Objawienia i proroctwa św. Brygidy Szwedzkiej - zdjęcie
23.07.19, 12:30

Objawienia i proroctwa św. Brygidy Szwedzkiej

18

Fragment "Objawień i proroctw" św. Brygidy Szwedzkiej...

 

Księga Pierwsza – Rozdział 1

Jam jest Stworzyciel Nieba i ziemi, Jeden w Bóstwie z Ojcem i z Duchem Świętym. Ja jestem, który do Proroków i Patriarchów mówiłem i którego oni oczekiwali. Dla których pragnienia, według obietnicy mojej, wziąłem Ciało bez grzechu i pożądliwości, wstępując do wnętrzności Panieńskich jak słońce świecące przez kryształ najczystszy; a jako słońce szkło przenikając, żadnej zmazy w nim nie czyni ani obraża, tak i Dziewictwo Panny w przyjęciu Człowieczeństwa mego jest nienaruszone.

Ja bowiem tak się z ciałem zjednoczyłem, abym Bóstwa nie odłączał. I nie byłem mniejszy w Bóstwie z Ojcem i Duchem Świętym, wszystkim rządząc i wszystko napełniając, choć w Łonie Dziewiczym przebywałem, z Człowieczeństwem. Bo jako jasność nie może być nigdy oddzielona od ognia, tak Bóstwo moje nigdy od Człowieczeństwa nie jest oddzielone, ani nawet przy śmierci. Potem chciałem, aby Ciało moje od grzechu najczystsze za grzechy świata od stóp aż do wierzchu głowy było poszarpane i na Krzyżu przybite. To Ciało co dzień na Ołtarzu jest ofiarowane, aby tym więcej mnie człowiek miłował i dobrodziejstwa moje częściej rozpamiętywał. 

Ale teraz we wszystkim jestem zapomniany, zaniedbany i wzgardzony, i jako Król z własnego Królestwa wygnany, a na to miejsce łotr najgorszy jest obrany i uczczony. A na koniec chciałem mieć swoje Królestwo w człowieku i nad nim według prawa miałem być Królem i Panem, bom go stworzył i odkupił. Lecz teraz wiarę, którą mi na Chrzcie obiecał, złamał, a ustawami moimi i Prawem, które mu podałem, wzgardził. Kocha się w woli własnej, a mnie słuchać pogardza. Nadto i najgorszego łotra, czarta, nade mnie przedkłada i jemu wiarę swoją daje, który prawdziwie łotrem jest, bo duszę człowieka, którą Krwią moją odkupiłem, przez złe poduszczenie i fałszywe obietnice do siebie porywa.

A nie dlatego ją chwyta, jakoby był potężniejszy nade mną, bo jestem tak mocny, że wszystko mogę jednym słowem. Tak sprawiedliwy też jestem, że nic przeciwko sprawiedliwości nie uczynię, choćby mnie i wszyscy Święci prosili. Ale ponieważ człowiek wolnym rozumem jest obdarzony, dobrowolnie gardząc moim Przykazaniem, czartowi przyzwala. Dlatego słuszna to rzecz, aby człowiek na sobie doznał jego tyraństwa. Bo i sam czart dobry przeze mnie został stworzony, ale przez swą złą wolę upadłszy, jako sługa mój jest na pomstę złych ludzi.

Ale chociaż teraz tak wzgardzony jestem, jednak tak miłosierny, że którzykolwiek miłosierdzia by mego prosili z pokorą, odpuszczę im, czego się dopuścili i od niezbożnego łotra ich wybawię. A którzy zaś w pogardzie mojej trwać będą, pokażę nad nimi moją sprawiedliwość tak, że słysząc będą drżeć, a którzy doznają, mówić będą: ‘Biada nam, żeśmy kiedy Pana Majestatu do gniewu przywiedli’.

