„Osiągnięcie” Putina. USA wyślą 8,5 tys. żołnierzy na wschodnią flankę NATO - zdjęcie
26.01.22, 10:19fot. army.mil

„Osiągnięcie” Putina. USA wyślą 8,5 tys. żołnierzy na wschodnią flankę NATO

49

8 500 żołnierzy USA postawionych w stan wysokiej gotowości do ewentualnego rozmieszczenia w Europie Wschodniej w związku z rosnącym zagrożeniem agresji Rosji przeciwko Ukrainie, podaje agencja AFP, powołując się na swoje źródła w Pentagonie.

Brytyjski kanał telewizyjny SkyNews zauważa, że ​​ponad osiem tysięcy żołnierzy jest gotowych do wysłania do Europy Wschodniej w świetle „rosnącego zagrożenia nieuchronnej inwazji” wojsk rosyjskich na Ukrainę, informuje Radio Swoboda.

Z kolei New York Times donosi, że prezydent USA Joe Biden rozważa wysłanie do krajów wschodniej flanki NATO nawet 50 tysięcy żołnierzy, w razie eskalacji agresji rosyjskiej na Ukrainę, poinformowała Niezalezna.pl, powołując się na PAP.

Przypomnijmy, pod koniec grudnia ubiegłego roku na polecenie Putina rosyjskie MSZ Rosji wystąpiło z aroganckimi i chamskimi żądaniami wobec USA i NATO, by Sojusz Północnoatlantycki nie rozszerzał się na wschód, a pozostawił sąsiadów Rosji na pastwę Kremla i żadnym czynem nie popierał te kraje w obliczu rosyjskiej agresji w sprawie ochrony ich bezpieczeństwa, niepodległości i integralności. Co więcej, Moskwa domaga się też rozbrojenia państw członkowskich NATO, które przystąpiły do sojuszu po 1997 roku, to znaczy domaga się faktycznie pozostawienia krajów bałtyckich, Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Bułgarii bez parasola bezpieczeństwa NATO. Innymi słowy, Putin zażądał, aby USA i NATO podzieliły świat i przywróciły Kremlowi kontrolę nad stalinowską strefą wpływów w Europie.

Przypomnijmy, Moskwa, która rozpętała agresywną wojnę, zdobyła ukraiński Krym i część ukraińskiego Donbasu, a także zabiła 14 tys. Ukraińców, przez cały czas domaga się, aby Ukraina nie wzmacniała swojej armii i nie zabiegała o przystąpienie do NATO, bo Putin nie chce, aby ofiara jego agresji mogła się bronić. Chce, aby pozostała osamotniona, słaba i wystawiona na ciosy. W przeciwnym razie grozi rozpętaniem zakrojonej na dużą skalę wojny w Europie. Ma bezczelność otwarcie i bezwstydnie stawiać takie roszczenia i żądania!

W 1994 r. Ukraina dobrowolnie zrezygnowała z trzeciego na świecie potencjału nuklearnego. Dzięki dobrej woli Kijowa zostały zniszczone nuklearne balistyczne pociski międzykontynentalne i strategiczne bombowce.

Memorandum Budapeszteńskie podpisane 5 grudnia 1994 roku miało zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo. Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności a integralności terytorialnej Ukrainy oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej.

Jednak Rosja złamała swoje zobowiązania. Wiosną 2014 r. Putin anektował Krym, rozpętał wojnę w Donbasie i próbuje zakwestionować niezależność Ukrainy. Co więcej, ignorując wolę narodów Europy Środkowo-Wschodniej, z maniakalnym uporem próbuje narzucić Stanom Zjednoczonym temat negocjacji o nowym podziale świata na strefy wpływów.

Przypomnijmy, Rosja rozmieściła w pobliżu granicy z Ukrainą około 115 tys. żołnierzy – oświadczył Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy, podaje portal programu „TSN” ukraińskiej telewizji 1+1. Według szefa MSZ Ukrainy, Rosja koncentruje swoją armię w pobliżu ukraińskich granic od wiosny bieżącego roku.

Ostatnio propagandyci i urzędnicy państwa-agresora wzniecają histerię i sieją kłamstwo przy pomocy zakrojonej na dużą skalę kampanii dezinformacyjnej, twierdząc, że Ukraina rzekomo planuje za pomocą środków wojskowych wyzwoliać okupowane przez Rosję terytoria Donbasu. Eksperci skłonni są sądzić, że w ten sposób Kreml szuka casus belli czyli pretekst do rozpętania zakrojonej na dużą skalę agresji przeciwko Ukrainie.

