Kalisz. 16 nowych obłóczonych alumnów - zdjęcie
26.10.20, 19:22fot. yt/wsd diecezji toruńskiej

Kalisz. 16 nowych obłóczonych alumnów

18

W Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu w czasie obłóczyn strój duchowny przyjęło 16 kleryków, co - jak zauważył bp Stanisław Napierała – jest fenomenem, ponieważ jest to bardzo liczny rocznik na tle innych. Obecnie diecezja kaliska obchodzi swój Rok Jubileuszowy św. Józefa Kaliskiego.

- Jesteście radością i nadzieją Kościoła, szczególnie Kościoła diecezji kaliskiej – mówił bp Stanisław Napierała do 16 alumnów, którzy przyjęli strój duchowny. Obłóczyny odbyły się w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.

– Przyjmujecie strój duchowny w szczególnych okolicznościach. Są to bolesne, głębokie przeżycia, doświadczenia zewnętrzne i wewnętrzne. Dzisiaj z rąk Kościoła otrzymujecie szatę duchowną – zaznaczył kaznodzieja.

Bp Napierała wezwał nowo obłóczonych kleryków do pracy a także, żeby „zdjąć z siebie starego człowieka i przeoblec się w nowego człowieka, który stworzony jest na wzór Boga”.

 

mp/misyjne.pl

Komentarze (18):

