Amerykański biskup odmawia Komunii Świętej proaborcyjnym politykom - zdjęcie
05.02.19, 11:11Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Amerykański biskup odmawia Komunii Świętej proaborcyjnym politykom

19

1 lutego ordynariusz diecezji Spokane (stan Waszyngton) bp. Thomas Daly napisał list do wiernych, w którym stwierdził co następuje: „Politycy mieszkający na terenie katolickiej diecezji Spokane, którzy z uporem trwają w swoim publicznym poparciu dla aborcji, nie powinni przyjmować Komunii bez uprzedniego pojednania się z Chrystusem i Kościołem”.

Jako formalne uzasadnienie swego stanowiska, hierarcha podał kanon 915. Kodeksu Prawa Kanonicznego (KPK), który brzmi tak: „Do Komunii świętej nie należy dopuszczać ekskomunikowanych lub podlegających interdyktowi, po wymierzeniu lub deklaracji kary, jak również innych osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim”.

Oprócz tego, bp. Daly stwierdził również: „Dzieci są darem od Boga, bez względu na okoliczności ich poczęcia. Nie tylko mają prawo do życia, ale my, jako społeczeństwo, mamy moralny obowiązek chronić ich przed krzywdą”. I dlatego ordynariusz Spokane dodał: „Kościół zdecydowanie angażuje się po stronie życia każdej ludzkiej osoby od poczęcia aż do śmierci. Sam Bóg jest autorem życia, a sankcjonowanie umyślnego zabijania dzieci przez władze cywilne jest niedopuszczalne. Jeśli czyni to katolicki lider polityczny, mamy do czynienia ze skandalem”.

Zaznaczmy tu, że pismo bpa Daly powstało na fali powszechnego w USA oburzenia, jakie wywołało podpisanie przez gubernatora Nowego Jorku Andrew Cuomo prawa zezwalającego na aborcję aż do narodzin.

Ordynariusz Spokane nie jest w swej reakcji na to straszne wydarzenie osamotniony, Podobnie bowiem wypowiedzieli się ostatnio biskupi Kalifornii, Tennessee i Teksasu. Jednak abp Timothy Dolan z Nowego Yorku uznał, że nie ogłosi obowiązywania w stosunku Cuomo zacytowanego wyżej kanonu 915 KPK, gdyż on się tym nie przejmie.

Oby w Polsce nasi biskupi byli podobni raczej do biskupa ze Spokane, a nie do abpa Dolana. Może wtedy nasi proaborcyjni politycy zaczną zmieniać swe nastawienie do obrony życia dzieci poczętych.

Erł/Lifesitenews, Fronda.pl

Komentarze (19):