Niemal w tym samym czasie eksperci i dziennikarze zauważyli znaczny wzrost poziomu antyukraińskiej histerii w rosyjskich mediach.

Brytyjscy przywódcy wojskowi ostrzegają, że ryzyko konfliktu zbrojnego jest teraz większe niż podczas zimnej wojny.

Wiceminister obrony Ukrainy Hanna Maliar powiedziała Financial Times, że zachodni wywiad ostrzegał przed wysokim prawdopodobieństwem destabilizacji przez Rosję już zimą. Według niej potwierdzają to również dane ukraińskich służb specjalnych.

Partnerzy Ukrainy wyciągnęli takie wnioski nie tylko na podstawie informacji o liczebności wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą, twierdzi Maliar. Oznacza to, że Waszyngton ma dodatkowe informacje o intencjach Władimira Putina.

Jak informowaliśmy wcześniej, na początku listopada szef amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) William Burns odwiedził Moskwę, gdzie spotkał się z dyrektorem Rady Bezpieczeństwa Rosji Nikołajem Patruszewem w celu ostrzeżenia Kremla przed konsekwencjami nowej ofensywy przeciwko Ukrainie.

Jagiellonia.org

Komentarze (49):

Taka prawda2022.01.27 8:24
Czyli parę tysięcy pedofilów narkomanów ??? super
dekster2022.01.26 15:32
LBGT pujdom dupom krecic na froncie
Anonim2022.01.26 15:25
Kto za to płaci i ile? Bo za darmo tego nie zrobią
Newsroom2022.01.26 15:18
Rachityczna gospodarka Rosji, nie jest wstanie powstrzymać NATO USA oraz UE. Do prowadzenia wojny trzeba mieć pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze ! Na Kremlu dobrze o tym wiedzą, dlatego to starcie skończy się tylko na nadymaniu !
Matematyka idioty - eksperta militarnego.2022.01.26 14:31
Co to jest 8.500 żołnierzy wobec Rosji? Ano właśnie! Czy 30 tys. Amerykanów w Niemczech zatrzyma Putina? To może 30-40 tys. Amerykanów w Korei Płd. zatrzyma miliony tych Korei Płn.? Albo te kilkadziesiąt tysięcy Amerykanów w Japonii zatrzyma Chiny? . . . . . . A może jest "COŚ INNEGO" co ich do tej pory trzyma za pysk?!
Anonim2022.01.26 15:26
Ukończenie szkoły podstawowej jak widać nic nie daje.
Matematyka idioty - eksperta militarnego.2022.01.26 17:47
Co to jest 8.500 żołnierzy wobec Rosji? Ano właśnie! Czy 30 tys. Amerykanów w Niemczech zatrzyma Putina? To może 30-40 tys. Amerykanów w Korei Płd. zatrzyma miliony tych Korei Płn.? Albo te kilkadziesiąt tysięcy Amerykanów w Japonii zatrzyma Chiny? . . . . . . A może jest "COŚ INNEGO" co ich do tej pory trzyma za pysk?!
ABC2022.01.29 23:21
Jest Ktoś. A wy na tym forum robicie dużo aby przestał ich trzymać. Nie tylko na tym forum ale na Zachodzie, UE, USA. Zapomnieliście Kto rozwalił kacapię sowiecką gdy groziła już wojną a wy, wasi ojcowie i matki nie zauważyliście tego?! I to bez jednego strzału. Teraz jest gorzej, bo zamiast nawrócenia promujecie sodomizm i morderstwa nienarodzonych i bluźnierstwa, nawet w Kościele, pedalstwo, pedofilstwo, kłamstwo, nie mówicie tego do czego zostaliście wyświęceni (oczywiście nie wszyscy ale dużo hierarchów, którzy źle wykorzystują swą władzę). Czynią to ci co przeniknęli na stanowiska kierownicze w KRK, promują wraz ze świeckimi politykami grzechy np. sodomii i po cichu aborcji nawet współpracowali z przemysłem aborcyjnym lokując w nim pieniądze kościelne i chwaląc księdza promującego sodomizm i aborcję a nie upominając prezydenta bluźniercy. Ten Ktoś, który nas kocha być, może nie pomoże nam teraz zraniony naszym postępowaniem. I mam prośbę, możecie pisać pod tym postem ale ja wam nie odpowiem.
