdjęcie
16.05.21, 12:23Khaled Meszaal (lider Hamasu) fot. Trango via wikimedia CC BY-SA 3.0 / domena publiczna

Presja na Izrael po ataku na obóz dla uchodźców i budynek Associated Press. Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ

83

Rakiety spadają na terytorium Izraela i Strefy Gazy w miarę przybierania na sile konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Po stronie Izraela udział w operacji bierze również artyleria i czołgi. Wzrasta międzynarodowa presja na Izrael po tym, jak zbombardowany został obóz dla uchodźców oraz budynek zajmowany przez prasę . in. Associated Press i Al-Jazeerę. W Izraelu zwołano na dzisiaj posiedzenie Rady Bezpieczeństwa.

Wczoraj Izrael zniszczył znajdujący się w Strefie Gazy wieżowiec zajmowany przez m. in. Associated Press i Al-Jazeerę - więcej czytaj tutaj. Według Izraela Hamas miał przechowywać tam swoje uzbrojenie.

- W budynku mieściły się biura mediów cywilnych, za którymi chowa się terrorystyczna organizacja Hamas i używa ich jako ludzkich tarcz. Hamas specjalnie umieszcza swoje zasoby militarne w sercu cywilnej populacji Strefy Gazy. Przed ataki Siły Obronne Izraela ostrzegły cywilów znajdujących się w budynku oraz dały im wystarczająco dużo czasu na ewakuację - czytamy w oświadczeniu Sił Obronnych Izraela.

Rzecznik prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że USA skontaktowały się z Izraelem, prosząc o zapewnienie "bezpieczeństwa dziennikarzy" po tym, jak wieżowiec został zniszczony. - Bezpośrednio zakomunikowaliśmy Izraelowi, że zapewnienie bezpieczeństwa dziennikarzom i niezależnym mediom to odpowiedzialność najwyższej wagi - napisała Psaki na Twitterze.

Wcześniej atak w bardzo ostrych słowach potępiły Al-Jazeera i Associated Press.

Ponadto Izrael zaatakował też palestyński obóz dla uchodźców Al-Szati.W ataku zginęło 10 cywilów, w tym 8 dzieci.

- Siły Obronne Izraela w swoich działaniach militarnych podejmują środki mające na celu zminimalizowanie potencjalnych szkód wyrządzonych cywilom - czytamy dalej w oświadczeniu.

Hamas następnie zapowiedział kolejne ataki rakietowe na Izrael jako odpowiedź na "masakrę kobiet i dzieci w obozie Al-Szati".

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział, że "to jeszcze nie koniec". - Powiedziałem, że znacznymi siłami uderzymy w Hamas i inne grupy terrorystyczne i to właśnie robimy. Przywódcy Hamasu myślą, że mogą uciec z naszego uścisku. Nie mogą. Możemy dosięgnąć ich wszędzie, wszystkich ich ludzi i będziemy to kontynuować - powiedział.

Tymczasem dzisiaj zwołane zostało w trybie pilnym posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w celu przedyskutowania sytuacji wokół toczącego się konfliktu. Do Izraela przybył także wysłannik administracji Joe Bidena w celu rozpoczęcia rozmów dotyczących wstrzymania ataków.

Ponadto w wielu krajach odbywają się protesty przeciwko izraelskim atakom na palestyńskich cywili. Miały one miejsce w Iraku, Katarze, Francji, Hiszpanii, Libanie, Kaszmirze, Niemczech, Wielkiej Brytanii.

Ponadto postawa administracji prezydenta USA Joe Bidena wobec narastającego napięcia między Arabami i Żydami była intensywnie krytykowana przez polityków amerykańskich Demokratów - więcej czytaj tutaj.

