Jachowicz: Upadek Komorowskiego sięgnął dna! - zdjęcie
17.05.15, 08:46

Jachowicz: Upadek Komorowskiego sięgnął dna!

11

Szczególnie żenująca jest degradacja stanowiska prezydenta RP. W tle jest też degradacja człowieka, który zdawałoby się ma piękną kartę przeszłości opozycyjnej, jest człowiekiem dojrzałym i nagle godzi się na udział w programie telewizyjnego błazna Kuby Wojewódzkiego. Inteligentnego niewątpliwie, ale klasycznego oportunisty, który wyłącznie dla kasy dostarcza widzom kiczowatą rozrywkę. Na poziomie potrzeb odbiorów kolorowych tygodników i miesięczników w rodzaju:  Viva, Gala, Party, Twój Styl, Zwierciadła, Pani, Glamour,  Cosmopolitan, Uroda, Flesh Uroda, Avanti, których okładki i rozkładówki zdobią celebryci typu Doda, Mucha, Górniak, Rosati, Koroniewska, Dowbor, Kopacz.

Ktoś podpowiedział Komorowskiemu – pewnie z jego sztabu wyborczego – że przed pierwsza turą w show Wojewódzkiego był Paweł Kukiz. – I jaki zaraz potem miał wynik? No, jaki? 20 proc. Urosło mu dwukrotnie w stosunku do sondaży  – rekomendował ktoś z otoczenia obecnego prezydenta.

Ów doradca zapomniał tylko dodać, że Paweł Kukiz miał kilka powodów, by wylądować na kanapie u Wojewódzkiego. Jest muzykiem, artystą uprawiającym ten zawód od lat 30-tu. Jako polityk raczkuje. Pracuje na swój dorobek. Chce jak najszerzej pokazać swój sposób widzenia obecnej Polski i przedstawić swoją w niej rolę. Naturalne, że nie może przebierać i wybrzydzać na zaproszenie żadnego medium.

Jeśli zaś idzie o rachuby zysku przez Komorowskiego, nikt nie wie, czy coś na tym utarguje. Nie wiemy przecież, w jakim stopniu wizyta u Wojewódzkiego wpłynęła na wynik wyborczy Kukiza.  

Nie dawno ktoś trafnie zauważył, że obecnie Komorowski znajduję się w całkowicie nowej sytuacji w porównaniu do tej sprzed pierwszej tury. W tamtym okresie Andrzej Duda był na drugiej pozycji i to w znacznym dystansie od prowadzącego. Cały czas więc gonił uciekającego przed nim Komorowskiego bez żadnych widoków, choćby na zbliżenie się do niego. Teraz sytuacja się odwróciła. To Komorowski musi gonić Dudę. To dla obecnego prezydenta sytuacja szokowa. I w tym szoku Komorowski chwyta się każdej szansy, która pojawi się w zasięgu jego wzroku i myśli. Wymyślił sobie , że program Wojewódzkiego przysporzy mu młodych wyborców, kiedy zobaczą jak obecny prezydent interesuje się młodzieżową muzyką, jak straszny ból przeszywa mu serce, kiedy dowiaduje się, że młodzi ludzie nie mogą znaleźć pracy.

Wojewódzki nie ukrywa, że ten program traktuje jak krucjatę przeciwko Dudzie. W ten sposób TVN , jako jedno z trzech największych mediów w Polsce, już nawet nie próbuje maskować swojego zaangażowania w obronę obecnego układu władzy. I to jest jedno z ważniejszych osiągnięć obecnych wyborów. Media przestają krępować się tym, że zdradziły idee, dla której zostały powołane. Nie zamierzają iść śladami tradycji, przestrzegać reguł tej profesji i ograniczać się do rzetelnego opisu rzeczywistości, w tym świata polityki. Chcą czynnie kształtować politykę. Taką jej kształt, który ucieleśnia się w obecnej władzy. Dla TVN nie ma znaczenia, że ta władza rujnuje kraj ekonomicznie, niszczy społeczne więzy, doprowadza kulturę na skraj nędzy. Ważne jest, że dba o interesy mediów, które ją popierają.    

