I tak trzymać! Największy bank USA otworzy siedzibę w Polsce - zdjęcie
01.09.17, 14:20fot. P. Tracz, KPRM

I tak trzymać! Największy bank USA otworzy siedzibę w Polsce

Największy amerykański bank, JPMorgan Chase, otworzy w Polsce jedną ze swoich głównych siedzib – o finalizacji inwestycji poinformował przebywający z dwudniową wizytą w USA wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

"Właśnie wyszedłem ze spotkania z kierownictwem JP Morgana, gdzie już na 99,9 proc. mamy bardzo dobre informacje, z którymi przyjedziemy do Polski, bo jest to jeden z największych banków, który jedną z trzech, czterech swoich głównych siedzib chce właśnie ulokować w Polsce" - powiedział Morawiecki.

Morawiecki wskazał, że gdy bank otwierał siedzibę na Filipinach, stworzył w Manili 3 tysiące miejsc pracy; dziś to już... 23 tysiące. Zdaniem Morawieckiego podobnie będzie w Polsce za 5-7 lat.
 
"Polsce potrzebne są inwestycje, a ponieważ stopy zwrotu w naszym kraju są dosyć wysokie, więc myślę, że wicepremier Morawiecki przekonuje tylko do tego, że Polska jest stabilna i przewidywalna. W związku z tym te inwestycje będą dla inwestorów opłacalne" - skomentował to z kolei Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS, w rozmowie z Radiem Maryja.
 
mod/forsal.pl, radiomaryja.pl