Cud eucharystyczny w Lanciano. Ciało i krew Chrystusa zbadane przez naukowców  - zdjęcie
19.06.21, 12:47

Cud eucharystyczny w Lanciano. Ciało i krew Chrystusa zbadane przez naukowców

28

Cud Eucharystyczny z Lanciano

Od ponad dwunastu wieków we włoskiej miejscowości Lanciano przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych i największych cudów eucharystycznych, jakimi został obdarowany przez Boga Kościół katolicki.
Cud ten zdarzył się w VIII stuleciu w małym kościółku pod wezwaniem świętego Legoncjana. Jak miało to miejsce na przełomie wieków często, tak i w tym wypadku cud zdarzył się z powodu wątpliwości pewnego mnicha bazyliańskiego w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Eucharystii.
Podczas odprawiania przez niego Mszy św., po dokonanej konsekracji, hostia stała się Ciałem, a wino przemieniło się w żywą Krew krzepnąc w pięć nierównych i rożnych co do kształtu i wielkości grudek.
Hostia - Ciało, jak to dziś można bardzo dobrze obserwować, jest wielkości dużej hostii aktualnie używanej w kościele obrządku łacińskiego; jest lekko brunatna i staje się różowa jeśli oświetli się ją od strony tylnej. Skrzepnięta krew ma kolor ziemisty, zbliżony do żółtego koloru ochry.
Ciało jest obecnie przechowywane w artystycznej srebrnej monstrancji. Krew zaś – w ampułce z kwarcu.
Franciszkanie strzegą świątyni w Lanciano od 1252 roku. Poprzednimi kustoszami sanktuarium byli OO. Bazylianie do 1176 roku i OO. Benedyktyni do 1252 roku. W 1258 roku OO. Franciszkanie, wybudowali obecne sanktuarium. W 1902 roku przeniesiono kielich i monstrancję do marmurowego ołtarza, wzniesionego przez lud Lanciano.
Oczywiście zachowane Ciało i Krew poddano badaniom. Po wielu badaniach kościelnych, podjęto także badanie naukowe. Dokonał go sławny uczony, prof. Odoardo Linoli, specjalista anatomii i histologii patologicznej oraz chemii i mikroskopii klinicznej. Współpracował z nim prof. Ruggero Bertelli z uniwersytetu w Sienie. Analizy wykonane z bezwzględną ścisłością naukową i potwierdzone szeregiem fotografii zrobionych przy pomocy mikroskopu, zostały podane do wiadomości publicznej przez prof. Linoli. Ogłosił je w Lanziano 4 marca 1971 r.

Badania wykazały:
Ciało jest prawdziwym ciałem. Krew jest prawdziwą krwią. Ciało stanowią tkanki mięśnia sercowego (miocardium). Ciało i Krew należą do gatunku ludzkiego. Ciało i Krew mają tę samą grupę krwi (AB). W Krwi odnalezione zostały proteiny z takimi stosunkami procentowymi, jakie znajdują się w obrazie osoczo-proteinowym normalnej, świeżej krwi.
W Krwi odnaleziono także minerały: chlorki, fosfor, magnez, potas, sód i wapń.
Dobra konserwacja Ciała i Krwi, pozostawionych w stanie naturalnym przez dwanaście wieków i wystawionych na działanie czynników atmosferycznych i biologicznych, jest zjawiskiem nadzwyczajnym, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w tkankach mięśnia sercowego, z których się składa Ciało Cudownej Hostii nigdy nie znaleziono żadnych śladów soli lub materiałów konserwujących, używanych nawet w dawnych czasach w celach mumifikacji. Krew zaś, gdyby była wzięta z martwego ciała szybko uległaby rozkładowi.
Ostatecznie można powiedzieć, że nauka dała w odpowiedź pewną i wyczerpującą o prawdziwości Cudu Eucharystycznego z Lanciano.
Być może ktoś, podążając wakacyjnymi szlakami, dotrze i do Lanciano we Włoszech. Zachęcamy pielgrzymujących do złożenia hołdu przechowywanym w tej miejscowości z należną czcią dowodom Przeistoczenia, które dokonuje się w czasie każdej Eucharystii sprawowanej w Kościele katolickim oraz prawosławnym.