Jerzy Jachowicz

Za: www.sdp.pl

Komentarze (11):

anonim2015.05.17 8:18
Właśnie trwa przećwiczony wielokrotnie manewr odświeżania systemu! http://gloria.tv/media/Dbiw23S8Wgq
anonim2015.05.17 9:28
Piękna karta działalności opozycyjnej ?!!!... Toż to agent prowadzony przez służby od jego młodzieńczych lat, prawdopodobnie "studenckich". "Działalność opozycyjna" to precyzyjny punkt dalekosiężnego scenariusza wykonanego perfekcyjnie, aż do szczytu, czyli funkcji prezydenta RP. Chciałbym być na takich wczasach w warunkach, w jakich był np. "internowany" ten czerwony od zawsze "opozycjonista" (m.in. razem z panem Geremkiem)...
anonim2015.05.17 10:00
Poparcie dla Andrzeja Dudy rodzi się w sercu bo daje nam szansę na spełnienie marzeń o Polsce uczciwej, sprawiedliwej, wiernej prawdzie, w której szanowany jest każdy człowiek. Poparcie dla Bronisława Komorowskiego rodzi się ze strachu, że taka Polska może na nowo zaistnieć.
anonim2015.05.17 10:29
Lasy Polskie chce sprzedać po cichu!! Helikoptery kupuje nie nasze , obce lepsze !! Ukradli OFE!! Podpisał GMO!! Żeby nas truć !!! W muzeum Żydów powiedział " Naród musi zrozumieć ze był sprawcą Holokaustu" Podpisał gender in-vitro!! Wiek emerytalny kobiet do 67 lat.!! Niech sobie sam z tą juntą w sejmie rodzi dzieci!! Jego wyborcy to same watahy urzędasów na naszym utrzymaniu!! Jest ich jak widać ogromny procent!! Teraz jak się grunt pali to będzie jeszcze referendum obiecywał .
anonim2015.05.17 13:49
Jeśli 24 maja przestanę być Polakiem i katolikiem, to na pewno zagłosuję na Bula, bo trzeba głosować na swoich.
anonim2015.05.17 14:36
Nie głosujcie na Komorowskiego i PO, gdyż od 2016 roku chcą wprowadzić podatek katastralny. Jeśli masz nieruchomość lub mieszkanie warte 300.000 tys zł to zapłacisz 3000zł podatku rocznie. Ludzie nie głosujcie na tego kłamcę Komorowskiego. To będzie gorsze niż niż podniesienie wieku emerytalnego, o którym wiem z dobrych źródeł PO iż po wyborach chcą podnieść do 71 lat. Przed wprowadzeniem 67 lat też mówiłem znajomym iż to chcą zrobić, nie wierzyli aż stało się faktem.
anonim2015.05.17 17:14
@Nowakowska-w Kaczyńskim jest więcej patriotyzmu niż w całej PO, PSL i Partiach Tęczowych-a pitolenie o tym jakie to beda straszne rządy PIS to skowyt tych, którzy stracą posady-90 % obecnych urzędników powinno być wywalone na zbity pysk, to samo wymiar niesprawiedliwości-za działania antyludzkie
anonim2015.05.20 10:18
Wszędzie tylko Komorowski...
anonim2015.05.20 11:18
To nie jest DNO bo dno dawno się urwało To cztery metry mułu. Pytanie co pod mułem.
anonim2015.05.20 12:29
I co z tego, ze sięgnął dna. I tak stoczona zostanie "krwawa bitwa na głosy" A wynik będzie tzw. cięciem przy jajach czyli różnica 1-2%.
anonim2015.05.20 12:53
@elektryk Nigdy nie moge sie nadziwic, jakim cudem moga istniec osoby z takimi klapkami na oczach ;) Oczywistym przeciez jest, ze Polska pod rzadami PiS-u bedzie krajem mlekiem i miodem plynacym, zas wszyscy emigranci beda hurtem wracac z powrotem do kraju C: