Bukowski: Jeden okupant zastąpił drugiego - zdjęcie
19.01.19, 11:52

Bukowski: Jeden okupant zastąpił drugiego

10

Jeden okupant zastąpił drugiego

W styczniu w wielu polskich miastach organizowane są uroczystości z okazji „wyzwolenia” ich w 1945 roku przez Armię Czerwoną.

Pisałem o tym wielokrotnie, ale jeszcze raz powtórzę: nie było żadnego wyzwolenia, tylko zastąpienie jednego okupanta przez drugiego. W tych samych więzieniach, w których Niemcy torturowali i mordowali w latach 1939-1945 polskich patriotów, to samo robili potem o wiele dłużej Sowieci.

Warto o tym pamiętać gwoli zgodności z prawdą historyczną.

Jerzy Bukowski

Komentarze (10):

pc2019.01.20 17:51
Teraz mamy kolejnego okupanta - usraelskiego.
Jerzy_Domanski2019.01.19 14:56
Gdyby Rosjanie nie zwyciężyli na Wschodzie - kosztem ogromnych ofiar - to co by było? Nie byłoby 2 Frontu, Anders oglądałby Monte Cassino jedynie na obrazkach, a alianci musieliby zawrzeć jakiś pokój z Hitlerem, tak jak zawarli ze Stalinem. Czy Polska byłaby na mapie świata? Bukowski jest po prostu obrzydliwy
Krzych Adam2019.01.19 15:39
A może by tak na temat? Wszak p. Bukowski nie zaprzeczał wcale faktowi zwycięstwa Sowietów na Wschodzie. Ani innym faktom historycznym, które spowodowały taki późniejszy bieg historii, jaki miał miejsce. Pisał o odebraniu przez Sowietów terenów spod okupacji niemieckiej, by okupować je samemu.
BezwstydneWykorzystanieAlfabetu2019.01.19 14:07
O ileż bardziej pożytecznym byłby ten Bukowski, gdyby najął się do zoo, żeby czochrać bobry pękiem witek brzozowych czy pomagać chrząszczom w penetracji odchodów na wybiegu dla słoni. Zamiast pisać i powtarzać po sobie.
Jan2019.01.19 13:20
Gdyby ci okupanci olali Polskę i poszli bokiem na Berlin, to pana Bukowskiego by nie było i takich głupot by nie wypisywał.
Krzych Adam2019.01.19 15:34
Dobrze ze Jan chociaż w jednym punkcie zgadza się najwyraźniej z p. Bukowskim. Że to byli okupanci. Nie jest jednak jasne o co chodzi z tym "pójściem bokiem". Co to ma oznaczać? Że "niepójście bokiem" a przez to być może spowodowanie że p. Bukowski jest, bo "czerwona zaraza" uratowała nas od "czarnej śmierci" dało nowym okupantom tytuł do okupacji?
Jan2019.01.19 16:08
Nie ma co kota ogonem obracać. Po prostu, trzeba brać fakty historyczne takie, jakie są a nie wymyślać nowej historii. Jak zawita do nas Wielki Brat zza oceanu na stałe, to będziemy nadal wolni i suwerenni?
Krzych Adam2019.01.20 17:24
Zgadza się. Fakty historyczne są takie, że jednego okupanta zastąpił inny okupant. Także takie, że gdyby nie drugi okupant to tego pierwszego moglibyśmy nie przeżyć w ogóle. Jest to opis historii a nie wymyślanie nowej. Co do Wielkiego Brata z za oceanu to jak jesteśmy wolni i suwerenni już dzisiaj widzimy choćby z działań p. Georgetty. Jednakże to jest odrębna kwestia od okupantów których mieliśmy uprzednio.
Gwizda2019.01.19 16:47
No właśnie wielu ludzi już nie ma, bo nie poszli bokiem na berlin. To sowieci wymordowali większość przedwojennej inteligencji. Powstało puste miejsce i takie "jany" mogą klepać w klawisze zamiast wypasać gęsi.
Jan Radziszewski2019.01.19 12:38
bardziej precyzyjnie będzie że tą ręką zbrodniczą ZSRR byli żydzi importowani z Rosji do Polski rękoma Kagan Beka Jude Stalina 6 VI 2018 cz 1 Polska nie jest miejscem dla Żydów Środa, 6 czerwiec 18. 03 Pisz dziecko Nie lękaj się. Zapisz Żydzi coraz bardziej panoszą się w waszym narodzie. Nie jest to miejsce dla nich. Mają swój kraj. Są inne kraje gdzie mają [się] dobrze i nie są prześladowani. Polska nie jest miejscem dla Żydów. Mają tu prawo mieszkać ci, którzy od wieków mieszkali w Polsce, ich potomkowie i tylko Ci, którzy dobrze życzą Polsce i nie uznają Izraela lub jest dla nich obojętny. Ci, którzy przyszli z Rosji podczas zaborów wysługując się często zaborcy, a jeśli nawet nie to szanując i kochając Rosję bardziej niż Polskę takiego prawa do mieszkania ( w Polsce) ich potomkowie nie mają. Nie mają prawa do mieszkania w Polsce także Żydzi z Niemiec. Nie mają prawa tym bardziej ci Żydzi, którzy nie urodzili się w Polsce niezależnie od tego jaką funkcję by w waszym kraju pełnili. Nie mają żadnego prawa do mieszkania w Polsce obywatele Izraela niezależnie od tego co by się w ich kraju i z ich krajem działo. Ja tego nie chcę, ja Bóg, lecz oni przecież Mnie zabili. I zabijają wasz naród teraz podstępnie, był czas, że jawnie, znowu będzie to niemal jawne, choć pod płaszczykiem wrogich wam potęg.