Parę dni temu miał miejsce ogromny nalot Izraela na Strefę Gazy - w akcji wzięło udział 160 samolotów, które zrzuciły ponad 450 pocisków na cele Hamasu. W akcji brała też udział izraelska artyleria i wojska pancerne. Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze w ramach toczącego się już śledztwa przeciwko Izraelowi przyjrzy się również możliwym zbrodniom wojennym na palestyńskiej ludności cywilnej - więcej przeczytasz tutaj.

jkg/jerusalem post, al jazeera

Komentarze (83):

Tomek2021.05.17 6:15
PS 30 % izrahela to hazarowie z rosji najgorsza swołocz potomkow zNKWD Smiersz doliczajac tych co zdezerterowali z Armi Andersa i uciekli z Rosji to 50 % tego terrorystycznego panstwa
Tomek2021.05.17 6:10
Zydy wszystko co maja albo ukradli albo dostali od amerykancow.Ich bron jest w systemie calowym nie metrycznym nawet broni jadrowa ukradli wiec nie pitolcie ze ta zelazna kopuła to ich wynalazek bo to amerykanska tarcza antyrakietowa. Te całe markawy to kompilacja czołgow amerykanskich i radzieckich .Palestynczycy to prawdziwi potomkowie zydow biblijnych ktorzy przeszli na islam .Dzisiejszy izrahel to zbieranina hazarow z europy i azji
Jakub2021.05.17 6:21
Musisz być mocno sKórwinizowany, że takie głupoty piszesz dzieciaku. A spróbuj nauczyć się czytać i sam poszukaj rozwiązania swych wątpliwości u prawdziwych autorytetów. Idąc tokiem twego rozumowania to Ziemomysł był chazarem i cała polska dynastia Piastów była żydami.
Szlomo Sand2021.05.17 6:27
Boli żydzie ma bolec
Jakub2021.05.17 6:39
Myślisz dzieciaku, że przez zaklinanie zmienisz komuś narodowość?
Tomek2021.05.17 6:39
Krecisz kółka jak to u żydow w zwyczaju .Znam wasza historie lepiej niż ty bo wasza historia to hagada i nie ma nic wspólnego z prawda
Jakub2021.05.17 8:46
Właśnie widać eND-olsko Kacapskie pierdoły i kłamstwa podawane jako prawda. I chciałbym ci poradzić byś nie zaklinał rzeczywistości. Twoje wymysły nie są prawdą.
rychu2021.05.17 5:54
Żyd uznaje jedyny argument to argument siły.Gdy ta siła ich zdominuje to krzycza aj waj jak my cierpimy 6 mln ofiar .Plemie żmijowe synagoga szatana
Jakub2021.05.17 4:29
Co promuje na terytorium Gazy agenda ONZ : UNRWA jawnie uczy dżihadu! Szkolne materiały zawierają następujące zdania, których uczniowie mają się uczyć: ___ Dżihad jest jednym z drzwi do raju. ___ Palestyńczycy stali się przykładem poświęcenia. ___ (Znajdź czasownik) w zdaniu: “Wojownicy oporu atakowali pozycje wroga”. ___ Palestyńczyk zginął jako męczennik, by bronić ojczyzny. ___ Krwią będziemy bronić ojczyzny. ___ Zapach piżma emanuje z męczennika. ___ By zbawić ich ojczyznę krwią, bo to jest najcenniejsze, co mają. xxx ---- http://www.listyznaszegosadu.pl/notatki/komisarz-unrwa-twierdzi-ze-agencja-nie-jest-polityczna-jest-wylacznie-polityczna ---- A to jest tylko kilka przykładów. Zamieszczam to by młodzi Polacy nie dali się zwodzić komunistycznej i eND-olsko kacapskiej propagandzie a kierowali się prawdą i dobrem swego kraju a nie szowinizmem narzucanym im przez kłamców. Tymi niebędącymi prawdą i nienawistnymi wpisami dajecie naszym wrogom pretekst do oskarżania nas o antysemityzm. Arabusy (muzułmanie, bo chrześcijańskich Arabów jest coraz mniej na terytoriach tzw. Autonomii bo są prześladowani przez Mahometan i masowo emigrują a agendy ONZ wcale się tym nie interesują) kichają na nas, naszą cywilizację i religię i bez mrugnięcia okiem będą nas mordować gdy będzie im to wygodne
