Ekstremalne upały: MSWiA ostrzega! - zdjęcie
25.06.19, 13:30Fot. Pixabay, CC 0

Ekstremalne upały: MSWiA ostrzega!

11

Po raz kolejny w tym roku temperatura w Polsce przekracza 30 stopni Celsjusza. W związku z tym chętnie odpoczywamy nad wodą. MSWiA wydało ostrzeżenie, w którym apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa – tylko w tym miesiącu utonęło już 90 osób!

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami wydano już dla ośmiu województw. Temperatura może nawet przekroczyć 34 stopnie. Ostrzeżenia IMGW obejmują województwa: lubuskie, opolskie, a także częściowo: mazowieckie, łódzkie, śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie oraz zachodniopomorskie. Obowiązują do środy 26 czerwca do godziny 20.

Resort przypomina, że tak wysokie temperatury są groźne dla niemowląt, małych dzieci czy osób starszych. Służby i MSWiA apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i w miarę możliwości unikanie przebywania na pełnym słońcu.

Najlepiej, bez wyraźnej potrzeby, nie wychodzić z domu w godzinach południowych”

- czytamy.

Podkreślono również o konieczności nawadniania i unikania wysiłku fizycznego. Szczególną uwagę powinniśmy zachować w trakcie jazdy samochodem.

Jak informuje MSWiA – już 90 osób utonęło w Polsce tylko od początku czerwca. W sam ostatni długi weekend życie straciły 23 osoby, a wczoraj utonęło 5 kolejnych.

Podkreśla się, że to brak wyobraźni, brawura oraz lekkomyślność. MSWiA apeluje, by pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu, kąpać się jedynie w miejscach strzeżonych i dbać o bezpieczeństwo najmłodszych.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (11):

Wojciech2019.06.25 17:45
To kara dla PiS za zdradę prawicowych wartości.
violencja2019.06.25 16:26
Przypomnijcie sobie styczeń:)Bo co nam zostało?
andrzejhahn32019.06.25 15:45
i dlatego ubierajcie czapeczki frondowskie parchy
z Bródna2019.06.25 15:37
@M - ¡hijo de puta! "Qué te den y qué no te guste" - ¡Este no es el correcto! "Que te den y que no te guste o esperamos" - ¡Eso es correcto!
z Bródna2019.06.25 15:02
It's for you M, you fat and stupid faggot, I ty niewykwalifikowany robolu na przedwczesnej rencie masz czelność zwracać mi uwagę na mój błąd "ortograficzny", ty który nie potrafi zainstalować, używać polskie znaki diakrytyczne. Czy ty w ogóle wiesz co to są znaki diakrytyczne? Pochwal się swoimi "językami"; show me your English, langue française, deutsche Sprache, lengua española ... Pokaż się, pochwal się. Nie masz najmniejszego pojęcia o USA, nigdy tam nie byłeś i nie będziesz, nawet nie wiesz gdzie the Codfish State is located.
M.2019.06.25 15:23
No juz juz, uspokoiles sie? Zacznijmy od tego, ze dla takich nieuków jak ty, jestem "Dr M". I koñcze z toba dyskusje, bo nie znizam sie do poziomu trolla. Qué te den y qué no te guste ;) Bez odbioru
z Bródna2019.06.25 14:08
Something for @M, fat faggot. If you're proficient in English. I doubt that. You're too stupid to read anything in English. W stanie Massachusetts USA do 2004 r. był zakaz adopcji dzieci przez zboków. W 2002 r. gubernatorem został wybrany M. Romney, który jest Mormonem i to on podpisał ten akt. Najwięcej adopcji bylo przeprowadzanych za pośrednictwem Catholic Charities, ale kiedy The Massachusetts House of Representatives wprowadził ustawę dającą prawo adopcji pedofilom, Catholic Charities wycofalo się z pomocą w adopcjach. Dzisiaj nie ma dnia aby nie było sprawy w sądach o molestowanie, o porzucanie adoptowanych przez zboków dzieci, głownie chłopcow. Nawet morderstwa. Smutne realia nieprzemyślanych decyzji. Co mister M, żyje się z pracy podatników, głównie katoli, moherów i prawaków?! Bezwstydny, bezszeczelny.
M.2019.06.25 14:25
Ty nawet po polsku nie umiesz pisac, nieuku ("bezszczelny") :D I to nie jest literówka wynikajaca z klawiatury- to blad ortograficzny :D Zatem nie przejmuj sie moimi 4-5 jezykami, którymi sie biegle posluguje :) I nie pisz bzdur na temat Massachusetts, akurat trafiles na osobe, ktora w USA mieszkala dobre kilka lat.
M.2019.06.25 13:42
O jeju, to pewnie kara z LGBT. Oh wait, w Hiszpanii, gdzie malzenstwa homo i adopcja dzieci jest legalna, jest chlodniej niz w tzw. katolickiej Polsce. To moze jednak kara pana boga za oblude, pato-katoli, ONR, szczekajacych kundli z frondy, ksenofobie, Zerr0 i tego nieuka od JAMA?
Jarek2019.06.25 13:53
A słyszałeś że kogo Pan Bóg miłuje tego chłoszcze ?
anonim2019.06.25 14:01
a ciebie brakiem mózgu za co Bóg pokarał?