Böno2022.01.26 14:28
Widzę, że co niektórych ogarnął wielki entuzjazm, ale realia są całkiem inne. Co to jest 8 500 żołnierzy wobec kilkuset tysiącznej dobrze uzbrojonej armii. Rosja to też ogromny arsenał nuklearny. Ponadto Niemcy i Francja, a do tego Austria i kraje Beneluksu prawdopodobnie nie poprą działania wojskowe USA, a Turcja też nie jest pewne po której stronie się opowie. Chińczykom z USA też nie po drodze. Oby nie doszło do następnej wojny światowej, bo skutki mogą być straszne i odczuwalne i to bardzo również w naszym kraju. Przepraszam za poprzedni błąd (kilkutysięcznej).
droma2022.01.26 14:27
bezzębne sołdaty i pijane gienierały z rosji-mkaput najbardziej się boją marines z usa doskonale wyposażonych ,wyszkolonych i z zapleczem przykład bez wychodzenia z okopów marines wykończyli wagnerowców których wywożona kamazami i tak trzymać ,brawo usa ...
Böno2022.01.26 15:33
Tak, tych marines z Wietnamu, Iraku, Afganistanu. co to żadnej wojny nie wygrali. Brawo marines i dziadek prezydent Biden. Ha, ha, ha, śmiechu warte.
Matematyka idioty - eksperta militarnego.2022.01.26 14:21
Co to jest 8.500 żołnierzy wobec Rosji? Ano właśnie! Czy 30 tys. Amerykanów w Niemczech zatrzyma Putina? To może 30-40 tys. Amerykanów w Korei Płd. zatrzyma miliony tych Korei Płn.? Albo te kilkadziesiąt tysięcy Amerykanów w Japonii zatrzyma Chiny? . . . . . . A może jest "COŚ INNEGO" co ich do tej pory trzyma za pysk?!
+_2022.01.26 13:57
A dlaczego nie Awganistan, panie Putin.
+_2022.01.26 13:40
Władimir Władimir, ty pastroisz nowyj mir. :(
Europa2022.01.26 13:39
Wow uisrael zaszalał :p
Böno2022.01.26 13:29
Widzę, że co niektórych ogarnął wielki entuzjazm, ale realia są całkiem inne. Co to jest 8 500 żołnierzy wobec kilku tysiącznej dobrze uzbrojonej armii. Rosja to też ogromny arsenał nuklearny. Ponadto Niemcy i Francja, a do tego Austria i kraje Beneluksu prawdopodobnie nie poprą działania wojskowe USA, a Turcja też nie jest pewne po której stronie się opowie. Chińczykom z USA też nie po drodze. Oby nie doszło do następnej wojny światowej, bo skutki mogą być straszne i odczuwalne i to bardzo również w naszym kraju.
uśmiany2022.01.26 13:48
ty się bono musisz lepiej nauczyć polskiego :) kilkutysięczna armia to po polsku znaczy trzy cztery tysiące ludzi . a skutki wojny światowej w waszym kraju Rosji będą odczuwalne bardziej niż tych dwóch co już były
Co za kraj jest ten twój "naszym kraju"?2022.01.26 13:51
"bo skutki mogą być straszne i odczuwalne i to bardzo również w naszym kraju"
No tak Amerykanie są źle uzbrojeni wobec2022.01.26 13:55
"Co to jest 8 500 żołnierzy wobec kilku tysiącznej dobrze uzbrojonej armii."
"prawdopodobnie" to ci krupniok ostygł2022.01.26 13:58
"Niemcy i Francja, a do tego Austria i kraje Beneluksu prawdopodobnie nie poprą działania wojskowe"
Böno2022.01.26 14:20
Sory: kilkuset tysięcznej dobrze uzbrojonej armii.
Marianczi2022.01.26 13:19
W odpowiedzi na ten wrogi akt właśnie wyszedł w morze kacapski lotniskowiec napędzany holzgazem
droma2022.01.26 14:31
dalekoim z rosji-kaput na gaz on jest na wungieli dwa holowniki-kaput ...
Jak wytresować kundla putina2022.01.26 13:10
Ma dostać dokładnie odwrotne skutki, niż się spodziewał. Barwo! Jeszcze sankcje i ten sowiecki zbrodniarz z kgb zacznie rzęzić.
ABC2022.01.29 22:25
Fjucin to Pikuś! Trzeba zniszczyć kacapię bo kolejnego gnoja znajdą!
Szkopskie świnie już2022.01.26 12:55
