Cześć Olu! To już 21. wybudzenie w Klinice Budzik - zdjęcie
27.08.15, 15:46(fot. akogo.pl)

Cześć Olu! To już 21. wybudzenie w Klinice Budzik

13

- 9 letnia Ola to 21 dziecko wybudzone w Klinice Budzik. Ola trafiła do Budzika po ciężkim urazie komunikacyjnym. Razem z rodzicami dziewczynki cieszymy się z jej powrotu do zdrowia. - informuje Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo".

„Razem z rodzicami dziewczynki cieszymy się z jej powrotu do zdrowia” – napisał w komunikacie przesłanym TVP Info Andrzej Goliszek z działu medycznego Kliniki Budzik.

 
Ola ma dziewięć lat i jest już 21. dzieckiem, które w przeciągu dwóch lat wybudziło się w Klinice Budzik. 

 „Życzymy sił do powrotu do pełnej sprawności!” – napisał Goliszek. 

Klinika Budzik dla dzieci w śpiączce została wybudowana przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”. To pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce.
 
Dołączamy do życzeń, dużo zdrowia!
 
KZ/Tvp.info/akogo.pl

Komentarze (13):

anonim2015.08.27 16:29
A wszystko to dzięki sprzętowi dostarczonemu przez fundację WOŚP Jurka Owsiaka. I jak tu gościa nie lubić. A no tak, zapomniałem, że Fronda to ciężki przypadek hipokryzji, więc Fronda potrafi.
anonim2015.08.27 17:50
@Alucard - w normalnym systemie obywatele nie musieliby robić "zrzuty" na sprzęt, za który płacą podatki. A co do "budzika" - czytałem jakiß czas temu tekst J. Clarksona w "The Sun" ( pan od "Top gear" ma tam swoją stronę raz w tygodniu), i przekonywał, jak to należy ludzi w śpiączce poddawać eutanazji, oczywiście z litości i dla ich dobra. Straciłem do niego resztki sympatii, niestety różnice mentalne pomiędzy normalnymi ludźmi, a eutanazistami są jak przepaść. Pani Błaszczyk należy się i podziękowanie i modlitwa i wsparcie i wszystko, za to, co robi. Daje wielkie świadectwo.
anonim2015.08.27 18:28
@JakiśCzłowiek Normalny system w twoim pojęciu opisał Thomas More. Ten system nazwał Utopią. Nigdzie nie ma systemu idealnego, zawsze będą braki lub błędy. Dodatkowo trzeba uwzględnić, że zasoby każdego systemu są ograniczone, więc nie wszystko jest wykonalne. Nie jest więc niczym dziwnym i niepojętym, aby obywatele poprawiali system oddolnie i wspierali swoją społeczność w sposób jaki uważają za potrzebny czy konieczny. Ludzi takich powinno się stawiać za przykład, a nie denominować ich pracę i starania. To samo co powiedziałeś o fundacji Owsiaka można by powiedzieć o pracy p. Błaszczyk, w normalnym systemie ludzie nie musieli by robić "zrzut" na leczenie za które płacą podatki. Ale jeśli fundacja działa i dostaje wciąż dotacje od ludzi to najwyraźniej jest uznana za potrzebną, tak samo fundacja Owsiaka. Jaki jest więc cel atakowania ich(to znaczy tylko jednej tak naprawdę)? Problem jest w hipokryzji. Ewę Błaszczyk się gloryfikuje, a Owsiaka gnoi przy każdej możliwej okazji, choć oboje działają na podobnych powodach, założeniach i zasadach.
anonim2015.08.27 19:52
@Alucard - nie wiem czy rzeczywiście "oboje działają na podobnych powodach, założeniach i zasadach". Wydaje mi się, że p. Błaszczyk nie sprzedaje młodym ludziom ideologicznych bzdetów i nie uczestniczy w budowaniu mitologii III RP i jej "socjalizmu z ludzko twarzo". Raczej nie robi z siebie gwiazdy i nie zarabia milionów na boku.
anonim2015.08.27 20:39
