Ostra krytyka Marszu Wolności: Wymuszone uśmiechy - zdjęcie
08.05.17, 08:19Fot. Aargambit, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia

Ostra krytyka Marszu Wolności: Wymuszone uśmiechy

Paweł Szefernaker w Polskim Radiu komentował Marsz Wolności, który odbył się w sobotę. Jak stwierdził, opozycja powinna popracować nad programem.

"Martwi brak programu, propozycji. Mówią o uśmiechach, a w sobotę uśmiechy były wymuszone przez prowadzącego marsz- „teraz się uśmiechamy”. Polecam, żeby politycy PO w wakacje pojechali nad polskie morze i zobaczyli tam uśmiechy Polaków, mających w końcu możliwość dzięki naszym programom pojechać pierwszy raz w życiu na wakacje" - mówił Szefernaker w "Sygnałach Dnia".

Jak dodawał:

"Mówią o wolności a jednocześnie zapowiadają rozliczenia, że tej wolności nie będzie, że będą rozliczać. Przez 8 lat nie dawali Polakom możliwości wyboru, czy Polacy chcą pracować dłużej czy krócej, kazali pracować do śmierci".

Szefernaker komentował też kwestię referendum ws. Konstytucji proponowane przez prezydenta Dudę.

"Debata o zmianach Konstytucji przed nami. Z drugiej strony, Polacy wybrali program, który jest realizowany, bo w 2011 PO nie mówiła, że podniesie wiek emerytalny, my w kampanii mówiliśmy o gimnazjach. Sytuacja referendum prezydenta Komorowskiego pokazała, że Polacy nie są przyzwyczajeni do tej formy wypowiadania się, ale nikt od referendum nie ucieka " - stwierdził.

przk/Polskie Radio