Ty tedy, Córko moja, którą ja obrałem sobie, do której Duchem moim mówię, miłuj mnie całym sercem, nie jak rodzice córkę albo syna, ale więcej niż co najmilszego na świecie. Bo ja, który cię stworzyłem, członkowi żadnemu nie przepuściłem na mękę dla ciebie. I jeszcze tak miłuję duszę twoją, że drugi raz, gdyby można, dałbym się ukrzyżować. Naśladujże pokorę moją, albowiem ja Król chwały i Aniołów, podło odziany byłem, do słupa nago przywiązany, wszystkie zelżywości i pośmiewiska ponosiłem w uszach moich. Przełóżże wolę moją nad wolę twoją. Albowiem Matka moja, a Pani twoja, od początku aż do końca nigdy nic innego nie chciała, tylko co się woli mojej podobało. Jeśli to uczynisz, wtedy serce twoje będzie w Sercu moim i rozżarzy się miłością moją. A jak suche drzewo od ognia łatwo się zapala, tak dusza twoja będzie zapalona i napełniona ode mnie, i ja będę w tobie, a tak wszystkie rzeczy doczesne staną się tobie gorzkimi i wszelka rozkosz cielesna stanie się tobie trucizną. Odpoczniesz na ramieniu Bóstwa mego, gdzie nie masz żadnej rozkoszy cielesnej, ale wesele i radość duchowa, którymi ucieszona dusza od wewnątrz i na wierzchu pełna jest radości i wesela, i nic innego nie myśli ani pragnie, jak tylko radości które ma. Miłujże tedy mnie, Boga samego, a wszystko otrzymasz, czego pragniesz i będziesz w tym obfitowała. I czyż nie napisano, że olej u wdowy nie ustał, aż Pan Bóg dał deszcz na ziemi według słowa proroka? Ja jestem prawdziwy Prorok, jeśli słowom moim wierzyć będziesz i je wypełnisz, olej i wesele, i radość nigdy ci nie ustaną aż na wieki.”

Komentarze (18):