Adres: Santuario del Miracolo Eucaristico Frati Minori Conventuali 66034 Lanciano (CH) Włochy Tel.: (0872)23289

http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/lanciano.html

Komentarze (28):

Pawełek2021.06.19 20:02
https://www.youtube.com/watch?v=gnKMrS3AS0U mnie zastanawia czemu nie robi się badań DNA odnośnie tych "cudów".
MaxFiend2021.06.19 20:06
Bo wyjdzie, że to żadna krew, albo co gorsze: krew kobiety?
czekista2021.06.20 0:41
Nie robi sie badan, bo tu nie chodzi o wiedze, Tu chodzi o wiare. Wierzysz, to dobrze, nie wierzysz, tez dobrze.
"Pawełku".?? ..! Mylisz się!... Mało wiesz!2021.06.20 1:40
To, że tu nie napisano o DNA, to wcale nie znaczy że nie badano, czy nie sprawdzano DNA!... Poczytaj na ten temat w sieci!... Na ten temat jest bardzo dużo!... Ja mam nawet książkę na ten temat, a nie tylko taki krótki artykuł. Wiem, że zrobiono DNA.....! Boli cię ten Cud ....i jak zwykle chciałeś ugryżć! ... Wiadomo, ateisto, że musisz mieć wyrzuty sumienia!... Inaczej tak nie pisałbyś!... To proste... wyspowiadaj się i po kłopocie! .... Nie ma się czego bać!... Pan Jezus jest Lekarzem Dusz!
Nie lajkuj własnych komentarzy hamburczyku2021.06.20 9:57
https://natemat.pl/245151,czemu-starsi-ludzie-uzywaja-tak-czesto-wielokropka
Anonim2021.06.19 19:56
Ja nie dam rady czytać, Ja za bardzo obrzydliwy jezdem i zaraz mgleje.
Aj, waj! ...Lechu-" anonimie"!..2021.06.20 1:44
Naprawdę mdlejesz?... A przy pedalskim krzywdzeniu dzieci, to też draniu mdlałeś?... Czy raczej dzieci do tego doprowadzałeś???
hej_162021.06.19 19:24
I co, nadal "zdrowie jest najważniejsze"?
artur2021.06.19 19:01
Ależ tu mrowie chorych z nienawiści do Kościoła ludzi ,którzy zamiast zrobić dla siebie coś pożytecznego wklepują uporczywie jakieś chore przemyślenia.
gen2021.06.19 18:15
Przez 50 lat nauka i metody badawcze bardzo się unowocześniły ale teraz nie poddadzą tego badaniom bo jeszcze coś by się okazało.
Istnienie UFO też jest potwierdzone fotografiami2021.06.19 18:03
Odkryto prawdziwą ludzką tkankę niewiadomego pochodzenia, przechowywaną w kościele. To tyle w kwestii badań naukowych. Reszta to pier*oły. "Krew zaś, gdyby była wzięta z martwego ciała szybko uległaby rozkładowi" - gw prawda. Historyjka w pełnej wersji wspomina jeszcze o "potwierdzeniu przez WHO". Świadomie to pominąłeś frondotrolu, żeby ci nie przypomnieć o "wykreśleniu homoseksualizmu z listy chorób" ?
Cud eucharystyczny w Lanciano.2021.06.19 16:08
Ciało i krew Chrystusa zbadane przez naukowców........... Cud Eucharystyczny z Lanciano Od ponad dwunastu wieków we włoskiej miejscowości Lanciano przechowywane są z wielką czcią dowody jednego z pierwszych i największych cudów eucharystycznych, jakimi został obdarowany przez Boga Kościół katolicki. Cud ten zdarzył się w VIII stuleciu w małym kościółku pod wezwaniem świętego Legoncjana. Jak miało to miejsce na przełomie wieków często, tak i w tym wypadku cud zdarzył się z powodu wątpliwości pewnego mnicha