Kto żyw, bojkotuje Netflixa. Bluźnierczy film o Chrystusie - zdjęcie
13.12.19, 10:36fot. Stock Catalog (www.quotecatalog.com), lic. CC BY-SA 2.0 via Flickr, zdj. edyt.

Kto żyw, bojkotuje Netflixa. Bluźnierczy film o Chrystusie

78

Kto żyw, bojkotuje „Netflixa”. Po jego najnowszej publikacji żaden Polak nie powinien już nigdy dać ani złotówki na tę platformę siejąca skrajną antykatolicką propagandę i demoralizację.

 

Netflix wywołał skandal i protesty udostępniając na swojej platformie film, który przedstawia Pana Jezusa jako homoseksualistę, a Najświętszą Pannę jako cudzołożnicę. W tej wątpliwej jakości „komedii”, wyprodukowanej przez brazylijską wytwórnię Porta dos Fundos, Chrystus przyprowadza do rodzinnego domu jako niespodziankę homoseksualnego kochanka.

W samej Brazylii produkcja zatytułowana „A Primeira Tentação de Cristo” („Pierwsze kuszenie Chrystusa”) spotkała się ze sprzeciwem i reakcją widzów w postaci petycji domagającej się usunięcia filmu z serwisu streamingowego.

Niestety, rzecz jest dostępna także w Polsce. Tak, tak: przed świętami „Netflix” demoralizuje Polaków tak szatańską propaganda.

Petycję podpisało do tej pory ponad milion ludzi. Zarówno film, jak i producenci zostali ostro skrytykowani w Brazylii przez polityków i osoby publiczne. Zespół satyryków, który stoi za tą produkcją, został określony przez brazylijskiego aktora i reżysera Carlosa Vereza jako „żałosny” z powodu tworzenia „miernych filmów pornograficznych”.

Film spotkał się w Brazylii, która liczy sobie 120 milionów katolików, także z reakcją protestantów, głównie chrześcijan ewangelikalnych, których liczba w tym kraju stale rośnie. Pastor i polityk Marco Feliciano wyraził ubolewanie z powodu decyzji sądu, który sprzeciwił się zakazania filmów Porta dos Fundos. Sąd argumentował swoją decyzję „wolnością słowa”. Feliciano dąży do „wspólnej akcji kościołów i ludzi dobrych woli”, by przeciwstawić się działaniom producentów filmu.

Dziennikarz Life Site News przypomina, że to nie pierwsze takie bluźniercze dzieło tego zespołu w serwisie Netflixa. W roku 2018 przedstawili w filmie apostołów jako pijaków budzących się z kacem po Ostatniej Wieczerzy.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (78):