Jan Radziszewski2020.10.27 12:02
natalia siwiec i inne duraki otumanione przez gwardie piekielną tj. Cherubów Z Piekła czas wasz działania skończy się w jeziorze siarki i ognia /Ap 21,8) gdy tam Budiet Nadzieja przepadnie na zawsze +++ O Zb. Nr 71. Nieboszczykowie ukażą się trzeciego dnia. Zapisz: Dzieci Moje, najpierw na niebie, nocą, ujrzycie złocisty, wielki Krzyż. / Mt 24,30 dzienniczek św. s Faustyna 83 ) Wszyscy i na całym świecie usłyszycie wielki grzmot, powstanie wicher jako trąba morska, wszystko zmiatać będzie, co stanie na jego drodze. Ziemia nagle zacznie drżeć, początkowo z przerwami, a potem bezustannie kolebać się będzie. Gwiazdy będą zmieniały swój kierunek szybko i zupełnie inaczej niż zawsze, widok nieba się zmieni, zginie Duży Wóz, Mały Wóz, wszystko będzie się od siebie oddalać, niebo stanie się inne, nieprzyjemne. Między wami pojawią się tej nocy ci, co już dawno pomarli. Będą też przebiegać ulicami wytoczone z piekieł wozy naładowane demonami i złymi duchami. One to będą czynić wielkie spustoszenie, zgiełk, hałas, jęk, płacz. Domy wasze będą się rozpadały jak domki z kart. W tej strasznej godzinie szatani będą śmiało sobie poczynać, porywać będą dusze tych, co Boga się wyrzekli i szerzyli na świecie niewiarę, tych, co to z serc ludu Bożego krzyż i wiarę wyrywali. A tej nocy ciemnej niech drżą też matki morderczynie, te, co mordowały dzieci poczęte. Groza wielka, a grozy coraz więcej będzie. Morza i oceany wystąpią ze swoich brzegów i będą iść na ląd w postaci wielkiej ściany stojącej. Potem wszystko obejmie pierścień, który błyskawicznie będzie się rozszerzał z minuty na minutę. Będzie stawał się ogniem huraganowym tak, że obejmie całą kulę ziemską. Wszystko zacznie płonąć, woda morska i oceanów wrzeć będzie i płonąć jak nafta. Jeśli te dni ciemności nie będą ludzkości odwrócone, wszystko, co żyje na ziemi w tych dniach ciemności zginie. Łaski Miłosierdzia Bożego dostąpią jedynie ci, co Boga mają w sercu, żyją według świętych Bożych przykazań, wierzą silną wiarą w Trójcę Przenajświętszą, w Niepokalaną Dziewicę Maryję. Tylko oni mogą przetrwać i przez modlitwę i ofiarę swego cierpienia, przetrwają. … ) Co wtedy, wówczas tj. już wkrótce, będzie z owymi Prawodawcami bezbożnego prawa, prawa GENDER, ect. rządzącymi i oczywiście z owymi jw. zniewolonymi i opętanymi synami i córkami złego?
Natalja Siwiec2020.10.27 10:00
Ciekawe jakie reprezentują skłonności, pedofilskie czy tylko homoseksualne?
antoni.s2020.10.26 23:29
Szesnastu facetów z dewiacjami które nie są akceptowane w normalnym świecie postanowiło skryć się za murami kościoła, ten jak wiadomo przymyka oko i toleruje pedofilię, a nawet ma wypracowane procedury jak pomóc swojemu zdemaskowanemu bratu w pedofilii w przypadku wpadki.
A patronem2020.10.26 22:57
nowo obłóczonych kleryków jest Tymoteusz Szydło.
Anonim2020.10.26 23:47
On już nie jest księdzem ,a tym bardziej świętym to patronem na pewno nie jest.
NN2020.10.26 21:32
Religia to jest coś bez przyszłości. I trzeba się z tym pogodzić. Na zachodzie to już przyszłości żadnej nie ma, w Polsce jeszcze ma bo władza na to łoży, ale gdyby przestała i zmieniła programy nauczania w szkole na historii, uczyła o prawdziwej historii KK i jego "zasługach" dla Polski do by ich ludzie miotłami pogonili na 4 wiatry. Religia to jest przeżytek tak jak węgiel.
Anonim2020.10.26 22:33
Ty jesteś przeżytkiem ,umrzesz i nikt o tobie nie wspomni. KK będzie do końca świata czy ci się podoba czy nie.
Jan Radziszewski2020.10.26 20:34
Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.) + żyd może gwałcić, oszukiwać, i fałszywie przysięgać , ale to musi robić tak aby jego czyn nie wyszły na jaw , i aby Izrael z tego powodu nie ucierpiał ( Schulchan Aruch Jore Dia)
Jarek2020.10.26 20:00
Czyli przybyło 16 nowych pedofilów
Jan Radziszewski2020.10.26 20:34
żydzie nie ma większych pedofili niż sami żydzi ot bo tego Talmud żydów uczy !!! +++ Co rodzynki diabła myślicie, że żydzi to jedyni sprawiedliwi i w tym względzie zachowują się inaczej tzn zgodnie normami obyczajowymi ? Talmud księga ważniejsza niż PISMO św. tak uczy ! "Trzyletnia córka goja /nie żyda/ może być gwałcona przez żyda " (Aboda Sarah 37a.) "żyd może gwałcić dziewczynę nie żydówkę, ale nie może jej poślubić" /Gad . Shas. 2..2.) "żyd może nadużywać nie żydówkę udając wb niej , że to jest normalne" /Maimonides Jak Chaseka 2,2. żyd może robić z nie- żydówką, co mu się tylko podoba! + Może ją traktować jak kawałek mięsa (Nadarine 20, B.) + żyd może gwałcić, oszukiwać, i fałszywie przysięgać , ale to musi robić tak aby jego czyn nie wyszły na jaw , i aby Izrael z tego powodu nie ucierpiał ( Schulchan Aruch Jore Dia)
