Ks. prof. Chrostowski: Na uniwersytetach nie brak ,,pożytecznych idiotów’’ ideologii  - zdjęcie
14.07.21, 17:49Fot. screenshot - YouTube

Ks. prof. Chrostowski: Na uniwersytetach nie brak ,,pożytecznych idiotów’’ ideologii

15

Ks. prof. Waldemar Chrostowski udzielił wywiadu Katolickiej Agencji Informacyjnej, w którym opowiedział o swoim kapłaństwie i pracy naukowej. Duchowny mówił o wpływie kard. Stefana Wyszyńskiego na swoje życie i o dialogu Kościoła z Żydami, którym się zajmuje. Odniósł się również do kondycji dzisiejszego uniwersytetu wskazując, że największym zagrożeniem dla humanistyki jest coraz większa presja politycznej poprawności.

Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński odegrał bardzo ważną rolę w życiu ks. prof. Waldemara Chrostowskiego. Rola ta nie zakończyła się jednak wraz z końcem ziemskiej pielgrzymki kardynała. Ks. Chrostowski opowiedział Katolickiej Agencji Prasowej o wciąż trwającej obecności Prymasa Tysiąclecia w swoim życiu.

- „W trudnych momentach, których przecież nie brakowało, jego prowadzenie i pomoc okazywały się najbardziej skuteczne. Jestem o tym przekonany i publicznie o tym świadczę, bo czuję Jego obecność. Jest to zarazem świadectwo, że życie nie kończy się wraz ze śmiercią”

- mówił duchowny.

Biblista mówił też o największych współczesnych zagrożeniach dla humanistyki. Wskazał tutaj na coraz większą presję poprawności politycznej.

- „Żeby otrzymać grant czy fundusze na projekt trzeba wpisać się w konkretne oczekiwania polityczne albo światopoglądowe: tzw. społeczeństwo obywatelskie, mniejszości etniczne i wyznaniowe, migranci, ideologia LGBT w jej wielorakich odmianach… Ale narzucanie ideologii nie ma nic wspólnego z nauką, natomiast mnoży nowych inżynierów dusz i, mówiąc kolokwialnie, w większości stanowi zwyczajny chłam, z którego nic ważnego i pożytecznego nie wynika”

- ocenił.

- „Parodiują naukę ci, którzy wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu określanemu przez polityków kontynuują rolę pożytecznych idiotów. Niestety, jak dawniej, tak i dzisiaj, znajdują oni dla siebie miejsce również na uniwersytetach, a w nich nawet na wydziałach teologicznych”

- dodał.

kak/KAI

Komentarze (15):

LookSkyWalker2021.07.19 9:59
Ksiądz profesor powinien rozwinąć temat dialogu z Żydami?! Jest takowy??? Chciałbym przypomnieć, że judaizm powstał w kontrze do chrześcijaństwa i do tej pory skutecznie go zwalcza na każdej płaszczyźnie. A "dialog" Świętego Kościoła Katolickiego z synagogą szatana sprowadza się tylko do przenikanie zwyczajów protestanckich do naszego Kościoła. Plemię żmijowe ukrzyżowało Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela, Syna Bożego więc są potępieni na wieki wraz ze swoim żmijowo-bandyckim potomstwem. Najlepiej pisze o nich Ks.prof. Justyn Bonawentura Paranajtis w książce "Chrześcijanin w talmudzie żydowskim"
Mt2021.07.15 9:36
Pożytecznych idiotów ideologii katolickiej?
Lejba Baruch2021.07.15 7:32
Mówiłem ,że goje to bydło !!! wszyscy muszą być zaszczepieni wtedy dostaną nowe paszporty
Morszczyn2021.07.15 5:50
I masonów i masonów nie brakuje !!!którzy kpią z święconego a aszkenazyjczycy oraz marrani tradycyjnie zakłucaja nam spójnośc z Rzymem wysyłając tanie transfery do nad Jamnę do Jerozolimy
Kleistein2021.07.15 5:25
Od bladych kurdupli z wieżyczek w Auschwitz i rudych świń uwolnij nas Panie ...przy grilu wszelkich sierściotłuków
stu-dent2021.07.14 22:39
"Na uniwersytetach nie brak ,,pożytecznych idiotów’’ ideologii ". Przepraszam ale dopytam : a w tych posoborowych seminariach TO CZEGO UCZĄ ? Z tego co słyszymy z ambon samych INFANTYLNYCH NOWOŚCI I PSYCHOLOGII. A GDZIE PODZIALI SIĘ ci "mądrzy" i gotowi ODDAĆ życie za Jezusa Chrystusa, JEDEN ŚWIĘTY KOŚCIÓŁ KATOLICKI i TRADYCJĘ , za PRAWDĘ . Gdzie się są ? Czyżby NA EMERYTURZE PASTERSKIEJ / kościelnej ? { A takiej przecież NIE MA}. Jakże łatwo "ganić" innych i nie widzieć "swojej" BELKI ?
Anonim2021.07.15 4:03
/stp/ Czuję, iż sugerujesz oddanie życia dla kowida, a nie dla Chrystusa! To właśnie robią pożyteczni idioci - krakowscy lefebryści.
Anonim2021.07.14 20:16
Podejrzewam, że nie tylko ich nie brakuje, ale zaczynają stanowić grupę dominującą.
Edek2021.07.14 19:50
Sram po ścianie aż mi stanie.
Sanitariusz Pogotowia z Tworek do pacjenta2021.07.14 22:40
Edek gdzie Józek , czas na elektrowstrząsy! Jazda.
Franio2021.07.14 19:30
Chłopie ! IDŹ ZWALIĆ KONIA.Może pomoże
Torchwood2021.07.14 18:13
Tak, panoszy się w Polsce na uniwersytetach trochę takich idiotów ze skrótem "ks." przed nazwiskiem...
Böno2021.07.15 7:40
Skrótu "ks." nie stosujesz, bo nim nie jesteś, ale to drugie pojęcie to jak najbardziej do ciebie pasuje. Można dopisać jewentualnie "pożyteczny".
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.14 18:02
debil pyerdoli o pożytecznych idiotach a sam łazi w sukience, rozmawia z obrazkami i figurkami, wierzy w bzdury o facecie chodzącym po wodzie i jego matce dziewicy która miała stosunek z gołębiem...
Sanitariusz Pogotowia Tworki2021.07.14 22:41
Tobie to już nawet elektrowstrząsy nie pomogą. Kaplica.