Ks. prof. Kobyliński: Homoseksualiści zdominowali kapłańskie szeregi    - zdjęcie
08.12.20, 14:24Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Ks. prof. Kobyliński: Homoseksualiści zdominowali kapłańskie szeregi

183

Dr Paweł Milcarek i ks. prof. Andrzej Kobyliński byli gośćmi Mateusza Bosaka w programie „Co dalej”, gdzie podjęto temat „lawendowej mafii” w Kościele katolickim. Wykładowca UKSW zwracał uwagę na toczący się w obecnym czasie spór doktrynalny, w którego centrum jest stosunek Kościoła do homoseksualizmu.

Ks. prof. Andrzej Kobyliński podkreśla, że ocena orientacji homoseksualnej człowieka będzie w najbliższych latach centralnym tematem dyskusji we wszystkich religiach, również chrześcijaństwie i katolicyzmie.

- „Pytanie centralne można sformułować w następujący sposób: jak oceniać orientację homoseksualną człowieka? Czy ona jest darem Bożym i jest na tym samym poziomie antropologicznym co orientacja heteroseksualna? W konsekwencji, czy błogosławić w świątyniach katolickich związki jednopłciowe oraz dopuszczać osoby homoseksualne do kapłaństwa?”

Duchowny przytacza badania, które wskazują, że w Stanach Zjednoczonych około 50 proc. duchownych katolickich jest orientacji homoseksualnej.

- „Do tego doszło na przestrzeni ostatni 40-50 lat, że kapłaństwo katolickie zostało w pewnym sensie zdominowane przez mężczyzn o orientacji homoseksualnej. Ta dominacja dot. szczególnie wyższych stanowisk kościelnych. Na ten temat są liczne publikacje naukowe i publicystyczne, to jest dostępne” – zaznacza.

W kontekście polskim, przekonuje dr Paweł Milcarek, problem ten nie jest jeszcze tak dramatyczny.

- „Jesteśmy raczej w epoce pewnej obecności, mniejszej czy większej, w szeregach kapłańskich księży z trudnościami, z kłopotami homoseksualnymi. Księży, którzy jeszcze wcale nie pojmują siebie jako orientację, jako osobną grupę, tylko księży mających z tym najróżniejsze problemy, ukrywających się i niekoniecznie to oznacza zaangażowanie w coś na kształt „lawendowej mafii”, w kulturę gejowską. Nie mamy „politycznego” ruchu homoseksualnego wśród duchownych” – mówi red. nacz. „Christianitas”.

Program dostępny jest na platformie TVP VOD.  

kak/Co dalej? – TVP Kultura

Komentarze (183):

JPIII2020.12.21 17:40
Te biskupie pedophile to gwałcili dzieci, gdy te były małe a teraz te bydlaki ukrywają obecnych pedophili w kieckach.
JPIII2020.12.21 17:37
O tym to już wszyscy wiedzą. O tym fakcie, że papieżak wojtyła razem z dziwiszem łajdaczyli się to tylko w Polsce się ukrywa przez takich bydlaków jak rydzyk, jędraszewski, stanisław dziwkarz, pijaczyna z Gdańska i reszta tych bydlaków i pe....dałów polskich w czarnych kieckach, których nazwisk nie pamiętam bo nie warto.
cam2020.12.9 8:58
W ŻYCIU nie uwierzę, że normalny, zdrowy na ciele i umyśle 18 latek w szczycie popędu seksualnego zamiast ściągania majtek z koleżanek wybierze dobrowolny celibat w seminarium. Seminaria to ochronki dla kryptogejów z wiosek, w których mieliby przerąbane w przypadku ujawnienia oraz dla chłopaków z całą gamą problemów emocjonalnych, zaburzeniami seksualnymi i własnej tożsamości seksualnej.
Jeżeli2020.12.9 8:52
wszystko jest dziełem Boga to wszystko, pytanie jest takie co człowiek z tym robi. W Kościele zawsze były obie orientacje i pedofilia tylko dawniej możliwe było całkowite ukrycie tego a od pewnego czasu nie. Celibat wprowadzono nie tylko z powodu majątków ale i ogromnej rozwiązłości wśród kleru, sądzono że nagle płeć męska stanie się na zawołanie aseksualna gdy tylko włoży pewien strój.
Jarek2020.12.9 9:13
Proponuję poczytać Biblię - Bóg stworzył i dał człowiekowi Raj z jednym krytycznym warunkiem. Człowiek zgrzeszył i tego warunku nie dotrzymał. Człowiek skorzystał z wolnej woli, którą dostał od Boga i poniósł tego konsekwencje. Bóg stworzył mężczyźnie kobietę jako partnerkę, a nie drugiego mężczyznę. Człowiek korzysta z wolnej woli nadal - i też poniesie konsekwencje tego korzystania. Ale teraz księża, biskupi zastępują Boga i próbują ograniczać człowiekowi wolną wolę. Nikt by pewnie tego tak nie demonizował gdyby księża nie uważali się za nadludzi i poniewierali ludzi w konfesjonałach gdzie sami popełniają jeszcze gorsze świństwa. Popędu nie da się zaspokoić czytaniem Biblii czy modlitwą, to bzdura, która doprowadza do wielkich dysfunkcji i życiowych tragedii tych ludzi.
Jarek2020.12.9 8:51
Papież Jan XII - poczytajcie sobie kim był, w jaki sposób zmarł. KK nie wyciąga wniosków z własnej historii.
Jarek2020.12.9 8:48
Pisałem już, że celibat nie służy i jest wbrew Biblii: 1Tm 3. Ktoś zaraz wypisuje inne fragmenty, które nie są adekwatne. Celibat wprowadzono głównie po to, aby nie rozchodził się majątek kościelny, inne tłumaczenie to wieka ściema. Jest coś takiego jak piramida potrzeb Maslowa. Wg tejże seks jest potrzebą podstawową dla człowieka, który osiągnął dojrzałość płciową. Zaklinanie rzeczywistości, że podstawową potrzebę seksu (podstawa piramidy) da się "zagłuszyć" transcendencją, która jest na samym szczycie - to bzdura. Ludzie, którzy mają nie zaspokojone potrzeby niższe stają się w jakiś sposób obciążeni psychicznie. Wielu sobie nie radzi z rozładowaniem napięcia. A kogo mają pod ręką? Kolegę, przełożony - młodego kleryka. W seminarium uczą latać, a ci ludzie jeszcze nie umieją chodzić.
Olo2020.12.9 7:53
Największym problemem pedofilij w kościele jest pederastia, w filmie Sekielskich na 4 przypadki 3 dotyczyły pederastów, jeden molestował obie płcie czyli też LGBT!
Dam2020.12.9 8:03
Po pamiętnej "ucieczce po rynnie" w Brukseli wiadomo, że największymi homofobami są kryptogeje. Chcesz się czymś pochwalić?
dam albo nie dam2020.12.9 9:11
... a co wiadomo o słynnym przypadku "tęczowego music-boxu"? ... otóż po tych wszystkich przypadkach wiadomo, że geje i pedofile to najwięksi kłamcy ... mają świadomość, że ich przypadłość jest wstrętna, dlatego albo ją ukrywają oszukując otoczenie, albo wrzeszczą że są równie sexi (a może nawet bardziej) nie heterycy ...
Anonim2020.12.9 7:19
Księża składają śluby czystości, czynni homoseksualiści odchodzą tam gdzie ich miejsce!
opty2020.12.9 6:48
Pederasta jest zawsze pederastą. Należy dokonywać weryfikacji. Do seminarium tylko mężczyźni bez "ciągotek" homoseksualnych.
Jerzy2020.12.9 6:28
Zdominowali szeregi kaplanskie, bo otrzymali placet od papiezy, wsrod ktorych nie brakowalo homoseksualistow. Czy mogloby dojsc do takiej sytuacji, gdyby to nie bylo wola boza?
leszczyna2020.12.9 10:03
Konkretnie to który papież był homoseksualistą?
marianl2020.12.9 6:09
Mnie najbardziej martwi że osoby duchowne dopuszczające się takich czynów robią to ze pełną świadomością że Bóg na nich patrzy! Ludzi można oszukać, ale Najwyższego?
Po 11 ...2020.12.9 8:07
Nooo przy założeniu, że wierzą w Boga....
Mikołaj2020.12.9 4:42
W czasach deprecjacji pojęć i mylenia terminów , popęd do własnej płci nazwano także orientacją seksualną . To wielkie kłamstwo , gdyż nie jest to orientacja seksualna ale dezorientacja seksualna ! . To zboczenie nie zostało przez Stwórcę dane przyrodzonej naturze człowieka . Jest ono obiektywną przeszkodą osiągnięcia szczęścia wiecznego z prostej przyczyny : Człowiek który w tym życiu nie wyzwoli się od tej przywary grzechu i nie odrodzi do życia wiecznego , nie może wejść w " prastare podwoje " (po dwoje !).Jest to wielka nieczystość , a macie napisane , że nic nieczystego nie może wejść do królestwa niebieskiego .W związku z tym , czy człowiek obciążony tym wykolejeniem popędu może zostać kapłanem w świetle Pisma św ? . Może , jeśli całkowicie wytrwa w abstynencji praktykowania tego zboczenia ! . Odpowiedź na to jest w tych słowach : " Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was(to oznacza obowiązkowe porzucenie grzechu który stanowił naczelną nieczystość przed Bogiem). Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszego." .
