Grabowski: Mówili do mnie ,,ty parchu'' - zdjęcie
25.02.19, 21:45zdj. screen Youtube

Grabowski: Mówili do mnie ,,ty parchu''

52

Wygląda na to, że na paryskiej konferencji „Nowa polska szkoła historii i Holokaustu” grupa polskich historyków krzewiących "pedagogikę wstydu": Jan Tomasz Gross, Barbara Engelking oraz Jan Grabowski tak naprawdę dopiero się "rozgrzewali". 

W internecie pojawiają się nagrania kolejnych bulwersujących wypowiedzi, które padły podczas tego wydarzenia. Dziś przyszła kolejna odsłona "pedagogiki wstydu" w wykonaniu części historyków. Profesor Jan Grabowski udzielił wywiadu Tomaszowi Lisowi w jego programie na portalu Newsweek.pl. Jak przekonywał historyk, nie widział jeszcze czegoś takiego, jak to, co działo się podczas konferencji. W ocenie Grabowskiego, pojawiła sie tam grupa ludzi, "z których wylewała się nienawiść". Na myśli miał oczywiście francuską Polonię, która próbowała zaprotestować przeciwko wypowiedziom oczerniającym Polaków, 

"Podczas referatów, ta nienawidząca grupa krzyczała: kłamcy, złodzieje, wstyd. Padały też grubsze argumenty: żydowski kapo. Ja czegoś takiego jeszcze nie widziałem. I Francuzi też nie. Ja znam obniżenie klimatu kultury politycznej w Polsce, ale to, co się przydarzyło tym Francuzom, to był szok"- podkreślił gość Tomasza Lisa. Zdaniem historyka, obecni na konferencji Francuzi mówili mu później, że "zobaczyli twarz lat 30., twarz nienawidzącego nacjonalizmu". 

"W tej grupie ludzi widziałem księdza. Nie wiem, kim oni byli, ale lepiej mówili po polsku niż po francusku"-stwierdził Jan Grabowski. W ocenie rozmówcy Lisa, Polska od lat cieszy się "dobrze ugruntowującą się reputacją ciemnogrodu". 

"Od kilku lat mamy dobrze ugruntowującą się reputację ciemnogrodu. Od czasu polskiej ustawy o Holokauście jest fatalnie - wiem o czym mówię. Cały czas pracuję na Zachodzie. To wszystko nam szkodzi, ale już jest fatalnie. Wizerunek Polski jest katastrofalny"- przekonywał prof. Jan Grabowski. Historyk podkreślił, że izraelska prawica może "ścigać się" z tą polską. 

Ci ludzie używają tych samych argumentów, bo zwracają się do ludzi głównie o podobnej mentalności. To budowanie mentalności oblężonej twierdzy - my przeciwko całemu świat. Nie chcę za bardzo porównywać narodu żydowskiego z narodem polskim, ale w wypadku tych dwóch nacjonalistycznych ugrupowań, one używają bardzo podobnych argumentów. Oni świetnie się dogadują, co było widać w trakcie dogadywania się ws. deklaracji Netanjahu z Morawieckim"-powiedział historyk. Pytanie tylko, jak długo jeszcze będą powielane kłamstwa o tym, że rząd PiS jest "nacjonalistyczny". 

Grabowski krytycznie ocenia również nauczanie historii w Polsce. W szkołach w naszym kraju utrwala się "mit niewinności" Polaków, młodzież może nauczyć się tam "tylko i wyłącznie że Polacy chodzą po wodzie". 