Mirek , List z Naszego Sadu2021.05.16 23:08
Jeżeli ataki rakietowe ze Strefy Gazy będą przeprowadzane ciągle to Izrael ma tylko jedno wyjście : podwyższyć mur zaimportowany z DDR do wysokości ... do samego nieba . Żydów , a raczej jakieś mendy Izraelitów do Ziemi Świętej , a już szczególnie do Jerozolimy nikt nie zapraszał . Ponad 40 lat kręcili się po pustyni , bo nie mogli znaleźć drzwi . No i Żydzi, te mendy-Izraelici zagarnęli co mogli . Ale nie na długo . Rzym ich rozpędził w pisdu . Po 2 tys. lat przypomnieli sobie , że Palestyna to nie Palestyna, ale Izrael . Co ciekawe , że szmondaki-ideolodzy syjonizmu byli ateistami , ale na Stwórcę się powoływali i dalej to robią jeżeli chodzi o .... geografie . Żydzi przez cały swój pobyt w Europie próbowali zniszczyć to co dla Europy jest święte . Chrześcijaństwo . Teraz mają w pyskach swoje własne gówna . A jeżeli chodzi o wysiedlanie ... Nieśmiało przypomnę ino , że zgodnie z Thomas Malthus i jego modelem wzrostu populacji , Żydzi mają strasznie do tyłu . Araby pyerdolą się na grandę i za 20-30 lat będą większością w Izraelu . Pod warunkiem , że ci z Pakistanu nie wyposaża ,np . Hamas w tzw. dirty bomb .
Jakub2021.05.17 4:32
Trochę prawdy, trochę kłamstwa i mamy typowo kacapski bełkot propagandowy dla głupców. Staraj się dalej.
Mirek2021.05.16 20:49
Moje pytanie brzmi : Kto zapraszał kiedykolwiek muzułmanów do Ziemi Świętej a tym bardziej do Jerozolimy ?. A tak w ogóle uważam że dowództwo izraelskie obchodzi się z Palestyńczykami bardzo po dżentelmeńsku . Ze Strefy Gazy muzułmanie wystrzelili na Izrael 2 000 rakiet . Izraelscy dowódcy mając podgląd z satelity , radarów , dronów wiedzą dokładnie z którego miejsca lecą rakiety i każdy rasowy dowódca natychmiast w te miejsca skierowałby ogień kontrbateryjny i zmiótł z powierzchni ziemi wszystko co się rusza . Tylko nie zginęłoby tak jak do dzisiaj 200 Palestyńczyków tylko 2....a może 20 000 . Ale byłby spokój . Prawdopodobnie Żydzi boją się reakcji reszty muzułmanów na tak drastyczne posunięcie .
Nie Żydku! Boją się Iranu i Pakistanu!2021.05.16 23:10
"Prawdopodobnie Żydzi boją się reakcji reszty muzułmanów na tak drastyczne posunięcie ."
Złe wieści Mirku - Żydku!2021.05.16 23:15
Iron Dome jest w dużym stopniu skuteczny, bo ma do czynienia z amatorskim "rakietami" zrobionymi z rur kanalizacyjnych. Ale pewnego dnia może im się trafić cos takiego jak Scud.
Jakub2021.05.17 4:40
Redakcjo, dlaczego blokujesz zieloną łapkę przy tej wypowiedzi? Wypowiedź jest wyjątkowo prawdziwa w przeciwieństwie do sKórwińsko targowickiego bełkotu ogłupionej młodzieży. Czy wy też jesteście po stronie nieprawdy?
Jakub2021.05.17 8:56
Redakcjo, dlaczego blokujesz zieloną łapkę przy wypowiedzi Mirek 16.05.21r. 22:49? Wypowiedź jest wyjątkowo prawdziwa w przeciwieństwie do sKórwińsko targowickiego bełkotu ogłupionej młodzieży. Czy wy też jesteście po stronie nieprawdy?
Jakub2021.05.17 20:38
Redakcjo! W dalszym ciągu jest blokowana zielona łapka przy wpisie Mirek 16.05.21r. 22:49
Jakub2021.05.21 19:17
Redakcji! Dzisiaj Zielona Łapka jest odblokowana. Dzięki.
Dlaczego ci hitlerowcy noszą jarmułki?2021.05.16 19:18
Jeżeli to państewko nie chciało być naszym sojusznikiem, to należy jechać po nim jak po burej suce.
