Koronawirus w Polsce. Wicepremier Gliński zapowiada zwiększenie restrykcji - zdjęcie
29.03.20, 16:20Screenshot Youtube

Koronawirus w Polsce. Wicepremier Gliński zapowiada zwiększenie restrykcji

61

Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy” - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

W rozmowie na antenie Polsat News podkreślił:

Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach”.

Wicepremier podkreślił, że spodziewany jest jeszcze większy wzrost zachorowań. Jak dodał:

Codziennie odbywamy tę naradę generalną, czyli posiedzenie zarządzania kryzysowego, monitorujemy sytuację, która w dalszym ciągu jest bardzo poważna i są także zachorowania rozproszone, co znaczy, że niestety ten wirus rozprzestrzenia się mimo restrykcji wprowadzonych w odpowiednim czasie”.

Dodał, że jego zdaniem restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze, ponieważ sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas i nie wiadomo, kiedy się on skończy.

Musimy być wszyscy odpowiedzialni”

- podkreślał.

Zaznaczał, że najważniejsze jest zachowanie izolacji – w sklepach, miejscach pracy czy środkach komunikacji publicznej. Dalej mówił:

Niestety, w ciągu tego weekendu pojawiły się dość duże może nie tłumy, ale dość duże zbiorowiska osób w różnych miejscach publicznych”.

Wicepremier dodał, że obecnie nic nie jest dokończone i nie można mówić o optymizmie, a raczej spodziewać się pogłębienia problemów, stąd najpewniej konieczne będzie wprowadzenie jeszcze bardziej rygorystycznych przepisów. Zaznaczył, że polskie władze nie mogą dopuścić do tego, aby sytuacja w Polsce podobna była do tej we Włoszech czy Hiszpanii.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (61):