Anonim2020.10.26 22:35
Udowodnij, że to pedofile .
Jan Radziszewski2020.10.27 8:21
Oni sami to udowodnią jak pójdą na parafie.
Jan Radziszewski2020.10.27 12:16
żydzie bogobójco nie podszywaj się pode mnie - bo już tylko dni dzielą od Dnia Sądu Ducha św po którym 5 % Polaków i Polek umrze w tym może właśnie ty manipulatorze - + niedługo żydzi i lewacy LGBT się nacieszą swym purysowym zwycięstwem!!! +++ Pouczenia Pan i Król nasz!! 22/ 23 VIII 2020 Oświecenie Sumień - ostatki ++ - Pytasz dziecko ( w duchu) ile umrze osób w Polsce podczas Prześwietlenia Sumień:) - Tak Panie Jezu. + Dużo, dziecko. - To i na świecie pewnie będzie dużo. +++ - Będzie to dużo w każdym kraju i narodzie chrześcijańskim:) (smutny uśmiech Pana Jezusa). Sługa, który zna wolę swego pana otrzyma większą chłostę. ++ Inaczej mówiąc ochrzczeni, którzy zostali wszczepieni w Mój Kościół a zlekceważyli Boże dary odpowiedzą za to surowiej niż muzułmanie czy inni innowiercy, poza tymi, którzy prześladują chrześcijan. Lecz i tam jest masoneria. + Ci zaprzedani szatanowi a wysoko umocowani nie umrą wtedy. ++ - Czy będzie tak, Panie Jezu, że będę szedł i widział zmarłych podczas Sądu na próbę? - Tak będzie, dziecko. Skupisz się na swoich grzechach i winach i Mej Miłosiernej Miłości, ale będziesz to wszystko widział i oglądał. ++++ - Ciekawi Cię, jednak, dziecko, ile osób umrze podczas Prześwietlenia Sumień. ++ Ludzie się będą bali wobec podanej liczby. Niech tak zostanie. Każdy Polak, który chodzi regularnie do Spowiedzi i do Komunii i ani jedna ani druga nie jest świętokradcza < tu w mniejszej części nieczytelny zapis „ 95 procent ma szansę na powrót do życia, ponowną szansę po Prześwietleniu Sumień”. 95 procent z wyżej wymienionych C.P>. Ale tak, będziesz i widział młode, ładne dziewczyny martwe bo własne ich grzechy wywołają w nich taki wstręt, że umrą. ++++ I cóż i będzie widać marność, młode ciała sposobne do rozkoszy cielesnej, do niczego już nieprzydatne:). ++ - Ludzie się będą bali, że nastąpi koniec świata. ++ Czy mam wyprowadzać ich z błędu? - Poniekąd. ++ Będziesz mówił aby przygotowali się na spotkanie z Panem bo chwila jest bliska. I by nie lękali się, ale uniżyli serca. Niech czynią pokutę i żałują za grzechy z całego swego życia a zwłaszcza za zatajone przed spowiednikiem. Niech przepraszają za wszystkie uchybienia wobec Mnie w Przenajświętszym Sakramencie i w Komunii Świętej:) ++ Módlcie się teraz za tych co znajdą się w Prześwietleniu Sumień a nie będą wedle Mej Woli. Może umrzeć wielu młodych ludzi, którzy wzgardzili Bogiem/ piątek, 4 września 2020 30 VIII 2020 - Kończymy przekazy. Dokonasz jeszcze wpisu gdy będzie Krzyż na Niebie. Dam jeszcze Swoje Słowo, chociaż przede wszystkim będzie mówił Krzyż
ZERRO2020.10.26 19:39
Bp. Edward Janiak miał drzwi szeroko otwarte do swojego Seminarium dla wszystkich, którzy spełniali jego oczekiwania.
Anonim2020.10.26 19:32
Zdetronizować tych eunuchów! Przejąć kościelne ziemie, budynki i złoto! Dofinansować służbę zdrowia, ośrodki kultury i nauki! Tu jest Polska a nie Katolandia! Zerwać konkordat a katabasów zapędzić do roboty!
Jan Radziszewski2020.10.26 20:45
od razu widać żeś parch - bo tylko żydom świeci rewolucyjna śpiewka " żydowski krąg tajnej wiedzy " " Moi ludzie zamieniają katolikom Dekalog na sodomię i eutanazje. Już nic u nich nic ma stałego, obowiązującego. Katolicy masowo połykają przynętę, nazywaną "reformą soborową", "wyzwoleniem człowieka". Genialność moich ludzi doprowadziła do tego, że nasi wrogowie sami się wyniszczają. Nic musimy zadawać sobie trudu, aby ich wieszać, aby ich torturować. jak to robiliśmy w Rosji i wszędzie tam, gdzie zdobyliśmy władze pod hasłem wyzwolenia ludu. A czyż ślepa wiara Polaków w unię Europejską nie jest w dużej mierze także dziełem moich ludzi na stanowiskach kościelnych? (...) Wiem, że wszystkim tu obecnym szczególnie leży na sercu oczyszczenie Polski z narodu, który daleki jest od uznania naszego boga światłości Lucyfera Dlatego moi ludzie wprowadzają tam genialne akcje, które złożą do grobu nawet pamięć o tym narodzie. Przez Media zniszczyliśmy ducha tego narodu A przez zaplanowany głód kierujemy myśli Polaków ku samobójczym sznurom. ……. A najważniejsze jest to; że nasz pełnomocnik na Polskę wynajduje coraz to nowe sposoby, obezwładnienia tego bydełka, które ciągle wierzy w swojego Chrystusa ""
Anonim2020.10.26 19:27
Karuzela z pedałami...
Jan Radziszewski2020.10.26 20:38
żydzie miano anonim niedługo bo tylko 3 lata a cezar żydów /J 19,15) z radością was powita ! A gdzie ? w Piekle żydowski pedale !!!