Kategoria

Wiadomości

Sekcja: Wiadomości

Albert Einstein

Wiadomości

Dialog Einsteina (?) z niewierzącym profesorem

Niewierzący profesor filozofii stojąc w audytorium wypełnionym studentami zadaje pytanie jednemu z nich:- Jesteś chrześcijaninem synu, prawda?- Tak, panie profesorze.- Czyli wierzysz w Boga.- Oczywiście.- Czy Bóg jest dobry?- Naturalnie, że jest dobry.- A czy Bóg jest wszechmogący? Czy Bóg może wszystko?- Tak.- A Ty - jesteś dobry czy zły?- Według Biblii jestem zły.Na twarzy profesora pojawił się uśmiech wyższości - Ach tak, Biblia!A po chwili zastanowienia dodaje:- Mam dla Ciebie pewien przykład. Powiedzmy że znasz chorą I cierpiącą osobę, którą możesz uzdrowić. Masz takie zdolności. Pomógłbyś tej osobie? Albo czy spróbowałbyś przynajmniej?- Oczywiście, panie profesorze.- Więc jesteś dobry...!- Myślę, że nie można tego tak ująć.- Ale dlaczego nie? Przecież pomógłbyś chorej, będącej w potrzebie osobie, jeśli byś tylko miał taką możliwość. Większość z nas by tak zrobiła. Ale Bóg nie.Wobec milczenia studenta profesor mówi dalej - Nie pomaga, prawda? Mój brat był chrześcijaninem i zmarł n

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Wiadomości

Brawo Polska: 5G startuje już w najbliższy poniedziałek

Technologia 5G to przede wszystkim bardzo dużo nowych możliwości. Już w najbliższy poniedziałek Plus uruchomi w największych miastach w Polsce nadajniki działające w technologii 5G i nawet 900 tys. osób będzie mogło korzystać z najbardziej nowoczesnej technologii.

Zdjęcie ilustracyjne/Martin John - Christ Stilleth the Tempest/wikiquote.org/

Wiadomości

Czy na Europę i Polskę może spaść kara za wielkie grzechy?

Błogosławiona Hiacynta przebywając w sierocińcu w Lizbonie w 1920 roku, nie długo przed swoją śmiercią, wypowiedziała następujące słowa „Wojny nie są niczym innym jak karami za grzechy świata”. Usłyszała je najprawdopodobniej z nieba skoro sama Matka Boża Fatimska w 1917 roku powiedziała „Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego”.

Fot. Wistula via Wikipedia, CC 3.0

Wiadomości

Ordo Iuris: WHO potrzebuje reformy

Kryzys związany z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 unaocznił wiele trudności, z jakimi borykają się współczesne społeczeństwa. Pokazał także problemy związane z działalnością Światowej Organizacji Zdrowia. WHO zwlekała bowiem z podawaniem informacji na temat koronawirusa oraz z dokonaniem jednoznacznej oceny zagrożenia, co poskutkowało szybszym rozprzestrzenianiem się choroby. Organizacja, która od lat, oprócz ochrony zdrowia, zajmuje się także realizowaniem radykalnych postulatów ideologicznych, nie zrezygnowała z tego w czasie pandemii. Do priorytetów WHO wciąż należy dbanie o „prawa reprodukcyjne i seksualne”, w tym o dostęp do aborcji. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę na temat działań Światowej Organizacji Zdrowia.

Zbigniew Ziobro, prokurator generalny/YT/TVP Info

Wiadomości

Ziobro uchyla areszt: Strzelał w obronie własnej

Mężczyzna z żoną w chwili napaści byli w sklepie. Dwóch napastników było uzbrojonych w kastety i pałki. Jak wykazało śledztwo jeden z napastników już wcześniej stosował przemoc wobec napadniętego mężczyzny oraz niszczył jego mienie.

Fot. Platforma Obywatelska via Flickr, CC BY-SA 2.0

Wiadomości

Adam Strzembosz grozi PiS

Były I Prezes Sądu Najwyższego prof. Adam Strzembosz grozi rządowi Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z portalem wiadomo.co stwierdził, że za niezorganizowanie w maju wyborów prezydenckich „ktoś odpowie przed Trybunałem Stanu".