bazyliańskiego w prawdziwą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Podczas odprawiania przez niego Mszy św., po dokonanej konsekracji, hostia stała się Ciałem, a wino przemieniło się w żywą Krew krzepnąc w pięć nierównych i rożnych co do kształtu i wielkości grudek. Hostia - Ciało, jak to dziś można bardzo dobrze obserwować, jest wielkości dużej hostii aktualnie używanej w kościele obrządku łacińskiego; jest lekko brunatna i staje się różowa jeśli oświetli się ją od strony tylnej. Skrzepnięta krew ma kolor ziemisty, zbliżony do żółtego koloru ochry. Ciało jest obecnie przechowywane w artystycznej srebrnej monstrancji. Krew zaś – w ampułce z kwarcu. Franciszkanie strzegą świątyni w Lanciano od 1252 roku. Poprzednimi kustoszami sanktuarium byli OO. Bazylianie do 1176 roku i OO. Benedyktyni do 1252 roku. W 1258 roku OO. Franciszkanie, wybudowali obecne sanktuarium. W 1902 roku przeniesiono kielich i monstrancję do marmurowego ołtarza, wzniesionego przez lud Lanciano. Oczywiście zachowane Ciało i Krew poddano badaniom. Po wielu badaniach kościelnych, podjęto także badanie naukowe. Dokonał go sławny uczony, prof. Odoardo Linoli, specjalista anatomii i histologii patologicznej oraz chemii i mikroskopii klinicznej. Współpracował z nim prof. Ruggero Bertelli z uniwersytetu w Sienie. Analizy wykonane z bezwzględną ścisłością naukową i potwierdzone szeregiem fotografii zrobionych przy pomocy mikroskopu, zostały podane do wiadomości publicznej przez prof. Linoli. Ogłosił je w Lanziano 4 marca 1971 r.
Badania wykazały:2021.06.19 16:09
Ciało jest prawdziwym ciałem. Krew jest prawdziwą krwią. Ciało stanowią tkanki mięśnia sercowego (miocardium). Ciało i Krew należą do gatunku ludzkiego. Ciało i Krew mają tę samą grupę krwi (AB). W Krwi odnalezione zostały proteiny z takimi stosunkami procentowymi, jakie znajdują się w obrazie osoczo-proteinowym normalnej, świeżej krwi. W Krwi odnaleziono także minerały: chlorki, fosfor, magnez, potas, sód i wapń. Dobra konserwacja Ciała i Krwi, pozostawionych w stanie naturalnym przez dwanaście wieków i wystawionych na działanie czynników atmosferycznych i biologicznych, jest zjawiskiem nadzwyczajnym, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w tkankach mięśnia sercowego, z których się składa Ciało Cudownej Hostii nigdy nie znaleziono żadnych śladów soli lub materiałów konserwujących, używanych nawet w dawnych czasach w celach mumifikacji. Krew zaś, gdyby była wzięta z martwego ciała szybko uległaby rozkładowi. Ostatecznie można powiedzieć, że nauka dała w odpowiedź pewną i wyczerpującą o prawdziwości Cudu Eucharystycznego z Lanciano. Być może ktoś, podążając wakacyjnymi szlakami, dotrze i do Lanciano we Włoszech. Zachęcamy pielgrzymujących do złożenia hołdu przechowywanym w tej miejscowości z należną czcią dowodom Przeistoczenia, które dokonuje się w czasie każdej Eucharystii sprawowanej w Kościele katolickim oraz prawosławnym.