Mikołaj2020.12.9 5:41
Następnym kłamstwem z którym trzeba się rozprawić , to termin " homoseksualizm " który wszedł niemal na stałe do ludzkiej mowy !. Przedrostek " homo" znaczy 'człowiek' . Nawet dziecko widzi , że gatunek człowiek posiada dwie płci , które są doskonale kompatybilne - i to jest seksualizm człowieka(homoseksualizm ) !. Właściwym pojęciem dla tego zboczenia byłoby więc ; autoseksualizm , autoetnoseksualizm lub seksualizm wsobny .W tym przypadku jak i w innych objawach zauważamy perfidię kłamstwa i zła , które zawłaszcza sobie terminy , pojęcia i symbole . Przykład z tęczą , która jest znakiem Przymierza Boga z ludźmi ! . Nie wspomnę o swastyce , którą zaprzęgnięto jako znak nieludzkiej zbrodni . To człowiek jest zdolny do takiej perfidii kłamstwa ? . Tak myślą tylko naiwni i ślepi , którzy nie postrzegają niewoli grzechu w człowieku !.
któś2020.12.9 7:00
Pełna zgoda. Dodałbym jeszcze - moim zdaniem - kompletnie zmanipulowane określenie postawy i ludzi o tradycyjnych (zdrowych!) poglądach na "homoseksualizm" - homofobię. Rozszyfrowując je: homo - człowiek, fobie - lęk o charakterze chorobowym, czyli co? Homofob, to osoba która patologicznie lęka się homoseksualistów? Nie sadzę, aby ci, których propaganda homoseksualna określa mianem homofobów byli osobami opanowanymi jakimikolwiek lękami przed osobami homoseksualnymi. Może należałoby wrócić do źródeł i nazywać rzeczy po imieniu, np homoseksualista , to po prostu pederasta, homoseksualistka, to po prostu lesbija itd.
Mikołaj2020.12.9 10:02
Dokładnie !. Żaden gej , żaden homoseksualista , tylko pederasta .
Apateista2020.12.9 7:01
W tym przypadku "homo" nie oznacza człowieka tylko: jednakowy, podobny. Idąc pana tokiem myślenia serek homogenizowany byłby serkiem uczłowieczonym :-). Warto czytać.
o...2020.12.9 7:08
... tak właśnie myślałem, że coś tu śmierdzi jak stary serek .. homoseksualny ... ha! twoja odpowiedź tylko potwierdza, że określenie pederastii jako homo...coś tam jest pojęciem celowo i rozmyślnie zmanipulowanym ... geniuszu ...
Apateista2020.12.9 7:18
Celowo zmanipulowanym to jest Pan. Nawet nie zdaje sobie Pan sprawy w jak wiele bzdur pan wierzy. Proponowałbym zamienić wiarę w wiedzę, i nie trzeba być geniuszem by zrozumieć, że nie wszystko co się świe(ę)ci to złoto.
o ...2020.12.9 8:21
... to mnie pan oświecił ... to ja naiwnie sądziłem, że jak się świeci, to złoto ... dzięki ... ale do rzeczy ... jedno się panu udało i z tym się zgadzam ... gdzie zaczyna się wiedza, tak kończy się wiara ...
leszczyna2020.12.9 10:17
Ma rację @Apateista, że "homo" nie znaczy "człowiek" w wyrazie "homoseksualizm", ale "jednakowy, podobny". Wręcz "jednakowy, taki sam". Skoszarowani starożytni Spartanie określali się jako "Homoioi - Jednakowi", to był ich ideał człowieka i obywatela. Natomiast "pederastia" to "paiderastia" - pociąg płciowy do dzieci w wykonaniu homoseksualnym: dorosły mężczyzna - młodzieniec, chłopiec; "paidophilia" zaś to "miłość do dzieci" z faktycznym przesunięciem znaczenia z "philia" - miłość, przyjaźn, na "eros" - miłość seksualna.
o ...2020.12.9 11:12
... to co w wyrazie homofobia miałby znaczyć człon homo, geniuszu? ... taki sam strachliwy, taki sam jak kto? ... nie kolego, homo to człowiek we wszystkich przywołanych określeniach ... to po prostu bezczelna manipulacja pojęciami, aby zmienić ich znaczenie ... uczłowieczyć, uszlachetnić wstydliwą przypadłość, a normalnych określić pojęciem obraźliwym ...
leszczyna2020.12.9 12:24
Twoja ironia jest nie na miejscu, po prostu się mylisz: "homo-" to człon pochodzenia greckiego o znaczeniu "jednakowy". "Homo-fobia" to mix części wyrazów "homoseksualizm" i "phobia"- strach, czyli "lęk przed jednakowością", co w kontekście społecznym oznacza "lęk przed homoseksualizmem" i niechęć do niego. Używa się tego słowa w środowisku LGBT jako inwektywy przeciwko ludziom, którzy nie popierają jego postulatów.
Mikołaj2020.12.9 11:05
Może Wojtek może !. Terminologia nie powinna zawierać mylących członów ani dwuznaczności ..Homo z łaciny znaczy człowiek . Hómos z greki znaczy; taki sam , równy ;połączony . Językoznaczeniowo : pierwszy człon wyrazów złożonych oznaczający ;taki sam , jednakowy ;podobny . Teraz się pytam , czy jednakowość , podobieństwo lub identyczność , dotyczy całego męskiego rodzaju (płci - seks ) czy tylko odmieńców , jak to zastosowano w praktyce . Powstał więc tym sposobem oksymoron " homoseksualista" czyli jednakowy odmieniec !
leszczyna2020.12.9 12:42
"Homoseksualista" znaczy "jednakowo-płciowy, o tej samej płci" i dotyczy skłonności płciowej (po łacinie sexus znaczy płeć, dokładnie "odrębność płciowa") do osób tej samej płci co podmiot owych doznan, czyli popęd mężczyzn do mężczyzn i kobiet do kobiet. Nie ma "jednakowego odmienca", bo "sexualis" znaczy "płciowy", a nie "odmienny". To znaczenie ma wyraz "alius", stąd wyraz "alienacja" - odmienność, wyobcowanie.
Mikołaj2020.12.9 13:20
Truizmami nie dowodzi się fałszywej tezy !. Jednolity lub taki sam w swojej grupie , (mężczyzn lub kobiet ) powinien być jak reszta , a nie jak nieliczne wyjątki .
leszczyna2020.12.9 13:29
Płeć męskiej części ludzkości jest taka sama u wszystkich, którzy są mężczyznami, i analogicznie kobietami. Homoseksualista różni się od heteroseksualisty nie płcią, ale kierowaniem popędu płciowego do mężczyzn zamiast zgodnie z naturą do kobiet. Nie wiem, jaką fałszywą tezę dostrzegasz w wyjaśnieniach słownikowych przydatnych do rozumienia pojęć.
Mikołaj2020.12.9 13:41
A taką owąż , że homo (jednakowość , jednolitość ) jest cechą złożoną płci , w która wchodzi też popęd , a nie dotyczy li tylko popędu jak jest u odmieńców .
leszczyna2020.12.9 16:45
Mój pogląd na rozumienie homoseksualizmu jako zaburzenia prawidłowej relacji płciowej jest takie samo jako Twoje, usiłuję natomiast z małym, jak widzę, powodzeniem uświadomić Ci błędne przyjmowanie znaczenia przedrostka "homo-" w złożeniu "homoseksualizm" jako "człowiek". Ten XIX-wieczny neologizm po prostu nie zawiera łacinskiego wyrazu "człowiek" i nie należy budować interpretacji na założeniu, że zawiera.
Mikołaj2020.12.9 23:13
Widzę , że chcesz wygrać dyskusję jak w anegdocie " Strzyżony czy golony" . Otóż , żona która upierała się że strzyżony i za co ja mąż zaczął topić , ostatkiem sił wyciągnęła rękę na powierzchnie i pokazała na palcu wskazującym i środkowym , strzyżenie nożyczkami . Nie przyjmujesz ,że w obydwu przypadkach , czy się " homo " rozumie jako człowiek , czy jako przedrostek " jednakowy , jednolity lub podobny" , termin " homoseksualizm " powinien dotyczyć tej normalnej większości , a heteroseksualizm powinien dotyczyć tych wyjątków . Udowodniłem dosyć jasno , że seks to nie potoczne znaczenie spółkowania ale płeć .A płeć posiada zespół cech a nie tylko ukierunkowany popęd . Tak więc odpowiedz mi , kto jest jednolity , podobny(homo) , taki sam w obrębie swojej płci , a kto inny lub jak oni sami mówią " wyjątkowy "(hetero) ?! .Terminologii nie opieramy na potocznych znaczeniach , więc nie bierz pod uwagę tzw. uprawianie seksu !.
leszczyna2020.12.10 10:53
Niezależnie od intencji, jakie mi przypisujesz, wprowadziłabym drobną korektę Twoich słów: "Terminologii nie opieramy na potocznych znaczeniach". Oczywiście, to właściwa postawa. Dodam tylko: oraz na potocznych skojarzeniach fonetycznych i graficznych, co nastąpiło w Twojej argumentacji o znaczeniu wyrazu "homoseksualizm".