Jan Radziszewski2020.03.31 11:06
Wielce jest zasmucone Moje Serce i Serce Mojej Matki przez brak wiary, letniość dusz i uleganie lękowi. Dzieci moje od dnia narodzin na tym świecie policzone są dni wasze. I tak jak Ja wyznaczam dzień narodzin waszych, tak i dzień śmierci jest już wyznaczony w dniu waszych narodzin. Kto z was może przedłużyć sobie życie choć o jeden dzień, choćby o godzinę, nawet minuty sobie nie przedłużycie. „ Polska jest miejscem dla Polaków i kochających Polskę, /Tj. Nie dla żydów/ to mówiłem w tych Orędziach. Ci, którzy służą dwóm panom nie mogą kochać Polski bo ktoś kto służy dwóm panom jednego zdradzi. Wiecie o tym, prawda? Kościoły muszą zostać otwarte. Na mszach może być mniej ludzi. Chrystus nigdy nie zalecał aby podawać sobie ręce na mszy, tym bardziej, że niektórzy robią to przesadnie i skupiają się na człowieku zamiast Bogu. Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne.
Jan Radziszewski2020.03.31 10:16
czwartek, 26 marca 2020 Klątwa rzucona na premiera Mateusza Morawieckiego Premierze Mateuszu Morawiecki. Przeklina Cię Bóg! Amen. Iż dopuściłeś naruszenie możliwości korzystania z Mszy Świętej, przyjmowania Najświętszego Ciała Pana Jezusa na co dzień i w niedzielę i ochrony Polski i Polaków przed koronawirusem poprzez Najświętszą Ofiarę i prośby wiernego ludu. Równocześnie przy ograniczeniu do pięciu osób na mszy, w miejskim autobusie, komunikacji PKS, tramwaju, wedle ograniczenia może przebywać połowa osób w stosunku do miejsc siedzących, czyli kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt osób. Kościoły są zwykle duże, zawsze o wysokim sklepieniu. Powierzchnia kościoła w stosunku do autobusu jest nieporównywalna. Jest też o wiele większa od drogerii, gdzie w sieciowych przebywa teraz zwykle kilkunastu klientów na raz. Zatem strzeż się Boga Mateuszu Morawiecki bo oto została rzucona na Ciebie klątwa. Przeklina Cię Bóg. Anatema! Amen. I klątwa ta ma z dopuszczenia Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana, (które to panowanie uznał i prezydent Andrzej Duda) moc taką jakby ją wypowiedział biskup, moc kościelną. Zatem Mateuszu Morawiecki: Przeklina Cię Bóg! Amen. Strzeż się Mateuszu Morawiecki. Bóg jest Panem wszystkiego i każdego włosa na Twojej głowie. Ty nie jesteś zdolny zrobić nic bez Bożej Woli. Nic. Dosłownie. Uznaj to nim Cię przyciśnie Ręka Pańska. Ta klątwa jest do czasu gdy zostanie przywrócona liczba 50 osób na mszy gdy idzie o bezprawną i haniebną tutaj ingerencję państwa, oraz zlikwidowana sytuacja w której osoba idąca do kościoła miałaby się tłumaczyć przed strażnikiem miejskim, policjantem, żołnierzem, że tam właśnie chce się udać, czy nawet być zatrzymana na mocy celowo niejasnego przepisu gdyż „nie byłyby to czynności niezbędne”.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.30 8:57
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.zwiazki24.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
ef2020.03.30 6:17
To była celowa robota. "Próbnym balonem" był SARS i MERS, ale te epidemie udało się szybko opanować, wiec opracowano SARS Cov-2. I ten okazało się, że zaraża już po 2 dniach, a zarażony nie wykazuje jeszcze 5-6 dni żadnych objawów i roznosi bez świadomości wirusa. Europa powinna natychmiast po ustaniu epidemii zabrać całą produkcję z Chin do Europy. Okazuje się, że wiele kluczowych komponentów lekarstw jest produkowanych tylko w Chinach !!! Powstaną dzięki temu nowe miejsca pracy i europejskie kraje uniezależnią się od chińskiej produkcji. Wszystkie kraje europejskie i USA powinny wprowadzić ścisłe embargo na eksport żywności do Chin. Może wreszcie dojdzie tam do przewrotu i obalenia komunistycznej władzy.
Bogo2020.03.30 5:56