Słowianka2020.01.10 7:50
Kochani, to kabaret, a nie film. Poza tym, nie przedstawiono tam Marii jako cudzołożczyni, do końca była wierna Józefowi i bardzo go szanowała. Bóg jako mężczyzna nie dał rady jej skusić.. Jezus nie przyprowadził do domu żadnego homoseksualisty tylko Lucyfera. Co złego jest w byciu homoseksualistą, zresztą Bóg wszechmogocy takiego własnie syna stworzył jakiego stworzył. W tym kabarecie jest wiele wątków, które powinny obrazić katolików, ale prostest ich nie podejmuje, ciekawe dlaczego?
fasola2019.12.21 12:10
No dobra. Po pierwsze opisana i spetycjowana jest pierwsza część filmu. Bo zachecony obejrzałem dwie. Pierwsza opisana powyżej i druga pokazująca ostatnią wieczerzę i ukrzyżowanie. Wygląda, ze obrażeni petycjoniści nie nadążają. Oba filmy mają po 45 min, i ogladałem je z angielskimi napisami. I są to nie tyle filmy co mające dość dobrze i bogato zainscenizowane skecze w stylu Montyego lub SNL. Akcja obu dzieje się w jednej lokacji (odpowiednio mieszkanie rodziny Józefa i karczma gdzie apostołowie robią wieczorną imprezę) z kilkom scenami na podwórku. Zastanawiam się czy akcja wokół nich nie została sztucznie nagłośniona przez twórców lub Netflix. Ponieważ one sa raczej nudnawe. Wiadomo, że humor jest najczęsciej sprawą lokalną. To co smieszy niemców czy turków jest nudne i drażniące dla francuza czy polaka. I tak jest tutaj. Parę rzeczy jest nawet OK ale poza Brazylią nikt by tego nie ogladał (chocby ze wzgledu na język i konieczność tłumaczenia). W sumie co 15 min musiałem zrobić chwile przerwy żeby się odnudzić. Więc jesli komuś nie zależy to spokojnie moze odpuscić. Obejrzałem, nie żałuję, ale nie wrócę do tego ponownie. Jesli miałbym polecić jedną, to część o ostatniej wieczerzy jest lepsza, ma pomysłowy scenariusz, kolejne wątki się splatają w ciekawy sposób i swietną puentę z Judaszem. Ta część ma też fragment na którym naprawdę się gromko śmiałem, gdy fałszywy magik udaje Syna Boga żeby napełnić sakiewkę i jest w tym lepszy od Jezusa, ludzie są zafascynowani sztuczkami z kartami, wyciaganiem monety zza ucha czy znaną wszystkim dzieciom sztuczką z przesuwanym kciukiem. Jezus się wkurza ale magik wciąż go pokonuje tanimi trikami. (ot taki obraz współczesnego kościoła). Czy filmy obrazają? Jeśli ktos jest ograniczonym bucem to tak. Bo to ten sam typ humoru co Abelard Giza który powiedział, ze papiez poszedł do kibla i miał hejt albo niemiecki film But Manitou który parodiował Winetou. Tutaj Jezus i apostołowie to raczej chillautowi kolesie, trochę cwaniaczki. Nie są pokazani w sposób żenujący czy na siłę obraźliwy. Kazdy: Hitler, Dalajlama czy Kaczyński robiąc imprezę w domu czy z kolesiami nie wygłaszają polityczno-filozoficznych monologów ale gadają o pierdołach i bawią się. Sami o tym wspominali, Jarosław np o miłych imprezach z Przyłębską. I Biblia pełna jest fragmentów o hucznych pijackich imprezach apostołów i Jezusa (tak tak, kto czytał to wie) którego potem zmitologizowano na potrzeby rządzenia ludźmi. Tak więc mamy tu raczej taki lokalny małobudżetowy fragment Żywotu Brajana. I myslę, ze nawet ci co w komentarzach smęcą tu obrazeni, obejrzeliby to z usmiechem, co najwyżej trochę zażenowani bo wdrukowana im propaganda przyniosłaby mysl - kurczę, jestem katolikiem, dlaczego się uśmiecham?
andrzej hahn 32019.12.15 16:33
kto rozumny ......sra na jeba....ny obrzydliwy zbrodniczy kosciol katolicki
Jarecki2019.12.14 21:04
Dzięki za polecenie. Już wiem co jutro obejrzę po południu.
gosc2019.12.14 0:23
specjalnie wykupilem aby obejzec ten film