andrzejhahn32019.07.24 20:37
urojenia i halucynacje psychicznie chorej wariatki
twitter: @PromocjaPWS2019.07.23 22:55
Polecam ciekawy i niezwykle ważki art. dotyczący trzech ważnych konfliktów, w jakich w pewnym momencie znalazł się Kościół - akapity: TEZA O KONFLIKCIE RELIGII I NAUKI , KOMPETENCYJNY KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , KONFLIKT RELIGII I WŁADZY , SPRAWA GALILEUSZA historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#ane , MITOLOGIA NOWOCZESNOŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mit SPIS TREŚCI historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#spi Polecam PWS K. Karonia: youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i wiedzaspoleczna.pl
Marian2019.07.23 19:06
Katolickie bzdury kontra Pismo Swiete . Baba gada To Ciało co dzień na Ołtarzu jest ofiarowane, aby tym więcej mnie człowiek miłował i dobrodziejstwa moje częściej rozpamiętywał. PISMO MOWI który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie. OTO WASZE OBJAWIENIE SEKCIARZE W sprzecznosci z Pismem Sw
Uwaga na sekty2019.07.23 23:10
Uwaga, Świadek Jehowy grasuje.
KAMIK 2019.07.24 0:17
A ja się zastanawiałem, co to za odłam, jaka to sekta!? Dzięki! Byli u nas w domu ! Ale szybko ich pogoniłem! Jacy i czego to świadkowie, ? Przecież została ta ich sekta założona w 1870 roku - nazywa się Strażnica ! Nie uznają Jezusa Chrystusa ! A to właśnie"..... W IMIĘ JEZUSA CHRYSTUSA MA SIĘ ZGIĄĆ KAŻDE KOLANO NA ZIEMI I W NIEBIE....". A NIE W IMIĘ MASONERII !
Ewa2019.07.23 16:03
"Panie Jezu, wśród tęcz i burz, idę przez świat nucąc pieśń Miłosierdzia Twego." Pisała św. Faustyna słowa coraz bardziej aktualne. "Choćby grzechy człowieka były jak szkarłat - nad śnieg wybieleją gdy się zwróci do Miłosierdzia mojego. W Miłosierdziu Moim nikogo nie pominąłem. " Kochani, którzy tak zawzięcie plujecie na Kościół - jest dla was nadzieja. Jezus czeka na was w konfesjonale. Śpieszcie się, odrzućcie łajno waszych obrzydliwości, a zobaczycie jak wygląda prawdziwe szczęście. To dobrze, że czytacie katolickie treści, one do was trafią ! Powodzenia! Pan z wami +
adidrem2019.07.23 22:17
Ona żarła sporysz bo miała gruźlicę. Ze sporyszu można wyekstrahować LSD :)
Katarzyna Ch.2019.07.23 23:54
adidrem ! A CO TO JEST SPORYSZ? Pewnie jakaś starodawna roślina? Tak ? Dobrze się czujesz? Skąd wiesz, co jadła? Czy w tej chwili jesteś po tym LSD i masz jakieś zwidzenia?? Chłopie, zastanów się! Jak można tak obrażać! Wytłumacz mi, jak ci te obelgi przechodzą przez głowę! POWIEDZ, CO TA ŚWIĘTA CI ZŁEGO ZROBIŁA? ZA CO JĄ WYZYWASZ? ZA CO NIENAWIDZISZ? Odpisz rzeczowo! Będziesz umiał?? Czekam na odpowiedź!
JPIII2019.07.23 15:35
Czy one też była mol...es..towana i gw...ałc..ona przez bożyszcze zw. bogiem?
KAMIK 2019.07.24 0:31
JPIII, vel Lechu Keller ! Czy ty naprawdę raz nie możesz odpuścić, żeby nie obrazić świętości i naszych uczuć religiijnych??? Kogo o to pytasz? Czy zawsze musi ci się wszystko kojarzyć tylko i wyłącznie z tą waszą ohydną , kałolubną, pedofilią?? Tyle razy cię pytamy, ja też wcześniej , odpowiedz mi! ILE RAZY ZGWAŁCIŁEŚ DZIECI!!? ILE DZIECI PRZEZ CIEBIE CIERPI PRZEZ CAŁE ŻYCIE! A CZY TO PRAWDA, ŻE SIOSTRA WYGNAŁA CIĘ Z DOMU, BO WCZEŚNIEJ SIĘ DOBIERAŁEŚ DO JEJ DZIECI!??? ILE RAZY BYŁEŚ KARANY ZA PEDOFILIĘ ! BO WIEM ,ŻE BYŁEŚ? NAJPIERW ODPOWIEDZ NA TE PYTANIA! Tyle razy były ci one tu zadawane, więc chociaż raz odpisz ! Jeżeli nieprawda, to mnie oskarż! Ale tego nie zrobisz, wiem! Za dużo ci się nazbierało! Prawda???
Gniewko syn rybaka2019.07.23 14:05
Kolejny fake news Frondy.
Tefilin na głowie innego2019.07.23 12:46
Olej u wdowy nie ustał, aż Pan Bóg dał deszcz na ziemi według słowa proroka? Ja jestem prawdziwy Prorok, jeśli słowom moim wierzyć będziesz i je wypełnisz, olej i wesele, i radość nigdy ci nie ustaną aż na wieki.
edi2019.07.23 12:44
JEZUS JEST PANEM, Jedynym bytem (osobą) we wszechświecie KTÓRA NIC OD NIKOGO NIE POTRZEBUJE, WSZYSTKO POSIADA - JEST ŹRÓDŁEM WSZYSTKIEGO - MIŁOŚCI, WOLNOŚCI, WSZELKIEGO DOBRA - DAWCA WSZYSTKIEGO - ON MOŻE TYLKO DAWAĆ - NIE ZABIERAĆ - DLATEGO JEZUS JEST MOIM PANEM -
adidrem2019.07.23 22:16
dlatego błądzisz
.2019.07.23 12:39
''Urojenia''
edi2019.07.23 12:47
czyżby?? na pewno?? a jeżeli nie?? A JEŻELI TO PRAWDA ? JA WIEM ŻE TO PRAWDA - JEZUS ŻYJE, JEZUS JEST PANEM !
adidrem2019.07.23 22:15
To, że tak Ci się wydaje wcale nie musi oznaczać prawdy.
Teresa2019.07.23 23:08
Urojenia są w Twojej głowie bezimienny, bo wydaje Ci się, że wszystkie rozumy pozjadałeś. To przeświadczenie jest właśnie Twoim urojeniem, które zamyka Cię na Boga..