Mikołaj2020.12.10 12:41
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie , ale zadam drugie : Gdzie podważam greckie pochodzenie tego przedrostka homo ? .Napisałem tylko , że " homo" znaczy człowiek co jest prawdą , i dodam , że większość ludzi podświadomie kojarzy to z łac. znaczeniem . A niezbicie udowodniłem , że zastosowano go odwrotnie z " hetero " .
leszczyna2020.12.10 14:56
W odpowiedzi na Twoje pytanie zachęcam do lektury haseł "homozygota" i "heterozygota" w odniesieniu do samego terminu "zygota".
Mikołaj2020.12.11 10:54
Teraz to uczyniłaś to , co ta topiona żona w anegdocie !. Skoro odpowiednikiem " płci" w twoim skojarzeniu jest zygota , cecha jednorodności (homo) odpowiada całej płci męskiej lub całej płci żeńskiej , a odmienności (hetero) odpowiadają odchyłkom , zmianom lub wyjątkom , jak jest u ludzi o dezorientacji popędu seksualnego . To tak trudno zrozumieć ? .
leszczyna2020.12.11 14:52
Zygota w moim pojęciu, @Mikołaju, nie jest odpowiednikiem płci, ale wyrazem podstawowym, służącym jako baza terminów z genetyki: homozygota, heterezygota, a także hemizygota. Tu również homo- jest pochodzenia greckiego i oznacza dwa takie same recesywne lub dominujące allele danego genu pochodzące zarówno od matki, jak ojca. Są też homonimy, homofonia czy homologia. Chodzi o budowę wyrazów, po prostu.
Mikołaj2020.12.12 6:45
Mylisz się ! . Wszak przedrostek " homo" czy " hetero " określa płeć ; homo- seksualizm , hetero -seksualizm .
leszczyna2020.12.12 10:01
Płeć określa wyraz "seksualizm" od sexus-płeć, homo- i hetero- określają, czy w "czynności" płciowej (seksualnej) biorą udział osoby tej samej (homo-) czy odmiennej (hetero-) płci. Gdyby przyjąć Twój tok rozumowania, należałoby użyć przedrostka orto- (prosto, prawidłowo) w kontraście do hetero- (odmiennie, inaczej), jak w wyrazach orto-doksyjny (prawomyślny/prawosławny i hetero-doksyjny/heretycki. Tu jest ocena, co jest prawidłowe. Homo- i hetero-seksualny nie oceniają, jaki stosunek jest prawidłowy, ale kto bierze w nim udział: osoby tej samej czy odmiennej płci.
Mikołaj2020.12.15 12:46
Odwrócenie kota ogonem . Brednie !.
Mikołaj2020.12.9 23:46
Jeszcze jedno . Skoro twierdzisz , że "homo"nie znaczy człowiek lecz ziemianin , musisz pouczyć tych niedouczonych tłumaczy , którzy tytuł słynnego obrazu " Ece homo" przetłumaczyli : " To jest człowiek "!.
Mikołaj2020.12.10 0:49
Ecce homo
leszczyna2020.12.10 11:04
Ja tak napisałam: "Łacinski wyraz "homo-człowiek", czyli "ziemianin". Skąd wniosek, że twierdzę, że "homo" nie znaczy człowiek? Oczywiście, że znaczy. Dodałam natomiast etymologiczne znacznie tego wyrazu jako "ziemianina", tj. mieszkanca Ziemi, bo homo jest rzeczownikiem związanym ze słowem humus-ziemia i stąd humanus-ludzki.
Mikołaj2020.12.10 12:30
Wytłumaczyłem , że etymologiczne znaczenie zostało źle zastosowane i odwrócone ? . A z etymologią jest tak , jak z tym Francuzem który na zakręcie drogi wpadł na łąkę i udał się do okolicznego rolnika po pomoc , któremu gestykulując opowiadał co się stało . A ten poszczuł go psem i skwitował :' Prostytutek to niech on szuka sobie gdzie indziej !.
Alojzy Cedzidło2020.12.9 10:01
Panie " Mikołaju " . Po co ten wykład ? Kogo Pan chce przekonać . Mnie nie trzeba . Myślę podobnie . Biedronia , Rabieja ? Ta obecna " wojna " Biedroniowatych o równe prawa z .... no właśnie z kim . Dla mnie jest to wojna " homo " z ' hetero " , czyli walka o zmianę praw natury . Natura stworzyła płeć . Bez tej "płci " życia na ziemi by nie było .Praw natury zmienić nie sposób .Żadnymi ustawami . Tak myśli wielu normalnych ludzi W tym i ja , oderwany., w przekonaniu "uczonych ",od pługa . To kogo Pan Chce przekonać ?
Mikołaj2020.12.9 11:16
To wiem , że jeśli ktoś chce zasłonić sobie logikę rozumem oraz zgłuszyć sumienie , tego nikt nie zdoła przekonać . Niemniej , ci którym zależy na uporządkowanym języku i jasności przekazu (to uniemożliwia fałsz i manipulację - stosowane razem z eufemizmami do znieczulania społeczeństw ) powinni takie zabiegi tropić i obnażać .
o ...2020.12.9 11:27
... od dawna, od kiedy odkryłem naturę lewaków wiem, ze nie ma z nimi żadnej rzeczowej dyskusji ... dla nich białe będzie czarne jeśli tylko tak im pasuje ... ale takie dyskusje obserwują także ci, którzy nie maja jeszcze do końca wyrobionego stanowiska kto ma rację ... i dlatego te komentarze są dla nich ... dla was Siostry i Bracia ... dla was abyście nie ulegli kłamliwej acz chwytliwej, stwarzającej pozory prawdy propagandzie lewackiej ...
Mikołaj2020.12.9 11:30
100/100
leszczyna2020.12.9 10:09
Przedrostek homo- w wyrazie "homoseksualizm" nie znaczy "człowiek", ale "jednakowy, taki sam". To jest grecki skrócony przedrostek "homoios" - jednakowy, w formie "homos". Dlatego wyraz "homoseksualny" znaczy "jednakowopłciowy, tej samej płci". Łacinski wyraz "homo-człowiek", czyli "ziemianin", tylko graficznie i fonetycznie jest podobny do greckiego "homos/homoios".
o ...2020.12.9 11:18
... a to ciekawe, że we wszystkich, także historycznych kontekstach homo jest rozumiane jako bez wątpienia jako człowiek, a akurat w kontekście wynaturzeń - inaczej ... ale jeszcze raz pytam ... co ze źródłosłowem pojęciem homofobia ... jak to wytłumaczysz, geniuszu?
leszczyna2020.12.9 12:27
"Homo" jest rozumiane jako człowiek na gruncie języka łacinskiego oraz wywodzących się z niego terminów, jak np. humanizm, od humanus - ludzki.
Mikołaj2020.12.9 11:21
Jednakowy ,znaczy taki sam jak reszta mężczyzn czyli o popędzie do kobiet , a nie reszta odmieńców ! .
leszczyna2020.12.9 12:49
Jednakowy w odniesieniu do mężczyzn, że są tej samej płci jako partnerzy relacji seksualnej między sobą. Jeśli nie rozumiesz różnicy między homo- jako przedrostka pochodzenia greckiego i homo - człowiek jako wyrazu łacinskiego, to zapewne nie rozumiesz też terminów "homologacja pojazdów" czy "homogeniczność społeczenstwa".
Pucybut2020.12.9 13:12
Nie relatywizuj !. Seks nie oznacza spółkowania , gdyż jest to znaczenie potoczne . Seks znaczy płeć , a więc ujednolicenie , jednolitość: ma znaczyć podobieństwo do swojej płci , czyli popęd do płci przeciwnej !.
leszczyna2020.12.9 13:39
No właśnie "seks - sexus" znaczy płeć, ale płeć to nie "ujednolicenie", ale "odrębność", bo wyraz sexus pochodzi od słowa secare - odcinać, rozłączać. Człowiek nie jest jednolity płciowo jak bakteria, ale ma dymorfizm płciowy: jest mężczyzną lub kobietą. Homoseksualista jest jednakowy płciowo z heteroseksualistą, tylko popęd ma zwichnięty: jest zdrowy na ciele, ale niezdrowy na umyśle i dlatego pożąda drugiego mężczyzny zamiast kobiety.
Mikołaj2020.12.9 13:48
Znowu dowodzisz przeczeniem sobie . Płeć to zespół cech a nie tylko popęd. Tak i jednolitość oznacza jednolitość tych cech , bez wyjątku , jak jest w przypadku uranizmu !.
leszczyna2020.12.9 14:31
No właśnie homoseksualizm jest zaburzeniem prawidłowej relacji płciowej, polegającym na pożądaniu osoby płci tej samej, a nie przeciwnej. Dobrze określiłeś wyżej, że to "seksualizm wsobny" i "dezorientacja seksualna" - na tym polega to zjawisko. Nazwa z formą pełną, czyli "homoioseksualizm" byłaby czytelniejsza i nie powodowałaby błędnego kojarzenia z łacinskim słowem "homo-człowiek".
Mikołaj2020.12.9 15:30
W tym rzecz ,że prawidłowy popęd powinien nazywać się homoseksualny(jednolity) , a zboczony heteroseksualny (odmienny). Szataństwo w ludzkich głowach dokonało mnóstwo takich odwróceń , a ludzie tego nie widzą .
