Kasta basta! Miał przyjąć 100 tys. zł łapówki za korzystny wyrok. Były sędzia w rękach CBA - zdjęcie
08.07.20, 08:35Fot. ilustracyjne via CBA.gov.pl / Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Kasta basta! Miał przyjąć 100 tys. zł łapówki za korzystny wyrok. Były sędzia w rękach CBA

8

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego sędziego Sądu Okręgowego w Przemyślu, podejrzanego o przyjęcie korzyści majątkowej. Czynności przeprowadzono po rozpoznaniu przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego zażalenia na uchwałę Sądu Apelacyjnego w Warszawie w kwestii wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie sędziego.

Zatrzymany został doprowadzony do Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszał zarzuty. Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, sędzia miał przyjąć korzyść majątkową w wysokości 100 tys. zł. w zamian za korzystne rozstrzygnięcie sprawy karnej przedsiębiorcy działającego na terenie Podkarpacia.

Dotychczas w sprawie zarzuty usłyszało 4 osoby, a wobec 2 z nich prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

CBA.gov.pl

Komentarze (8):

Glaudiusman2020.07.8 12:31
Należy bardzo ostro wziąć się za kastę i wyrzucić na bruk komuchów i lewaków, którzy ciągle rozrabiają, politykują i nie są godni noszenia togi i łańcucha z tombaku.
jula2020.07.8 10:39
Sędzina od wyroku za pięć dych na urlopie czy co?
Adam S2020.07.8 9:40
To jeden z tych nielicznych, którego kaście nie udało się "wybronić". Chyba dobrym rozwiązaniem są ławy przysięgłych. Ale kasta (inaczej mówiąc: przestępcy poubierani w jakieś togi) walczy jak lew z leczeniem polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Polexit2020.07.8 9:17
Gdyby tak sprawdzić rzeczywiste majątki sędziów poczynając od byłej prezes, to łapówka 100 patoli jest po prostu śmieszna!!!
Anonim2020.07.8 9:12
Podobno norma, nawet taryfy są, ile kosztuje jaki wyrok!
Anonim2020.07.8 8:51
A tymczasem w Sądzie Rejonowym w sprawie zderzenia fiata seicento i kolumny BOR, w której jechała ówczesna premier Beata Szydło prokurator tak powiedział: "Wnoszę o wymierzenie oskarżonemu kary 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnie dozorowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięczne – mówił dziś kończąc swoją mowę prokurator okręgowy z Krakowa Rafał Babiński." TO PIĘKNE. SKRĘCASZ SOBIE W LEWO NA ZIELONYM SWIETLE. A TU JEB, KOLUMNA CIĘ OMIJA Z LEWEJ NA SKRZYŻOWANIU. I CO? I PROKURATOR ŻĄDA ROKU WIĘZIENIA. TAK WYGLĄDA PAŃSTWO P I S !!!!!
Po 11....2020.07.8 9:02
Rok więzienia za jazdę w 100% zgodnie z przepisami i tylko za to, że się przegapiło kolumnę, wyprzedzającą niezgodnie z przepisami na skrzyżowaniu, kolumnę prawdopodobnie uprzywilejowaną. To ewentualny grzech zagapienia się. Nie zrobił przecież tego umyślnie. Za to rok odsiadki???? Może jeszcze chemiczna kastracja i przepadek majątku? A może kara śmierci??? Tak wygląda państwo PiS jak podpadniesz.
gogogo2020.07.8 23:47
To i tak dobrze. Gdyby go trochę mocniej trafili...mógłby już od jakiegoś czasu wąchać korzonki od dołu. To też jest cena za gapiostwo.