Nowenna pompejańska uratowała moje małżeństwo! MOCNE świadectwo
Nowenna pompejańska uratowała moje małżeństwo! MOCNE świadectwo
Tag
Wszystkie artykuły powiązane z tagiem rodzina.
Nowenna pompejańska uratowała moje małżeństwo! MOCNE świadectwo
Oto dziesięć sprawdzonych sposobów na szczęśliwe, zdrowe małżeństwo (i mniejsze ryzyko rozwodu)
Pracował 15 lat w biznesie farmaceutycznym. In vitro, antykoncepcja. W końcu, dzięki poznaniu pewnego księdza, podjął decyzję, że zmieni swoje życie z Bogiem i św. Ritą. Teraz nawołuje, by trwać przy Bogu i znaleźć swojego świętego. Gościem Tematu Dnia był Dawid Korczyński, manager Zespołu 33, który w rozmowie z Ewą Pietrzak podzielił się swoim świadectwem.
Gościem Tematu Dnia był dr inż. Jacek Pulikowski, doradca rodzinny, który w rozmowie z Piotrem Otrębskim wyjaśniał, jak żyć w małżeństwie i nie zwariować.
Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski wziął udział w międzynarodowej konferencji „Współczesna rodzina - zmiany wartości i struktur” w ramach IV Europejskiego Warsztatu dla Młodych.
Czy rząd przyjmie za zasadę swojej polityki tzw. family mainstreaming? Chodzi o rozpatrywanie wszystkich aktów prawnych pod kątem ich wpływu na rodzinę. O taki krok, jak informuje dzisiejszy ,,Nasz Dziennik'', zabiegają organizacje społeczne aktywne w zespole ds. rodziny przy Kancelarii Premiera.
Zrób swojemu mężowi, swojej żonie najlepszy prezent - pomódl się za niego. Albo jeszcze lepiej - pomódlcie się osobje za siebie nawzajem. Efekt gwarantowany - gdy zrobicie to z wiarą, miłością, otwartością na miłosierdzie i przebaczenie - wasze małżeństwo po prostu będzie lepsze - dzięki Bożej łasce. A zatem - małżonkowie, do modlitwy!!!
Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, Sławomir Neumann był jednym z gości programu "Kawa na ławę" w TVN24.
Wielkie koncerny medialne upierają się, by mówić o wielu sprawach w sposób sprzeczny z zasadami katolickimi. Mówiąc o aborcji i jej wspieraniu zmuszają pracowników do używania formy „wybór”, co jest absurdalne i sprzeczne z wiarą – mówi w rozmowie z Piotrem Doerre redaktor naczelny LifeSiteNews John-Henry Westen.
Na Twitterze doszło do spięcia pomiędzy ekonomistą i byłym ministrem finansów, Leszkiem Balcerowiczem, a publicystką "Gazety Wyborczej", Dominiką Wielowieyską.
Czy osoby korzystające z okultyzmu zdają sobie sprawę, co im zagraża? Z pewnością – nie. Lecz praktyki okultystyczne łączą się z działaniem złych mocy, które w istocie są wrogie
Mężczyzna i kobieta łączą się z sobą tak ściśle, że — wedle słów Księgi Rodzaju — stają się „jednym ciałem” (Rdz 2,24). Zarówno mężczyzną, jak i kobietą jest człowiek poprzez ciało. Równocześnie zaś te dwa somatycznie zróżnicowane podmioty uczestniczą na równi w zdolności życia „w prawdzie i miłości”. Zdolność ta, natury duchowej, odzwierciedla osobową konstytucję człowieka. Odzwierciedla ją wespół z ciałem. Przez to mężczyzna i kobieta są predysponowani do ukształtowania „komunii osób”. Kiedy łączą się z sobą w małżeństwie jako „jedno ciało”, to zjednoczenie obojga winno równocześnie stanowić jedność „w prawdzie i miłości”. Wtedy posiada ono dojrzałość właściwą ludzkim osobom — stworzonym na obraz i podobieństwo Boga.
W piątek 6 czerwca, w drugim dniu pobytu w Chorwacji, Jan Paweł II udał się do Dubrownika, gdzie odprawił Mszę św. i beatyfikował s. Marię od Jezusa Ukrzyżowanego Petković. W homilii Ojciec Święty ukazał postać nowej błogosławionej jako wzór do naśladowania dla kobiet chorwackich.
Dziesiąta rocznica decyzji Sądu Najwyższego w sprawie Roe versus Wade jest dla nas okazją do refleksji. Obowiązujące dziś w całym kraju prawo, które zezwala na dokonywanie aborcji na życzenie w ciągu dziewięciu miesięcy ciąży, nie zostało bowiem ani przegłosowane przez naród, ani też nie uchwalili go nasi prawodawcy. Żaden ze stanów nie zezwalał na dokonywanie aborcji w tak nieograniczonym zakresie, zanim w roku 1973 Sąd Najwyższy nie orzekł, że przyzwolenie tego rodzaju ma się stać prawem ogólnokrajowym. Konsekwencje tej decyzji sądu są dziś oczywiste: od roku 1973 ponad 15 000 000 nienarodzonych dzieci straciło życie wskutek aborcji dokonanych w majestacie prawa. Liczba ta przewyższa więcej niż dziesięciokrotnie liczbę Amerykanów, którzy zginęli we wszystkich wojnach, w których brał udział nasz naród.
Czy osoby korzystające z okultyzmu zdają sobie sprawę, co im zagraża? Z pewnością – nie. Lecz praktyki okultystyczne łączą się z działaniem złych mocy, które w istocie są wrogie