Jurand2019.12.14 0:00
Gdyby tak Mahometa osadzili w takiej komedii ...
STOP2019.12.13 20:38
STOP bluźnierstwom!!!!!!!!!!!!!!!
Pokolenie JPII2019.12.13 20:25
Janie Pawle II Wielki, Święty Rodaku i Patronie naszej Polskiej Ojczyzny jak i całej Europy, Módl się za nami wszystkimi, szczególnie zaś, za tych chorych bluźnierców bo nie wiedzą co czynią. Bogarodzico Dziewico, weź w opiekę Twój lud, umocnij nas w wierze, uproś łaskę nawrócenia i Dary Ducha Świętego oraz Błogosławieństwo i Miłosierdzie Boże, amen. Pomódlmy się teraz o przebłaganie za wszystkich bluźnierców .
Polak2020.01.6 11:10
Pedofilia kleru za jego czasów rozwijała się a on nic nie robił Bank de Vaticano prał pieniądze mafii Pewna Pani profesor na boku to nie był zapiski biblijne ............................... Jak w firmie się coś źle dzieje to wyrzuca się szefa a JP II urzędował sobie dalej A ciemnota dalej myśli że był taki święty Ciemnogród to jest Polska razem z PiS
JONASIK2019.12.13 19:55
"W roku 2018 przedstawili w filmie apostołów jako pijaków budzących się z kacem po Ostatniej Wieczerzy." To kłamstwo. Kaca nie mieli !!! Chwała Panuuuuu!!!!!
Ja jestem żyw2019.12.13 17:44
i nie bojkotuję Netflixa. Dlaczego fronda kłamie?
guess who kagan2019.12.13 17:14
Triple facepalm to za mało by was podsumować, frondelki.
rtyp2019.12.13 17:09
Koniec świata. Microsoft, lidl, cola już na dnie, ikea się zwija, teraz netflix. Kato-prawiczki dajcie spokój bo znowu w sklepach będzie tylko ocet na półkach a na ekranach tvtrwam i tvpis od 13.
guess who kagan2019.12.13 17:17
Lidl również upadł, jeszcze za schyłkowego Terlika: https://www.fronda.pl/a/czy-juz-czas-na-bojkot-lidla-tak-dosc-nachalnego-kulturkampfu-zachodniego-nihilizmu-i-ateizmu,44167.html
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.12.13 15:56
A ja lubię wiele seriali z Netflixa i katofaszystowscy śmier.dziele z frondy nie będą mi narzucać, co mam oglądać, a co nie. Zresztą wszystkie wasze bojkoty są ch.uj.owe. Wręcz odnoszą skutki odwrotne od zamierzonych. Gdy bojkotowaliście "Biedronkę", to sprzedaż im wzrosła.
Polak2019.12.13 15:38
Dobrze wiedzieć że jest taki film :) Poza tym skoro sekta katolicka od ponad tysiąca lat zwalcza Polskę i polskość, to obejrzenie antykatolickiego filmu jest raczej patriotycznym obowiązkiem każdego Polaka.
LESZEK2019.12.13 15:35
PO CO LUDZIE ODPISUJECIE NA TE BLUŹNIERCZE TEKST PRZECIEŻ O TO CHODZI TYM CO JE PISZĄ BY WYWOŁAĆ W WAS TE EMOCJE KTÓRE ICH CIESZĄ NIECH SOBIE PISZĄ I TAK ICH NIE WZRUSZYCIE IM ZA TO PŁACĄ . NIECH PAN IM WYPROSTUJE ICH DROGI
Podatnik2019.12.13 15:26
JA OD LAT BOJKOTUJE KOŚCIÓŁ, ALE PAŃSTWO POLSKIE A RACZEJ POLITYCY I TAK OKRADAJĄ PIENIĄDZE Z MOICH PODATKÓW I DOTUJĄ CZARNĄ BLISKOWSCHODNIĄ STONKĘ W ZAMIAN ZA POPARCIE POLITYCZNE.
Grzegorz2019.12.13 23:32
Tak naprawdę to sam siebie bojkotujesz 😃
2019.12.13 15:15
Dobre! :) Dzięki frendzlu za cynk. Chętnie zobaczę. A tu macie linka do "Żywot Briana" To coś o was, kato-frondo-taliby. :P https://www.cda.pl/video/3158924f1 Polecam.
Szatan To Pan Polski. Masz Grzech Bo t2019.12.13 15:14
Jak Was czytam, to jestem za aborcją. Nawet po urodzeniu.
LESZEK2019.12.13 14:35
JEZU WYBACZ IM ZA TE BLUŹNIERSTWA
sdeas2019.12.13 14:25
Nic nie jest w stanie przebić "Żywotu Brajana" w tej tematyce.
Zosia.2019.12.13 14:18
Suweren pisowski z powiatowej Polski mieszkańcy małych miasteczek i wsi, nie słyszeli nawet o NETFLIX, to w czym Fronda ma problem?!!!!!!!!!!!!!!!
ANDRZEJ2019.12.14 2:44
ile masz metrów w tej metropolii? 32? swoje czy wynajęte za 1500 zł?
Kehila Israel ma świeżą kaszankę na szabes.2019.12.13 14:17