Powiedzcie dlaczego miałbym się dokładać do tych debili którzy brali w lizing fury po 400 tyś zł nie płacąc podatków i płacąc pracownikom minimalną pensję?
Polak2020.03.29 21:52
Restrykcje to se patol może w domu stosować. WyPAD!
Krzysztof 2020.03.29 21:40
„Niestety, w ciągu tego weekendu pojawiły się dość duże może nie tłumy, ale dość duże zbiorowiska osób w różnych miejscach publicznych” Co to ma wspólnego z pracą? Idiota,chce kolejnych restrykcji dla tej reszty która jeszcze pracuje i nie straciła pracy? Czy dobrze rozumiem?
ryszard2020.03.29 21:16
Może też trochę restrykcji także wobec nietykalnych wysokopłaconych. Może NBP by wreszcie zaistniał na froncie walki z zarazą. Po jaką cholerę utrzymuje się jeszcze w obiegu 1-no i 2-u groszówki - żeby było więcej nośników wirusa? Co jest z odkażaniem pieniędzy w obiegu? Może by tak pomyśleć o szybszym wyposażaniem seniorów w karty płatnicze . Itp, Itd.
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.29 21:05
Seks Kamerki, Randki online, Randki w Realu , Skype i więcej! Nie siedź samotnie w domu daj upust swoim fantazją! www.zwiazki24.com.pl ======================= Tysiące Kobiet/ facetów czeka aż ktoś napisze do nich. Nie daj im dłużej czekać!
Urszula2020.03.29 20:30
Zwiększenie restrykcji jest konieczne. Polacy to nacja niezdyscyplinowana. Widzę codziennie jak mieszkańcy spotykają sią w mniejszych lub większych grupach na pogaduchy. I kto im co zrobi. Dla sporej części społeczeństwa problem koronawirusa nie istnieje. Jeśli kolejne restrykcje zostaną wprowadzone to trzeba od ludzi wymagać podporządkowania się. Nie wystarczy wydać zarządzenie, trzeba pilnować aby ludzie zachowywali się odpowiedzialnie. Inaczej nie poradzimy sobie z pandemią. O zwiększeniu liczby wykonywanych testów nawet nie wspominam. W Polsce na milion mieszkańców wykonano zaledwie 900 testów podczas gdy np w Norwegii 14 000 Ponadto rząd nie może ukrywać prawdy o zakażeniach i o stanie polskiej służby zdrowia. Ludzie nie słyszą, że jest źle więc się nie przejmują. I tu leży pies pochowany. https://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,25808346,trajektorie-koronawirusa-polska-pojdzie-sciezka-hiszpanii-czy.html
Jan Radziszewski2020.03.29 20:34
nie martw się za bardzo bo wkrótce żyd antychryst i ciebie zdyscyplinuje. !!!
element animalny2020.03.29 22:19
Tak, tak, "wkrótce". Baju baju bedziem w raju. I tak to się kręci od 2000+ lat.
lewak2020.03.29 20:13
1. Nikt z obozu rządzącego kategorycznie nie powiedział, że nie przełoży wyborów. Wystarczy oderwać się od Soku Z Buraka żeby o tym wiedzieć. 2. Temat wyborów to jest cyniczna, perfidna gra opozycji totalnej MKB, Budki itd.. Udowodnili to wiele razy... Nawet teraz w czasie zarazy, gdyż zamiast mobilizować i jednoczyć społeczeństwo w walce z wirusem tylko sieją fetor, niezgodę, wymyślają spiski, zamachy stanu.. Naprawdę czy tego nie widzicie, że im (PO) nie chodzi o życie ludzkie? Czy to są głupcy, debile? Nie. Część z nich na pewno nie jest, tylko cynicznie manipulują takimi ludźmi jak Wy... Robiąc z was przysłowiowych BURAKÓW! 3. Czy konstytucja przewiduje przeniesienie wyborów w takiej sytuacji? Jeśli nie, to czy opozycja nie będzie podważała wyboru prezydenta w przypadku wygranej AD. 4. Około 40 dni zostało do wyborów, myślę, że jeśli będzie zagrożenie dla zdrowia ludzi, to wybory zostaną przeniesione. Ta władza już nie raz pokazała, że chodzi jej o dobro ludzi, a nie jak OPOZYCJI dojście do władzy...
Bystry.2020.03.29 19:31
Jak można ograniczyć zarazenia wirusem kiedy Rząd ściąga do Polski chorych z całej Europy oraz z USA.
Pytajniczek2020.03.29 19:29