Istnienie UFO też jest potwierdzone fotografiami.2021.06.19 15:53
Odkryto prawdziwą ludzką tkankę niewiadomego pochodzenia, przechowywaną w kościele. To tyle w kwestii badań naukowych. Reszta to pierd*oły. "Krew zaś, gdyby była wzięta z martwego ciała szybko uległaby rozkładowi" - gwno prawda. Historyjka wspomina jeszcze o "potwierdzeniu przez WHO". Świadomie to pominąłeś, żebyśmy ci nie przypomnieli o "wykreśleniu homoseksualizmu z listy chorób" ?
Cud2021.06.19 15:09
To zjawisko ,którego jeszcze nie potrafimy wyjaśnić. W starożytności cudem było zaćmienie słońca oczywiście dla zwykłych ludzi, bo kapłani dobrze wiedzieli o co chodzi.
Oni2021.06.19 14:57
Już dobrze wiedzą jak to zrobili mają dostęp do technologii nie znanej zwykłemu śmiertelnikowi i to wykorzystują jak wykorzystywali zawsze. W 2012 Brytyjczyk i Japończyk dostali nagrodę Nobla „za odkrycie, że dorosłe komórki można przeprogramować tak, by stały się one komórkami pluripotentnymi”[1czyli takimi które mogą przekształcić się w komórki dowolnego układu i organu .Upatruję w tym klucza do rozwiązania zagadki.
fcuk piss2021.06.19 14:41
nauka jedynie potwierdzila ze krew to krew a miesko to miesko gdzie tu jest miejsce na cud?
KROPLA SPERMY JANA PAPY BISA2021.06.19 14:20
WMUROWANA WE FRONT KATEDRY TO NAJLEPSZA I NAJSILNIEJSZA RELIKWIA W POLSZY
Po 11 ...2021.06.19 14:04
Trochę szkoda, że analizy potwierdziły, że Jezus nie był Polakiem. W Krwi odnaleziono minerały: chlorki, fosfor, magnez, potas, sód i wapń i niestety ani śladu C2H5OH ... :(
Po 11 ...2021.06.19 14:02
Jak ja oddaję krew do analizy, to też potwierdzają, że ludzka. Ale czy to od razu cud?
czekista2021.06.20 3:41
W Twoim przypadku to CUD :DDD
asdf2021.06.19 13:59
Badania wykazały, że jakiś żądny sławy katolicki szaleniec faktycznie umieścił trochę ludzkiego mięsa w fiolce. Ot cały cud.
A2021.06.19 13:11
Katolicy nie potrafią żyć bez bożków. Jak nie figurki to obrazki, jak nie koraliki to szmatki.
axwer2021.06.19 13:38
no i cóż z tego że nauczyłeś się czytać i pisać skoro poziom twojej wiedzy jest zeroplujacy ---hydrabesrefleksji
ewi2021.06.19 13:00
Powinni jeszcze określić DNA - czy to jest ta sama osoba???? Wtedy postawione tezy będą wiarygodne!!!
rebeliant2021.06.19 12:59
My nieco skromniej... "ukradziono" relikwie Alberta, a następnie w cudowny sposób zwrócono. No, ale z braku laku dobre i to.
Grizzly2021.06.19 12:54
BUAHHAHAHAHAHAHAHAH. Tyle
Ty"grizzlu",vel Lechu Keller/TO twój nick/ !2021.06.20 2:04
TYLKO NA GŁUPI ŚMIECH CIĘ STAĆ!. ... NIC INNEGO NIE POTRAFISZ! ... BO DOSKONALE WIESZ, ŻE TO PRAWDA!... ALE SIĘ NIE PRZYZNASZ! .... Musiałbyś przeczytać w/w artykuł, a ty przecież piszesz, że nie masz czasu artykułow czytać! ... Ale obelgi i jad nienawiści lać na KK, to masz czas ?...Prawda?... Walczysz z Bogiem...! NA PRÓŻNO!... NIKT PRZEZ PONAD 2 TYS. LAT NIE WYGRAŁ Z BOGIEM I NIE WYGRA! Wbij to sobie w końcu do głowy!... Najwyższy czas!... Mało ci zostało, .... jesteś już starcem, masz 70+ !!