Kiedy Polska rozpocznie produkcję szczepionki na covid? Szef PFR informuje - zdjęcie
07.04.21, 13:46Fot. via Pixabay

Kiedy Polska rozpocznie produkcję szczepionki na covid? Szef PFR informuje

16

Szczepionka przeciwko koronawirusowi ma być produkowana w Polsce. Polska firma Mabion zawarła właśnie umowę z amerykańską firmą Novavax w kwestii transfer technologii oraz prób technicznych dotyczących produkcji antygenu kandydata na szczepionkę.

W procesie uczestniczy także Polski Fundusz Rozwoju, który zainwestował w przedsięwzięcie kwotę ok. 40 mln złotych w celu podwojenia możliwości produkcyjnch Mabionu.

Prezes PFR Paweł Borys w programie "Money. To się liczy" udzielił informacji na temat etapu, na jakim znajdują się prace na produkcją antygenu.

- Mabion, który ma być producentem szczepionki Novavaxu, z sukcesem przeprowadził emisję akcji na warszawskiej giełdzie i pozyskała ponad 100 mln zł na inwestycje, my również uczestniczyliśmy w tej emisji - powiedział Borys.

- W firmie trwa w tej chwili transfer technologii produkcji tych szczepionek, który ma się zakończyć do czerwca. Jeżeli te serie testowe zostaną wyprodukowane i przyjęte, to w trzecim kwartale ta produkcja może się rozpocząć na skalę przemysłową - poinformował.

jkg/money

Komentarze (16):

Jerzy2021.04.8 7:14
już teraz na ten szczepionkowy badziew brakuje chętnych, kogo wy w lipcu zamierzacie szczepić? psy, koty, ptaki???
"ma być" "ma się" "chcielibyśmy"2021.04.7 17:28
Niestety, znowu brakuje wam cienkiej blachy.
man.of.Stagira2021.04.7 17:24
Czyli W LIPCU może ruszyć produkcja szczepionki porównywalnej z AstraZeneca. // Brawo Wy! Polacy!
Tenkrajowe szczepionki będą dystrybuowane2021.04.7 16:53
tenkrajowymi dostawczakami elektrycznymi z Ursusa.
500MilionówPoszłoNaNazwęNarodowejSzczepionki2021.04.7 15:58
Polska "szczepionka". Centralnie narodowa. Z grochu moczonego w krochmalu. Rozwożona beczkowozami po parafialnych wiochach. Żeby ją otrzymać, trzeba będzie przyjść pod sklep geesu z własną bańką, słojem albo flaszką. Przyjmować z czerstwym chlebem, koniecznie na klęczkach przed ekranem Kurwizji.
Mały i zakompleksiony żydek.2021.04.7 14:26
Self-loathing kike Lesio Keller-Krawczyk marzył, aby zostać częścią amerykańskiego żydostwa, ale te WASP-u z INS-u powiedzieli mu: FUCK OFF, YOU FILTHY KIKE! - - - I do dzisiaj mały, już nieźle wysuszony self-loathing kike, Lesio Keller-Krawczyk ma głęboki uraz psychiczny. Nawet mu nie pomaga UDAWANIE, że jest w USA, w Kanadzie, .... Bo on sam dobrze wie, że to MONUMENTAL HORSESHIT! . . . Został mu uraz i marzenia o szerokim świecie.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.04.7 14:21
Nie chcę żadnej polaczkowej szczepionki podobnie jak ruskiej. Tylko Pfizer!
A co będzie jak się zaszczepisz?2021.04.7 14:19
Podpiszesz cyrograf z diabłem, jak Twardowski. Diabeł się nazywa Bill Gates, Soros oraz ten heretyk z Watykanu. Będziesz miał wszczepionego "czipa", który to powie Gatesowi, Sorosowi i temu heretykowi w Watykanie wszystko o tobie. "Czip" zmusi cię do NIE noszenia pieniędzy wystarczy, że spojrzysz na kaszankę a Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu wyśle sygnał i będziesz wiedział, czy cię stać na kupno, czy nie. A wszystko to dzięki 5G. Kobiety stracą płodność, podobnie faceci, ale niezupełnie, bo Gates, Soros i ten heretyk z Watykanu mają specjalną wajchę, za pomocą której podniecą kobietę a facetowi "stanie". Ale tylko na jedno dziecko; z uszami jak radary radzieckie, by wyłapywać sygnały od diabła Gatesa, Sorosa i tego heretyka z Watykanu. I będziesz miał platfusem, abyś nie mógł uciec. Czyli ZASZCZEP SIĘ!
matis892021.04.7 14:16
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed trującymi szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka . ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono zabijać.......''
Anonim2021.04.7 14:15
Kiedy powstanie prom, łódź podwodna i helikoptery - przyjdzie czas na szczepionkę
thebodzio2021.04.7 14:09
Czy to znaczy, że ta „szczepionka” również będzie wykorzystywać ciała zamordowanych dzieci? Jeśli tak, to ja podziękuję…
Anonim2021.04.7 14:10
Tak trzymaj! Jesteś dobrym człowiekiem - teraz takich jest na świecie deficyt. Ale dawja świadectwo innym aby nie popełnili tej zbrodni!
BĄDŹ FRAJEREM i NIE SZCZEP się2021.04.7 14:07
jak masz: cukrzyce, jesteś tłusty jak świnia, masz chroniczne podwyższone ciśnienie, coś z sercem, masz/miałeś raka, astmę, masz/miałeś gruźlice, jesteś od zawsze palaczem, masz chroniczny kaszel, kłopoty z płucami, masz ponad 65 lat - MASZ 70-90% SZANSY ZGONU. Masz nieco wyższe szanse przeżycia jak jesteś po 50-tce. Nawet jak przeżyjesz to NIE NA DŁUGO!
T2021.04.7 14:04
Ile zostanie zamordowanych ludzi (embriony) abyście wyprodukowali "szczepionkę", która później i tak nie gwarantuje odporności? Doktorowie Mengele powiadam Wam - piekło naprawdę istnieje!
Polak2021.04.7 14:23
Nie pani T, dzieci nie są mordowane do robienia szczepionek i szczepionki covid nie powstają z usuniętych płodów. Dzieci są mordowane, gdyż matki nie mają ochoty ich wychowywać i dotyczy to 25% Polek. Zapewniam, że ich małe ciałka nie są cennym materiałem i żaden illuminata za tym nie stoi. A ostatni wyrok za aborcję dla zlecającej ją matki zapadł w Polsce w roku 1947
Edek2021.04.7 14:37
Poczytaj sobie portal Site news i tam się dowiesz jak się robi szczepionki. W wówczas się wypowiedz.