"Przekaz jest taki, że jeśli Polak zrobi coś złego, to nie jest już Polakiem. IPN to państwowy urząd, którego funkcjonariusze realizują politykę państwa w temacie historii. Nie widzę powodu, żeby urzędnik państwa wygłaszał przemówienia, które zostały mu zlecone przez przełożonych. Moja praca jako badacza polega na tym, że sam sobie wyznaczam tereny badawcze i sam ich bronię. To, co się dzieje teraz, jeśli chodzi o kontrę wobec ludzi, którzy pracują ze mną, wobec mnie, widać, jak IPN wyznacza zadania, żeby szukać haków, niszczyć reputację"-stwierdził gość Tomasza Lisa. Profesor stwierdził również, że... IPN należy zlikwidować. 

yenn/Newsweek.pl, Fronda.pl

Komentarze (52):

dumny Polak2019.05.5 7:55
Czy mówili nieprawdę?Czy uczciwy Polak pluje,kłamie,szczuje na własną Ojczyznę, czy zachowuje sie jak wredny oszust, typowy żyd? Czy to nie pan kreuje nowa historię holokaustu niewiele mającą wspólnego z rzeczywistością?
Agnieszka2019.05.2 11:33
To się nazywa szczyt bezczelności. Pluć komuś w twarz i jak ten po latach uśmiechania się i udawania nawet przed sobą, że pewnie deszcz pada w końcu nie wytrzyma i też napluje, to zacząć krzyki, ze się zostało oplutym. Może panie Grabowski pańska ślina się komuś od twarzy odbiła i do ciebie wróciła. Jak już plwocina pana była zbyt gęsta, to kto wie - prawa fizyki....
anonim2019.04.25 22:34
ciesz się kurw zdradziecka
Future Poland2019.04.22 21:59
Panie, spraw,by żaden zły pocisk nie raził skutecznie Polski, i aby ta nawracała się z radością do Ciebie i ku Twojej chwale!!!
J\303\263zef2019.04.18 16:00
Jak pan profesor tak określa Polskę jako ciemnogród to niech pan nie występuje pod Polskim nazwiskiem tylko pod swoim rodowym chazarskim
Jan Radziszewski2019.04.5 7:11
Orędzia Jezusa Chrystusa Cypriana polaka + Luty 2015, 4) "Zasługa" Judasza, "zasługa" żydów, Sanhedrynu (Luty 2015, 4) - Czemu Cię zasmuca, a raczej trwoży los Judasza? Nie lękaj się i nie bądź przygnębiony jego losem. Czy mogłem mu okazać miłość nade wszystko? Nie mogę na siłę. Nie robię tego. Ja, Bóg nie robię pewnych rzeczy. Nie popełniam zła. Nie czynię niczego dla kaprysu jak szaleni władcy, lub wasi niektórzy artyści. Ja, Bóg pewnych rzeczy nie robię i nie mogłem uratować Judasza wbrew jego woli. - A zasługa Panie? O jakiej zasłudze mówisz. Że wydał swego Pana, o którym wiedział, że jest Bogiem, miłością. To działanie szatana, a nawet pod pewnym względem gorsze. Nie można mówić o zasługach, lecz o skutku jego działania. Zasługi nie mają żołnierze, którzy mnie chłostali, zasługi nie ma Sanhedryn, który mnie wydał Rzymianom na Ukrzyżowanie. Nie mają zasługi żydzi, którzy mnie ukrzyżowali, dzięki czemu dokonało się zbawienie. Tak jak nie mają zasługi żadni mordercy ni ludobójcy. - Dlaczego Panie i ludzie i nawet ksiądz mówił co by się stało gdyby żydzi nie doprowadzili do Ukrzyżowania i Odkupienia. - Zbawiciel przyszedł na świat - lecz swoi go nie przyjęli i wydali na Ukrzyżowanie. To nie zasługa, to odrzucenie. (J 19,15) Coś złego w swoim zamyśle nie jest zasługą. Skutkiem tego Bóg może pokierować tak, aby stało się zbawieniem