Czy grozi nam atak Rosji? Rzecznik rządu odpowiada - zdjęcie
25.01.22, 08:45Screenshot Youtube

Czy grozi nam atak Rosji? Rzecznik rządu odpowiada

4

Oczy całego świata zwrócone są obecnie na Ukrainę, która może zostać zaatakowana przez Rosję. W związku z tym pojawiają się również pytania o to, czy bezpieczna jest Polska. Na pytania na ten temat odpowiadał rzecznik rządu.

Piotr Müller w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 zapewnił, że nie ma obecnie sygnałów na temat tego, aby Polska miała stać się bezpośrednią ofiarą działań militarnych ze strony Rosji. Dodał, że Polska pozostaje w ciągłym kontakcie z jej sojusznikami w tej kwestii.

Jesteśmy gotowi na to, żeby podjąć działania dyplomatyczne oraz inne działania na arenie międzynarodowej, aby odstraszyć Rosję od tego typu zachowań”

- dodawał rzecznik.

Zapowiedział również uchwałę, którą na najbliższym posiedzeniu Sejmu ma zaproponować Prawo i Sprawiedliwość. Chodzi o wezwanie NATO i Unii Europejskiej do jedności z Ukrainą w obliczu możliwego ataku ze strony Rosji.

Müller przyznał również, że ma nadzieję, że groźba bardzo szerokich sankcji wyrażana przez najważniejsze państwa okaże się ostatecznie skuteczna i zniechęci Rosję do atakowania Ukrainy.

dam/PR24,PAP

Komentarze (4):

Wolf2022.01.25 9:34
Analogia do wydarzeń jakie miały miejsce tuż przed II wojną światową - 1939 roku. Szczególnie wspólny protokół Niemiec (Ribbentrop) i Rosji (Mołotow).
ABC2022.01.25 13:47
Tajny pakt pomiędzy Niemcami a Rosją sowiecką z sierpnia 39r. Dotyczył podziału Europy Środkowo Wschodniej pomiędzy tymi państwami. Część Polski dla Niemiec a druga część Polski, Litwa, Łotwa i Estonia, część Rumunii (Mołdawia) i część Finlandii dla Rosji sowieckiej.
Anonim2022.01.25 18:23
Ten pakt ciągle trwa.
ABC2022.01.26 21:10
No na razie nie bardzo ale następują próby ponownego podziału Europy na strefy wpływów.