Dobrze pamiętamy mecz z Albanią niestety nie tylko za sprawą wspaniałej gry naszej reprezentacji, ale również przez skandaliczne zachowanie albańskich kibiców, które doprowadziło do przerwania gry w drugiej części spotkania. Kontrowersje wokół meczu nie kończą się za sprawą FIFY, która postanowiła ukarać… polskich kibiców.

12 października biało-czerwoni pokonali reprezentację Albanii w Tiranie 1:0. Od początku spotkania swoją wrogość do Polaków wyrażali albańscy kibice.  W 77. minucie, kiedy gola strzelił Karol Świderski, z trybun w stronę polskich zawodników poleciały różne przedmioty. Wówczas sędzia był zmuszony na kilkanaście minut przerwać mecz.

Za chuligańskie wybryki FIFA ukarała albańską federację karą 150 tys. franków oraz zamknięciem stadionu na ostatni mecz eliminacji mistrzostw świata w Tiranie. To jednak nie koniec sprawy. Portal sport.tvp.pl donosi, że ukarany został też… Polski Związek Piłki Nożnej.

- „FIFA zdecydowała, że polska federacja będzie musiała zapłacić 50 tysięcy franków szwajcarskich. Dodatkowo fani biało-czerwonych otrzymali zakaz wyjazdowy na mecz el. mistrzostw świata z Andorą. Spotkanie odbędzie się 12 listopada o godzinie 20:45”