Böno2021.05.16 19:36
A po co nam taki sojusznik? Jak najdalej od żydków.
Jakub2021.05.17 4:15
Ale tarcza Iron Dome (zmodyfikowana do naszych potrzeb) przydała by się nam?
Anonim2021.05.16 17:59
Mają możliwości to niech im tak dopierniczą żeby im się na następny raz nie chciało wychylić łbów spod wielbłądów.
man.of.Stagira2021.05.16 17:00
JOE BIDEN -nowy RESET na Bliskim Wschodzie! // Miłość do Palestyńczyków budzi się w US jak tylko dochodzą do głosu zwolennicy IRANU. // Takim miłośnikiem IRANU, wyznawcą tezy o słuszności drogi BARAcKA OBAmY (reset z Rosją -reset z Iranem), adwokatem polityki; cyt. "“Allah is Great, Death to America, Death to Israel, Curse on the Jews, Victory to Islam” -jest JOE BIDEN. // To właśnie Barack Obama wygenerował NACHODŹCÓW próbując wycofać USA z Afryki Północnej. // Destabilizacja całej Afryki Północnej doprowadziła do WOJNY między Polską i Węgrami a Unią Europejską. // Właśnie OBAMA i BIDEN są Autorami Syryjskiej Tragedii cyt. "Obama kept both Turkey and Israel at bay while the Russians, Iranians, and Iran’s militias slaughtered over 500,000 people and uprooted 10 million more from their homes." // Ot, co..
do geszeftu żyda łeb jak sklep2021.05.16 16:41
w izraelu wnet wybory, dlatego natanjachu celowo sprowokował wojnę z Palestyńczykami podejmując decyzję o ich wysiedleniu z ojczystej ich ziemi i własnych domów, dla pozyskania terenu na kolejne nielegalne osiedla żydowskie, po to, żeby żydom udowodnić jaki on mocny i oddany obywatelom i ile to bomb może wypuścić, ZABIJAJĄC PALESTYŃSKIE DZIECI, KOBIETY I STARCÓW, żeby TYM obronić swoich żydowskich współbraci, bo to dla natanjachu jest być albo nie być, czyli kolejna kadencja, albo CELA+ .
katolik2021.05.16 18:02
pseudoszczepionki wykończą żydów same
Oglądaj Hit kinowy2021.05.16 16:13
Oglądaj już dziś super film familijny Dumbo 2019 Lektor PL https://bit.ly/33KRIn5 Oraz inne hity. Zapraszam serdecznie nie przegap tego Voda!
O tym nie dowiesz się z Frondy2021.05.16 16:09
Anti-Semites and extremists around the world, are taking advantage of the violence between Israel and the Hamas and Islamic Jihad terrorists in the Gaza Strip to attack and criticize Jews, according to the Anti-Defamation League (ADL). The ADL wrote: "White supremacists’ and other antisemites’ “support” for the Palestinians’ cause is not rooted in genuine concern for their plight, but rather in a desire to see the destruction of Israel. Extreme antisemitic and anti-Zionist content can be found across a wide variety of channels calling for the destruction of the Jewish state, including posts that state: “GAS THE KIKES RACE WAR NOW” and “ISRAEL ENDS TONIGHT.”" Among the incidents the ADL noted over of the past week were the vandalism of a Kristallnacht memorial in Germany. Two synagogues were also attacked in Germany on the same day, Across Europe, anti-Israel protesters have gathered outside synagogues, sometime throwing rocks or causing other acts of vandalism to the synagogues. https://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/306300
...ale może to i lepiej.2021.05.16 16:09
Bo Mariuszek byłby gotów napisać, że to "niemieccy inżynierowie" gwałcą Żydówki i rzucają kamieniami w niemieckie synagogi.
Jakub2021.05.17 4:25