Alucard Wszystko to dzięki Ewie Błaszczyk, która zechciała podzielić się swoim doświadczeniem z innymi rodzicami i dzięki wszystkim ludziom, którzy wspierali i wspierają przedsięwzięcie.
anonim2015.08.27 20:50
@JakiśCzłowiek - no i przede wszystkim E. Błaszczyk nie funduje swoim donatorom kąpieli w błocie, śmieciach i we własnych odchodach wedle zasady róbta co chceta, jako prezent za gorące serca na początku stycznia.
anonim2015.08.27 20:56
@JakiśCzłowiek Pomoc ludziom i respektowanie poglądów innych uważasz za ideologiczne bzdety? Populizm Owsiaka jest jego narzędziem pracy. Narzędzie samo w sobie nie jest ani złe ani dobre, zależy od wykorzystania. Owsiak używa populizmu do zbierania pieniędzy na sprzęt medyczny, jak najbardziej pozytywnie Owsiak wyraźnie udowodnił w sądzie, że żadnych machlojek nie robił. Wystarczy przejrzeć zapis rozmów z sali sądowej(takie prowadził rhineo, można znaleźć na wykopie) i materiał dowodowy. Dodatkowo spojrzeć trza na uzasadnienie wyroku sądu w sprawie apelacji Owsiaka, to daje kolejne cenne informacje i uwagi. Wyraźnie widać, że całe te oskarżenia wynikają z laickiej niewiedzy i błędnych, kierowanych uprzedzeniem interpretacji danych. Mało rozprowadzania kłamstw jest na świecie, że jeszcze ty to robisz? Nie chce mi się rozkładać tego zbitka przypadkowych słów z tą mitologią i tak dalej. Kompletny bezsens, nie ma sensu odpowiadać.
anonim2015.08.27 21:00
"Funduje" rzecz jasna za ich i ich rodziny pieniążki.
anonim2015.08.27 21:10
@Jack_Holborn Kąpiel błotna jest elementem, każdego chrztu harcerskiego. Pamiętam też jak na jednym zjeździe drużyn wodnych nad jeziorem Święcajty była wielka bitwa błotna, zabawy co nie miara. Chcesz powiedzieć, że harcerstwo jest tak samo złe i rozwiązłe jak Woodstock? Że w jakiś sposób harcerze godności nie mają? Że są zmanipulowani? Dobra zabawa to dobra zabawa. Trzeba być człowiekiem naprawdę złej woli i silnie zindoktrynowanym człowiekiem aby dopisywać do tego ideologie. Nie mówiąc o tym, że jakoś zawsze przemilczane są warsztaty pierwszej pomocy, koncerty muzyczne, spektakle teatralne, spotkania z pisarzami i wiele innych wzbogacających kulturalnie i intelektualnie wydarzeń, które w tym samym czasie dzieją się na Woodstocku.
anonim2015.08.27 21:12
@Jack_Holborn I jak już pisałem wcześniej, przejrzyj zapisy rozmów z sali sądowej i materiał dowodowy z rozprawy Kurka-Owsiak, a nie kłamstwa i manipulacje czyjeś powtarzasz
anonim2015.08.27 21:35
@Alucard - chcesz powiedzieć, że na chrztach harcerskich ludzie chodzą na golasa przy dzieciach i chlają na umór?
anonim2015.08.27 22:15
@Jack_Holborn Miałeś na myśli w samej bieliźnie? Tak, dokładnie tak. A alkohol? Zwyczajnie nie na widoku. Widać to, jak połykasz w stylu pelikana prawicową propagandę. Byłem na Woodstocku 2 razy i ani jednej gołej osoby nie widziałem(na obozie harcerskim raz, od pasa w dół, w ramach żartu bandera w dół). Dla porównania, na zlotach motocyklowych np. Atomie normalnie organizowane są pokazy striptease. Na woodstocku piją, ale nie więcej niż np. na Grunwaldzie(ach te miody za 7 złotych i bycza moc za 5zł + 50 groszy kaucji) czy Basowiszczach. Mit o rozwiązłości Woodstocku rozgłaszają osoby, które nic nie robią, nigdzie nie bywają i nie mają zielonego pojęcia o rzeczywistym świecie, ale się wypowiedzą internecie bo na tylko tyle starcza im odwagi.
anonim2015.08.31 11:18
To kolejne dziecko które zostało uratowane przed transplantologami.