13.03.20, 19:24Caritas Włoch: pomagać ubogim, nie narażając ich i wolontariuszy/Vatican News

Caritas Włoch: pomagać ubogim, nie narażając ich i wolontariuszy

100 tys. euro, które Papież przekazał przedwczoraj włoskiej Caritas zostało przeznaczonych na faktyczną pierwszą pomoc. Trafiły do jadłodajni, noclegowni i punktów pierwszego kontaktu z najbardziej ubogimi - zapewnia dyrektor wykonawczy tej instytucji ks. Francesco Soddu.

Jego zdaniem był to ważny gest, który w tych trudnych dniach przypomina Włochom, a zwłaszcza Kościołowi, że koronawirus to nie jedyny problem, bo wśród nas nadal są ubodzy, którzy teraz na skutek epidemii, jeszcze bardziej zubożeli. Oni muszą być naszym priorytetem - mówi ks. Soddu.

„Włoska Caritas stale zwraca uwagę na te sprawy, o których nie mówi się w różnych oficjalnych komunikatach. Mam tu na myśli na przykład bezdomnych, dla których hasło tych dni «zostańcie w domu» jest dodatkowym ciosem, jeszcze bardziej ich ogranicza. Ale nie tylko o nich tutaj chodzi - mówi Radiu Watykańskiemu ks. Soddu. - Nadal trzeba się starać o zapewnienie funkcjonowania tych posług, które są przeznaczone dla najuboższych. Oni już przedtem byli ubodzy, a teraz zubożeli jeszcze bardziej. Trzeba zadbać o stołówki, w których nie są przestrzegane rządowe rozporządzenia. Musimy zrozumieć, jak dalej prowadzić tę działalność, która odpowiada na najbardziej podstawowe potrzeby, dbając przy tym o bezpieczeństwo zarówno naszych podopiecznych, jak i wolontariuszy.“

 

vaticannews.va

Komentarze

Marcin.. 2020.03.15 6:39
Gdzie jest ten tchórz kulawy karzeł z Żoliborza, bożyszcze powiatowej Polski, mieszkańców wsi i małych miasteczek. Polski zacofanej, zakompleksionej, płaszczącej się przed Proboszczem i miejscowym kacykiem pis, gotowej zatłuc sztachetami wszystkich, którzy wątpią w ich nieomylność.Tylko zasiłek i 500+ to ich życie. Prezesik nie pojawia się w Sejmie, ale kasę na konto pobiera. Może by wygłosił Orędzie do pisowskich obłąkańców? Nie on boi się wyjść ze swojej strzeżonej Żoliborskiej nory!!!
Marian2020.03.14 7:42
Tak sobie marzę, by móc jakos zmodyfikować ten wirus zeby atakowal według jakiegoś klucza,wybranych ludzi.Mozna by wtedy oczyścić wreszcie Polskę z tych zbędnych szumowin np.internacjonalistów,zboczencow itd.
anonim2020.03.14 9:49
hehe dobre ja mam listę kolejność dowolna ! 1. Albert 2. Debilny gej 3. Stachu 4. Nowak 5. Po 11... 6. Agnieszka Dz. 7.Błaszczykowa maryśka 8. Urszula 9. Iza 10. ...dopisujcie
Filmy online2020.03.13 22:58
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Maria Blaszczyk2020.03.13 20:00
To ważna decyzja, potrzeba dużo wsparcia. W Polsce też mamy z tym problem, street workerzy alarmują. Wydaje mi się, że powiny sie tym zająć samorządy, ale ktokolwiek może pomóc - niech to robi. https://www.facebook.com/Bezdomnosc.to.NIE.wybor?__tn__=%2CdK-R-R&eid=ARAov4f5EzAsJdsDRxnc0QKn3E5RO0MgTMUXLL3fKvWkbA2U6G9RTlekfmaiqIx1_Sxj6Hp1HskQmQdc&fref=mentions
B522020.03.13 21:22
problemem polski to indolencja europejskiej czerwonej szarpaczy w podejściu do problemu zagrożenia podstawą fundamentu czerwonej szarańczy to brak granic
Maria Blaszczyk2020.03.13 21:38
??? Brak możliwości dystrybucji środków dezynfekujących i innych dóbr dla ludzi w kryzysie bezdomności jest indolencja europejskiej czerownej szarpaczy? Nie wiem, co to jest szarpacz/szarpacza, więc tym bardziej nie wiem nic o indolencji tej konkretnej, ale zupełnie nie wiem, czemu nie ma wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności. Tzn. trochę wiem, neoliberalny sposób myślenia, brak środków na służbę zdrowia - duża część z tych osób jest na coś chora, homofobia - kolejna duża grupa to osoby nieheteronormatywne, brak zasady, że sprawca przemocy opuszcza mieszkanie, chociaż to chyba wreszcie ma się zmienić - kolejna duża grupa to kobiety z dziećmi. Ale doprawdy nie wiem, co cokolwiek europejskiego ma tu coś do rzeczy. To jest nasze własne, lokalne sukinsyństwo, przecież w wielu krajach europejskich wsparcie dla tych ludzi istnieje w znacznie większym stopniu.