Właśnie, jednak może na polskim forum pisałbyś po polsku? Grzeczności już was nie uczą?
Jakub2021.05.17 4:28
Tego też się na frondaPL nie dowiesz z artykułów dziennikarskich: Co promuje na terytorium Gazy agenda ONZ : UNRWA jawnie uczy dżihadu! Szkolne materiały zawierają następujące zdania, których uczniowie mają się uczyć: ___ Dżihad jest jednym z drzwi do raju. ___ Palestyńczycy stali się przykładem poświęcenia. ___ (Znajdź czasownik) w zdaniu: “Wojownicy oporu atakowali pozycje wroga”. ___ Palestyńczyk zginął jako męczennik, by bronić ojczyzny. ___ Krwią będziemy bronić ojczyzny. ___ Zapach piżma emanuje z męczennika. ___ By zbawić ich ojczyznę krwią, bo to jest najcenniejsze, co mają. xxx ---- http://www.listyznaszegosadu.pl/notatki/komisarz-unrwa-twierdzi-ze-agencja-nie-jest-polityczna-jest-wylacznie-polityczna ---- A to jest tylko kilka przykładów. Zamieszczam to by młodzi Polacy nie dali się zwodzić komunistycznej i eND-olsko kacapskiej propagandzie a kierowali się prawdą i dobrem swego kraju a nie szowinizmem narzucanym im przez kłamców. Tymi niebędącymi prawdą i nienawistnymi wpisami dajecie naszym wrogom pretekst do oskarżania nas o antysemityzm. Arabusy (muzułmanie, bo chrześcijańskich Arabów jest coraz mniej na terytoriach tzw. Autonomii bo są prześladowani przez Mahometan i masowo emigrują a agendy ONZ wcale się tym nie interesują) kichają na nas, naszą cywilizację i religię i bez mrugnięcia okiem będą nas mordować gdy będzie im to wygodne
Ponawiam mój apel do wszystkich zatroskanych2021.05.16 15:47
o masowe przyjmowanie palestyńskich inżynierów pod swój dach.
ONE WAY TICKET!!2021.05.16 16:10
Niech cię twoi przyjmą w okupowanej Palestynie. Pożegnamy cię bez żalu.
Kto cię stary psychopato upoważnił do wypowiedzi2021.05.16 16:12
w imieniu innym niż swoje własne?
🦄⚡️🏳️‍🌈Prostak Ateista Durny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.16 15:43
jestem parchem żydowskim.
A czy wilczur już nakarmiony "hrabio" ?2021.05.16 15:49
"W Talmudzie, rabini nakładają na każdego zobowiązanie, że nie wolno zdecydować się na zakup zwierzęcia, dopóki nie zobowiążesz się – przed Bogiem i sobą samym zapewnić mu pożywienia! I to z zastrzeżeniem, iż należy karmić swoje zwierzęta przed sobą samym. Czyli nie ma to tamto – jakby nas głód nie przycisnął – najpierw pies – potem ja!"
Anonim2021.05.16 15:33
A co, Izrael nie może jak inni zrobić Nowego Ładu? Palestyńczycy roznoszą im wirusy.
Oficer2021.05.16 15:26
wybic wszystkie parchy na świecie.
PRAWDA2021.05.16 15:19
Żydo ---Komuny nie popieram bo walczą z Narodami Katolickimi ===Ale z atakami Palestyny ,że się bronią to mają racje Żydziy ==
YORK2021.05.16 15:10
Ale te parchy maja tupet.
ceramik2021.05.16 15:01
żydzi popełniają samobójstwo? Toż cały Świat na to czeka. I Księżyc, bo i tam już się pchają. Gazu! Włączcie dopalacze.
podobni2021.05.16 14:57
Brudzinski to jakas rodzina z Netanjahu?
ONE WAY TICKET!!2021.05.16 14:48
Czemu udawacze Polaka nie wyjadą bronić swego ukochanego Izraela?!
cwaniurka2021.05.16 15:13
Tu zarabiam jako troll z hasbary a tam tyrał bym w kibucu i jeszcze mogli by mnie odstrzelić.
Gospodarz2021.05.16 15:31
To szanuj Kraj, w którym gościsz!!
rebeliant2021.05.16 14:35
Skoro rośnie międzynarodowa presja na Izrael, to ja już wiem czym to się skończy - a otóż tym, że oni już się postarają, aby ta zatroskana część świata również zajęła się konfliktem, który zacznie się powoli rozpętywać w różnych miejscach.