Gall Anonim2020.12.26 20:20
Homo w grece i łacinie znaczy co innego.
rebeliant2020.12.9 0:25
Dobrze to wiedzieć - pójdziesz do spowiedzi, a on cię podp...oli do bojówek lgbt.
OKO2020.12.9 0:36
Komuniści od 1944 roku wysyłali na Seminaria duchowne swoicj Konfidentów i Pedałów co są dzieiaj ,,
o ...2020.12.9 7:04
Jeden z takich "konfidentów" przez lata był wtyką bezpieki w Watykanie, a w 2010r, jako wysokiej rangi pracownik ambasady polskiej w Rosji "przygotował" wizytę S.P. Lecha Kaczyńskiego w Katyniu ... turowski ...
Anonim2020.12.8 23:17
Przypomniały mi się pewne sytuacje jeszcze z czasów PRL . Proboszcz grzmiał z ambony na temat jakiegoś filmu ( już nie pamiętam tytułu ) że to film szatański i wierni absolutnie Katolicy nie powinni oglądać . No to wierni wio do miasta powiatowego by ten film obejrzeć .Ja też . Gdyby proboszcz nie zagrzmiał z ambony to bylibyśmy ten film przeoczyli . A tu nic szczególnego . Angielski film o księdzu pederaście , który zakochał się w jednym z wiernych . Scena szczególna , że nie chciał dać kochankowi komunii ( choć sam w czasie mszy ją brał ) . Kilka scen erotycznych . Nawet pieszczot nie było , jedynie moralne dylematy . A jaki był wrzask na " Ptaki ciernistych krzewów " . Jaki to niemoralny film ( leciały w telewizji ) . Że nie powinniśmy tego oglądać . A kler w tamtym czasie swobodnie i bez strachu uprawiał sobie pedofilię . Teraz dopiero oglądają światło dzienne ich dawne sprawki . Księże OBRZĄDKI . Zdrowo obrządzali te bezbronne istoty gdyż rodzice dzieciom nie uwierzyliby a więc dzieci milczały .
Olek2020.12.8 23:06
"Ks. prof. Andrzej Kobyliński podkreśla, że ocena orientacji homoseksualnej człowieka będzie w najbliższych latach centralnym tematem dyskusji we wszystkich religiach, również chrześcijaństwie i katolicyzmie" To co warte są te religie jeżeli dominującym tematem rozważań mają być i to na lata kwestie dookoła odbytnicze ?
Po 11 ...2020.12.8 23:16
Gooowno warte?
Jazzz2020.12.8 22:33
To zła wiadomośc, ALE CHOCIAŻ KONKRETNA, BEZ OWIJANIA W BAWEŁNĘ. Jak się to wie i rozumie co się w kościele stało, to wiemy już o co walczyć i o co się modlić. I wiemy też że czas oczyszcenia nadchodzi. NIE MOŻE BYĆ MIEJSCA W KOŚCIELE DLA PEDOFILÓW I CZYNNYCH HOMOSEKSUALISTÓW. To będzie bolesna operacja ale musi zostać przeprowadzona. A wielka w tym rola ludzi świeckich. Osoby duchowne, konsekrowane są związane ślubem posłuszeństwa i czasem muszą zamilknąć. Z historii wiemy że taki nakaz zamykał usta wielu świętym, a zostali wyniesieni na ołtarze, nie tyko dlatego że złu się nie poddali, walczyli z nim, ale też dlatego że potrafili być pokorni, co nie jest łatwe. LUDZIE ŚWIECCY MUSZĄ STANĄĆ PO STRONIE DOBRYCH, PRAWYCH I SZLACHETNYCH KAPŁANÓW. MUSIMY ICH BRONIĆ, WSPIERAĆ I PROMOWAĆ. MOŻE W PRZYSZŁOŚCI TO ONI ZAJMA MIEJSCE ZŁYCH LUDZI KOŚCIOŁA, ZEPSUTYCH I ZDEMORALIZOWANYCH. TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG.
Anonim2020.12.8 23:02
Ależ się rozczuliłam . Aż mi pociekły łzy . Od śmiechu .
vatican2020.12.8 23:53
To by 80% z Watykanu w takim razie pogonili : )))
Apateista2020.12.9 7:14
Jak rozpoznać człowieka dobrego, prawego i szlachetnego. jakimi kryteriami należy się kierować w tej ocenie? Kto będzie oceniał? Wydaje mi się, że nie ma idealnych rozwiązań. Trzeba szukać złotego środka jakim jest z całą pewnością całkowity rozbrat Kościoła z Państwem, a religia z publicznej powinna stać się prywatną, tak aby jej przywódcy nie mieli wpływu na politykę.
leszczyna2020.12.9 10:22
A czy politycy mają mieć wpływ na Kościół, np. dyktować, czy kobieta ma czy nie ma prawa być księdzem? Jeśli Kościół odmówi ślubów dla homoseksualistów, czy zostanie zdelegalizowany przez polityków? Albo za głoszenie prawa do życia dla dziecka w łonie matki chrześcijanin ma trafić do więzienia?
Monika2020.12.8 22:15
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta. Nie jestem już podlotkiem, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów jak i zdjęciami także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil : http://panieonline.pl/monia89
Po 11 ...2020.12.8 23:19
Monika, to portal katolicki, czyli jak by to powiedzieć ... gejowski.
Po 11 ...2020.12.8 23:20
Napisałem "jak by" ... ups. Muszę przestać palić to zioło i iść spać. Dobranoc.
o ...2020.12.9 7:13
Człowieku, czy to te psie odchody, które jarasz nazywasz ziołem? Weź nie obrażaj ziół "mondralo" ...
Japa2020.12.8 22:04
Ale macie gody . Lać pomyjami po kościele ile pomyj Jak bym zapytał tylko dlaczego po Islamie nie lejecie , to u was na samą myśl o tym pełne gacie, Tacy to z Was "geroje"
Po 11 ...2020.12.8 22:59
A dlaczego akurat po islamie? Są setki religii, które mamy generalnie w d. A dlaczego po KK jeździmy? Bo akurat duchowni katoliccy, a nie islamscy gwałcą polskie dzieci i akurat nie są w większości homoseksualistami. Bycie homo jest oczywiście OK, ale walka z gender będąc Oko-homo, to już porąbane jest. Dlatego się śmiejemy z katohomohipokryzji :))
o ...2020.12.9 7:15
"My" czyli kto? Ujawnijcie się! Kimże to jesteście i jak wielu was jest w tej trolowni lewackiej?
Po 11 ...2020.12.9 8:14
I zapytał go: «Jak ci na imię?» Odpowiedział Mu: «Na imię mi "Legion", bo nas jest wielu».
o ...2020.12.9 8:23
... w grupkach po 11? a ile tych grupek i dlaczego ?
leszczyna2020.12.9 10:44
Jasna deklaracja: ci, wg których bycie homo jest oczywiście OK, odwołują się do wypowiedzi szatana z Nowego Testamentu jako znaku przynależności.
o...2020.12.9 11:30
... leszczyna ... co ... szumi dokoła las ... manipulancie ...
leszczyna2020.12.9 13:25
Co zmanipulowałam?
marek2020.12.8 21:35
Skąd ks. Kobyliński ma takie dane? A czasami ten co tak głośno krzyczy, sam kryje problemy tego typu.
Po 11 ...2020.12.8 22:59
Racja. Strzał prosto w Oko :)
o ...2020.12.9 7:16
... w oko-press ... ?
Alojzy Cedzidło2020.12.8 21:34
Poczytałem te wypowiedzi ks, Profesora ,wykładowcy Kardynała St. Wyszyńskiego , Poczytałem te komentarze .I tak se myślę , Dużo bym dał za wiedzę o tym co też Ks. Profesor zrobił wcześniej nim wyszedł do "sąsiada " ze swoją ponura wiedzą Bo jak ks. Profesor nie walczył z tym złem w swojej " rodzinie " , to idąć z tą wiedzą do "sąsiada " nie wzbudził ks. Profesor współczucia . Raczej radochę . Co by tez na to powiedział śp. Kardynał.
Ale luja i do przodu2020.12.8 20:59
Wojtyła nie był homoseksualistą bo miał syna i kochankę
rebeliant2020.12.9 0:10
Tylko, że problem w świętej czystości zarysowuje się jako Ale luja i do tyłu.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.12.8 20:35
Homoseksualiści zdominowali kapłańskie szeregi
bogdanus2020.12.8 19:56
KK musi chcieć się oczyścić dla Jezusa i wiernych. Muszą to zrobić biskupi na których to brzemię jest położone, gdy przyjmowali sakrę biskupią.
Po 11 ...2020.12.8 23:30
Biskupi? Jesteś naprawdę zabawny. To jakby oczekiwać od złodziei, że oczyszczą się ze złodziei. Nie, to przyjacielu jest Twój obowiązek. To obowiązek wiernych. Ale ty miękiszonie, pewnie ograniczysz się do modlitwy o "święty polski KK" :)) Żenada.
o ...2020.12.9 7:18
... miękiszonie ... a to nie było czasem o czajskowskim?
Jiri2020.12.8 19:37
Fronda" zapomniala" w tytule dodać, że w USA. Ot, taki poświęcony portal.
