Francja. Nakłanianie do terapii konwersyjnej z homoseksualizmu będzie karane więzieniem - zdjęcie
08.12.21, 15:28Fot. Pixabay

Francja. Nakłanianie do terapii konwersyjnej z homoseksualizmu będzie karane więzieniem

32

Wczoraj we francuskim Senacie debatowano nad ustawą mającą zabronić prawnie terapii pomagającej w procesie przemiany orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej.

Wtorkowa dyskusja, jaka przetoczyła się przez francuski parlament jest pokłosiem rezolucji Parlamentu Europejskiego z marca 2018 roku, w której potępiona została terapia konwersyjna, a wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej zostały wezwane do jej zakazania. Należy się więc spodziewać, że wzorem Francji podobne debaty będą miały miejsce również w innych unijnych krajach.

Ostrze francuskiego projektu jednogłośnie przyjętego już przed ponad dwoma miesiącami w pierwszym czytaniu przez Zgromadzenie Narodowe, skierowane zostało głównie przeciwko terapeutom oraz osobom religijnym, które do terapii zmiany lub wyparcia orientacji seksualnej miałyby w jakikolwiek sposób zachęcać.

Francuska ustawa penalizuje zatem nie tylko „praktyki”, ale również zachowania lub wypowiedzi mające na celu przemianę czy też wyparcie orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, prawdziwej lub domniemanej, osoby”.

Za tę nową odmianę „wykroczenia” przeciwko jedynie słusznej ideologii grozić teraz będzie nad Sekwaną nawet od 2 do 3 lat więzienia.

„Francjo, co uczyniłaś ze swoim chrztem?” – pytał już ponad 36 lat temu Jan Paweł II.

 

ren/opoka.org.pl

Komentarze (32):