euro.momo.eu czyli liczba zgonów w krajach Europy. Z tych danych pandemii nie widać. Czy ktoś mi to wyjaśni. Np weźmy Włochy średnia do owa liczba zgonów w roku 2017 i 2018 i 2019 to około 1300, a w 2020 to też około 1300. A zgodnie z danymi powinno być o te 900 więcej. Gdzie jest pandemia?
aspiring educationalist2020.03.29 19:15
Płynie pomoc. Tylko od rządu na razie nie ma nic Skąd szpital bierze pieniądze na tak gorączkowe zakupy? – Nie na wszystkie zamówienia mamy pokrycie. Szpital nie jest w stanie sam ponosić takich kosztów. Ostatnie zamówienia Anny: 1,8 tys. kombinezonów kupionych jeszcze w dobrej cenie, za 30 tys. zł, czeka na opłacenie, podobnie jak dwie faktury za maski – po 40 tys. zł. I jeszcze respiratory: brakuje pieniędzy na trzy już zamówione, a każdy respirator to 89 tys. zł. Szpital próbował zainteresować swoją sytuacją jeden z portali charytatywnych, który na cele związane z epidemią zebrał ogromną sumę. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25828223,szpitale-goraczkowo-zamawiaja-co-sie-da-cenne-sa-dojscia-do.html =========================== A wy co dostaliście/kupiliście dzięki rządowi? Ja na przykład mam płyn do dezynfekcji rąk dzięki zwyczajnemu zbiegowi okoliczności. Bo miesiąc temu zamówiłem z myślą o moim podopiecznym ponad 100 buteleczek spirytusu salicylowego, którego używamy do przecierania ceratki na której kładzie się podkład chłonny. Pożyczyłem sobie 4 sztuki na moje potrzeby, drugie cztery wzięła zmienniczka. Z kolei tydzień temu jakimś cudem w Tesco pojawił się spirytus 95% - wziąłem dwie butelki. Zapas mydła w domu (teraz część trafiła do mojej pracy) mam dzięki mojej zapobiegliwości, tak jak już pisałem z Zerr0 mamy tu sporo wspólnego. Podobnie z żywnością - gdybym jutro wrócił ze szpitala po wyleczeniu z koronowego zapalenia płuc to nie musiałbym się martwić, że przez dwa tygodnie nie miałbym co jeść. Nawet gdyby w międzyczasie zniknęło zasilanie - mam pełno rodzynek, płatków zbożowych i kukurydzianych, pomidorów w puszkach, mleka w proszku, kawy rozpuszczalnej i innych rzeczy. Wszystko dlatego, że zawsze starałem się mieć w domu żelazne zapasy. Rozmaite zioła wzmacniające odporność zimą piję od lat i od lat dostaje je również nasz podopieczny. Praca nauczyła mnie odkażania po przyjściu do domu - mycia rąk, płukania gardła a zimą zakrapiam sobie nos ziołami. Niestety nie mamy maseczek, a rękawiczki posiadamy tylko lateksowe, których używamy do czopkowania podopiecznego, więc nie takie w których nie za bardzo można iść po zakupy do sklepu. Ponawiam pytanie - co TY frondowiczu zawdzięczasz swojemu rządowi od czasu gdy zaczęła się epidemia?
StopKoronaPierdolcowi2020.03.29 19:35
Sporo. Siedząc w domu przyzwyczajam się do zamordyzmu i obserwuję, jak to zrobić, ażeby paru starych dziadków i permanentna godzina policyjna sterroryzowała skutecznie 38 milionowy i ponoć żyjący wolnością niepokorny naród.
Magda2020.03.30 2:57
Stachu! Ty masz same straty ! Lokale pozamykane, kluby też, dajesz anonsy randkowe tu na Portalu ! Pewnie nikt się nie zgłasza! Mają was głęboko ....gdzieś tam! Pewnie mają dość zarażeń koronawirusem! Więc po co im jeszcze waszym Hivem się zarażać!?? Uuu, macie zastój! Makabra!
frondowicz2020.03.30 5:02
Życie
Jan Radziszewski2020.03.29 19:13
Gdyby Rząd i Episkopat w sposób należyty przeprowadził Moją Intronizację, zło nigdy nie dotknęłoby Polski.” Matka Boska Ostrobramska to Patronka dla Polaków na Czasy Ostatnie, to Niewiasta apokaliptyczna obleczona w słońce. Ofiarujcie się Jej całymi rodzinami, noście Jej poświęcone wizerunki, zawieszajcie obrazy z Matką Boską Ostrobramską w domu. Pan pouczenia Orędzia sobota, 28 marca 2020 23, 24, 25 III cz. I Na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails/ Biskupie Gądecki, opamiętaj się wreszcie. I Bogu świeczkę i diabłu ogarek w konsekwencji oznacza wszystko dla złego