Skrzypek na dachu2021.05.16 14:24
Palestynczycy i Izraelici powinni zyc w zgodzie i wzajemnym szacunku , a Palestynczyk powinien miec te same prawa w Izraelu , co Izraelczyk w Palestynie .
Jakub2021.05.17 5:07
Życie jest jednak brutalne. Arabowie są ludnością napływową która pod biła inne kraje jak Syrię, Palestynę, Liban Azję Mniejszą itd. Dobrze jest przeczytać o podbojach Arabskich w uczciwie napisanej publikacji historycznej a potem komentować. Niestety, piszący tutaj prawdą nie są zainteresowani co świadczy o słabych nauczycielach lub o propagandystach, którzy wyprali im mózgi. Tylko ciekawe dlaczego się na to zgodzili? Tu nie chodzi tylko o obronę Izraelczyków ale o istotne procesy zachodzące, pogłębiające się w naszej cywilizacji. Właśnie na kłamstwie zbudowano komunizm w Rosji, która była krajem grabieżców od samego początku i tym kłamstwem zachłysnęła się Europa nawet po Błogosławionym Pontyfikacie, kontynuując błędy. Hodujemy sobie mimo bolesnych doświadczeń ponowny totalitaryzm czerwony, tym razem naszymi rękami, nie bez udziału błądzącego duchowieństwa katolickiego i zbuntowanych przeciw nauce kościoła jezuitów i innych zakonów. Trwa ogłupianie ludzi przez media, które powinny być na służbie prawdy i przez czynniki duchowne nie mówiąc już o oficjalnych wrogów naszej cywilizacji.
fcuk piss-Lech Keller-Krawczyk, oświadczenie:2021.05.16 14:02
Jako Żyd-ateista, dzisiaj i zawsze jestem wrogiem Izraela i syjonizmu. Dodam też, że jako Żyd-ateista, dzisiaj i zawsze jestem zakochany w Izraelu i syjonizmie. Dlaczego? ................No bo jestem starym sk urwysynem i nie mam nic innego do roboty.
Goj2021.05.16 14:00
Kraj szaleńców i megalomanów, przyzwyczajony do totalnej bezkarności.
fcuk piss2021.05.16 13:57
zanim przyglupy zaczniecie oceniac izrael ruszcie swoje przegladarki i sprawdzcie dlaczego palestynczycy wraz z innymi muzulmanami chcieli wymazac izrael z mapy swiata czy obecni synowie palestyny nie powinni rozliczyc swoich ojcow i dziadow za ten blad podobnie jak z brexitowymi czy pisowskimi zdrajcami podejmujacymi katastrofalne decyzje dzisiaj z tragicznymi skutkam obciazajace na przyszle pokolenia
Goj2021.05.16 15:13
Żyd dał głos.
trust2021.05.16 13:50
Czy jak napiszę, że miejsce żydów jest w krematorium to będzie to antysemityssl
fcuk piss2021.05.16 13:59
jak napisze ze miejsce twoich rodzicow jest na polach wolynia to bedzie to antypolskosc ?
Mirek , List z Mojego sadu2021.05.16 13:24
Jeżeli ataki rakietowe ze Strefy Gazy będą przeprowadzane ciągle to Izrael ma tylko jedno wyjście : podwyższyć mur zaimportowany z DDR do wysokości ... do samego nieba . Żydów, a raczej jakieś mendy Izraelitów do Ziemi Świętej, a już szczególnie do Jerozolimy nikt nie zapraszał . Ponad 40 lat kręcili się po pustyni , bo nie mogli znaleźć drzwi . No i Żydzi, te mendy-Izraelici zagarnęli co mogli . Ale nie na długo . Rzym ich rozpędził w pisdu . Po 2 tys. lat przypomnieli sobie , że Palestyna to nie Palestyna, ale Izrael . Co ciekawe , że szmondaki-ideolodzy syjonizmu byli ateistami , ale na Stwórcę się powoływali i dalej to robią jeżeli chodzi o .... geografie . Żydzi przez cały swój pobyt w Europie próbowali zniszczyć to co dla Europy jest święte . Chrześcijaństwo . Teraz mają w pyskach swoje własne gówna . A jeżeli chodzi o wysiedlanie ... Nieśmiało przypomnę ino , że zgodnie z Thomas Malthus i jego modelem wzrostu populacji , Żydzi mają strasznie do tyłu . Araby pyerdolą się na grandę i za 20-3- będą większością w Izraelu . Pod warunkiem , że ci z Pakistanu nie wyposaża ,np . Hamas w tzw. dirty bomb .