jakoś ciszej kwiczą... Może już zauważyli, że są sami z fiucinem... i odpowiedzialność za zbrodnie fiucina spadną również na nich.
Newsroom2022.01.26 12:41
Mimo problemów USA i NATO się konsolidują.Zapewne Putin nie tego oczekiwał. Rosja i Niemcy dwaj imperialni gracze w Europie, wyjdą na tej grze jak przysłowiowy Zabłocki na mydle - kiedy tylko kurz opadnie, to rozliczą ich nie tylko Amerykanie !
fiucin o głupol2022.01.26 12:40
Ukraina odeśle mu chłopaków w workach.
Ob jak najwięcej2022.01.26 12:46
...
katolcka deratyzacja Polsk2022.01.26 12:30
Putin to nasz czlowiek w Moskwie.
HHD2022.01.26 12:12
Na pohybel Dewiantom PO i KO w kakao sld,psl,tvn hołoty ,wp.ss makreli putina ,żydokomuchów nkwd kgb kasty sadowej,lgbt q brukselki .
Anonim2022.01.26 12:01
Wyslemy tęczowe oddziały biedronki, miotacze pudru i pancerne różowe torebki pokonają kacapów.UURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
kefas2022.01.26 11:41
pissowieckie matoły chcecie realizować doktrynę Brzezińskiego ? To sami idźcie walczyć z Ruskimi, ale Polski do tego nie mieszajcie !
katolicka deratyzacja Polski2022.01.26 12:33
Konfederacja to lewicowa partia rosyjska.
Maciej Piwowar2022.01.26 11:33
Mnie CIEKAWI JAK ZAREAGUJE USA + Izraelici,gdy Rosja przekaże głowice jądrowe do Irańskich Rakiet.Iran potwierdził Sojusz z Rosją w Syrii ,gdzie Ramie w Ramie bronili Syrii przed Militarystami z U--.
hehehe2022.01.26 13:46
Normalnie, rozje...bie te głowice razem z ich rakietami, silosami i jeszcze paroma ośrodkami naukowymi w jeden dzień :-)
Maciej Piwowar2022.01.26 15:31
BURAKU Co Ci Mówi Brudna Bomba Atomowa ? Co Ci Mówi Irański FANATYZM RELIGIJNY???????
Na Ukrainę przyleciał trzeci transport broni z USA2022.01.26 11:22
80 ton Jevelinów z pociskami
sanhedryn2022.01.26 11:08
i co zaatakują Rosję przygłupy pisowskie?
katolicka deratyzacja Polski2022.01.26 12:31
PO to niemiecka partia faszystowska jak NSDAP.
YORK2022.01.26 10:54
Człowieku, oni nie mieli wyboru, tylko USA,brytole francuzy się nie wywiązali z gwarancji ,rusów nie wspomnę bo to agresor.
Ale2022.01.26 10:40
Idiotyzmem ze strony Ukrainy była rezygnacja z broni nuklearnej .
gracz2022.01.26 10:54
Frajerzy, zaufali gwarancjom jak Polska w 1939r.
kabalista2022.01.26 11:06
to byś im już oddał wszystkie ziemie na wschód od Wisły bo do nich sobie roszczą pretensje, czym byś się banderowcom przeciwstawił? 300 mobilnych ołtarzy wystarczy?
widły ulubionabroń Ukraińca2022.01.26 11:14
bredź dalej banderowcu
Robert Zubrin,2022.01.26 10:36
amerykański inżynier lotniczy i autor książki „The Case for Space” . Potrzebny jest silny krok odstraszający. A oto, co rekomenduję; Ukraina powinna zadeklarować zamiar zniszczenia obu rurociągów Ribbentrop – Mołotow (Nord Stream i Nord Stream 2) i gdy tylko Putin rozpocznie swój blitzkrieg, wywiązać się z tej obietnicy..
banderowska swołocz2022.01.26 11:13
przecież Ukraina nie ma dostepu do Morza Bałtyckiego, dlaczego nie ma ten "hamerykanin" odwagi powiedzieć aby zniszczyć gazociąg Turecki Potok idący z Rosji do Turcji? może dlatego, że by im Turcy zrobili jesień średniowiecza w 5 min bo banderowia to nie jest dla nich żaden problem, już widzę jak Włosi, Grecy, Austria, Szwajcaria czy Serbia podkulili by ogony bo banderowcowi tak jak temu cymbałowi odje***ało i tobie też
Erdogan ostrzega Putin2022.01.26 11:31
Erdogan ostrzega Putina przed inwazją na Ukrainę: Ukraina ma przyjaciół
442022.01.26 10:35
Ktoś wreszcie zaczął myśleć za Bidena, ... i dzięki Bogu.