ducha/ Bóg zaś nie przyjmuje ochłapów bo Jest godzien wszelkiej chwały i tylko On Poniedziałek, 23 marca - Tak, na północne Włochy zrzucono coronawirusa w chemtrails. Dlatego tak dużo go jest. Dlaczego, Panie, na Włochów zrzucono i to na północ? - Raz, że na Włochy, to mój dopust. Dwa, z powodu ich współpracy z Chinami. USA, i Rosja także, nie pozwalają na swobodę w takiej sprawie nawet krajom takim jak Włochy. - A Twój przekaz [Panie] przeze mnie nic nie zmieni we Włoszech? - Teraz nie zmieni. Przyjdzie jednak czas iż odniesie skutek. - Dziękuję Ci Panie za wszystko dla Polski, za zatrzymanie chemtrails, a ściśle za zatrzymanie coronawirusa w nim i w ogóle wiele chemtrails w Polsce. po to aby 3.000.000 Polaków zmarło na tego wirusa - zredukowane do 200 osób do czerwca i w czerwcu 85 .000 ludzi oraz potem 30.000 Ukraiców Za niewielką ilość zgonów do końca maja, za przypomnienie o spowiedzi generalnej, za to przede wszystkim, że jesteś naszym Królem na nowych zasadach od 20 lutego i za wiele innych rzeczy. Uwaga - to niech nam odpowie expert - skąd miały żydki tyle tj ogromne ilości -tj dosłownie tony tego wirusa by zrzucać go z samolotów w strugach szatańskiego chemistrails
StopKoronaPierdolcowi2020.03.29 19:39
Leki..nie zapomnij zażyć.
Jan Radziszewski2020.03.29 20:38
co zabezpieczenie ochronne przed koranowirusem rzuciło ci się na mózg jak Karolowi Marksowi iż pisał „Tak więc Bóg wydarł mi moje wszystko, w nieszczęściach, ciosach losu. Te wszystkie jego światy, rozwiały się bez powrotu. I nie zostaje mi nic do tej pory, jak tylko zemsta. Chcę sobie zbudować tron na wysokościach. Jego szczyt będzie lodowaty i gigantyczny. Jego wałem ochronnym będzie obłąkańczy strach, jako szczyt najczarniejszej agonii. A kto podniesie na ów tron swój zdrowy wzrok, odwróci się od niego blady i milczący jak śmierć. Wpadnie w pazury ślepej, dreszczem przejmującej śmiertelności, aby jego szczęście znalazło grób”. Poemacie „Le Menestrel” tak się wypowiada: „Wyziewy piekielne pochodzą od mego mózgu. I napełniają go aż ja staję się szalony. Aż moje serce staje się zupełnie zmienione. Patrz na tę szpadę. Książe ciemności sprzedał mi ją”. A w dramacie „Qulanem” anagram Emanuela (Bóg z nami) tak mówi: „On uderza pałeczką i daje mi znak, a ja, z coraz większą pewnością tańczę taniec śmierci. I oto są także Qulanem! Qulanem! To słowo rozbrzmiewa jak śmierć, poczym przedłuża się aż do wygaśnięcia. Zatrzymaj się! Ja go trzymam! I oto wznosi się wtedy z mego umysłu. Jasne, jak powietrze, spojone, jak moje kości. Lecz ja mam siłę gnieść was moimi ramionami i miażdżyć was (ludzkość), z siłą huraganu, podczas gdy nam wspólnie otwiera się przepaść rozwarta w ciemnościach. Zatoniecie aż do głębin. A ja pójdę z wami śmiejąc się”
eryk2020.03.29 19:02
Czy świat widział w całej swojej historii pandemię która zabiła tylu ludzi co ta, czyli ok 20 tys z 7,8miliarda. Natomiast świat nie widział takiego kryzysu gospodarczego zrobionego w tak krótkim czasie który wygeneruje światową pandemię biedy.
NAPRAWDĘ SYMPATYK PIS2020.03.29 18:57
Przepraszam bardzo, Jeżeli rząd traktuje nas i sam siebie poważnie, to naprawdę, niech premier Morawiecki występuje raz na dwa-trzy dni i niech mówi o sprawach istotnych, ale gnojków typu Gliński czy za przeproszeniem Gowin, proszę schować gdzieś daleko. Bo jedynie wprowadzają zamieszanie i niszczą zaufanie do rządu.
Moja rada Jude, nie kupuj zielonych bananów! 2020.03.29 18:13
NIE BADZ OBOJETNY, Żydzie wyklęty ...aaa_ ... tak Klapafuckyousz pisze: - "A teraz … głośno pierdzę, aby zagłuszyć kaszlnięcie." - I kto takich wpuścil do chrześcijańskiej Europy i Polski?! Klapafuckyousz sobie marzy: - "Ja już się zapisałem na naukę mandaryńskiego." - Ty Jasiu, a ile ty masz lat zgedzie? Przyznaj się, że boisz się iść spać bo możesz się nie obudzić.