Jakub2021.05.17 4:12
Kłamiesz kacapski parchu. To arabusy napadali na pielgrzymów chrześcijańskich gdy Jordania panowała nad zachodnim brzegiem. To Izrael po wojnie z 1967 r. zapewnił bezpieczeństwo wszystkim odwiedzającym te tereny pielgrzymom.
Anonim2021.05.16 13:10
Doprowadzać do wojny, zabijania ludzi, tylko po to aby wygrać wybory, to chyba przesada?!
Artyści dla Palestyny!2021.05.16 13:07
Ciekawa akcja solidarności z ofiarami izraelskich ataków miała miejsce w Stalowej Woli. Przedstawiciele lokalnego niezależnego środowiska twórczego umieścili w centrum miasta instalację artystyczną upamiętniającą palestyńskie ofiary syjonistycznej machiny wojennej: Zdjęcia: http://autonom.pl/?p=36618 https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=24557
Artyści dla Palestyny!2021.05.16 13:08
Polski bard nagrał lata temu piosenkę w solidarności z Palestyną https://www.youtube.com/watch?v=GR-jHPtBAjc
Ciekawe ile spośród tych "przedstawicielek"2021.05.16 13:12
stawało onegdaj w obronie prześladowanego Simona Mola?
ZDEGUSTOWANY2021.05.16 15:15
Simon Mol - "antyfaszysta roku" wg Gazety Wyborczej.
POLAK2021.05.16 13:06
Poznaliśmy ich niemal tak jak Palestyńczycy. Szczególnie na Kresach w latach 39-41 i zaraz po wojnie kiedy "odwdzięczali się" za przydługą gościnę w katowniach UB.
Maciej Piwowar2021.05.16 13:05
𝐀 𝐜𝐨 𝐬𝐢𝐞 𝐮 𝐧𝐚𝐬 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣𝐞 𝐰 𝐤𝐨𝐥𝐜𝐡𝐨𝐳𝐢𝐞 𝐋𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳𝐞𝐧𝐤𝐢?! 𝐋𝐞𝐤𝐚𝐫𝐳𝐞 𝐮𝐜𝐢𝐞𝐤𝐚𝐣𝐚 𝐝𝐨 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐢 𝐌𝐎𝐖𝐈𝐀 𝐉𝐀𝐊 𝐅𝐀𝐋𝐒𝐙𝐎𝐖𝐀𝐍𝐄 𝐒𝐀 𝐙𝐆𝐎𝐍𝐘 𝐧𝐚 𝐂𝐎𝐕𝐈𝐃 - 𝐓𝐘𝐒𝐈𝐀𝐂𝐄!
matis892021.05.16 13:04
Nadchodzi Antychryst, a wszytko to po to aby się ujawnił na Bliskim Wschodzie i miał na czym zaprowadzić fałszywy pokój. Jego czas się rozpoczął od kiedy Bergoglio wprowadził Ohydę Spustoszenia demona Pachamamę do KK. Kadencja szatanisty Bidena i Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika to czas ujawnienia się Antychrysta na Bliskim Wschodzie z jego fałszywym pokojem. Za fałszywy pokój całe lewactwo, massmedia, politycy, korporacje, lewakoateiści, gwiazdeczki będą wielbić Antychrysta. Po to sfałszowano wybory w USA i konklawe w Watykanie. U nas szatanistyczny PIS już teraz oficjalnie wspiera masoński i apokaliptyczny projekt państwa bezgotówkowego Antychrysta do Znamienia Bestii oraz szatanistyczne aborcyjne szczepienie Antychrysta.
Mirek2021.05.16 13:02
Jeżeli ataki rakietowe ze Strefy Gazy będą przeprowadzane ciągle to Izrael ma tylko jedno wyjście : zlikwidować Strefę Gazy a Arabów przesiedlić do Jordanii . Muzułmanów nikt do Ziemi Świętej a już szczególnie do Jerozolimy nie zapraszał . Muzułmanie Ziemię Świętą zdobyli pożogą i mordem . Dlaczego muzułmanie na Wzgórzu Świątynnym pobudowali meczet ? . Wzgórze Świątynne to najświętsze miejsce Żydów . Tam stała Świątynia Salomona w której była przechowywana Arka Przymierza .Dlatego Żydzi z całego świata będą dążyć do zburzenia meczetu Al Aksa i odbudowy Świątyni Salomona . Gdyby muzułmanie na Jasnej Górze spróbowali postawić meczet to byłbym pierwszy aby ich wysłać do krainy wiecznych łowów . Dlatego uważam że Żydzi mają rację i prawo do Wzgórza Świątynnego .