KOSTEK2020.12.8 19:23
Dyskusja w Kościele o tym, czym jest homoseksualizm jest po prostu zaprzeczaniem Słowu Bożemu zawartemu w Starym oraz w Nowym Testamencie. Wychodzi na to, że sam Pan Bóg, który najpierw stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo, a następnie potępił homoseksualizm jako jeden z największych grzechów, blokujących drogę do nieba, zaprzecza sobie i nie ma pojęcia, kim właściwie jest człowiek. Homoseksualni księża nie powinni być przyjmowani do seminariów i dopuszczani do święceń. A jeśli już zostali kapłanami, powinni stracić prawo do wykonywania "zawodu", tak samo jak na przykład zawodowi kierowcy powodujący wypadki po alkoholu lub narkotykach. Bo alkoholizm czy narkomania to z pewnością nie są "dary Boże". Chociaż, kto wie? Może już wkrótce będą.
Jakub2020.12.8 19:40
do Kostek 20:23. Chyba coś ci nie wyszło w pierwszej części komentarza. Odnośnie drugiej części to dodam, że homoseksualizm może być uleczony przez modlitwę lub egzorcyzm (uwolnienie), być może też przez psychoterapię ale nie jestem tego pewny.
Po 11 ...2020.12.8 23:33
Czyli duchowni się nie modlą? Na to wychodzi skoro się nie uwalniają z homoseksualizmu?
Dariusz2020.12.8 18:31
Wybór macie prosty.Wypalić zboczeńców rozgrzanym żelazem,albo dołączyć do nich.
Po 11 ...2020.12.8 23:37
W pewnym sensie polscy katolicy już dołączyli, biorąc do ust fafelek z ręki, która przed chwilą palcowała komuś ... odbyt. Mniam :(((
Jakub2020.12.8 18:10
mój komentarz: Księże Kobyliński. Rozumiem, że ksiądz uważa, ... "że ocena orientacji homoseksualnej człowieka będzie w najbliższych latach centralnym tematem dyskusji we wszystkich religiach, również chrześcijaństwie i katolicyzmie". Zapomniał jednak ks. dla jasności sprawy dodać, że przynajmniej w KRK ocena taka istnieje już od 2000 lat. Jest to ocena negatywna. Ksiądz z tytułami powinien o tym wiedzieć ale tak samo powinien wiedzieć to ksiądz, diakon lub brat zakonny bez tytułów. Wyrażanie się w sposób wieloznaczny jest cichym popieraniem satanistycznych prądów w Kościele. Nie twierdzę, że ksiądz jest zwolennikiem tego oceniania lecz, że nie sprzeciwiając się temu jednoznacznie, staje ksiądz po złej stronie, wprowadzając zamęt wśród prostaczków: 'bo jeżeli dopiero dyskutują to nie wiadomo jak to z tym sodomizmem jest'. I tym sposobem prowadzą niektórzy księża lud boży na manowce.
Jarek2020.12.8 18:30
Drogi Jakubie, kilka postów wcześniej odpisałeś mi bardzo obraźliwie. Dlaczego mnie obrażasz? Czy tak Ci nakazuje Twoje chrześcijańskie sumienie? Jeśli tak to współczuję. Co takiego źle napisałem o tym, że winą homoseksualizmu w KK jest celibat, który został wprowadzony wbrew Biblii? Przypominam 1 Tm 3: "Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie." Podobnie jest mowa o diakonach. Mimo, że nie jestem świadkiem Jehowy, Biblię znam całkiem nieźle. Mimo wszystko Cię pozdrawiam.
Jakub2020.12.8 19:05
Jarku z 19:30. Na Twój komentarz z 19:26 odpowiedziałem komentarzem z 20:00. Pozdrawiam
Danuta2020.12.8 19:18
Tu należy też dodać wersety z 1 Listu do Koryntian 7: "Dobrze jest gdy mężczyzna nie dotyka kobiety,. Jednak ze względu na niebezpieczeństwo wszeteczeństwa niech każdy ma swoją żonę i każda ma własnego męża...Nie strońcie od współżycia ze sobą.... aby was szatan nie kusił z powodu niepowściągliwości waszej. A mówię tym, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie...Dobrze zrobią jeśli pozostaną w tym stanie...Jeśli jednak nie mogą zachować wstrzemięźliwości niechaj wstępują w związek małżeński." Nic dodać, nic ująć. Nie byłoby problemu pedofilii i łajdactwa w KK gdyby księża mogli się żenić. Celibat, wbrew Bogu, to wymysł ludzki, na szkodę ludzi.
Jakub2020.12.8 19:33
Danuta 20:18. Chyba celowo manipulujesz bo Apostoł nie skończył swej wypowiedzi na kwestii, którą zacytowałaś. Jest jeszcze dalszy tekst wykazujący wyższość celibatu dla rozwoju duchowego. Apostoł wyraźnie pisze o tych, którzy mogą wytrzymać bez baby i tych, którzy nie mogą i tym ostatnim zaleca małżeństwo by nie żyli w grzechach rozpusty i cudzołóstwa. Dlatego księdzem nie powinien zostawać człowiek, łakomy na kobiety tylko taki, który potrafi dzięki Łasce Bożej przezwyciężyć pokusy lub nie są u niego zbyt silne.
leszczyna2020.12.8 20:13
Rzecz w tym, o czym napisałam do Ciebie niżej, że św. Paweł nie kierował swoich poglądów o celibacie do kapłanów i nie wiązał celibatu z posługą kapłanską. Z drugiej strony słuszny postulat przyjmowania do kapłanstwa ludzi odpornych na pokusy nie tylko seksualne zresztą nie daje się zrealizować, gdy do seminariów przyjmuje się niedojrzałych życiowo młodzienców. Oni wsiąkają w męskie towarzystwo zamknięte w sobie i nie potrafią funkcjonować poza swoim stanem duchownym. Tworzą kliki i grupy wpływów, każdą patologię trudno w takich warunkach wyplenić.
Jakub2020.12.8 21:43
do leszczyna 21:13. Cz.1_ Kto się powinien starać by podobać się tylko Panu Bogu? Przede wszystkim sprawujący kult Boży wobec bliźnich. Jeśli Apostoł nie zwracał się wprost do kapłanów chrześcijańskich jeszcze nie uformowanych tak jak dzisiaj to jednak z kontekstu i poprawnego kojarzenia należy zrozumieć, że to głównie do nich i zakonników kierował swoje słowa. Należy pamiętać, że kapłaństwo Starotestamentowe było żonate i być może jeszcze posiadali kilka żon. Pokusy grzechowe i to nie tylko seksualne jest bardzo trudno zwalczać, szczególnie gdy pochodzą od diabła (czasem ktoś sam w sobie rozbudza pożądanie i z czasem bywa ono bardzo silne i niemożliwe do pokonania bez Łaski Bożej, nawet dorosłemu człowiekowi). CDN
Jakub2020.12.8 21:45
Cz.2_ Młodziankowie przychodzący do seminariów, po to też tam przychodzą by przez modlitwę i naukę zdobyć umiejętność obrony przed pokusami grzechowymi. Bardzo autorytatywnie stwierdzasz, że seminarzyści "nie potrafią funkcjonować poza swoim stanem duchowym". Nie wiem co przez to rozumiesz bowiem oni idą do seminariów po to by służyć ludziom do zbawienia a nie funkcjonować w "uciechach" jakie daje ten świat.. Czy wyobrażasz sobie świętych, którzy zostali dopuszczeni do konfidencji z Panem Bogiem jako ludzi zanurzonych w tym co oferuje świat? Np. siostrę Faustynę Kowalską? Natomiast patologie, kliki i grupy wpływów można chyba łatwiej tępić właśnie w warunkach seminaryjnych niż w życiu świeckim. Uważam, że homoseksualizm wśród duchowieństwa KRK nie jest związany z celibatem a ma podłoże satanistyczne. Wydaje mi się również, że pycha niektórych kobiet nie może znieść, że są ludzie mogący doskonale funkcjonować bez kobiety i nie być przy tym sodomitami. KONIEC
leszczyna2020.12.8 22:20
Bardzo dziękuję za ciekawe odpowiedzi. Spieszę wyjaśnić, że przez funkcjonowanie poza stanem duchownym uważam brak przystosowania społecznego, np. brak zawodu i dojrzałości emocjonalnej, która jakby zatrzymywała się na stałym poziomie. Na to zjawisko zwracali uwagę badacze przypadków księży dopuszczających się napastowania nieletnich w Bostonie, w aferze Spotlight. To jest opisane w książce pt. "Zdrada", łącznie z dokumentami. Było wiele przypadków patologicznych w seminariach, szczególnym typem był o. Geoghan, który popadł w pedofilski homoseksualizm zastępczy w swoim pojęciu w ten sposób praktykując spełnianie celibatu. Nie tykał się kobiet, więc wziął się za chłopców. Gdyby na księży brano mężczyzn dojrzałych, spełnionych zawodowo i rodzinnie, żonatych czy wdowców, raczej nie byłoby dużo takich nienormalnych osobników wśród duchowienstwa. Ja cenię celibat, ale życie stawia przed ludźmi różne wyzwania i celibat nie powinien być warunkiem przyjęcia do kapłanstwa. A już za szczególnie demoralizujące uważam obserwowanie księdza przez władzę kościelną, czy może jednak obejść się bez małżenstwa z matką swojego dziecka i ją porzuci, czy jednak upiera się przy ślubie, i wtedy zezwolić mu na ślub, ale odebrać praktykę duchowną. Tutaj ksiądz musi grzeszyć, żeby doczekać się zgody na małżenstwo. Czyli czystość przedmałżenska jest dla księży naiwnych, zgoda na ślub dla nierządnych.