Edward2019.02.6 0:01
Jeśli biskup dopuszcza do komunii ludzi którzy nie przeciwstawiają się aborcji bierze za to równą z nimi odpowiedzialność innymi słowy jest wyklęty przez kościół czyli nas.
Tomi2019.02.5 17:13
Nie wolno zabijać dzieci !!!!! one już żyją w łonie kobiety są darem od Pana Boga
Pablo Kraków2019.02.5 14:37
Jak przykro słyszeć taką wiadomość jako coś wyjątkowego, wręcz heroicznego w dzisiejszym Kościele Katolickim. Nagłówek wiadomościo powiniej brzmieć: "Pobożny Kapłan zapobiegł profanacji Najświętszego Sakramentu dbając o Duszę niegodnego człowieka i chroniąc ją przed wiecznym potepieniem..."
dora2019.02.5 12:17
Brawo oby inni poszli tym śladem.
Jezusa2019.02.5 12:11
Celujmy w milion podpisów do P. Gubernatora Nowego J. dla uratowania takich jak my, ale bezbronnych. Narazie nie ma 150 000. Przejść obojętnie, znaczy zgrzeszyć. - https://lifepetitions.com/petition/petition-no-to-lighting-world-trade-centre-to-celebrate-extreme-abortion-bill
Jan Radziszewski2019.02.5 12:06
Pouczenia Pana Jezusa 3 II 2019 Nie podoba się okazana pogardę. dla „gojów”, którzy całą swoją elitą, w tym nadreprezentacją wysokiego duchowieństwa. - Tak dziecko, to w jej wypadku było połączone: I pogarda nastolatki wobec oszustwa dorosłych, ale i pogarda dla Polaków. No, pytaj dziecko. - Chciałbym pytać o sprawy bieżące, dotyczące Polski, ale o cóż tu pytać. Ty, Panie, powiedziałeś wszystko co potrzebne w ostatnich przekazach na ten temat. - Powiedziałem dziecko. - Widać też, że za tym stoi masoneria (sprawa Adamowicza i jego fikcyjnego mordu). Wiadomo też, że zwykle działa ona przez służby. A jeśli nawet Adamowicz nie był jej członkiem jak zaręcza loża w Gdańsku to masoneria jest organizacją przestępczą, która zajmuje się brudnymi geszeftami i tak też dba o pieniądze, więc Adamowicz jak najbardziej im pasuje. - Tak dziecko masoneria czyni [zło] nie tylko z pobudek ideologicznych, ale zachowuje się jak typowa organizacja przestępcza i dokonuje przestępczych procederów dla zyskania mamony. Masoneria też przecież zwykle nie ujawnia przynależności swych członków za życia. A przecież Adamowicz żyje i nikt tego lepiej nie wiedział od tych co pisali te słowa iż nie był członkiem masonerii. - On swoją drogą Panie, ale i żoneczce a i córeczce starszej należałaby się nauczka stosownie do ich win. Ja w twarzy starszej córki widziałem nadto pogardę. Mogłaby to być pogarda nastolatki wobec tego cyrku, ale ja uznałem, że to pogarda dla „gojów”, którzy całą swoją elitą, w tym nadreprezentacją wysokiego duchowieństwa. - Tak dziecko, to w jej wypadku było połączone: I pogarda nastolatki wobec oszustwa dorosłych, ale i pogarda dla Polaków. A jeśli chodzi o nauczkę dziecko. Każdy otrzyma to co mu się należy, także ta dziewięcioletnia córka, choć dzięki niej widać bardziej mistyfikację. Moje dziecko. Ani Adamowicz, ani żona, ani trzy córki nie wejdą do Odnowionej Ziemi. A jak wiesz Stany Zjednoczone czeka w krótkim czasie zagłada. Nie nacieszą się długim, słodkim życiem za zagrabione przez ich ojca pieniądze. - Tak na pewno będzie Panie. Czas ich więc jest krótki - Stoi to wszystko Panie. Internet jakby się nasycił. Ci co się tym interesowali i skłonni są przyjąć mistyfikację już obejrzeli, także w przypadku filmu z Adamowiczem siedzącym i mającym się dobrze. I „watahy nie rosną”. - Wiedza jest ważna, ale to nie wystarcza. Nie zostanie to kłamstwo obalone bez osobistej Intronizacji Mnie w sercach większości Polaków. A czy Ci, którzy szukają tutaj nawet prawdy, pragną się oprzeć na Chrystusie? Nie przychodzi im to nawet często do głowy, także gdy są zagrożeni. Zagrożeni nie z tego powodu nawet, ale z innych. Jesteście zeświecczeni choć chodzicie do kościoła (ale przecież w czterdziestu procentach). Świat jest zeświecczony, ale zeświecczenie Polaków postępuje. Jak mówiłem: Jeśli mniej niż połowa Polaków będzie uczęszczała regularnie na niedzielne msze święte nie będę mógł was uratować.
Iga2019.02.5 21:49
Panie Janku R." Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam ten komentarz. Proszę napisać źródło gdzie mam takich pouczeń szukać,chciałabym więcej poczytać. Dzięki wielkie!
Antoni2019.02.5 12:05
Czegoś tu nie rozumiem. No bo jeśli przyjmą komunię to Jezus wejdzie do ich zatwardziałych serc a znając Jezusa to odmini ich serca i staną sie pro Llife. Czemu bronicie Jezusowi przyjść do owieczek jego?
athos2019.02.5 12:34
Nie kpij sobie człowieku. Jeśli ktoś nie okaże skruchy przed Bogiem, nie będzie szczerze żałował za swój grzech, nie postanowi poprawy i nie wyspowiada się (Sakrament Pokuty), to jego komunia będzie świętokradztwem. Nie będzie służyć zbawieniu, lecz potępieniu. Ludzie, nie igrajcie ze śmiercią!
Vistula2019.02.5 13:40
dla jehowych nic nie jest zroumiale
lbs2019.02.6 9:45
To tak jakbys zaprosil do siebie goscia i kazal mu z toba jesc siedzac na gnojowniku!!!!
Jozin z bazin2019.02.5 11:59
BRAVO !!! w końcu rozsądny głos KK.
Brokrak2019.02.5 11:57
I co?? Nie będą zbawieni? To straszna wiadomość!!! Tylko czy oni się tym przejmą?? Nie sądzę. W USA - WOLNOŚĆ jest ponad wszystko.
athos2019.02.5 12:29
Jeśli nie okażą skruchy i umrą w stanie grzechu ciężkiego znajdą się w piekle na wieczność. Stamtąd już nikt ich nie wyciągnie.
Brokrak2019.02.5 13:22
O kurcze blade!!! I to wszystko za to, że nie chcą wsadzać do więzień kobiet, które po połknięciu stosownej tabletki wydaliły na podpaskę krwawą kroplę śluzu??? Bezkresne jest miłosierdzie boże!!! Analogicznie jak głupota ludzka..
tretka2019.02.5 13:11
Nie ma znaczenia czy się przejmą... Jeśli sie nie przejmą tym gorzej dla nich. "Kto ma uszy niechaj słucha"
Ya2019.02.5 14:35
Przyjdzie czas, to się przejmą. Oj tak...
Ala2019.02.5 18:45
W piekle nie ma wolnosci.
em. in\305\274.2019.02.5 11:39
Czy u nas znajdzie się kiedyś taki biskup?