Jak zmienić chłopca w dziewczynkę w dwa miesiące
Dziecko, które przed wakacjami chodziło do szkoły jako chłopiec, zaczęło nowy rok szkolny jako dziewczynka. 12-letniemu chłopcu z południowej Anglii rodzice zmienili urzędowo imię na żeńskie.
Kategoria
Sekcja: Wiadomości
Dziecko, które przed wakacjami chodziło do szkoły jako chłopiec, zaczęło nowy rok szkolny jako dziewczynka. 12-letniemu chłopcu z południowej Anglii rodzice zmienili urzędowo imię na żeńskie.
Głównymi prelegentami na Festiwalu Niebezpiecznych Idei będą kard. George Pell i brytyjski dziennikarz, znany ateista Christopher Hitchens. Spotkanie odbędzie się w pierwszy weekend października w operze w Sydney. Ma wywołać szerszą dyskusję o wierze i nauce.
Stowarzyszenie Organizacji na Rzecz Reform (ACORN) zdecydowanie popierało Baracka Obamę podczas kampanii prezydenckiej. Jednak po tym jak światło dzienne ujrzały afery kompromitujące organizację, Biały dom zerwał z nią współpracę.
Dyrektor i szef sekcji sportowej ze szkoły na Florydzie nie naruszyli sądowego zakazu modlenia się w szkole - orzekł w czwartek wieczorem sąd w Pensacoli. Obrońcy mężczyzny podkreślali, że w USA pojawiło się biebezpieczeństwo kryminalizacji modlitwy.
W Olsztynie prezydent Lech Kaczyński otworzył "aleję Ofiar Kaczyńskich", czytamy w piątkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej". W ten sposób gazeta relacjonuje uroczystość otwarcia alei Ofiar Katyńskich.
Bojówki fanatycznej, sekciarskiej organizacji Armia Oporu Pana porywają, torturują i krzyżują uprowadzonych wcześniej młodych chrześcijan. Biskup z południowego Sudanu prosi o międzynarodową interwencję, aby chronić chrześcijan. Odpowiedzialnością za dotychczasowe tragedie obarcza sudańskie władze.
Od czasów Reformacji Anglia nie widziała takiej ilości pielgrzymów jak teraz. Pątnicy tłumnie zgromadzili się pod Katedrą w Portsmouth by oddać hołd i pomodlić się do świętej.
- Mamy dla państwa 300 czołgów radzieckich, rozdamy je państwu i prosimy abyście napisali na nich życzenia dla armii radzieckiej - zapraszał Warszawiaków na Placu Zbawiciela Dariusz Karłowicz, pomysłodawca happeningu "Teologii Politycznej". Zobacz video Fronda TV.
Unici z Ukrainy zwrócą się do Watykanu o beatyfikację Andrija Bandery, ojca szefa OUN. Sprawa jego ewentualnej beatyfikacji nie wzbudza zainteresowania w ukraińskim kościele prawosławnym.
17 września Sowieci wbili Polsce nóż w plecy. Rozpoczęła się okupacja, która według Instytutu Pamięci Narodowej pochłonęła milion ofiar. Ogromna większość zginęła w wyniku zaplanowanej eksterminacji.
Dziś rozpoczyna się nowy, 5770 rok w żydowskim kalendarzu. Z tej okazji, a także niedługo przypadających świąt, Ojciec Święty odwiedzi wyznawców judaizmu w jednej z synagog w Wiecznym Mieście.
Do jednej ze szkół w kanadyjskim stanie Ontario od trzech lat przysyła swoje aplikacje do pracy zagorzały ateista. Zarzuca Radzie "faworyzowanie" jedynie katolików.
Włoski minister, publicznie okazujący niechęć wobec muzułmanów, otrzymał nagrodę im. Jana Pawła II za "obronę i krzewienie świętości życia w zgodzie z zasadami chrześcijańskimi". Nagrodę przyznało włoskie stowarzyszenie kultury katolickiej „Kontynent Człowiek” wraz z zakonem Ojcowie Mercedari.
Przetrwał sowiecką agresję, pobyt na Syberii i dekady komunizmu. Teraz daje świadectwo cierpienia. Prace Stanisława Kulona można obejrzeć w Muzeum Diecezjalnym w Pelpinie.
Piosenkarz nie zostawia suchej nitki na wicemarszałku Sejmu z PO za jego słowa, jakoby zabójstwo tysięcy polskich oficerów w Katyniu nie był ludobójstwem, tylko zbrodnią wojenną. Jeśli chodzi o polską politykę wobec tzw. wypędzonych muzyk uważa, że PiS w tej sprawie "szczeka" a PO - "miauczy".