Klapaucjusz ... aaa ... keller ... Spotkajmy się pod Lidlem. Mam owieczkę dla ciebie i trochę sianka, I oczywiście "Albert extra Vergin oil" - do smarowania rectum.
Klapaucjusz2019.12.13 14:12
Zbojkotuję Netflix do 20 grudnia a potem oglądam “Wiedźmina”. A propos, czekam na potępienie przez Frondę twórczości Sapkowskiego; czarna magia, okrucieństwa, seks pozamałzeński i nabijanie się z wartości chrześcijańskich (vide “mądrości proroka Lebiody”).
AAAtomek2019.12.13 14:01
Dzieki za reklamę, jeszcze dziś z Żoną obejrzę na Netflixie tę komedię!
Julisz2019.12.13 20:23
Obyś rychło otrzymał od Boga zapłatę za swój bezwstyd.
Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic2019.12.13 13:59
Towarzysz Albert "marynarz" z Jeziora Zemborzyckiego. Wynajmował tam turystom rowery wodne. - "Mogę też napisać do ciebie po hiszpańsku, włosku lub duńsku. W tych językach specjalnie biegły nie jestem, ale dam radę się dogadać." - Empezar con el español.
Wojtek Polak2019.12.13 13:56
lewackie półgłówki przed niczym się nie cofną aby obrazić chrześcijan a szczególnie katolików taka to ich ''nowo mowa miłości''. ale nie ma się co dziwić lewactwo zawsze było ułomne umysłowo i że by jakoś zaistnieć w przestrzeni publicznej poniżali i wyśmiewali cudze uczucia religijne zwłaszcza katolików czy to bolszewicy komuniści czy teraźniejsi tęczofo-genderowi. jak to powiedział W.C z ''głupkami się nie dyskutuje z głupkami się zwalczy'' i w końcu zaczniemy z nimi walczyć ich metodami. bo jak mówi przysłowie kij ma dwa końce.
Urszula2019.12.13 14:08
A ty co robisz w tej chwili? Takie są te twoje słowa miłości? Belkę z oka najpierw usuń.
Wojtek Polak2019.12.13 15:15
a ty co już oślepłaś od lewackiej zbrodnicze ideologii.
Julisz2019.12.13 20:21
Wystarczy, że usunęliśmy Belkę z rządu. Teraz pozostały nam takie drzazgi jak ty do usunięcia.
robaczek 2.02019.12.13 13:53
hahahahhahahah!!1 FRONDA POWAZNIE USUWA MOJE KOMENTARZE!!!! hahahhahahaha boja sie ;] zbyt brutalnie pokazuje dziadkom prawde ;] dziękuje za uznanie bede sia nadal staral z calych sil !!!!! ku chwale PARTII!!!!!!1 dobrze? ;]
andrzej hahn 32019.12.15 16:35
nie tylko twoje...................dziennikarze frondy to prawdziwe parchy i nieuki
NiechPozerGlasPogadaZMamąJezusaJakToZNimByło2019.12.13 13:30
Czekam na serial Netfilxa o arcy-klero-dewiantach w Polsce. Złote pałace, posiadłości z danielami, limuzyny z lokajami, mafijna struktura, zmowa milczenia. Sceny gwałtów na dzieciach w zakrystii, zbiorowe kopulacje z klerykami, molestowanie w koronkowych peniuarach, starcy episkopalni płacący złotem za usługowe dewiacje. To będzie hit.
J.P2019.12.13 13:09
Fronda mi usunęła komentarz a ja tylko tak kulturalnie pragnąłem zaznaczyć, że skuteczność tego bojkotu odbije się podobnym skutkiem co na Biedronce i Lidlu. Przy okazji polecam Irlandzki serial Father Ted.
Dr Aloha2019.12.13 12:58
Ciekawe ilu ludzi się dowie dzięki frondzie o tym filmie i go obejrzy. Na netfliksie jest tez Żywot Briana.
Hewel hawolim kuloj hewel2019.12.13 17:53
Ja na przyklad :)
Olej2019.12.13 12:54
Na to wszystko przyjdzie odpowiedź, Już się realizuje mechanizm, który został uruchomiony przez zło. Czym jest miłosierdzie i czym było do chwili ludzkiej rezygnacji z opieki Boskiej, ludzie się przekonają. Nadchodzi czas, którego nie będzie można cofnąć ani odwrócić.
Julisz2019.12.13 20:19
Będzie jak za czasów Noego...a potem będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Po prawej Ty po lewej ja2019.12.13 12:53
Bez tej recenzji na pewno bym nie obejrzała. Dzięki za pomysł na wieczór :)