Jenny2020.03.29 17:31
Od 12 lat jestem w zwiazku z marokanczykiem❤️To jakis horror,bardzo bolesna rozlaka😢
Oloo2020.03.29 17:28
Tylko takie restrykcje które umożliwią głosowanie.Czekamy na Was przy urnach 10 maja.Nie lękaj się koronawirusa,zagrożenie jest niewielkie. Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem. Liczymy na Ciebie Nasz prezydent Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA2020
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.29 17:19
Myślę, że czas tez na wprowadzenie rozwiązań, które są oczywiste i oczekiwane przez patriotyczne społeczeństwo. Chodzi mi oczywiście o załatwienie niejasności z głosowaniem 10 maja. Można je znakomicie uprościć. Wiadomo, że większość będzie głosować na Dudę. Bazując na tej oczywistości należy ich zwolnić z obowiązku fizycznego głosowania. Brak głosów zaliczyć jako głosy na Dudę. Dla reszty można otworzyć jeden punkt np. gdzieś w Bieszczadach. To ograniczy ryzyko zarażenia, a i demokracja nie ucierpi.
Ciekawski2020.03.29 17:09
Problem w tym że wszystko wskazuje że będzie tak jak we Włoszech i Hiszpanii, bo jesteśmy kompletnie nie przygotowani, a uspokajające komunikaty rządowe, że jest lepiej tylko usypiają poczucie zagrożenia. Poprzez ograniczanie ilości testów i zakłamywanie statystyk, rząd udaje że problem jest mniejszy niż w rzeczywistości, ale wystarczy sprawdzić ile ludzi umiera teraz a ile umierało w tym samym czasie rok temu i od razu widać że wzrost ilości zgonów jest znacznie większy niż pokazują rządowe tabelki pokazywane w mediach.
Mapa2020.03.29 19:08
Szanowny Panie Ciekawski, gdzie można sprawdzić ile ludzi umiera teraz? Pocieszę Pana że nie grozi nam scenariusz włoski, hiszpański a nawet niemiecki. Proszę się kompletnie przygotować i spokojnie izolować ponieważ zagrożenie jest poważne.
jokR2020.03.29 20:05
Scenariusz Włoski nie grozi na z jednego powodu - nie mamy tylu sędziwych dziadków, co Włosi. Innych różnic nie ma. Mamy taki sam stan jak Włosi miesiąc wcześniej i takie same (lub mniejsze) restrykcje. Jesteśmy po prostu o miesiąc "w tyle" i tylko tyle.
Mapa2020.03.29 22:36
U nas jest zupełnie inna sytuacja niż we Włoszech. We Włoszech poważne restrykcje zostały wprowadzone 9.03 przy ok. 10 tysiącach zakażeń i wtedy jeszcze przestrzeganie tych restrykcji było w typowo włoskim stylu. U nas pierwsze poważne restrykcje zostały wprowadzone 13.03 przy 68 przypadkach zakażeń.
Ciekawski2020.03.30 16:58
68 przypadków oficjalnie, przy niewielu wykonanych testach. Ilość zakażonych faktycznie była wielokrotnie większa. Doświadczenia innych krajów pokazują że kwarantanna i ograniczanie kontaktów jest mało skuteczne jeśli równocześnie nie wyłapuje się aktywnie nosicieli dlatego przy aktualnej polityce rządu idziemy na zderzenie z falą.
Mapa2020.03.30 18:04
O poziomie rozprzestrzenienia się wirusa w populacji najlepiej świadczy współczynnik śmiertelności. 9.03 było to 3% (2 ofiary na 68 przypadków). Dzisiaj to 1,3% (26 ofiar na 1984 przypadki. Skąd Pan wie że "kwarantanna i ograniczanie kontaktów jest mało skuteczne" skoro żaden z krajów bogatej Europy tego nie zrobił tego i przekroczył punkt krytyczny?
Ciekawy2020.03.29 17:08
Niech oni się umówią z jednym przekazem wczoraj Duda twierdził ze następuje spadek zachorowań który lze
Michał Jan2020.03.29 16:53
Jak chcecie zwiększać restrykcje, to najpierw wprowadźcie któryś ze stanów nadzwyczajnych. Bez tego, to Waszymi mandatami można sobie delię podbijać.
Anna2020.03.29 17:08
Ale debilny wpis
Krzysztof 2020.03.29 21:41
Więc napisz mądrzejszy,wszyscy czekamy na Twój mądry wpis.
Jjjkm2020.03.29 16:48