migrant2021.12.10 23:28
D.pa zawsze byla bogiem we Francji - taka jest prawda. Nic dziwnego, ze i dzis te sprawy tak pochlaniaja narod.
cam2021.12.9 10:10
„Francjo, co uczyniłaś ze swoim chrztem?” - co za katolska obłuda i hipokryzja. Otóż Francja utopiła swój chrzest we krwi 5 tys. ewangelików wyrżniętych przez katolickich fanatyków religijnych w czasie tzw. "Nocy św. Bartłomieja".
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.12.9 9:30
Brawo Francja! O wiele za późno, ale lepiej późno nic wcale. Ogniem i mieczem tępić hmofobiczną zarazę.
krzysztof2021.12.8 20:51
''francjo co zrobiłaś ze swym chrztem''wszystko zbrukałam krwią wiernych BOGU,czekam na swoją zagładę.
man.of.Stagira2021.12.8 19:30
penalizuje ...cyt. 'zachowania lub wypowiedzi mające na celu przemianę czy też wyparcie orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej, prawdziwej lub domniemanej, osoby' // Teraz już możecie zaskarżyć francuski SENAT.
zyg2021.12.8 19:29
To nie WOLNOŚĆ !! to ZNIEWOLENIE ! cichutko wkracza dyktatura jedynej słusznej lewackiej myśli
Po 11 ...2021.12.8 17:44
W Polsce też konwersja oraz pomoc, a nawet namawianie do konwersji są surowo karane. Spróbujcie np. dokonać konwersji osoby cierpiącej do osoby niebiańsko szczęśliwej w Panu. Złapią cię i wsadzą do więzienia z Art. 148. KK. Poważnie.
man.of.Stagira2021.12.8 19:33
Porównujesz wolność sumienia do zaburzenia karanego więzieniem do końca lat 90.tych XX w wielu krajach europejskich? // Ostatni więźniowie obyczajowi w RFN opuszczali więzienia w latach 2003-2004.
Art2021.12.9 16:29
I po co klamiesz? A prawak. No tak.
ten co wyciera dupy POLSKIM PANOM!2021.12.8 17:40
SZABES JUŻ WKRÓTCE. ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Trzeba im zalecić2021.12.8 17:16
...by przed "randką" wkładali sobie uzbrojone pociski do d...y. Wtedy będzie lepszy "odlot".
Eustachy2021.12.8 16:22
Muzułmanie pokażą żabojadom gdzie raki zimują !
Anonim2021.12.8 16:06
Czyli myślenie inaczej niż tęczowi będzie karalne. Taka nowoczesna wolność i tolerancja cha cha. To jest jakieś szaleństwo.
Polak2021.12.8 15:52
To jest chore! Można nakłaniać do operacji czyli okaleczania ciała, tworzenia queer, LGBT, nawet dzieci. Nie można nakłaniać, nawet słowem, do zmiany upodobań seksualnych?! Czyli modyfikacji zachowań, behawioralizm. Czysta ideologia , do tego szatańska!!! Europo, quo vadis?
MarekNast2021.12.8 15:46
I bardzo dobrze. Tak jak karane jest leczenie raka za pomocą witaminy C czy jakiś dziwnych niesprawdzonych specyfików. Trzeba powiedzieć twarde nie dla różnych szarlatanów zanim zrobią komuś krzywdę. Próba wmówienia komuś że jest kimś innym niż jest w rzeczywistości prowadzi jedynie do braku akceptacji samego siebie i różnych problemów psychicznych które mogą się skończyć bardzo nieciekawie np. samobójstwem
Bzdury2021.12.8 16:10
Nie możesz porównać operacji okaleczania - nieodwracalnego - ciała do "nakłaniania" czy rozmowy o terapii psychologicznej. A to pierwsze jest PROMOWANE przez lewactwo i legalne! Poza tym, jakoś suplementy są legalne i reklamowane - a sprawdził ktoś ich skuteczność? Jesteś pewiem że to waszystko działa. Nie,. więc nie gadaj.
MarekNast2021.12.8 16:24
A na czym polega okaleczanie fizycznie homoseksualistów? A cała ta "terapia" którą na siłę ze względów ideologicznych próbuje się robić z nich heteroseksualistów jest ich okaleczaniem psychicznym. Które też może być nieodwracalne. Albo zmarnować im dużo lat życia.
Maria2021.12.8 17:28
Jesteś niedoinformowany. Takie terapie istnieją od wielu lat i są prowadzone w ośrodku Odwaga i wielu ludzi skorzystało. I są DOBROWOLNE!!!
Anonim2021.12.8 15:42
Hej homofoby i inne szury wierzące w terapię "wyleczenia" z homoseksualizmu. Mam do was jedno pytanie. Skoro według was można sprawić że ktoś zamiast facetów zacznie oglądać się za kobietami, to znaczy że w drugą stronę działa to dokładnie tak samo, prawda? Więc równie dobrze z was można by zrobić homosiów (pomijając fakt, że masa homofobów to kryptogeje).
Twoja-logika2021.12.8 16:03
Mnie powala. Czyli - według ciebie, homosiu, lekarz leczy, ale może też w drugą stronę? Ze zdrowego zrobić chorego - np "zaoperować" guza mózgu? hhahaha
Taaa2021.12.8 16:11
A według twojej "logiki" - lekarz może leczyć, ale mógłby też wręcz przeciwnie - np. dodać operacyjnie stan zapalny albo guza mózgu? Głupota lewactwa powala.
MarekNast2021.12.8 16:29
Homoseksualizm to taka sama "choroba" jak posiadanie czarnej skóry zamiast białej albo włosów blond zamiast czarnych. Ale do was prawicowych oszołomów to nie trafia. Chcecie żeby wszyscy byli tacy sami. Biali, heteroseksualni, katolicy maszerujący równym szeregiem i wykrzykujący "ateistom, komunistą i pedałom śmierć"
leszczyna2021.12.9 0:24
Skąd wiesz, co "chcemy"? Homoseksualizm to dewiacja, a nie analogia do koloru skóry czy włosów. Skóra czarna czy biała pełni taką samą funkcję, choć nie do końca zważywszy różnice środowiskowe, natomiast praktyki homoseksualne są wbrew naturze, bo człowiek nie ma narządów do kopulacji z osobnikiem tak samo zbudowanym, ma za to narządy płciowe zbudowane tak, że organy żeńskie i męskie pasują do siebie. To wiedza ze szkoły podstawowej.
Zych2021.12.9 9:38
Próżny twój trud. Lewactwo i tak nie jest w stanie zrozumieć nauki.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.12.9 11:04
Nie byłaś zatem pilną uczennicą, bo w podstawówce na biologii uczyli o orientacjach i że jest nie tylko jedna, a żadna z nich nie jest "dewiacją" - tego się już sama "nauczyłaś", a raczej wyprano ci mózg katoprawacką ideologią. Podobnie twoje bajania nt. zastosowania narządów, oj hetero już by mieli niejeden pomysł jak ci na to odpowiedzieć :)
leszczyna2021.12.9 15:53
Jest takie powiedzenie, bodajże Kanta, że głupota dowodzi wyższości ducha nad materią i Twoje posty na tym forum dobrze ilustrują to zjawisko.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.12.9 17:55
Zaklęcia, zaklęcia oraz w postach Leszczyny głupotki do potęgi n-tej.
Anonim2021.12.8 15:42
SZABES JUŻ WKRÓTCE. ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.12.8 15:41
SZABES JUŻ WKRÓTCE. ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.12.8 15:41
SZABES JUŻ WKRÓTCE. ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.12.8 15:41
SZABES JUŻ WKRÓTCE. ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.12.8 15:41
SZABES JUŻ WKRÓTCE. ____________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!