V 2019.12.13 12:51
PAN się nad wami nie zmiłuje. Bo PAN sam lubił otaczać się tylko mężczyznami, a podobno Piotra to nawet kochał.
Beut2019.12.13 13:12
Kochał go prosto w prostrancję!
Beut2019.12.13 12:41
Mitologia chrześcijańska chyba nie podlega prawom autorskim, można dorobić do niej swoją fikcję.
Julisz2019.12.13 20:12
Spłodzenie ciebie przez tego, który podaje się za twojego ojca to też tylko hipoteza...chyba że masz nagranie z tego wydarzenia mitologiczny bękarcie.
Grzegorz2019.12.13 23:30
Właśnie dorobiłeś 😃
Naczelny2019.12.13 12:22
Alez bojkotujcie frondodebile do woli :DD Ilu was będzie? Pięciu? ;D Netflix na pewno się zwinie z polskiego rynku ;DD I dzięki za reklamę idioci, teraz sprawdzę ten serial.
Naczelny2019.12.13 12:29
Przepraszam, film.
Michal2019.12.13 12:16
Jeśli już to "żaden katolik" miliony polaków uzywają Netflixa i nie zaprzestaną. Nie wszyscy Polacy to katolicy.
les2019.12.13 14:37
Polak jest tylko katolikiem, a reszta to bencwaly przyjezdne
Grzegorz2019.12.13 23:35
Ale wszyscy Polacy to Chrześcjanie 😃
PiotrS2019.12.13 11:56
Film to film, a sztuka to sztuka. a "Żywot Brajana" czy "Sens Życia wg. Monty Pythona" ? Jakby te filmy (z lat 70-tych)puścili w telewizji, to też by było wezwanie do bojkotu? Jak ktoś nie chce - niech nie ogląda.
N.2019.12.13 13:25
Żywot Brajana był po prostu śmieszny i przy okazji szydził z fanatyzmu religijnego (nie z religii). A ten film to po prostu tani chwyt, kontrowersja bez żadnej treści. Nie porównuj czegoś takiego do Żywota Brajana
PiotrS2019.12.13 13:40
No muszę być szczery - tego nowego nie widziałem, więc nie porównuję oczywiście. Stwierdzam jedynie, że nie podoba mi się cenzura i ograniczanie wolności twórczej, czy artystycznej. Żywot Brajana był oczywiście genialnie śmieszny, ale to, co wyprawiają w sensie życia z nabijaniem się z katolicyzmu - to dopiero może wzbudzać kontrowersje. Oczywiście - jest rewelacyjnie śmieszne :)
kate2019.12.13 15:03
Filmy Monty Pythona to najwyższej próby komedie, których indencją było pokazanie świata w absurdalnym świetle, rodzaj karnawału, smiech w ich filmach jest niewinny i zarażliwy. Jeśli kpina, to z przesadnego, obłudnego obskurantyzmu (Jezus też potępiał obłudę i hipokryzję, i to mocno). Nie były to spektakle insynuacji i obrażania uczuć.
Julisz2019.12.13 20:17
Zgadzam się i to samo radzę robić tym, których matki nazywane są courvami. Jeśli nie chcesz nie musisz tego słuchać. A jeśli ktoś, na ulicy uderzy twoją matkę nie powinieneś się bulwersować...w końcu nikt nie każe ci tego oglądać.
historyk2019.12.13 10:40
Nurtuje mnie jedno pytanie: W czasie II wojny światowej Żydzi zabili więcej Niemców czy Polaków?
Marian2019.12.13 12:43
W tym tzw."powstaniu w gettcie"zginelo 18 niemcow,lacznie z tymi co ulegli wypadkom czyszczac bron po pijaku.To powstanie urasta powoli do najwiekszej bitwy II WS.
N.2019.12.13 13:23
Gdzie urasta? Chyba w świadomości paranoików, którzy na każdym kroku widzą dybiącego na nich Żyda. Tacy to by chcieli, żeby wyolbrzymiać powstanie w getcie, żeby mieli na co narzekać. "Tzw. powstanie"? Tak kpiąco wypowiadać się na temat ludzi, którzy desperacko walczyli o życie? Nie sądzę, żebyś był chrześcijaninem (może co najwyżej tylko tak ci się wydaje).
Sebastian Lorenc2019.12.13 14:13
Polska prasa podziemna podawała liczbę 86 zabitych i 420 rannych hitlerowców,ale nie martw się i tak mieliście przewagę, bo Żydów zginęło znacznie więcej. Zresztą za sukces możesz sobie przypisać, że w okresie od listopada 1940 roku do lipca 1942 roku z głodu i chorób zmarło ok. 100 tys. mieszkańców getta, po powstaniu dobito i wywieziono pozostałych przy życiu. A teraz sie pośmiej z tak zwanego powstania w getcie, dobrze tym Żydom, prawda? Czy nie tak myślisz?
