Legnica za życiem! - zdjęcie
18.02.12, 10:28

Legnica za życiem!

0

Każda z dotychczasowych inicjatyw poprzedzona była wydarzeniami promującymi Duchową Adopcję Dziecka Poczętego oraz wspierającymi Domy Samotnej Matki. Czwarty Legnicki Marsz dla Życia jest już inicjatywą szeroko rozumianych środowisk chrześcijańskich i pro life, tworzących Komitet Organizacyjny Legnickiego Marszu dla Życia. Przygotowanie do tego wydarzenia będzie odbywać się wielowymiarowo.


Pierwszym elementem będzie akcja charytatywna „Kredka dla dziecka”. Polegać ona będzie na zbiórce przyborów szkolnych na rzecz dzieci w Domach Dziecka w Diecezji Legnickiej. Zbiórce charytatywnej towarzyszyć będzie krucjata modlitewna 40 Dni dla Życia, która rozpocznie się 22 lutego i potrwa do 1 kwietnia. Tym samym przez 960 godzin, w dzień i w nocy, trwać będzie publiczna modlitwa w intencji życia dzieci nienarodzonych.Wszystkie inicjatywy będą miały swoje zwieńczenie na IV Legnickim Marszu dla Życia. W Niedzielę Palmową, 1 kwietnia, podczas Mszy Św. w Kościele MB Królowej Polski w Legnicy zakończy się krucjata modlitewna 40 Dni Dla Życia oraz odbędzie się podsumowanie zbiórki charytatywnej „Kredka dla dziecka”. Jak co roku, także i tym razem wybrane osoby złożą publiczną deklarację wstąpienia na drogę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

/Ogromne powodzenie, jakim cieszy się idea Marszu przyczyniło się do organizacji rowerowego Rajdu dla Życia o wydźwięku ogólnopolskim. Rajd w 2010 roku rozpoczął się w Międzyrzeczu i prowadził poprzez miejscowości związane z kultem pierwszych męczenników polskich, by zakończyć się w Giżycku na wzgórzu św. Brunona. W 2011 roku, drugi Rajd dla Życia prowadził Krzyżem przez Polskę. Pierwsza grupa rowerowa wyruszyła na trasę Zakopane – Hel, druga z Giżycka do Międzyrzecza. Obie grupy szczęśliwie ukończyły zmagania, przejeżdżając łącznie 1605 km.Obecnie trwają przygotowania do kolejnego Rajdu dla Życia, który odbędzie się w lipcu. Zachęcamy do śledzenia wydarzeń z trasy. Szczegółowe informacje na temat trasy przejazdu oraz terminu znajdą się na stronie:www.rajddlazycia.pl


BSz