Chcą odwołania kurator Nowak. Brońmy ją! - zdjęcie
27.03.19, 14:11

Chcą odwołania kurator Nowak. Brońmy ją!

19

Już dzisiaj, czyli w środę 27 marca 2019 roku Rada Miasta Krakowa ma odbyć głosowanie w sprawie rezolucji domagającej się odwołania Barbary Nowak ze stanowiska małopolskiego kuratora oświaty. Pani Nowak naraziła się środowiskom lewicowym, gdyż jako pierwsza skrytykowała prowadzenie edukacji seksualnej dzieci według standardów WHO. Teraz za to płaci. Jednak w Internecie została zapoczątkowana akcja obrony dzielnej pani kurator. Akcja owa, to wysyłanie mejli do krakowskich radnych z apelem o odrzucenie rezolucji. Ma być ona skierowana przez krakowskich radnych do Ministerstwa Edukacji Narodowej, w celu wywarcia na nie nacisku mającego doprowadzić do odwołania Barbary Nowak z funkcji małopolskiego kuratora oświaty.

Aby tym niecnym planom się sprzeciwić, prezentujemy poniżej  treść listu, jaki można wysłać do krakowskich radnych oraz ich adresy mejlowe, pod które list ten ma trafić. Głosowanie ma odbyć się już dziś, a więc czasu zostało niewiele.

A oto i treść wspomnianego listu:

 Radni Miasta Krakowa

Szanowni Państwo!

„Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia”. George Orwell

Gdyby odpowiedzialność mieli ponieść wszyscy za tzw. mowę nienawiści jak rozumie ją Pan Artur Buszek i osoby podpisane pod rezolucją 180-R, to większość osób na świecie, które wyrażają poglądy nie zgodne z poglądami innych należałoby zakneblować.

Potrzeba zauważyć, iż współczesne definicje zwrotu semantycznego „mowa nienawiści” charakteryzuje język medialny i propagandowy, a nie prawniczy. Jest pojęciem w istocie rzeczy mętnym. „Jak rozumieć „nienawiść na tle różnic”, a także „nienawiść z powodu przynależności”? Co znaczy „przynależność do przekonań” lub do „nabytych cech osobistych”? Poza tym czy „mowa nienawiści” różni się od ostrej krytyki? Nie ma o tym mowy w definicjach.

Co więcej, argumenty zawarte w projekcie rezolucji są błędne jako konsekwencji przyjęcia fałszywej przesłanki u podstawy.

Dlatego apeluję o odrzucenie rezolucji i proszę o kierowanie się zdrowym rozsądkiem w trosce o przynależną każdemu człowiekowi wolność słowa. Inaczej demokracja w Polsce, którą Państwo reprezentują, stanie się poletkiem doświadczalnym dla globalnej cenzury.

Jako rodzic pragnę zapewnić Państwa o obiektywnym dobru jakie dla dzieci czyni Pani kurator Barbara Nowak. Co więcej, Pani Kurator doskonale wypełnia jeden ze swych podstawowych obowiązków – a więc obowiązek chronienia dzieci przed zgorszeniami!

Nie możemy pozwolić, żeby prawi urzędnicy byli karani za chęć bronienia naszych dzieci przed demoralizacją. Np. obrony przed zalecaniami o wczesnodziecięcej masturbacji dla dzieci do 4 lat (sic!) zgodnie z zaleceniami WHO przyjętych w tzw. kartach „LGBT+”. Przeciw takim potwornościom protestują również inne narody, np. Hiszpanie.

Kończąc, mój list jest wyrazem pełnego poparcia dla odważnej Pani Kurator. Stanowczo sprzeciwiam się wszelkim zamiarom ukarania Barbary Nowak za odważne wypełnianie obowiązków, do których została powołana!

Z szacunkiem,


List wysyłajmy na te adresy: [email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],


[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected]

erl/PCH24.pl

Komentarze (19):