człowieka, Ale zły czyn nie jest zasługą, a zwłaszcza zabicie Mesjasza, na którego oczekiwano od pierwszych ludzi: Adama i Ewy. W ciągu wieków Panie Jezu, w tym chyba szczególnie w naszym kraju była przychylność do żydów z powodu tego, że byli narzędziem Boga prowadzącym do Zbawienia. - To jak ludzie uważają nie ma znaczenia dla Boga. Ludzkie sądy.. Bóg kieruje się sprawiedliwością i jest doskonały. Tak jak zakazałem Kaina zabijać, tak w ten sposób dzięki wzbudzeniu pewnej przychylności dla żydów sprawiłem, że nie wytępiono ich z powierzchni ziemi, gdyż nie chcę zguby grzesznika, ale jego nawrócenia. Tak jak dzieci Adama i Ewy są skażeni grzechem pierworodnym, tak żydzi są obciążeni grzechem bogobójstwa i żaden { napisane najprawdopodobniej w rękopisie „święty kapłan”, w drugiej kolejności może być też „żadne sądy kapłana”}, ani następca Św. Piotra, nie może ich z tego zwolnić.
Tomek 3.202019.03.15 22:18
No, jest coś na rzeczy w tym co o tobie faszysto mówili.
circ2019.03.15 15:52
No szkoda, powinni powiedzieć -Ty kłamco.
Michał Kalinowski2019.03.12 18:23
Ciekawe kim był w PRL ojciec Grabowskiego, zanim zmienił nazwisko na Grabowski. Nie jeden Aszkenazyjczyk pracujący w MBP, albo też w UB wskutek szczególnych zasług dla budowy komunistycznego aparatu terroru musiał po 1956 r. zmieniać tożsamość. Te zmiany tożsamości miały ścisły związek z mokrą robotą jaką wykonywali na potrzeby światowej rewolucji. Choćby jak Szechtery na Michnik, czy Goldbergi na Różański i Borejsza. Jan Grabowski nie jest Polakiem więc nie należy do świata polskiej nauki, zaś finansowanie jego i Engelking pseudo-badań przez Gowina z budżetu jest skandalem. Pan Gowin powinien być z siebie dumny, co nie zmienia faktu, że Polacy mu to będą pamiętać. A może pan Gowin jest takim Polakiem jak Grabowski? Dokładnie podobnie jest z Engelking, która nie jest Polką, zaś Gross to mieszaniec z mentalnością wielorasowego pitbula. Jego polakożerstwo wpisuje się doskonale w zapotrzebowanie diaspory do której aspiruje.
Albert2019.03.12 15:23
może panu peofesorowi przydałaby się refleksja skąd to się bierze? może nie zdajemy sobie sprawy z własnych zachowań, a społecznych ? obrażajacych uczucia innych? może w końcu panie profesorze trzeba się zastanowić nad sobą ,co zmienić we własnym postępowaniu aby być akceptowanym w społeczności , mieć poważanie i szacunek u innych. Tak wiele zależy od nas samych.
Marta2019.02.26 14:21
Jeśli pan szkaluje Naród Polski za nasze pieniądze to nazywać tak pana nawet wypada..
Marian2019.02.26 13:24
jestes parchem i wynos sie z Polski
Stachu2019.02.26 10:04
Wszystko co powiedział profesor jest prawdą. Wystarczy poczytać frondokomentarze pod tym artykułem.
vit2019.03.13 10:56
Ktoś z jednym zakrętem mózgu zawsze będzie tkwił w fałszu i nie jest wstanie ocenić prawdy.
Jack Em2019.02.26 9:49
No tak bo jesteś zwykłym parchem cebulowy zabawnie nazywany "profesorze" !
Jan Radziszewski2019.02.26 9:16