taro2019.12.13 17:06
zglos sie z tym tekstem do izraela, moze wreszcie opluja tych zydow, ktorzy swoich ziomkow na sile upychali do wagonow w gettach.
Cool2019.12.14 7:12
Gdyby nie Polacy, żaden polski Żyd nie przetrwałby wojny ... nie miałby najmniejszych szans! Kto? jak sądzisz dostarczał do getta broń, zywnośc i lekarstwa albo kto Żydów przemycał z getta (nie tylko dzieci!) ... Niemcy czy może Litwini a może Francuzi? Za chwile napisze, że to Polacy te getta wymyśłili ... bo obozy już zrobiliście polskie. https://medianarodowe.com/wp-content/uploads/2017/06/111-1.jpg
Sebastian Lorenc2019.12.14 8:04
Nie, nie napisze tak i wiem, że Polacy pomagali Żydom w getcie. Ale jesli Ty uważasz, że stosownym jest kupić z tego powstania, to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Marian nie raz tu przekonywał, ze Zydom należało się getto i holokaust. Czy taka postawa jest godna pochwały?
Jacek Placek2019.12.13 16:59
To nie było żadne. Ci Żydzi, którzy w jakiś sposób przeżyli sami mówili, że ten zryw miał na celu po prostu doprowadzenie do śmierci na własnych warunkach w walce przeciwko Niemcom. Wiedzieli, że nie mają najmniejszych szans.
Daria2019.12.13 10:40
Całe szczęście, że jest internet i Netflix, którego PiS nie ocenzuruje. Ja bojkotuję TVP Kurskiego i od dawna nie mam anteny.
ASIA2019.12.13 12:42
Za takie bluznierstwo i obrazanie BOGA w kajach arabskich skocono by was wszystkich o glowe..taka jest prawda nieuki...
Naczelny2019.12.13 12:51
Marzy Ci się mortdowanie w imie urojen zwyrodnialcze? Bo żadna Asią na 100% nie jesteś.
Kacha2019.12.13 13:28
Nie rozumiesz tego co napisała? Plujecie na świętości katolików bo czujecie się bezkarni. Jesteście tacy nowocześni, ale tam gdzie na prawdę panuje fanatyzm i nietolerancja siedzicie cicho jak mysz pod miotlą bo za najdrobniejsze wystąpienie przeciw islamowi grozi kara śmierci. O tym napiasała Asia, ale trzeba mieć IQ trochę powyżej szympansa żeby tak prosty przekaz zrozumieć
Naczelny2019.12.13 13:53
A co mnie kraje arabskie obchodzą? Żyje w Polsce. A z Ciebie taka Akcha jak z niego Asia. Pewnie jesteś i nią.
Urszula2019.12.13 14:05
Nie przeszkadza mi katolicyzm, nie przeszkadzają mi katolicy, ale przeszkadza mi pazerność kleru, rozpasanie, życie ponad stan w sytuacji kiedy wiele rodzin ledwo wiąże koniec z końcem. Przeszkadza mi to zawładnięcie przez kler przestrzenią publiczną. Wszędzie ich pełno, każde, za przeproszeniem, g...jest przez nich poświęcone. żerują na ludziach, doją skarb państwa, sa bezczelni i chciwi. Przy tym zepsuci do szpiku kości. I te poglądy głoszone, nietożsame z Biblią to jeden wielki skandal. Dlaczego zmusza się inaczej myślących do uczestnictwa w tym wszystkim wbrew swojej woli. Zarzucasz plucie na świętości katolickie, a nie zauważasz plucia katolików na inaczej myślących. Agresja rodzi agresję. Jesteś hipokrytką.
Michał Jan2019.12.13 17:46
Piękny materiał na referat na najbliższej masówce w Twojej jaczejce.
Bogdan2019.12.13 12:55
Dołącz do nicka jeszcze trzeci człon na d - debilstwo
taro2019.12.13 14:37
cale szczescie, ze nie masz mogu.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.12.13 15:57
Ja też bojkotuję TVP. Pieprzona propaganda katolickiego Goebbelsa Kurskiego!
Darek2019.12.13 17:54
Ładnie masz nas... w głowie że oglądasz to gó** jakim jest netflix.
Grzegorz2019.12.13 23:34
Siebie też bojkotujesz 😃