„W materiałach dla dzieci w wieku 3-5 lat znalazły się rysunki, które uczą i pokazują, jak się masturbować” – twierdzi wspomniana hiszpańska Fundacja Prawników Chrześcijańskich.

Ponadto, jak przekonuje Fundacja „w innych materiałach skierowanych do uczniów szkół podstawowych i średnich zawarte są treści promujące korzystanie z pornografii (w kursach dla dzieci od 8 lat) i seks oralny (od 12 lat)”.

Dodatkowo miała tam się również znaleźć informacja, że aborcja jest legalna i bezpłatna.

Organizacja prawników chrześcijańskich zwróciła się do Sądu Najwyższego Katalonii o podjęcie środków zapobiegawczych i natychmiastowego wstrzymania realizacji programu, wskazując, że „narusza podstawowe prawa konstytucyjne, jak prawo do ochrony dzieci i młodzieży oraz prawo rodziców do decydowania – zgodnie z ich przekonaniami religijnymi i moralnymi – o edukacji swoich dzieci”.

„Regionalny rząd demoralizuje nasze dzieci, wprowadzając ideologiczny program edukacyjny, obowiązkową indoktrynację narzuconą przez lewicę” – skomentował rzecznik prawicowej partii Vox w Katalonii Joan Garriga oraz zażądał dymisji regionalnego ministra ds. edukacji Josepa Gonzaleza-Cambraya.