ot dlatego chce zlikwidowana IPN - bo IPN ujawnia żydowską zbrodnie na Polakach po II wojnie światowej gdzie najpierw mordowano Polaków w Kazamatach śmierci lub skazywano bezpodstawnie jak Jezusa Chrystusa oskarżając o winy nie popełnione jak Np Stefan brat słynnego Adasia Michnika z GW a potem szkalowano i oczerniano w gadzinówkach Bolszewickich podobnie jak to dalej robi nieodrodny żydowski potomek Adam Michnik w GW TVN Radiu RMF a teraz Radiu Zet kupione przez redaktora GW Adama Michnika
Jan Radziszewski2019.02.26 8:54
Nie ma większego ciemnogrodu jak wśród żydów bo jaki inny naród dokonałby zbrodni Bogobójstwa mordując swojego króla Namaszczonego Duchem św i mocą Dziedzica Izraela Boga i Pana "Słowo Wcielone" Jezusa Chrystusa " Krew Jego na nas i na syny nasze" a wybierając na Jego miejsce przeklęte stworzenie u zarania ludzkości w Raju /Rdz 3,1 nn) Węża tj Lucyfera zw. cezarem /J 19,15) służąc mu kłamstwem, zbrodnią, czarami, magią jasnowidzenia i krwawymi ofiarami z Ludzi którą nazywają "Królewską sztuką" Czy sam Jan Grabowski nie para się tą sztuką demoniczną Kłamcy i Ojca Kłamstwa (J 8,44) Dlatego Pan podaje do wiadomości także im +++ Wkrótce żydów NIET i NIE BUIET Pan 13 11,2016 + co chcą wrogowie Moi, by ludzi było mniej, was „nie Żydów” ( goji ) 500 milionów (najwięcej) ziści się, tylko, że miejsca nie będzie dla nich. Ani jeden nie prześliźnie się przez oko sprawiedliwości. Ani jeden z nich nie posiądzie Ziemi. Nigdzie się nie schowa. Ani na Ziemi, ani pod Ziemią, ani w oceanie, ni pod oceanem. Ni w jaskiniach, ani nawet poza Ziemią. Zostaną zniweczone wszystkie ich dobra i to w czym pokładali nadzieję. Zginą i pójdą w ogień, jak plewy na spalenie. Będą służyć za chrust i ściółkę dla złych duchów. Zobaczą wtedy czym byli: błotem nierządnym, a dufali, że są panami świata. Kto nie chce królować wraz ze mną, nie będzie nawet królował, jak myśli, w królestwie ciemności. Im bardziej służył demonowi za życia, tym większą wzgardę okaże (on - cezar J 19,15) mu w swoim królestwie. Nawołuję i napominam. Nawołuje, napomina, prosi przede wszystkim moja Matka. Obraziliście ją i obrażacie. Nic sobie nie robicie z jej napominań, z jej łez.
OZ2019.02.26 8:24
Proponuję zrzutkę na bilety w jedną stronę do Izraela dla : Tomasza Grossa, Barbary Engelking, Jana Grabowskiego -Tomasz Lis won z Polski jak się niepodoba.
Stanislaw znad Dunajca2019.02.26 8:11
W tej sprawie mam prawo do przemyśleń. Załączam je tu: Problem żydowski w Polsce nie jest mi bardzo obcy. Do jego poznania zmusiło mnie kilka faktów. W jednym z badań genetycznych w FTDNA-Family Finder wskazano mi blisko tysiąc krewnych, a wśród nich dwóch Żydów amerykańskich. Są nawet dość blisko ze mną spokrewnieni. Noszą nazwiska mojego dziadka. Spotkałem się z jednym z nich. . Ale także w inny sposób zetknąłem się z problemem Żydów. Moja matka nieregularnie pracowała w Sączu u człowieka polskiego wczesnego podziemia,S.N, którego żona miała zwyczaj, rękami mojej Mamy, posyłać po bochenku chleba pod ogrodzenie sądeckiego getta, by przerzucić żebrzącym tam żydowskim dzieciom. Kiedyś została przez Niemca zauważona, powalonana ziemię i skopana, a była w ciąży z moim bratem... . Ojciec mój często pracował u gospodarza biznesmena K.A, który u siebie