Dulkiewicz tłumaczy się z 'egzotycznych gości' - zdjęcie
02.09.19, 09:21Zdj. screen Radio Zet

Dulkiewicz tłumaczy się z 'egzotycznych gości'

8

Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz postanowiła wytłumaczyć się ze swoich słów o "egzotycznych" gościach na debacie "Solidarność i pokój. Miasto jako europejska wspólnota". Swoją wypowiedzią polityk zaszokowała burmistrza Londynu, Sadiqa Khana, pierwszego muzułmanina na tym urzędzie.

"Weszliśmy do Unii Europejskiej, wcześniej do NATO. Możemy dzisiaj tutaj swobodnie siedzieć i rozmawiać. Mieć gości takich egzotycznych jak wy"-powiedziała w swoim wystąpieniu Dulkiewicz. Sekretarz stanu landu Berlin Sawsan Chebli wyglądała na rozbawioną. Z kolei burmistrz Londynu, Sadiq Khan nie krył zdziwienia faktem, że prezydent Gdańska nazywa go "egzotycznym" gościem.

Po burzy w internecie Aleksandra Dulkiewicz postanowiła wytłumaczyć się ze swoich słów. Prezydent podkreśliła, że uczestnicy debaty nie czuli się urażeni określeniem "egzotyczni". Polityk stwierdziła, że użyte przez nią wyrażenie było przejęzyczeniem.

"Dziękuję uczestnikom debaty w ECS. Ich obecność w mieście wolności, równości i solidarności była symboliczna. Za przejęzyczenie osobiście przeprosiłam. Niefortunne słowo oboje przyjęli z uśmiechem. Szacunek, różnorodność i tolerancja - niech te przesłania płyną od nas w świat"-podkreśliła na Twitterze.

yenn/Twitter, Fronda.pl

Komentarze (8):

dumny Polak2019.09.2 21:10
KOMPROMITACJA DULCESSY !!!!!!!!!! WSTYD !!!! Dlaczego ECS rządzi hitlerowiec a nie Polak?
pi4ywy2019.09.2 17:03
ZANIM HITLER ROZSIADŁ SIĘ w land Berlin, już miał najwyższe poparcie Gdańska... Dziś Gdańsk stręczy kolejną zarazę...
antek.b2019.09.2 10:42
E tam ,po przeczytaniu nagłówka myślałem że to o.boshobora wskrzeszał u niej na debacie ,a to tylko taki namoknięty kapiszon,o!! jakby to było u rydzyka toby ten błysnął że tamten się nie mył wcale, a tak to słabizna.
Moni2019.09.2 10:13
Dulkiewicz faktycznie wygląda jak ci pruscy rajtarzy z odcinków serialu "Czarne chmury". I to bez charakteryzacji.
anonim2019.09.2 10:00
Uwaga ! Dulkiewicz w walce o prezydenturę dla podniesienia atrakcyjności cielesnej zostanie tak umalowana i uczesana że będzie miała propozycje od zagranicznych czasopism dla mężczyzn. Każde wybory prezydenckie to także konkurs piękności. To dlatego Tusk wystawia ją do tych wyborów. Pozdr.
Antex2019.09.2 11:48
atrakcyjność cielesna Dulkiewicz ???... to chyba tylko dla kogoś tak atrakcyjnego jak ś.p. Paweł Adamowicz
Moni2019.09.2 9:54
Szacunek, różnorodność, tolerancja - według tej obłąkanej poprawnością polityczną Dulkiewicz są naprawdę egzotyczne. Podobnie jak jej intelekt, czy jego brak. Na jedno wychodzi. Po prostu świat lewackiego obłędu. W nim wszystko oznacza co innego niż u normalnych ludzi.
Antex2019.09.2 11:46
a czego się można spodziewać po kobiecie która nie jest w stanie (przynajmniej oficjalnie) domyślić się kto jest ojcem jej dziecka?