Jakub2020.12.9 1:19
do leszczyna 23:20. Mam podstawowe pytanie, czy jesteś ochrzczona w KRK i czy wierzysz a także czy praktykujesz. Jeśli tak, to poświęć trochę czasu oddając Panu Jezusowi te przypadki błądzących kapłanów. Jeśli nie, to widać, że chcesz dalszego niszczenia KRK a o tym nie będziemy rozmawiać. Powiem tylko tyle, że na przestrzeni 2000 lat KRK zbierał doświadczenia bez celibatu i z celibatem i uznano, że celibat księży będzie najlepszy dla nich i dla wiernych, którym mają posługiwać do Zbawienia To znaczy, że posługa księży przestrzegających celibatu będzie korzystna dla nich samych i dla wiernych, którym posługują. I niech tak zostanie. Amen
Drugi Bóg2020.12.9 3:06
Ależ xionc pier..li!
o ...2020.12.9 7:26
... a co? ty ze strajku ko ... nie, nie kobiet ... hm, Julek?
Danuta2020.12.8 21:14
No, ale gdzie tu manipulacja? Chyba nie bardzo pojmujesz o co chodzi. Skonfrontuj swoje słowa z wersetem:"Biskup niech będzie mężem jednej żony". Nie ma nigdzie w Biblii, że małżeństwa są nakazane lub zakazane. Przeczytaj uważnie te wersety, które napisałam wcześniej. Jak ktoś ma ciągłą chcicę to niech się lepiej ożeni, a jeśli ktoś jest wstrzemięźliwy niech takim pozostanie. I to dotyczy wszystkich, kapłanów również. Apostoł pochwala bezżeństwo bo wtedy człowiek poświęca swój czas Bogu, ale nie gani tych, którzy tworzą związki. Nic dobrego z celibatu nie wyszło. Mamy w Kk to co mamy. Ksiądz bez baby zamiast mieć więcej czasu dla Boga oddaje się cielesnym uciechom. No to niech się żeni jak jest taki potrzebowski. Ponado celibat nie został wprowadzony z myślą o Bogu. I pewnie o tym wiesz.
verizanus2020.12.8 21:58
Celibat został wprowadzony z myślą o Panu Bogu. Laickie socjalistyczne interpretacje to zupełnie coś innego. ;)
Jakub2020.12.8 22:03
Danuta 22:14. 1Kor 7 32-38. Dalej to moje komentarze do leszczyny.
rebeliant2020.12.8 20:40
Z tą niepowściągliwością to jest trochę jak ze spoliczkowaniem - to tak jakby mi ktoś dał z liścia, ale system by się zawiesił, a ja bym pozostał tak jakby mnie ten plaskacz nie trafił. I tak samo jest z medycyną seksualną człowieka. Jest czas na raczkowanie, jest czas na dorastanie i jest czas na całodobowe sesje erotyczne (które poważnie podchodzący do życia człowiek planuje i je wypełnia). Mnie wciąż zastanawia jak to jest z tymi Cyganami ? Mecyj nie robią, a żyją jak trzeba. Gdzie tu został wbity zatruty sztylet ?
Paulus2020.12.8 23:41
Kazdy kto probuje byc dobrym mezem , ojcem wie ze to jest calodobowy etat !!! jeszcze bardziej wynika to z powolania ksiedza .To nie moze byc nic dobrego wszystko naraz, bo albo zawalisz jedno albo drugie !!! A jak wszyscy wiedza zony nigdy niezaduzo twojej ofiary , a u Boga klamstwo nie przejdzie !!! Osobna sprawa sa wyzuci z jakiegokolwiek skrupulu homoseksualisci i inni dewiaci peobujacy w kaplanstwie uscielic sobie gniazdko !!!! Nierozumie tylko czemu to wlasnie rzazuca sie KK . Czy zlodziejstwo tez mozna zarzucic okradzionym za wine , a nie zlodzieja !!!! Ktos cos zdrowo pojecia pomieszal !!!! Celowo !!! Albo jest tak ze z zalozenia zaprogramowany jest winny KK ??!!
rebeliant2020.12.8 18:09
No i dobrze - mamy teraz taką tajną pułapkę na wielbicieli uuuu hu hu hu... Podobnie jak te pułapki na owady z wabiącą cieczą. Jak Bóg chce mieć takich wspaniałych kapłanów, to niech w ogóle oczyści świat pstryknięciem palca z wszelkich zboczeń. Sam narzuca rzeczywistość, w której w pewnych okolicznościach wytwarzają się puporuchy i ma pretensje. A niech mu wlezą jeszcze na jego ołtarze i tam nas...ają skoro - wytłumaczmy to sobie, że... : "Oto Wola Bożaaaa aaa aa uła łał"
katolicka deratyzacja Polski2020.12.8 18:04
Kobylinski to chucpowaty mason ,ktory klamie.
rebeliant2020.12.8 18:03
Jezu dzięki Ci, że nie poniosłeś krzywdy gwałtu i dałeś tym samym jasny przekaz: twórcy tej krzywdy otrzymają jej zwrot od ich ofiar.
katolicka opaska opada2020.12.8 18:38
Na świecie jest masa różnych trucizn w proszku w płynie opary i są trucizny w postaci treści. Razem one wszystkie wobec otumanionego ludu potrafią faktycznie stworzyć rzeszę opętańców. Podsuwają swoim wiernym postać Jezusa (bądź co bądź szlachetną) i wybierają wyszukane punkty z opisu jego życia i wciskają ciemnotę, że macie być jak on. Nie ma w opisie, aby Jezus był gwałcony. A skoro tak skrupulatnie powołują się, aby być jak on, to wypadałoby właśnie zachować umiar i nie drzeć - jak to słusznie ująłeś - ryja, bo osoba pokrzywdzona gwałtem nie chce odpuścić swojemu sprawcy.
man.of.Stagira2020.12.8 17:43
Spełnimy postulat Marszu "Kobiet"! PIEKŁO KOBIET już wkrótce w Polsce. Bractwo Muzułmańskie.
Anonim2020.12.8 17:38
Co za gamoń (a niby proferor...). Kościół jest zdominowany przez homoseksualizm od wieków, a nie od ostatnich 40-50 lat.
Ben2020.12.8 17:31
Ciekawą rzeczą jest to, że żadem ksiądz homoseksualista nie przyzna się, że jest homoseksualistą.
leszczyna2020.12.8 19:57
A ks. Charamsa z hukiem się przyznał robiąc z tego medialne show.
Ben2020.12.8 23:09
ks. Charamsa przyznał się bo nie jest już księdzem.
leszczyna2020.12.9 10:40
Ależ jest księdzem, tylko suspendowanym, wcale nie relegowanym ze stanu duchownego, a kiedy ogłaszał swój "coming out", był księdzem i to pracującym w Kongregacji Nauki Wiary, skąd dopiero po medialnym wybryku go usunięto, a wcześniej nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał.
Anonim2020.12.8 17:25
To się nie trzyma kupy . To dlaczego KK walczy z LGBT ? Skoro robi porządki to niech najpierw pozamiata na swoim podwórku a nie wpycha się ze swoją miotłą do wszystkich sąsiadów . Teraz wiedzą o tym , że są pederastami ? Jak trwa skandal z pedofilią ? A cóż taki pederasta wie o rodzinie , skoro stroni od kobiet a małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny ? No to jak się ośmiela nauczać innych w tym zakresie skoro nic na ten temat nie wie ? Mój prosty i bardzo dobry człowiek ( nie prostacki ) krewny na pytanie dlaczego przestali chodzić do kościoła odpowiedział ; bo ksiądz nie będzie mi gadał jak mamy żyć . Też dobry powód . Prosty w swej wymowie a jednocześnie wiele mówiący .
Po 11 ...2020.12.8 23:42
Ależ to proste. Zawsze tak było, że najgłośniej krzyczy: "łapać złodzieja" ... złodziej. Zajrzyj np. w oczy pana Oko, ikony walki z genderem i LGBT. Co tam widać? Tak, tak, lawendową poświatę :)
Wojtek Polak2020.12.8 17:20
ŚKK trzeba oczyścić z homo-pedofilii ! sodoma i gomora została zniszczona za grzechy homo-pedofilskie i skrajny upadek moralny. Bóg mówi w Biblii o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)… I JAKIE PYTANIA I NAD CZYM SIĘ TU ZASTANAWIAĆ. wiadomo że starych pederastów ciągnie do młodych chłopców czyli pedofilii. musimy jako kościół pozbyć się przestępców pederasto-pedofilów wyrzucić ich z kapłaństwa i oddać sondom świeckim.
Najlepiej2020.12.8 17:31
zapuścić im sondę świecką, analfabeto.
Maciej Płatov2020.12.8 17:14
DOPÓKI w Kościele Katolickim będzie Celibat ,będą ZBOCZENIA.Dlaczego NIEMA TEGO w KOŚCIOŁACH: PRAWOSŁAWNYM ,GREKO-KATOLICKIM PROTESTANCKIM,EWANGELICKIM,ITD. Dopóki Biskup Rzymu nie Przetnie Tego Wrzodu-CELIBAT ,to Kościół Katolicki będzie Ostoją ZBOCZEŃCÓW.