w specjalnej skrytce do 1945 r. przechowywał sześcioosobową rodzinę żydowską, uciekinierów z sądeckiego getta; otrzymał od władz polskich jakieś wyróżnienie, a od Izraela nagrodę Sprawiedliwego. . Wykryłem nadto i upubliczniłem także związaną z Żydami tragedię w mojej obecnej okolicy: dworski gajowy, Michał W., przechowywał u siebie na leśniczówce Żyda. Niemcy podpalili mu dom i jego samego, postrzelonego, własnoręcznie kolbami wpychając do ognia, żywcem spalili (Żyd został zastrzelony w ogrodzie w trakcie ucieczki z tego domu). Odnotował to w swoich książkach także slynny W. Bartoszewski, a nadto upamiętniono ofiarę Michała W. tablicą w tzw. Kaplicy Pamięci w Toruniu. . Dlatego mogło mnie piekielnie zaboleć, gdy syn tegoż Żyda i krewny kilku zamordowanych przez Niemców przy budowie drogi do zapory Czchów, uciekinier z Auschwitz, Izak, mimo iż poznał prawdę i sam doznał ode mnie wydatnej pomocy, zmontował oskarżenie do sądu Yad Washem na eksterminację jego rodziny przez… mieszkańców wioski! I dlaczego, poznawszy już prawdę, nie zdołał przed śmiercią wycofać oskarżenia sądowego? To kompromitujące oskarżanie nazwałem więc „Drugą tragedią Izaka”. Tę niesprawiedliwość musiałem upublicznić. Ale po co było mu organizowanie tej nagonki? Jak i z jakich motywów takie się produkuje? To zagadka… chyba tylko dla Żydów! Ale czy oni odpowiedzą? . Odpowiem za nich. Żydzi byli fanatykami miłości Niemiec. W Europie Wschodniej przybrali sobie przeważnie niemieckie nazwiska (w mojej okolicy np. Goldfinger = ’złota rączka’) i przeważnie z Niemcami prowadzili wspólne interesy. W Auschwitz więc, zastanawiając się, kto winien, wbili sobie do głowy, że Niemcy nie mogli tego sprawić; że działają tylko jakby na zlecenie Polaków, z którymi oni, Żydzi, żyli przedtem w zupełnym wyobcowaniu lub wrogości, co praktykowali wszędzie na Kontynencie wobec gojów. A po Holokauscie okazało się znów, że na nim można zrobić interes, jak napisał Żyd Finkelstein w „The Holocaust Industry: Reflections on the Exploitation of Jewish Suffering”.
Marta2019.02.26 7:57
To co ten pan krzewi zagranicą na temat narodu polskiego to skandal. Wyjeżdża tam za nasze pieniądze po to, żeby pluć na nasz kraj. Jak można pozwolić na to, że żyd-obywatel Polski tak nienawidzi narodu, w którym żyje, dzięki któremu się wykształcił, a jego rodzice zapewne ocaleli dzięki Polakom. Dlaczego bezczelnie kłamie? przeinacza prawdziwą historię niemieckich zbrodni? Każdy wie i zna jak było naprawdę, ilu Polaków zginęło pomagając Żydom, jak nasz kraj został zniszczony i grosza reparacji wojennych. Ale jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę i to już wszyscy wiedzą, Żydzi chcą winić Polskę za niemieckie zbrodnie, aby pociągnąć do odpowiedzialności a przy tym ograbić nasz kraj, który wstaje z kolan po rządach złodziejskich PO. Nie można już tego oglądać ani słuchać tych kłamstw. Pokażmy jak Żydzi zabijali Polaków, jak znęcali się nad żołnierzami AK, znamy to z opowiadań naszych Ojców. Nie dajmy się kilku osobom w kraju zastraszyć, pokazujmy ich zbrodnie na naszym terenie. Brońmy prawdy i honoru Narodu Polskiego. A Lisienko niech sobie pisze, jeden wart drugiego.