I dobrze bo w tych duzych szczegolnie zagranicznych sieciach Sodoma i Gomora , w malych polskich sklepikach i rekawiczki sa i odkazacze do rak obowiazkowe i pleksy kolo lady , super i limity klientow w srodku!
aspiring educationalist2020.03.29 16:43
Ale jednocześnie będziemy udawać, że nie zdajemy sobie sprawy iż wszelkie poświęcenia ludności zostaną zniweczone 10 maja, gdy choćby 20 procent najzacieklejszych zwolenników Nowogrodzkiej stawi się przy urnach?
lewak2020.03.29 17:56
następny burak
lewak2020.03.29 18:53
co z waszym: „Konstytucja ważniejsze od życia” ?
Dam2020.03.29 18:56
To Kaczyński i Duda zasłaniają się konstytucją zamiast przełożyć wybory 10 maja. Na to są nagrania, na rzekome słowa Kidawy jest tylko pomówienie osoby trzeciej. Żałosny trollu totalnej władzy.
Stały czytelnik2020.03.29 19:25
Milcz! Walczymy o życie ludzi, a ty małostkowo tylko o swoich geszeftach myślisz.
Dam2020.03.30 9:50
Jako pożyteczni idioci walczycie o władzę dla człowieka, który jako nagrodę zgotuje wam los konia Boxera z Folwarku Zwierzęcego.
lewak2020.03.29 19:34
Tak, Teraz to PD i JK zasłaniają się konstytucją. 1. Niestety muszę cie rozczarować i napisać, że nikt z nich kategorycznie nie powiedział, że nie przełoży wyborów. Wystarczy oderwać się od Soku Z Buraka żeby wiedzieć. 2. Temat wyborów to jest cyniczna, perfidna gra opozycji totalnej MKB, Budki itd.. Udowodnili to wiele razy... Nawet teraz w czasie zarazy, gdyż zamiast mobilizować i jednoczyć społeczeństwo w walce z wirusem tylko sieją fetor, niezgodę, wymyślają spiski, zamachy stanu.. Naprawdę czy o nie widzą że chodzi o życie ludzkie? Czy to są głupcy, debile? Nie. Część z nich na pewno nie jest, tylko cynicznie manipulują takimi ludźmi jak Wy... Robiąc z was przysłowiowych BURAKÓW! 3. Czy konstytucja przewiduje przeniesienie wyborów w takiej sytuacji? Jeśli nie, to czy opozycja nie będzie podważała wyboru prezydenta w przypadku wygranej AD. 4. Około 40 dni zostało do wyborów, myślę, że jeśli będzie zagrożenie dla zdrowia ludzi, to wybory zostaną przeniesione. Ta władza już nie raz pokazała, że chodzi jej o dobro ludzi, a nie jak OPOZYCJI dojście do władzy...
Dam2020.03.30 9:43
Kłamiesz, trollu. 1."Pamiętajmy o tym ograniczeniu konstytucji. To nie jest tak, że my możemy powiedzieć: "odkładamy wybory, bo z jakichś względów uważamy, że tak należy zrobić". Muszą być przesłanki konstytucyjne, tych przesłanek w tym momencie w moim najgłębszym przekonaniu nie ma i mam naprawdę nadzieję bardzo mocną, że nie będzie ich w ostatnim momencie przed 10 maja" - Jarosław Kaczyński
lewak2020.03.30 11:14
Gdzie tu jest ostateczność Buraku
Dam2020.03.30 12:27
To ty wymyśliłeś tezę o "ostateczności". Ja ci jedynie pokazuję, że to Kaczyński, a nie Kidawa powołuje się na konstytucję, aby wybory były 10 maja.
Dam2020.03.30 9:47
2. Obie grupy grają wyborami, ale Kaczyński zaczął się upierać o terminie wyborów po sondażu, który dawałby wtedy zwycięstwo Dudzie w 1 turze.
lewak2020.03.30 11:16
Kaczyński zaczął się upierać - To Twoja interpretacja, czy wymysł, obecnej sytuacji?
Dam2020.03.30 9:48
3. Tak, stan nadzwyczajny. Są już wystarczające przesłanki do jego wprowadzenia.
Dam2020.03.30 9:49
4. Nie można zmieniać zasad wyborów na 6 miesięcy przed nimi (wg Konstytucji, ale kto by się nią przejmował)
lewak2020.03.30 11:22
Właśnie, konstytucją i życiem ludzkim to wy się nie przejmujecie! Taka prawda... Co do punktu 3 i 4 to nie wiem w tej chwili, ale jedno wiem na pewno macie, jako opozycja, zerową wiarygodność. Tego się nauczyłem sprawdzając podawane przez was informacje...
Dam2020.03.30 12:29
Ale głupoty pleciesz. Łamanie konstytucji udowodniono PISowi i Dudzie już chyba z 8 razy. Ale w TVP mówią, że wszystko cacy, więc ci wystarczy pewnie. Tych informacji nie sprawdzasz.