Wojtek Polak2020.12.8 17:23
pedofilia występuje we wszystkich środowiskach które wymieniłeś. CELIBAT nie jest przyczyną tych wynaturzeń.
Anonim2020.12.8 17:39
To niech proboszcz ryćka się z wikarym, a ministrantów zostawi w spokoju.
Maciej Płatov2020.12.9 9:21
@ Anonim--POPIERAM Twoją [email protected] Wojtek Jestem Mieszkańcem Śląskiego Miasteczka.I mamy Kościoły: Katolicki ,Ewangelicki ,Adwentystów ,Zielonoświątkowcy wyznawców Mojżeszowych ,nie wspomnie o mniejszych grupach wyznaniowych.I nie słyszałem by Tam był Cyrk.A Jedyny i Podstawowy powód.To ŻONA która trzyma za ,,buzie".
AAAtomek2020.12.8 17:12
Wśród ofiar, we wszystkich zgłoszonych przypadkach łącznie małoletni płci męskiej stanowili 58,4 proc., natomiast małoletni płci żeńskiej 41,6 proc.
AAAtomek2020.12.8 17:12
14 marca 2019 Konferencja Episkopatu Polski przedstawiła opracowanie dot. zgłoszeń przypadków wykorzystania seksualnego małoletnich[174], który przedstawił dane, że: 382 zgłoszenia przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich, w tym 198 dotyczyło osób poniżej 15 roku życia, a 184 powyżej 15 roku życia; zgłoszone przypadki obejmują czas od 1 stycznia 1990 r. do 30 czerwca 2018 r. – wynika z danych, które otrzymał Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski od wszystkich diecezji i zakonów. Zostały one opracowane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego i Centrum Ochrony Dziecka. Łączna liczba ofiar we wszystkich (również niepotwierdzonych) przypadkach poniżej 15 roku życia wynosiła 345. Natomiast powyżej 15 roku życia – 280. *********** Wśród ofiar, we wszystkich zgłoszonych przypadkach łącznie małoletni płci męskiej stanowili 58,4 proc., natomiast małoletni płci żeńskiej 41,6 proc. ************
man.of.Stagira2020.12.8 17:09
Tomasz Terlikowski, Andrzej Kobyliński - po przestudiowaniu historii 2000 LAT zauważyli homoseksualizm, pedofilię oraz nieuporządkowanie wśród duchownych Kościoła Katolickiego. NIEBYWAŁA konkluzja. Coś nieprawdopodobnego. Orły! Sokoły! Olbrzymy!...Bystrzaki!...Prawdziwi katolicy...
katolicka deratyzacja Polski2020.12.8 18:07
Terlikowski i Kobylinski to agenci masonscy i farbowane lisy.
Monika2020.12.8 16:57
Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje zdjęcia ;) : http://panieonline.pl/monia89
Anonim2020.12.8 18:12
Moniko! Ten portal jest nie dla ciebie bo tutaj dominują sodomici.
Anonim2020.12.8 16:56
Z jednej strony Masoneria popiera sodomitów i pedofilię też a z drugiej strony wytyka w Kościele pedofilię, która przecież jest tym samym. Bo wiadomo co lubią starzy sodomici - młodych chłopców. To pokazuje perfidię działania Masonów, sług diabła - ojca kłamstwa.
man.of.Stagira2020.12.8 16:52
Tomasz Terlikowski, Andrzej Kobyliński - po przestudiowaniu historii 2000 LAT zauważyli homoseksualizm, pedofilię oraz nieuporządkowanie wśród duchownych Kościoła Katolickiego. NIEBYWAŁA konkluzja. Coś nieprawdopodobnego. Orły! Sokoły! Olbrzymy!...Bystrzaki!...
AAAtomek2020.12.8 16:50
Mam kolejne pytanie teologiczne. Czy sprawujący mszę homoseksualny ksiądz katolicki profanuje tenże budynek kościoła katolickiego?? Czy dopiero strajkujące kobiety z banerami profanują święte miejsca?
AAAtomek2020.12.8 16:48
Podsumowując, jak ktoś trafnie zauważył: homoseksualny w większości kościół katolicki w Polsce kontroluje homofobiczne prawicowe partie w Polsce. Paradne :D
taka uwaga2020.12.8 16:46
cyt "Ks. prof. Andrzej Kobyliński podkreśla, że ocena orientacji homoseksualnej człowieka będzie w najbliższych latach centralnym tematem dyskusji we wszystkich religiach, również chrześcijaństwie i katolicyzmie. Ks. Kobylinski zamiast mowic o ORIENTACJI seksualnej - powinien wyraznie powiedziec tak jak mowi Biblia - ze homoseksualizm to obrzydlistwo i grzech - i PRZYCZYNA .LAWENDOWYCH MAFII I PEDOFILII w Kosciele Jezeli tego nie czyni - jest manipulantem a nie duchownym. 1 Kor 6:9 9. Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, Kpł 20:13 13. Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.
man.of.Stagira2020.12.8 16:42
Tomasz Terlikowski, Andrzej Kobyliński - po przestudiowaniu 2000 LAT zauważyli homoseksualizm, pedofilię oraz nieuporządkowanie wśród duchownych Kościoła Katolickiego. NIEBYWAŁA konkluzja. Coś nieprawdopodobnego. Orły! Sokoły! Olbrzymy!...
Daria2020.12.8 16:42
mason
Marchołt2020.12.8 16:14
Homoseksualiści zdominowali kapłańskie szeregi! Przeniknęli też w szeregi prawicowych partii! Są wszędzie! Jak się rozmnażają?
Marchołt gruby a sprośny2020.12.8 17:27
To nie jest cecha dziedziczna.
Foster2020.12.8 15:33
Ktoś ich przyjmował ?. Doszło do tego, że homoseksualiści przyjmowali w szeregi kapłańskie przede wszystkim podobnych do siebie. Z drugiej strony jestem przeciwny odmawiania przedstawicielom mniejszościowych orientacji seksualnych prawa do bycia księdzem Trzeba tylko nie uprzywilejowywać jednej, co po kilkudziesięciu latach doprowadziło do ich nadreprezentacji.
kaka2020.12.8 15:37
co sie stalo z twoim mysleniem? Jesli ksiadz nie zyje w wyrzeczeniach ( kto chce isc za mna niech sie zaprze samego siebie)-----JAKZE MOZE OD INNYCH TEGO WYMAGAC.--Czystosc przedmalzenska.
Foster2020.12.8 16:15
Naiwniak - wystarczy posłuchać niedomówień arc. Petza odnośnie jego spacerów ze swoim szefem.
Jakub2020.12.8 17:07
Twoje wypowiedzi Foster 16:33 i 17:15 świadczą, że nie jesteś katolikiem a zwolennikiem sodomizmu w kościele a wzorem dla ciebie jest nieżyjący upadły duchowny abp. Petz, usunięty z arcybiskupstwa przez władze kościelne. Jeśli jesteś ochrzczony lub bierzmowany w KRK to twoja sytuacja duchowa jest niewesoła. Z takich poglądów trzeba się spowiadać, przedtem odprawiwszy rzetelny rachunek sumienia. Na tym forum są cytaty z Pisma Świętego na temat homoseksualizmu. Przeczytaj. Nawet twój młody wiek nie jest usprawiedliwieniem twoich poglądów.
Po 11 ...2020.12.8 15:26
A może trzeba podzielić KK w Polsce na kościół tradycyjny (homoseksualny) i lewacki? W tradycyjnym niech sobie zostaną Rydzyki, Jędraszewskie, Oko, PiS i tym podobne lawendowe orły. A w lewackim będzie Jezus?
Karol - człowiek, który nic nie wiedział2020.12.8 15:24
W końcu kościół katolicki to nie ludzie tylko ideologia więc nic dziwnego, że pederaści masowo idą w sutanny.
Jarek2020.12.8 15:20
Wszystko przez chciwość KK. Gdyby nie wprowadzono celibatu wbrew Biblii, nie byłoby tego. Ale KK, to nawet Biblię traktują wybiórczo. Jak to było z tą Sodomą i Gomorą?
Jakub2020.12.8 17:33
16:20. Ten twój stek nonsensów w każdym zdaniu musi świadczyć o "wybitnej" wiedzy nt KRK i Pisma Świętego. Przestań się ośmieszać głupku.
Jarek2020.12.8 18:26
Drogi Jakubie, dlaczego mnie obrażasz? Czy tak Ci nakazuje Twoje chrześcijańskie sumienie? Jeśli tak to współczuję. Przypominam 1 Tm 3: "Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie." Podobnie jest mowa o diakonach. Mimo, że nie jestem świadkiem Jehowy, Biblię znam całkiem nieźle. Mimo wszystko Cię pozdrawiam.