mucha2019.03.27 18:45
Katolicy! Wasz problem jest taki, że nie rozumiecie jednej, podstawowej rzeczy - Wam nikt niczego nie chce bronić! Chcecie wychowywać dzieci w kościele? Proszę! Chcecie żyć w heteroseksualnych związkach? Super! Nie zgadzacie się na rozwody? Macie pełne prawo! Rzecz w tym, że geje, single, bezdzietne kobiety i wszyscy inni też mają prawa! Mają prawo do rozwodu, do życia w związku homoseksualnym, do bycia samotną matką. Do życia tak, JAK CHCĄ, nie krzywdząc innych. Wam nikt niczego nie zabrania, to wy na siłe chcecie zabraniać innym - stąd ta niechęć do was, znikąd indziej... i ta niechęć, im bardzej będziecie krzyczeć o jedynej słusznej drodze, będzie się pogłębiać. Żyjcie jak żyliście do tej pory - przecież nie zamknęli Wam kościołów - i dajcie żyć innym. To takie proste...
marian2019.03.27 19:49
tak macie prawo,a w jaki sposób Wam tego zabraniamy ? Wy chcecie takich rozwiązań,które równają nie tyle prawnie/tu też sprzeciw/ co moralnie,w myśl zasady "wszystko wolno",/no bo Boga nie ma/ No i oczywiście niczego nam nie bronicie,no chyba,że ten bezczelny katol was krzywdzi stwierdzając np. że t.z.w. wdrażanie wytycznych WHO dotyczących seksu od 4 roku życia to de facto "profilowanie" młodziutkich umysłów w kierunku raczej dzieci/w naturalnych warunkach wychowywanych/raczej nie interesujących.No i zastanawiającer nakierowanie na "wspaniałości" pocieractwa,ocieractwa i gdzieniegdzie ;drobnym druczkiem,że max 5% to to samo co 95%.
\305\201ukasz2019.03.27 17:13
Brońmy JEJ, jeśli już (choć ja nie mam zamiaru, ale wy się douczcie prawdziwi Wolacy!
grimm2019.03.27 16:15
przecież kurator oświaty podlega MEN. Gdyby MEN przychyliło się do homolobby, oznaczałoby to wywrócenie porządku prawnego w Polsce.
anonim2019.03.27 16:11
Wielkie brawa dla Pani kurator Nowak .Lacze wyrazy wysokiego powazania i najlepszej mysli zycza Uczniowie.
Polak Ateista Dumny Gej2019.03.27 15:38
Ta pokraka działająca na szkodę dzieciom w szkołach powinna wylecieć na zbity pysk
Jurek2019.03.27 21:27
Które z działań Pani kurator zaszkodziło dzieciom? Proszę o informację.
gramatyczny nazista2019.03.27 15:28
brońmy JEJ
wacula2019.03.27 15:07
A powinni zwolnić Ministra Zdrowia pis ponieważ jest bezwartościowy żadnych postępów nie zrobił ,tylko grzeje fotel
Anonim tel. 48 645 5662019.03.27 14:55
Nie będziecie musieli bronic jak wywalicie na zbity pysk zdrajców, targowiczan i zaprowadzicie porządek w Polsce. Wypalić bolszewizm i ich potomków.
Pfft2019.03.27 14:40
„Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia” - czyli według tej logiki mogę np. Frondę obrzucić dowolnym stekiem wyzwisk i kłamstw, a wy nie będziecie się bronić, bo przecież nie macie nic do ukrycia? Bardzo mi się podoba to samozaoranie Frondy. Z jednej strony "tak-tak, nie-nie" - a z drugiej piękne akrobacje etyczne żeby uzasadnić, że bezpodstawne wyzywanie ludzi od pedofilów i dewiantów i negowanie wiedzy naukowej to "obiektywne dobro", a mowa nienawiści oj tam, oj tam, tak naprawdę nie istnieje, bo to mętne pojęcie (w przeciwieństwie do np. "uczuć religijnych" oczywiście...).
Jozin z Bazin2019.03.27 14:34
demo-kracja czyli jak my coś chcemy to tak musi być i koniec, my to ci dobrzy (LGBT) a cała reszta ma nas słuchać !!! To że ta pani ma takie poglądy pedziów nie interesuje są sprzeczne z ich światopoglądem a nas Katolików nie interesuje ich światopogląd, proszę zatem mędrca jakowegoś jak ten pat bez kija bejsbolowego rozwiać ?Oni chcą odejścia a my by pozostała, zasada demokracji :)
Maria Błaszczyk2019.03.27 19:15
Poglądy to jedna sprawa. Utożsamianie, bez żadnych podstaw jakiejkolwiek, a w tym wypadku mniejszościowej i dyskryminowanej grupy z obrzydliwymi przestępcami - to zupełnie co innego. Rozwiązanie tego problemu jest proste, da się nawet wyrazić słowami katolickiej świętej książki: "Nie mów fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu". Proste, nieprawdaż? A jak już nałgasz - to niestety, poniesiesz konsekwencje służbowe, bo nie po to podatnicy wynajęli tę panią, by ich fałszywie i obraźliwie oskarżała.
EWA2019.03.27 14:29
Odważna a dziecka wychować nie umiała wnuczke chowa bo córka się puszcza na prawo i lewo TAKIE PISIE ZAKŁAMANIE TO U NICH NORMA
Jozin z Bazin2019.03.27 14:36
efka a ty dziewicom jesteś ?
,,,,,,2019.03.27 21:17
a co tobie do prywatnego zycia tej pani? może patrz pod swoim nosem i bacz by ci ktoś piórek nie przyciął
anonim2019.03.27 14:25
„Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia” to teraz wiem skąd taka histeria w kościele gdy mówi się głośno o pedofilii i homoseksualizmie wśród duchownych!
michalina2019.03.27 18:43
tak bedzie przy koncu swiata
,,,,,,2019.03.27 21:13
Pedofila w kosciele to margines. najwiecej histerii jest gdy chce sie mówić o pedofilii w środowisku LGBT, wtedy homofobia i straszenie karami