Wyjście z grupy na mundialu to największe osiągnięcie Polaków na tym turnieju od 36 lat.

Mecz rozpoczął się spokojnie. Francuzi nie narzucili dużego tempa gry, zaś Polacy czujnie się bronili. Z czasem to polscy piłkarze przejęli inicjatywę, stwarzając duże zagrożenie dla bramki Hugo LLorisa.

W świetnej dyspozycji byli Cash i Bereszyński. Niestety pod koniec pierwszej połowy po prostym błędzie w obronie gola na 1:0 strzelił Oliver Giroud.

W drugiej połowie Polacy starali się odwrócić losy meczu i rzucili się do ataku. Czesław Michniewicz dokonał także ofensywnych zmian: na boisko wszedł m. in. napastnik Arkadiusz Milik.

Niestety zaangażowani w ofensywę Polacy zaniedbali powrót do obrony, co poskutkowało golem Kyliana Mbappe po świetnym kontrataku Francuzów.

Ten sam Mbappe podwyższył rezultat na 3:0, Pozbawiając tym samym polską reprezentację marzeń o awansie do ¼ finału.

Honorową bramkę dla Polski zdobył pod koniec meczu Robert Lewandowski z rzutu karnego.