Jakub2020.12.8 19:00
do Jarek 19:26. Dziękuję za komentarz. Poruszyłeś jeden z Twego steku nonsensów więc na niego odpowiadam. Prawdą jest Twój cytat 1Tym3. Jednak Apostoł w innym swoim liście zaleca bezżenność. Nie pamiętam, w którym a nie chce mi się szukać. Chyba sam znajdziesz. Historia Celibatu w KRK nie jest czyimś widzimisię lecz wzoruje się na życiu Założyciela, Pana Jezusa. Najpierw celibat był praktykowany przez zakonników w czasach, w których jeszcze zakonów jako takich nie było, tylko grupy wyznawców wielbiących w cichości swych serc Boga. Kapłaństwu został nakazany celibat (ciągnęło się to przez wieki) by księża zajmowali się Panem Bogiem i swymi "dziećmi" duchowymi a nie żoną i potomstwem. By nie było tak jak u protestantów (może nie u wszystkich), że parafią rządzi pastorzyca (żona pastora) a nie sam pastor (będący zwykle pod "pantoflem"). Dlatego Sobór Trydencki ostatecznie nakazał księżom praktykowanie celibatu. To w ogromnym skrócie. Możesz sobie przeczytać historię tematu celibat w KRK. Też pozdrawiam oczekując wpisu na temat następnych nonsensów, które umieściłeś w Twoim komentarzu.
leszczyna2020.12.8 20:05
To prawda, że św. Paweł pisał o tym, że dobrze jest człowiekowi nie mieć żony i pozostać tak, jak on sam jest, tzn. żyć samotnie, w celibacie, i skupiać się bardziej na wierze niż codziennym życiu w rodzinie. Ale św. Paweł nie odnosił tego do kapłanstwa.
Jakub2020.12.8 20:12
do 21:05. A skąd Ty to wiesz miła?
leszczyna2020.12.8 20:50
Z Nowego Testamentu.
Pic2020.12.8 18:57
Nie łącz Pisma Św. z polityką KK. KK swoje, a Biblia swoje. Albo w ogóle nie znasz Biblii albo celowo konfabulujesz. Jaki KK jest każdy widzi.
Jakub2020.12.8 19:10
do 19:57. Jak się ma twój wpis do toczonego dyskursu?
kaka2020.12.8 15:19
Drogi ksieze Kobylinski. To nie jest problem ze homoseksualisci zdominowali szeregi kaplanskie-ale napisze ci jak do tego doszlo otorz watykan a scislej szubrawcy z -fri mason PII maja tak duze wplywy ze mianuja biskupow--Jak tylko zorjetuja sie ze szubrawiec i zboczeniec to zaraz papizowi czy innemu franciszkowi strecza go na mianowanie .W objawiemiu niebo powiedzialo na 130 biskupow polskich tylko 12 jest normalnych !!!!!!! To wiec nie jest problem Problem szeregow kaplanskich to 1--Nie posiadacie skutecznego schematu oraz metod eliminacji zboczyncow i rozwiazlych 2- nie ustanawiacie silnych kar zaporowych dla tego dranstwa3-uniemozliwiacie jakiekolwiek pruby oczyszczenia-(vide naciski episkopatu i pisu aby utracic Isak Zalewskiego do komisji antypedofilskiej4-Nie zamierzacie sie rozliczyc z PRL gdzie np sprawie popieuszki -PROBOSZCZ DAL SWIADOMIE ZALOZYC PODSLUCH ABY INWIGILOWAC POPIEUSZKE A TRZECH KSIEZY GO STALE SLEDZILO------to jest wasza zgnilizna wasz problem.
Japa2020.12.8 15:39
" Kaka " Kaknowiczu Kakow . Musisz popracować nad swoja znajomością języka polskiego Nie , nie , nie musisz pisać bezbłędnie , ortograficznie ., bo tu takich pisarzy " skolko ugodno " co to nm zwracają uwagę na nasze błędy a sami wierszy nie piszą Chodzi o opis temstu i jego ewentualne komentowanie . Trzeba tak pisać aby nawet taki oderwany od pługa jak ja zrozumiał o co chodzi. Bo temat ważny , a Frondy uczeni nie czytają .
Jakub2020.12.8 17:18
Japa 16:39. Ty musisz być od pługa po tej wschodniej stronie granicy i dlatego nie rozumiesz. Pisz u swoich i do swoich a na polskim katolickim forum nie siej zamętu.
kaka2020.12.8 20:36
Czy klasy ,klas sa swoimi elemrntami ,czy nie sa?---wolisz jezyk filozoficzno-logiczny? Dlaczego Jezus mowil jezykiem ,ktory byl zrozumialy dla wszystkich? Dlatego ,ze mowil na poziomie wszystkich.Prosci rozumieli ten jezyk odrazu.Dla wyksztalconych terz byl latwy. Mam zawsze malo czasu na redagowanie i poprawianie tekstu.Przewaznie pare sekund. Dlatego sa bledy i niekiedy bledna syntaksa.Staram sie aby to bylo logiczne i wewnetrznie niesprzeczne.Czy zaspokoilem twoja ciekawosc???
kaka2020.12.8 20:39
Co tu nie jest jasne? Ktory wiersz wymaga wyjasnienia ,czy modyfikacji sensu.?
Jacek i Placek2020.12.8 15:06
Coś mi się wydaje, że homoseksualizm w KK był znacznie wcześniej niż od 40-50 lat. Zresztą jeżeli homoseksualny ksiądz przestrzegałby ślubów czystości to chyba jego homoseksualizm nie byłby grzechem ale mogę się mylić bo nie znam się na prawie kanonicznym.
Po 11 ... & Göwno z Nilu Hatred Co.,2020.12.8 15:04
Cyt.: "J€BAĆ KONFE! J€BAĆ! PAŁOWAĆ NACJONALISTÓW BO TO ZWIĄZEK ZER! RĘCE ŁAMAĆ I PAŁOWAĆ KIJA - MŁOTKA NIE ŻAŁOWAĆ - POGRZEBIEMY NACJONALIZM - NIECHAJ ŻYJE RACJONALIZM" - - - - No i prosze jaki parch jest 'wojowniczy", tolerancyjny i demokratyczny! Ten sam parch pisał również, cyt.:"Jeebałem Jezusa w duupę a Maryję w mordę!" - - - WYROBIŁ SOBIE PARCH "MORALNE" PRAWO DO OSĄDÓW!
kaka2020.12.8 15:25
frodziaze eliminowac bluznierstwa i swypowiedzi szatanistoa-ale to rychlo!!!!!!!
"Lekcja" historii Jan Hatefulshit-Woleński, cyt:2020.12.8 15:03
"ZA POLSKIE OBOZY TO POLACY RAZEM Z NIEMCAMI KTÓRZY ZA ZGODĄ POLAKÓW JE ZBUDOWALI POWINNI ZAPŁACIĆ REPARACJE IZRAELOWI" - - - - - teraz wiesz co sie dzieje z żydem jak pije mleko krów rasy "Yitzhak Shamir" podawane regularnie w Loży Polin.
"Lekcja" historii Jan Hatefulshit-Woleński, cyt:2020.12.8 15:01
"ZA POLSKIE OBOZY TO POLACY RAZEM Z NIEMCAMI KTÓRZY ZA ZGODĄ POLAKÓW JE ZBUDOWALI POWINNI ZAPŁACIĆ REPARACJE IZRAELOWI" - - - - - teraz wiesz co sie dzieje z żydem jak pije mleko krów rasy "Yitzhak Shamir" podawane regularnie w Loży Polin.
Po 11 ...2020.12.8 14:58
Jak to możliwe, że są jeszcze katolicy, którzy nie widzą, że instytucjonalny KK, to stowarzyszenie robiących sobie dobrze chłopaków, takie spedalone stowarzyszenie umarłych przykazań. Mi się to nawet podoba. Niech chłopaki sobie używają. Problem w tym, że gwałcili też dzieci i to wspólnie ukrywali. To straszne przestępstwo. Żal mi też ogłupionych katolików finansujących ten wesoły świat. Śmieszni jestescie :)
Po 11 ...2020.12.8 14:51
„Do tego doszło na przestrzeni ostatni 40-50 lat, że kapłaństwo katolickie zostało w pewnym sensie zdominowane przez mężczyzn o orientacji homoseksualnej. Ta dominacja dot. szczególnie wyższych stanowisk kościelnych". Jak śmiesznie wygląda teraz podejście KK do homoseksualizmu, jak śmiesznie wygląda teraz gołe Oko :)))
Natalja Siwiec2020.12.8 14:45
Skończyły się czasy gdy pierwszym skojarzeniem wobec słowa "ksiądz" było "dobrodziej". Obecnie naturalnym skojarzeniem jest "pedofil". Nawet słowo "kleryk" obecnie łączy się z wyrażeniem "orgia homoseksualna".
o ...2020.12.9 11:35
... a fe natalia ... takie skojarzenia ... moczysz się w nocy?
Marian2020.12.8 14:44
Co to znaczy zdominowali? Na stos z tymi zbokami. Palić jak kiedyś czarownice.
Oko2020.12.8 14:51
Zdominowali to znaczy, że stanowią liczebnie większość np. w USA ok 60 % księży to homoseksualiści. A gdzie nie dominują liczebnie to jako mniejszość są bardzo wpływowi, jak w Polsce do niedawna.
ZERRO2020.12.8 14:35
Celibat zniechęca osoby heteroseksualne do kapłaństwa a zachęca osoby homoseksualne.
Jakub2020.12.8 17:26
To szatan zachęca swoich by przenikali w szeregi KRK i wodzili na manowce swoich współbraci w kapłaństwie.