Iran wpadł w pułapkę Trumpa. USA wciągną UE w konflikt - zdjęcie
15.07.19, 07:21

Iran wpadł w pułapkę Trumpa. USA wciągną UE w konflikt

6

Podejmując ostatnio prowokacyjne działania Iran wpada w pułapkę zastawioną przez prezydenta USA Donalda Trumpa - piszą dziennikarze brytyjskiego "Financial Times". Ich zdaniem zachowanie polityków z Teheranu zmusi Unię Europejską do poparcia USA.

Publicyści przypomnieli, że jeszcze kilka lat temu Iran miał po swojej stronie kilka krajów Europy Zachodniej, która za wszelką cenę chciała uniknąć konfliktu.

Jednak teraz prowokacyjne działania reżimu naraziły go na utratę przychylności (w oczach pozostałych sygnatariuszy umowy). Podjęta w zeszłym tygodniu przez siły irańskie próba powstrzymania przejścia brytyjskiego tankowca przez Cieśninę Ormuz, była oznaką, że Iran wywołuje niepotrzebne kłótnie - piszą dziennikarze FT.

Co jednak najważniejsze, zdaniem publicystów, czołowi politycy Iranu zdecydowali się na politykę, która w konsekwencji odwróci się przeciwko nim.

Przywódcy Iranu nie powinni wpadać w pułapkę Trumpa dochodząc do punktu, w którym mocarstwa europejskie poczują, że nie mają wyboru poza rezygnacją z porozumienia nuklearnego i zbliżeniem się do stanowiska USA - stwierdzają.

mor/Financial Times/Fronda.pl

Komentarze (6):

Jan Radziszewski2019.07.15 22:58
A właściwie to Donald Trumpa wpadł w pułapkę zastawioną przez Diabła - bo do piekła tak postępując w końcu wpadnie
pat2019.07.15 8:46
Gdyby mnie kto spytał, komu wierzę, czy politykom USA i UE, czy też Iranu, to bez wahania odpowiadam IRANOWI. Ich polityka jest jasna, klarowna, jednoznaczna, niezmienna- nie wnikam w niuanse. A Iran dobrze rozumie, że UE to wielki pikuś w geopolityce, zaś jej wiarygodność pokazała II wojna światowa i powojenne decyzje np. w stosunku do Polski, która walczyła w najbardziej strategicznych punktach z Niemcami, a została potraktowana, jak bękart Europy.
twitter:@PromocjaPWS2019.07.15 8:45
Polecam codzienny komentarz polityczny Mariana Kowalskiego w jego tv na facebook'u. https://pl-pl.facebook.com/Kowalski.Marian i kanał KChT czyli Kuchenna Charakterysytka Terenu płk. Piotra Wrońskiego na youtube: youtube.com/channel/UCxUXUyyTgLTKBG1HwNx9KDQ/featured Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
PMP2019.07.15 8:11
Ten brytyjski dziennikarz chyba uważa Irańczyków za głupców: mają dotrzymywać umowy, której nie dotrzymuje druga strona (Unia Europejska)?
Tomek2019.07.15 7:49
Dopisek: Dodam jeszcze aby kto nie pomyślał, że krytykując świętego Trumpa i nieskalaną Amerykę jestem jakimś ruskim trollem. A więc dodaję, iż Putin i jego banda to mordercy i kanalie, również na pasku Rotchildów.
Tomek2019.07.15 7:47
Rotschildowi brakuje paru krajów do kolekcji - banki centralne. Prędzej czy później i Korea Północna zostanie opanowana i co tam zostało jeszcze - Syria może? Reszta świata jest już dawno łyknięta i chodzi na smyczy City of London Co. Szperajcie w necie na temat City bo prędzej czy później internet ocenzurują i będzie jeden wielki światowy totalitaryzm.