,,Czekamy na akty prawne’’. Abp Gądecki dziękuje premierowi  - zdjęcie
08.06.21, 20:30Fot. screenshot - YouTube (RMF24, ODDANIE33)

,,Czekamy na akty prawne’’. Abp Gądecki dziękuje premierowi

14

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za zapowiedź złagodzenia obostrzeń dot. udziału wiernych w nabożeństwach.

- „Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski @Abp_Gadecki, dziękuje Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu @MorawieckiM za zapowiedź złagodzenia obostrzeń sanitarnych w kościołach i miejscach kultu. Czekamy na niezbędne akty prawne dotyczące tej kwestii”

- napisał na Twitterze rzecznik KEP ks. Leszek Gęsiak.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dziś, że rząd zdecydował się od przyszłego tygodnia zwiększyć limity w kościołach. W świątyniach wypełniona będzie mogła być połowa miejsc. Wcześniej list w tej sprawie do szefa rządu wysłał abp Stanisław Gądecki.

kak/Twitter

Komentarze (14):

Jacuś2021.06.9 7:46
Przypomnę, gdy ks. prof. Guz upominał się o kościół i mówił o nieprawidłowościach w sprawie obostrzeń, wtedy publicznie go 'wysmagano", zakazali wypowiadania się , głoszenia kazań. Dziś jaka jest sytuacja? Przewodniczący KEP dziś mocno się kłania Premierowi i prosi o większy luz. Pytam jeszcze raz, gdzie jest Konkordat, czy nasz Episkopat potrafi z niego korzystać, czy dziś ktoś będzie miał odwagę przeprosić ks. prof. Guza?
katolik2021.06.9 7:53
Masoni kłaniają się masonom- nazistom SSPIS
JAa2021.06.8 20:52
Panie Gądecki, kończ Pan, wstydu oszczędź......
katolik2021.06.8 23:09
Abp Gądecki tego nie zrozumie, kieruje się interesem masonow i nazistów SSPIS
Pet2021.06.8 20:51
Purpurat pierdnął, a pisiory na klęczkach spełniają klesze żądania. Chyba jak wstawali z kolan to się jeb...li w czerep.
maris892021.06.8 20:50
Gądecki dziękuje lewackiemu Judaszowi służącemu Antychrystowi, jego Rządowi Światowemu i masonerii za łaskawe pozwolenie na udział katolików w Mszy Św.. przy PISowskim aborcyjnym szczepieniu Antychrysta. Parodia.
katolik2021.06.8 23:08
W głowie się nie mieści brak umiejętności zachowania w całej sprawie od początku Abp Gądeckiego
katolik2021.06.8 20:49
Kolejny raz trzeba powtórzyć- żałosne upodlenie Kościoła, jego wiernych oraz księży poprzez ten akt poddaństwa SSPIS nazisto- masonom, dokonany przez Abp Gądeckiego. Ludobojstwo pseudoszczepionkowe przez związki chemii genetycznej.
kaka2021.06.8 21:59
Kosciol jest swiety i bramy piekielne go nie przemoga----a zdradzili biskupi i chwiejnych wiernych.
katolik2021.06.8 23:06
tak i najgorsze, że biskupi na czele z Abp Gądeckim ogłupili ludzi, przekonujac do chemii genetycznej
Zygfryd2021.06.8 20:46
Wystarczyło, że sukienkowy pogroził paluszkiem i Pinokio padł na kolana. Podjęliśmy decyzję, żeby w kościołach od przyszłego tygodnia było więcej wiernych - przekazał we wtorek premier Mateusz Morawiecki. - Chcemy doprowadzić do tego, żeby połowa miejsc w kościołach mogła być wypełniana - wyjaśnił. Dodał, że szczegóły w tej sprawie zostaną przedstawione w czwartek. Spontaniczne zgromadzenia te poza kościołem dopiero jak wszyscy wyjadą na wakacje.
Ola2021.06.8 21:42
Jak ja ci współczuję życia w takim debilizmie i hipokryzji.
Zygfryd2021.06.8 22:35
Poszła won Chazarko.
Zarabiaj Hajs2021.06.8 20:42
Bitcoin Time jest to platforma działająca na rynku od dwóch lat. Gdy platforma dostała mnóstwo pozytywnych opinii od partnerów z zagranicy, została także wprowadzona do Polski, gdzie teraz cieszy się ogromną popularnością i zdobyła uznanie wśród ogromnej liczne klientów. Platforma przeważa nad konkurencja tym, że jest przejrzysta.Platforma Bitcoin Time posiada wszystkie funkcje wyprzedając konkurencje i w ten sposób umożliwia zarobek każdemu początkującemu traderowi, jak i profesjonaliście. Zacznij zarabiać --> http://bitcointime.com.pl Jeśli jesteś klientem platformy Bitcoin Time to zyskujesz dostęp do: - Stałej pomocy z naszej strony 24/7 - Darmowego wsparcia i pomocy Twojego brokera - Platformy, która jest bardzo łatwa w obsłudze - Renomowanej platformy Mało tego, otrzymasz także dostęp do materiałów edukacyjnych, które pokażą Ci jak zacząć zarabiać, dodatkowo otrzymasz oprogramowanie autotradingowe, a także pomoc naszego profesjonalnego zespołu po stronie systemu, i Twojego brokera.Handlowanie kryptowalutami nigdy nie było tak proste! Wystarczy ustawić oprogramowanie, które zacznie dla nas zarabiać pieniądze przez cały czas.