Ograniczenia na granicach UE. Nowe zachorowania w Polsce - zdjęcie
16.03.20, 16:18

Ograniczenia na granicach UE. Nowe zachorowania w Polsce

4

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała na dzisiejszej konferencji prasowej wprowadzenie ograniczeń podróży do UE na 30 dni, w związku z zagrożeniem epidemicznym.

-„Poinformowaliśmy dzisiaj naszych partnerów z G7, że proponujemy wprowadzenie tymczasowych ograniczeń dla podróży, które nie mogą zostać uznane za niezbędne, do Unii Europejskiej. Dlaczego? Ponieważ uważamy, że takie podróże powinny być ograniczone, aby nie rozprzestrzeniać wirusa w UE, ale też poza UE” – powiedziała.

Wyjątkami od reguły mają być obywatele wracający do domu, pracownicy służby zdrowia oraz naukowcy pracujący nad rozwiązaniem kryzysu.

W Polsce ministerstwo zdrowia poinformowało popołudniu o 6. nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Stan pacjentów jest stabilny. Nowe zachorowania wykryto województwie mazowieckim, małopolskim i śląskim. Łącznie w Polsce wykryto już 156 przypadków zakażeń i odnotowano 3 przypadki śmiertelne zachorowania na COVID-19.

Przybyły najpewniej z Wuhan koronawirus wywołuje chorobę podobną w objawach do sezonowej grypy. Może ona prowadzić do zagrażającemu życiu ciężkiego zapalenia płuc. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii wprowadzono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Rząd usilnie nawołuje do Polaków, aby nie wychodzili z domu kiedy naprawdę nie muszą i dbali o higienę. Osoby, które miały kontakt z zarażonym i obserwują u siebie objawy choroby powinny niezwłocznie zawiadomić telefonicznie sanepid. Wszyscy wracający z zagranicy zostają poddani obowiązkowej kwarantannie przez 14 dni. Najbardziej zagrożone są osoby starsze i przewlekle chore, dlatego należy zadbać o pomoc dla nich, aby nie musiały opuszczać swoich mieszkań. Aktualne, rzetelne informacje nt. koronawirusa są dostępne na rządowej stronie gov.pl.

kak/ wPolityce.pl

 

Komentarze (4):

anonim2020.03.17 11:31
Widzę , że artykuł pod którym pisałam gdzieś się zawieruszył ? Nie szkodzi . Mogę napisać pod aktualnym . Jakie to ma znaczenie ? Chciałam tylko dodać , że najlepszym prorokiem dla człowieka , najbardziej wiarygodnym jest jego INTUICJA a nie jacyś prorocy czy jakieś proroctwa . Coś wie , chociaż nie ma ku temu żadnych powodów , gdyż nie ma na ten temat żadnej informacji . Przy napływie pierwszej informacji płynącej z zewnątrz wie już wszystko i ma gotowy plan postępowania . Kolejne napływające informacje tylko tę wiedzę potwierdzają . Ale niewielu ludzi ją ma . Sama intuicja też nie wystarczy . Potrzebna jest samoświadomość i myślenie , myślenie , myślenie . Od dzieciństwa . Intuicja zaś każdego człowieka służy tylko jemu a nie innym ludziom . W stosunku do innych się nie sprawdza . Wielu ludzi domyślało się tego , że zaraza przyjdzie . Ja też . Większość na zasadzie dostępnej wiedzy ja zaś intuicji . Sen pokazał mi inny kierunek i od razu nie skojarzyłam . Teraz w miarę napływu informacji kierunki mi pasują . Kogo zabije ? Domyślam się , ale na razie mam za mało danych by wiedzieć to z całą pewnością . No i oczywiście w żadnym wypadku tego nie napiszę . Chciałam tylko zaznaczyć znaczenie intuicji i dlatego podałam swój przykład . Reszty niech każdy szuka sam . No i nie można pomylić intuicji z instynktem samozachowawczym , gdyż to dwie różne kwestie .
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.03.16 18:18
Legalne, normalne obojętnie jakie firmy jak chcą zareklamować swój produkt wykupują czas w mediach. Tak robią ludzie uczciwi prezentujący swój produkt LEGALNIE mający LEGALNY PRODUKT. A kim jest ten pajac proponujący filmy "dożywotnio"? Ruscy, Ukraińcy gdzieś na Ukrainie, w Rosji jakieś mendy polsko-języczne mają NIELEGALNE kopie z Chin - ale tu nie chodzi o filmy tylko o WASZE KARTY KREDYTOWE. O DOSTĘP DO WASZYCH KONT!
Ogladaj hity online2020.03.16 18:11
http://www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Tomek2020.03.16 17:33
Buuuhahahaha!!! Rychło w czas, gdy państwa narodowe (przynajmniej te kumate jak Polska czy Węgry) takie ograniczenia w większości wprowadziły.