Maciej Piwowar2021.05.16 12:52
Zastanawia Mnie Obojętność Hezbollahu. Wystarczy ostrzał rakietowy z Libanu ,ORAZ Syrii GDZIE TEŻ SĄ odziały Hezbollahu ,a wtedy walka na trzy fronty . Czyżby tak zdecydował Iran( PROTEKTOR--OPIEKUN HEZBOLLAHU ).
A może ty jkg przygarniesz do siebie2021.05.16 12:50
kilku inżynierów z udręczonej Palestyny?
POLAK2021.05.16 13:08
Ani Arabów ani twoich bo was znamy jak zły szeląg! To raczej ty jedź do swoich bo akurat potrzebuja rekrutów a może niedługo będą potrzebować jeszcze bardziej.
Kto cię hamburczyku upoważnił2021.05.16 13:13
do wypowiadania się w imieniu innym niż swoje własne?
Hasbarczyk pijany?2021.05.16 15:17
Opijasz bandytyzm swoich rodaków?
Pijany polaczek2021.05.16 15:46
widzi wokół siebie otumanionych alkoholem?
Pewnie tego nie wiesz...2021.05.16 12:47
Że w latach 50-60-ty Izrael bękart ONZ-tu zaczął tworzyć swoje siły zbrojne w sposób zorganizowany. Cała kadra oficerska, szmondaki-dezerterzy z Armii Andersa, nie miała przygotowania w organizacji sił zbrojnych. No i co tu zrobić? Duchowa ich ojczyzna, ku rozpaczy większości, żydo-bolszewizm, popierał Arabów, kogo prosić o pomoc. Otóż wpadli na pomysł, aby rozesłać ankietę do żyjących najsławniejszych dowódców z II WŚ z zapytaniem: Które siły zbrojne w II WŚ były najlepiej wyszkolone, którego wzoru się trzymać. Wysłano ponad 100 takich ankiet; od prezydenta USA do .... Otto Skorzeny. A kim był Otto Skorzeny, zajrzyj do wikipedia. Bo to on o tym napisał.
Jakub2021.05.17 6:14
Polskę kacapy też nazywały bękartem Traktatu Wersalskiego! Jak się czujesz teraz Rodaku?
Skrzypek na dachu2021.05.16 12:41
Pan Menachem Begin mowil " Jak wlasnymi renkami sie nie potrafimy obronic to nikt inny nas nie obroni . "
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.05.16 12:48
Prowokatorze! Zmień IP dla niepoznaki!
Jakub2021.05.17 4:08
To samo mówiła Izraelska premier, Golda Meier podczas szalenia terrorystów palestyńskich w latach 70-tych xx w.
Anonim2021.05.16 12:41
ten oszołom Nataniahu nadal tam rządzi? przecież miał iść do pierdla
Skrzypek na dachu2021.05.16 12:37
Tragiczny konflikt potomstwa Abrahama w bratobojczej wojnie domowej gdzie semici zabijaja sie wzajemnie kazdy z nich uwazajac sie za poboznych a ofiare za bezboznych , bedzie trwalo tak dlugo az obrzezance niczym synowie Kaina nie maja dla siebie wzajemny szacunek i nie potrafia zyc ze soba w zgodzie .
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.05.16 12:47
Prowokatorze! Zmień IP dla niepoznaki!
Skrzypek na dachu2021.05.16 14:21
Zgaduje ze jestes naprawde bardzo bezbozny .
Jakub2021.05.17 6:11
Najpierw należy ustalić kto ma rację w tej sprawie. Np. czy arabowie muszą mieszkać w Palestynie, która nie jest ich rdzennym krajem tylko podbitym przez nich?
katolicka deratyzacja Polski2021.05.16 12:27
Bombardowanie obozow dla uchodzcow to jest hitlerowskie ludobojstwo.
Spierdalaj ty kurwo żydowska!2021.05.16 12:30
Prowokatorze! Zmień IP dla niepoznaki!
🦄⚡️🏳️‍🌈Prostak Ateista Durny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.16 14:03
Nie blefuj. Podaj to IP.