Mecz rozpoczął się o godzinie 18:00 na Olympiastadion w Berlinie, gdzie trybuny wypełniły się biało-czerwonymi barwami. Już w dziewiątej minucie Austriacy zdobyli prowadzenie dzięki bramce Gernota Traunera. Polska drużyna, choć początkowo nieco przytłoczona, w 29. minucie odpowiedziała golem Krzysztofa Piątka, który po odbiciu strzału Jana Bednarka wyrównał wynik na 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się z bojowym nastawieniem Polaków. Michał Probierz wprowadził Jakuba Modera za Jakuba Piotrowskiego, co miało wzmocnić środek pola. Jednak już w 52. minucie Bartosz Slisz otrzymał żółtą kartkę za faul, a w 58. minucie Robert Lewandowski zastąpił Krzysztofa Piątka. Niestety, Lewandowski szybko zobaczył żółty kartonik, co wpłynęło na dalszy przebieg meczu.

W 66. minucie Austriacy ponownie objęli prowadzenie dzięki bramce Christopha Baumgartnera. Niedługo potem, w 77. minucie, Wojciech Szczęsny został ukarany żółtą kartką, co dało Austrii możliwość wykonania rzutu karnego, skutecznie wykorzystanego przez Marko Arnautovicia.

Porażka z Austrią znacznie zmniejszyła szanse Polaków na awans do fazy pucharowej Euro 2024. Teraz przed drużyną Michała Probierza stoi kluczowe spotkanie z Francją. Jeśli Polska nie odniesie zwycięstwa, będzie musiała pożegnać się z marzeniami o dalszej grze w turnieju.