lolek kremowka2019.02.26 7:56
To prawda - wystarczy uczciwie przyjżeć się i porównać jakość życia, uczciwość obywateli, odnoszenie się ludzi do siebie na ulicach między naszą przyklasztorną wioską a np. Danią, Holandią, Szwajcarią, Austrią, Finlandią, Szwecją :) W Polsce NIGDY uczciwemu człowiekowi nie żyło się dobrze. Szlachcie czy później sanacji - tak ale nie zwykłemu człowiekowi. A wszyscy ci narodowcy - wyobrażają sobie siebie w tej wielkiej Polsce nie jako szarego człowieka ale jako arystokrację właśnie. Polska to ciemnogród. Podczas gdy inne kraje reformację przeżywały - my za wszelką cenę chcieliśmy by nic się nie zmieniało. I tak już jest. Inni idą do przodu a my wiecznie w tyle.
Polak Ma\\\\\\\\305\\\\\\\\202y2019.02.26 16:46
loluś kremówka- jesteś niedorobione ciasto , masz zakalca we łbie...........
anonim2019.02.26 7:46
Profesor Grabowski to typ idioty ,bardzo fatpliwe czy jest profesorem.Nie zna historii Polski a sady wydaje.Nazwa ciemnogrodu ,pasuje do niego doskonale.Jeczy , ze nie widzial,aby ktos tak wykrzykiwal.Ah ty cymbale , Moje,marzenie to spotkac tego pol- polaka. W rzeczywistosci lewackiego bydlaka.
antytusek2019.02.26 7:33
Jaki to profesor? To szczekająca tuba firmy Holokaust.
anonim2019.02.26 7:19
Tak sie boicie IPN , cos macie do ukrycia i to wiele....
Alojzy Cedzidlo2019.02.26 7:42
No właśnie . Co to jest? Strach czy pewność siebie. Bo można i tak tłumaczyć :;; No i co z tego ,że mamy coś do ukrycia ? I tak nam nic nie zrobicie ." Bo co zrobiliśmy np. prof.(?) Grossowi . Poprzednicy zapraszali go z honorami do Polski . To i oni , poprzednicy , historii nie znali , wybierali kłamstwa ze strachu ? A moze , bo i dziś się nie boją ..
Hydrant Przeciwpo\\\\\\\\305\\\\\\\\274arowy2019.02.26 8:21
Większość z was ma jeszcze w domu "pamiątki" "pożydowskie".
na czele prof. Engelking2019.02.26 0:15
Skład Międzynarodowej Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau - zobacz: http://auschwitz.org/muzeum/miedzynarodowa-rada/czlonkowie-mro/
memoria2019.02.26 0:08
Prof. Engelking, blisko współpracująca z Grabowskim, jest przewodniczącą Międzynarodowej Rady Muzeum Auschwitz i kształtuje przekaz o tym Miejscu Pamięci.
Kosa2019.02.25 23:13
Judasz
Daria2019.02.25 23:13
Nie wiem co było na konferencji, ale Polska to ciemnogród, katolicki ciemnogród. IPN oczywiście trzeba rozwiązać.
Majka2019.02.25 23:28
Jak nie wiesz co było, to po co zabierasz głos bez sensu! A argumentów na to nie podałaś! Po co , prawda? A może w podtekście jeszcze napiszesz: " po to, żeby było jakl było!". Tak mogłaś to też ująć! Mnie jak się coś nie podoba, to opuszczam i wychodzę! Granice nie są zamknięte! Wolna droga i strzałka z Polski! Będziesz wtedy u swoich, których bronisz!
Alojzy Cedzidlo2019.02.25 23:32
Żadna nowość , żadna, pani ,,Dario" . To juz wcześniej , hoho ho ho ,kiedy, planował pan Schetyn. . Problem w tym ,że trzeba tylko wybory wygrać . A tu , ,gdzie tam . Nawet POKOKO nie pomoże .PSL wyrzekł się nawet wiary dla POKOKO . Tylko Wiosna nie chce przyjść.
