Znak czasów! Francuzi muszą ogrodzić wieżę Eiffla
Dla ochrony przed zamachami terrorystycznymi wokół wieży Eiffla w Paryżu zbudowana zostanie ochronna ściana ze szkła kuloodpornego. Wysokość tej przezroczystej ściana to nieco ponad 2,5 metra.
Kategoria
Sekcja: Zagrożenia
Dla ochrony przed zamachami terrorystycznymi wokół wieży Eiffla w Paryżu zbudowana zostanie ochronna ściana ze szkła kuloodpornego. Wysokość tej przezroczystej ściana to nieco ponad 2,5 metra.
17-letnia dziewczyna porwana przez Państwo Islamskie opowiada, czego doświadcza w niewoli. Ekstremiści uczynili z niej seksualną niewolnicę i gwałcą niemal każdego dnia.
W Dortmundzie zatrzymano 28-letniego obywatela Hiszpanii, podejrzanego o przynależność do islamskiej terrorystycznej komórki ISIS.
Na zakończenie Ramadanu prezydent Niemiec Frank Walter Steinmeier (SPD) nie tylko biesiadował z młodymi muzułmanami podczas tradycyjnej wieczerzy „Iftar”, ale skierował do wyznawców tej religii w RFN specjalne przesłanie. Polityk SPD wyraził zadowolenie z tego powodu, że Ramadan stał się częścią życia w Niemczech.
Władze stowarzyszenia „Syrie Prévention Familles” powołanego dla wspierania rodzin, których dzieci opuściły Francję w celu wzięcia udziału w syryjskim dżihadzie, są oskarżone o defraudację pieniędzy i przesyłanie swoim dzieciom walczącym w Syrii po stronie ISIS.
Premier kanadyjskiej prowincji Quebec zmienił dotychczasową narrację wiążąc terroryzm z islamem i nalegając, by muzułmanie zrobili więcej w celu zwalczenia tego typu przemocy.
Jak działają sądy w Szwecji, pokazuje sprawa Irańczyka Hugo Alfvensa, który transmitował gwałt na Facebooku, a mimo to sędzia z Uppsali puścił go wolno. Efekt? Mężczyzna zdążył już grozić rodzinie nożem i chciał dźgnąć policjanta.
Justin Trudeau, premier Kanady znany z maksymalnie liberalnych poglądów, przy okazji swojej "wolnościowej" postawy nie kryje się z nienawiścią do chrześcijan. Zasłynął ostatnio stwierdzeniem, iż "być Kanadyjczykiem znaczy być muzułmaninem".
Geert Wilders udostępnił na Twitterze list, jaki otrzymał od jednego z pracowników ośrodka dla uchodźców. Informację i link dostaliśmy od holenderskiego antyterrorysty zaprzyjaźnionego z redaktorem Euroislamu. Oto ten list.
Stambuł. Młoda kobieta jedzie w autobusie, po czym zostaje zaatakowana za... strój! Wyznawca islamu pokazał jak muzułmanie traktują kobiety. Kobieta nie ubrana w tradycyjny strój została zaatakowana przez mężczyznę, który uderzył ją za styl ubioru, spotykany powszechnie w europejskich miastach w letniej porze.
Był islamskim radykałem, a dziś mówi: Muzułmanie muszą zaakceptować wartości europejskie. Te prawdziwe
We Francji oskarżono czterech imigrantów, którzy odpowiadają za śmiertelny wypadek polskiego kierowcy. Ustawili blokadę na autostradzie w pobliżu Calais – kierowca zginął w trakcie karambolu.
Bojownicy tak zwanego Państwa Islamskiego wysadzili w powietrze meczet Al-Nuri w Mosulu - informują irackie źródła wojskowe. Właśnie tam przywódca ISIS Abu Bakr al-Bagdadi w 2014 roku ogłosił powstanie kalifatu na opanowanych przez dżihadystów terenach Iraku i Syrii. Ekstremiści zniszczyli też stojący przed meczetem minaret.
Biskup Antoine Chbeir z Syrii goszczący w Krakowie powiedział jasno jak jego zdaniem należy rozwiązać problem uchodźców. Jego zdaniem "to bardzo zła idea", aby uchodźców "zabierać z ich rodzinnych krajów i przenosić do obcych kultur.
Polityk niemieckiej partii Zwizek 90/Zieloni chciałaby, aby do Europy Wschodniej przymusowo przesiedlać… większe społeczności uchodźców – choćby całe wioski z Syrii.