17.07.17, 14:10fot. kremlin.ru

Gaz z USA do Polski i płacz na Kremlu!!!

Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski ocenił, że import amerykańskiego gazu LNG do Polski może być bardzo duży.

Kwestia importu amerykańskiego gazu była jednym z ważnych tematów towarzyszących niedawnej wizycie amerykańskiego prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Bezpieczeństwo energetyczne było jednym z wątków poruszonych przez Trumpa podczas jego przemówienia na Placu Krasińskich.

Jak mówił Piotr Naimski, Polska może sprowadzać ze stanów duże ilości gazu LNG, na co pozwoli rozbudowany terminal w Świnoujściu.

Według szacunków przedstawionych przez Naimskiego po rozbudowie gazoport będzie mógł przyjąć 7,5 mld metrów szęsciennych gazu.

"Łatwo zobaczyć, że jest przestrzeń do tego, żeby mówić o kontraktach następnych, czy to spotowych, czy też średnioterminowych i PGNiG jest w tej chwili w trakcie rozmów z amerykańskimi firmami i jest duża szansa na to, że to się zakończy pozytywnie" - dodawał Naimski.

Realizacja umów z Amerykanami ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych lat. Byłby to ważny krok na drodze do zbudowania prawdziwego bezpieczeństwa energetycznego Polski.

przk/money.pl