ZERR02019.02.25 23:06
Typowy nacjonalista.
Quec.2019.02.25 23:12
Nacjonalista ale żydowski. Bo to nie jest Polak, to żyd pracujący w ottawie. Tak czy inaczej, pierwsze to Żyd a drugie kanadyjczyk.
ZERR02019.02.26 14:51
Oczywiście. Trzeba ludziom uświadamiać działania tej sitwy, używając znanego ludziom języka. Lewactwo tak długo redefiniowało słowo 'nacjonalizm', że warto odwrócić wektory. Niech giną od własnej broni.
Ruiny2019.02.25 23:01
W ogóle mnie nie denerwuje ten gość. Wygląda jak z innej planety. Coś tam sobie gada a po mnie to spływa. O ! Trajkocze jak teściowa Mozarta z filmu Foremana
ruisdael2019.02.26 7:34
Szacun za to porównanie!!!
rys2019.02.25 23:00
idiota profesor to słabiutkie określenie takiego ciula
Beno2019.04.6 11:42
rys - dobitnie i bardzo trafnie - gratuluję.
WrzaskDewotówZamiastArgumentów2019.02.25 22:55
Dobre z tym chodzeniem po wodzie... Oczywiście pan profesor przez grzeczność nie precyzuje, że nacjonalistyczna ciemnota polska jest krzewiona przez okupanta watykańskiego. W jego interesie. Kiedy jednostki decydują się po latach ujawnić, że gwałcił je prałat, ogół rzuca im się do oczu z pazurami, a potem wciąga tego pedofila na cokół i ostentacyjnie zaczyna go czcić na równi z pambukiem, bozią i jezuskiem.
Alojzy Cedzidlo2019.02.25 23:26
A Pan ,,Wrzask itd " na pewno wie o czym tu mowa ? O historii piszą , o historii, panie ,, Wrzask ..itd" Denaturat szkodzi . Wzrok się psuje.
astom2019.02.26 0:09
Wrzask, proszę pana, ugruntowany 1000 letnią tradycją katolicką, dzięki której Polska przetrwała, mimo permanentnej nawałnicy teutońskiej i moskiewskiej. A i tureckiej także. Turcja wypadła, ale pierwsze dwa człony ryją w dalszym ciągu, czego ty jesteś najlepszym przykładem! Ale Pana Jezusa mamy za Króla i bylebyśmy Mu byli wierni, to możecie sobie łbami o ten ciemny gród tłuc ile wlezie, aż je POrozbijacie!
orgi2019.02.25 22:54
pełna demokracja !!! ja wolę ciemnogród , a profesór grabowski woli mieć biedrunia za plecami .....
zdumiony głupotą2019.02.25 22:45
a kogo obchodzi bełkot jakiegoś lewackiego przygłupa zwanego grabowski?
Alojzy Cedzidlo2019.02.25 23:21
No właśnie ..Kogo obchodzi ten bełkot PROFESORA . Mnie nie , bo i z jakiego powodu . Ale już w Izraelu , Francji , Niemczech , to już tak . Przecież na Boga , historii prawdziwej nie znają .? Swojej i naszej. Znaja , znają . Bunt przeciw Ustawie IPN najlepiej o tym świadczy .
Klon2019.02.25 22:41
Dobrze, że pan profesor nie chce zlikwidować Polski, a tylko IPN.
Ala2019.02.25 23:05
Na początek
Quec.2019.02.25 22:25
Jan Grabowski Title Full Professor Email [email protected] Organisational Unit Faculty of Arts, Department of History Telephone Number 613-562-5800 ext. 1292 Address 55 Laurier East (9117) Ottawa ON K1N 6N5 Dobre antypolskie bydle.
Tomasz2019.02.25 23:56
Thank you! I am in FL, will call him for sure! T.
Vistula2019.02.26 2:47
And you think he is seating and waiting for your call? All sweated, shitless scared? And what you gonna say? Tell me, I'm just curious.
Hydrant Przeciwpo\\\\305\\\\274arowy2019.02.26 8:19
A umiesz po angielsku, cebulaku?