Do awantury, w której udział miała wziąć adwokat Katarzyna R. doszło w nocy z piątku na sobotę.

Zdaniem internautów to ta sama kobieta, która wrzucała do sieci grafiki z hasłem „dziś sędziowie jutro ty”, swoje zdjęcia z hasłem „murem za Igorem Tuleyą”, sprzeciwiała się reformie sądownictwa.

Jak poinformowało Radio Gdańsk, R. jest podejrzana o ciężkie zranienie nożem dwóch osób. Jedna z nich w ciężkim stanie przebywa obecnie w słupskim szpitalu. 

Do incydentu doszło w nocy z 5 na 6 sierpnia. W okolicy ulicy Lelewela w Słupsku zaatakowani zostali 36 i 39-latek. Jeden z nich został raniony w pośladek, drugi zaś w szyję i w brzuch.

"Policjanci po dotarciu na miejsce ustalili rysopis osoby mogącej mieć związek z tymi zdarzeniami. Dokładne sprawdzenie terenu przyległego doprowadziło do zatrzymania 39-latki. Została zatrzymana w samochodzie. Auto prowadziła pod wpływem alkoholu" - informuje Radio Gdańsk.

Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie, Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej wszczął postępowanie dyscyplinarne w całej sprawie.

"Uchwałą Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie z dnia 20 stycznia 2022 r. adwokat Katarzyna R. przeniesiona została na listę adwokatów niewykonujących zawodu z uwagi na zaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej" - poinformował Dziennik Bałtycki.